Extra 2.22.2 - en to tr translation catalogue (1077 entries)

en:  You can find all the info on how to obtain all the required credentials here: %s
tr: Gerekli tüm kimlik bilgilerini nasıl alacağınızla ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz: %s

en: %d Items
tr: %d Öğe

en: %d Items in Cart
tr: %d Ürün

en: %d%%
tr: %d %%

en: %s Theme Options
tr: %s Tema Seçenekleri

en: %s ago
tr: %s önce

en: &hellip;
tr: …

en: &laquo; Previous
tr: " Öncesi

en: + Add One More Tab
tr: + Bir Sekme Daha Ekle

en: 0 Comments
tr: 0 Yorum

en: 1 Column
tr: 1 Sütun

en: 1 Comment
tr: 1 yorum

en: 1/2 + 1/4 + 1/4 Columns
tr: 1/2 + 1/4 + 1/4 Sütun

en: 1/3 + 2/3 Columns
tr: 1/3 + 2/3 Sütun

en: 1/4 + 1/2 + 1/4 Columns
tr: 1/4 + 1/2 + 1/4 Sütun

en: 1/4 + 1/4 + 1/2 Columns
tr: 1/4 + 1/4 + 1/2 Sütun

en: 1/4 + 3/4 Columns
tr: 1/4 + 3/4 Sütun

en: 2 Columns
tr: 2 Sütun

en: 2/3 + 1/3 Columns
tr: 2/3 + 1/3 Sütun

en: 3 Columns
tr: 3 Sütun

en: 3/4 + 1/4 Columns
tr: 3/4 + 1/4 Sütun

en: 4 Columns
tr: 4 Sütun

en: 404 Not Found
tr: 404 Bulunamadı

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
tr: <div class="updated"><p>Bu, %1$s temasının yeni kurulumudur. Kurmak için <a href="%2$s">ePanel</a> gitmeyi unutmayın. Bu mesaj, <a href="%2$s">temanın seçenekler sayfası</a> Kaydet düğmesine tıkladığınızda kaybolacaktır.</p></div>

en: <span class="button" title="%title"></span>
tr: <span class="button" title="%başlık"></span>

en: <span class="button">Next Entries</span>
tr: <span class="button">Sonraki Girişler</span>

en: <span class="button">Next</span><span class="title">%title</span>
tr: <span class="button">Sonraki</span><span class="title">%title</span>

en: <span class="button">Older Entries</span>
tr: <span class="button">Eski Girişler</span>

en: <span class="button">Previous</span><span class="title">%title</span>
tr: <span class="button">Öncesi</span><span class="title">%title</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
tr: <span class="meta-nav">←</span> Eski Yorumlar

en: A static page
tr: Statik bir sayfa

en: API Key
tr: API Anahtarı

en: About The Author
tr: Yazar hakkında

en: Above Post
tr: Yazının Üstü

en: Accent color
tr: Vurgu rengi

en: Access Token
tr: Erişim Jetonu

en: Access Token Secret
tr: Erişim Simgesi Sırrı

en: Access Token Secret:
tr: Erişim Simgesi Sırrı:

en: Access token:
tr: Erişim belirteci:

en: Accordion
tr: Akordeon

en: Active Tab Background Color
tr: Etkin Sekme Arka Plan Rengi

en: Active Tab Text Color
tr: Etkin Sekme Metin Rengi

en: Ad
tr: reklam

en: Ad #
tr: ilan numarası

en: Ad #%d
tr: reklam #%d

en: Ad HTML
tr: Reklam HTML'si

en: Ad HTML:
tr: Reklam HTML'si:

en: Ad Image
tr: Reklam Resmi

en: Ad Link
tr: Reklam Bağlantısı

en: Add API Key
tr: API Anahtarı Ekle

en: Add Ad
tr: İlan Ekle

en: Add Another Video URL
tr: Başka Bir Video URL Ekle

en: Add Audio File
tr: Ses Dosyası Ekle

en: Add Author Bio
tr: Yazar Biyografisini Ekleyin

en: Add Breakdown
tr: Arıza Ekle

en: Add ET Box
tr: ET Kutusu Ekle

en: Add ET Button
tr: ET Düğmesi Ekle

en: Add ET Learn more block
tr: ET ekle Daha fazla bilgi bloğu

en: Add ET Tabs
tr: ET Sekmeleri Ekle

en: Add Gallery Images
tr: Galeri Resimleri Ekle

en: Add Images
tr: Görsel ekle

en: Add New Ad
tr: Yeni İlan Ekle

en: Add New Category Layout
tr: Yeni Kategori Düzeni Ekle

en: Add New Project
tr: Yeni Proje Ekle

en: Add New Project Skill
tr: Yeni Proje Becerisi Ekle

en: Add New Tab
tr: Yeni Sekme Ekle

en: Add a Tooltip Text
tr: Araç İpucu Metni Ekleme

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
tr: < body > bölümüne kod ekleyin (google analytics gibi izleme kodları için iyidir)

en: Add code to the < head > of your blog
tr: Blogunuzun < head > bölümüne kod ekleyin

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
tr: Gönderilerinizin altına, yorumlardan önce kod ekleyin

en: Add code to the top of your posts
tr: Gönderilerinizin başına kod ekleyin

en: Add or Remove Skills
tr: Beceri Ekle veya Kaldır

en: Additional Info
tr: İlave bilgi

en: Address
tr: Adres

en: Admin Label
tr: Yönetici Etiketi

en: Ads
tr: reklamlar

en: Adsense's responsive ad units require the ads' container to have a fixed width. Enabling this option applies a fixed width to this ad's container.
tr: Adsense'in duyarlı reklam birimleri, reklam kapsayıcısının sabit bir genişliğe sahip olmasını gerektirir. Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, bu reklamın kapsayıcısına sabit bir genişlik uygular.

en: Advertisement
tr: Reklamcılık

en: All
tr: Tüm

en: All Category Layouts
tr: Tüm Kategori Düzenleri

en: All Project Skills
tr: Tüm Proje Becerileri

en: All Projects
tr: Tüm Projeler

en: Alternative text for image
tr: Resim için alternatif metin

en: Amount of archive months to display.
tr: Görüntülenecek arşiv ayı miktarı.

en: Amount of recent posts to display.
tr: Görüntülenecek son gönderilerin miktarı.

en: An <a href="%s">Extra Theme Layout</a> (select below)
tr: <a href="%s">Extra Tema Düzeni</a> (aşağıdan seçin)

en: An Extra Category Layout
tr: Extra Kategori Düzeni

en: Animation
tr: Animasyon

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
tr: Buraya yerleştirdiğiniz herhangi bir kod, blogunuzun tüm sayfalarının gövde bölümünde görünecektir. Bu, Google Analytics gibi bir durum sayacı için izleme pikseli girmeniz gerektiğinde kullanışlıdır.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
tr: Buraya yerleştirdiğiniz herhangi bir kod, blogunuzun her sayfasının baş bölümünde görünecektir. Bu, tüm sayfalara JavaScript veya CSS eklemeniz gerektiğinde kullanışlıdır.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
tr: Buraya yerleştirdiğiniz herhangi bir kod, tüm tekil gönderilerin en üstüne yerleştirilecektir. Sosyal yer imi bağlantıları gibi şeyleri entegre etmek istiyorsanız bu kullanışlıdır.

en: App ID
tr: Uygulama kimliği

en: App Secret
tr: Uygulama Sırrı

en: Archive Heading Text Color
tr: Arşiv Başlığı Metin Rengi

en: Archives
tr: Arşivler

en: Ascending
tr: artan

en: Aside
tr: kenara

en: Attributes
tr: Öznitellikler

en: Audio
tr: Ses

en: Audio File Subtitle
tr: Ses Dosyası Altyazısı

en: Audio File Title
tr: Ses Dosyası Başlığı

en: Audio File URL
tr: Ses Dosyası URL

en: Audio Format Options
tr: Ses Biçimi Seçenekleri

en: Author
tr: Yazar

en: Author Image URL
tr: Yazar Resim URL

en: Authorize
tr: Yetki vermek

en: Authors Page Template Options
tr: Yazarlar Sayfası Şablonu Seçenekleri

en: Authors to display
tr: Görüntülenecek yazarlar

en: Auto
tr: Oto

en: Auto Speed
tr: Otomatik Hız

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
tr: Otomatik kaydırıcı hızı (yalnızca Otomatik, evet olarak ayarlandığında çalışır)

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Autoplay Speed
tr: Otomatik Oynatma Hızı

en: Back To Top
tr: Başa dönüş

en: Back To Top Button
tr: Başa Dön Düğmesi

en: Background Color
tr: Arka plan rengi

en: Background Settings
tr: Arka Plan Ayarları

en: Background color
tr: Arka plan rengi

en: Bar Border Radius
tr: Çubuk Sınır Yarıçapı

en: Bar Counter
tr: Bar tezgahı

en: Bar Padding
tr: Bar Dolgusu

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page.
tr: Ürün güncellemelerini alabilmeniz için önce Elegant Themes aboneliğinizin kimliğini doğrulamanız gerekir. Bunu yapmak için hem Elegant Themes Kullanıcı Adınızı hem de Elegant Themes API Anahtarınızı girmeniz gerekir. API Anahtarınızı bulmak için Elegant Themes hesabınızda <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">giriş yapmak</a> açın ve <strong>Hesap > API Anahtarı</strong> sayfasına gidin.

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. Your username is the same username you use when logging in to <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>
tr: Ürün güncellemelerini alabilmeniz için önce Elegant Themes aboneliğinizin kimliğini doğrulamanız gerekir. Bunu yapmak için hem Elegant Themes Kullanıcı Adınızı hem de Elegant Themes API Anahtarınızı girmeniz gerekir. Kullanıcı adınız, <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a> oturum açarken kullandığınız kullanıcı adıdır.

en: Below Header
tr: Başlığın Altında

en: Below Post
tr: Yazının Altında

en: Blog Feed Masonry
tr: Blog Beslemesi Duvarcılık

en: Blog Feed Page Template Options
tr: Blog Besleme Sayfası Şablonu Seçenekleri

en: Blog Feed Standard
tr: Blog Beslemesi Standardı

en: Blog Feed Title
tr: Blog Beslemesi Başlığı

en: Blogger
tr: blog yazarı

en: Blurb
tr: tanıtım yazısı

en: Body
tr: Vücut

en: Body Font
tr: Gövde Yazı Tipi

en: Body Line Height
tr: Gövde Hattı Yüksekliği

en: Body Link Color
tr: Gövde Bağlantı Rengi

en: Body Text Color
tr: Gövde Metin Rengi

en: Body Text Size
tr: Gövde Metin Boyutu

en: Body/Link Font Style
tr: Gövde/Bağlantı Yazı Tipi Stili

en: Body/Link Line Height
tr: Gövde/Bağlantı Hattı Yüksekliği

en: Body/Link Text Size
tr: Gövde/Bağlantı Metni Boyutu

en: Bold
tr: Gözü pek

en: Border
tr: Sınır

en: Border Color
tr: Sınır rengi

en: Border Radius
tr: Sınır Yarıçapı

en: Border Width
tr: Kenarlık Genişliği

en: Bottom
tr: Alt

en: Bottom Bar
tr: Alt çubuk

en: Bottom to Top
tr: Aşağıdan Yukarıya

en: Boxed Layout - Background color
tr: Kutulu Düzen - Arka plan rengi

en: Breakdown #
tr: Bozulma #

en: Breakdown #%d
tr: Arıza #%d

en: Button Font Style
tr: Düğme Yazı Tipi Stili

en: Button Hover Styles
tr: Vurgulu Düğme Stilleri

en: Button Styles
tr: Düğme Stilleri

en: Buttons
tr: düğmeler

en: Buttons Font
tr: düğme yazı tipi

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
tr: Varsayılan olarak yorumlar sayfalara yerleştirilmez, ancak insanların sayfalarınıza yorum yapmasına izin vermek istiyorsanız bu seçeneği etkinleştirmeniz yeterlidir.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
tr: Varsayılan olarak sayfalar ada göre sıralanır. Ancak, ID'ye göre sıralanmasını tercih ederseniz, bu ayarı değiştirebilirsiniz.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
tr: Varsayılan olarak gezinme çubuğu her zaman ekranın üst kısmında kalır. Varsayılandan daha uzun bir logo kullanmanız gerekiyorsa, bu seçeneği devre dışı bırakmanızı öneririz.

en: By default the theme creates a Home link in the default created menu, that when clicked leads back to your blog's homepage. If however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
tr: Varsayılan olarak tema, varsayılan oluşturulan menüde, tıklandığında blogunuzun ana sayfasına geri götüren bir Ana Sayfa bağlantısı oluşturur. Bununla birlikte, statik bir ana sayfa kullanıyorsanız ve zaten kullanmak üzere Ana Sayfa adlı bir sayfa oluşturduysanız, bu yinelenen bir bağlantıya neden olur. Bu durumda, bağlantıyı kaldırmak için bu özelliği devre dışı bırakmalısınız.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
tr: Varsayılan olarak tema, gönderinizin başlığına ve blog adınıza göre gönderi başlıkları oluşturur. Meta başlığınızı gerçek gönderi başlığınızdan farklı yapmak isterseniz, özel alanları kullanarak her gönderi için özel bir başlık tanımlayabilirsiniz. Özel başlıkların çalışması için bu seçeneğin etkinleştirilmesi ve başlığınız için aşağıdan özel bir alan adı seçmeniz gerekir.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
tr: Varsayılan olarak tema, başlığınıza anahtar kelimeler eklemez. Çoğu arama motoru artık sitenizi sıralamak için anahtar kelimeler kullanmaz, ancak bazı insanlar her ihtimale karşı bunları yine de tanımlar. Başlığınıza meta anahtar kelimeler eklemek istiyorsanız, bu seçeneği etkinleştirin ve aşağıdaki özel anahtar kelimeler alanını doldurun.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
tr: Varsayılan olarak tema, ana sayfa başlıklarınızı oluşturmak için blogunuzu oluşturduğunuzda tanımlandığı gibi blog adınızla blog açıklamanızın bir kombinasyonunu kullanır. Ancak, özel bir başlık oluşturmak istiyorsanız, bu seçeneği etkinleştirmeniz ve aşağıdaki özel başlık alanını doldurmanız yeterlidir.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
tr: Varsayılan olarak tema, meta açıklama alanını doldurmak için blogunuzu oluşturduğunuzda tanımlandığı şekliyle blog açıklamanızı kullanır. Farklı bir açıklama kullanmak istiyorsanız, bu seçeneği etkinleştirin ve aşağıdaki özel açıklama alanını doldurun.

en: CSS Class
tr: CSS Sınıfı

en: CSS ID
tr: CSS Kimliği

en: Call To Action
tr: Eylem çağrısı

en: Callback function: "%s" doesnt exist
tr: Geri çağırma işlevi: " %s " mevcut değil

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URL's all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
tr: Kanonikleştirme, yinelenen içeriğin arama motorları tarafından dizine eklenmesini önlemeye yardımcı olur ve sonuç olarak, yinelenen içerik cezalarını ve pagerank bozulmasını önlemeye yardımcı olabilir. Bazı sayfaların hepsi aynı yere giden farklı URL sahip olabilir. Örneğin, domain.com, domain.com/index.html ve www.domain.com, ana sayfanıza yönlendiren farklı URL. Bir arama motorunun bakış açısından, genellikle özel kalıcı bağlantılardan dolayı da oluşan bu yinelenen URL'ler, tek bir hedef yerine ayrı ayrı işlenebilir. Kanonik bir URL tanımlamak, arama motoruna resmi olarak hangi URL kullanmak istediğinizi söyler. Tema, kanonik URL'lerini kalıcı bağlantılarınıza ve wp-admin ayarlar sekmesinde tanımlanan alan adına dayandırır.

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
tr: Kanonikleştirme, yinelenen içeriğin arama motorları tarafından dizine eklenmesini önlemeye yardımcı olur ve sonuç olarak, yinelenen içerik cezalarını ve pagerank bozulmasını önlemeye yardımcı olabilir. Bazı sayfaların hepsi aynı yere giden farklı URL sahip olabilir. Örneğin, domain.com, domain.com/index.html ve www.domain.com, ana sayfanıza yönlendiren farklı URL'lerdir. Bir arama motorunun bakış açısından, genellikle özel kalıcı bağlantılardan dolayı da oluşan bu yinelenen URL'ler, tek bir hedef yerine ayrı ayrı işlenebilir. Kanonik bir URL tanımlamak, arama motoruna resmi olarak hangi URL kullanmak istediğinizi söyler. Tema, kanonik URL'lerini kalıcı bağlantılarınıza ve wp-admin ayarlar sekmesinde tanımlanan alan adına dayandırır.

en: Captcha Font Size
tr: Captcha Yazı Tipi Boyutu

en: Captcha Font Style
tr: Captcha Yazı Tipi Stili

en: Caption
tr: Altyazı

en: Caption Background Color
tr: Altyazı Arka Plan Rengi

en: Caption Font Size
tr: Başlık Yazı Tipi Boyutu

en: Caption Font Style
tr: Altyazı Yazı Tipi Stili

en: Caption goes here
tr: Altyazı buraya gelecek

en: Caption title goes here
tr: Altyazı başlığı buraya gelecek

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Categories:
tr: Kategoriler:

en: Category
tr: Kategori

en: Category Builder
tr: Kategori Oluşturucu

en: Centered
tr: ortalanmış

en: Change Your API Key
tr: API Anahtarınızı Değiştirin

en: Channel Name
tr: Kanal ismi

en: Chat
tr: Sohbet

en: Check and sort the sitemap sections you would like to be displayed.
tr: Görüntülenmesini istediğiniz site haritası bölümlerini kontrol edin ve sıralayın.

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
tr: Kategori/arşiv sayfalarında meta açıklamaları görüntülemek istiyorsanız bu kutuyu işaretleyin. Açıklama, wp-admin kategorinizi oluştururken/düzenlerken seçtiğiniz kategori açıklamasına dayanmaktadır.

en: Choose Categories.
tr: Kategoriler'i seçin.

en: Choose From the Most Used Skills
tr: En Çok Kullanılan Becerilerden Seçim Yapın

en: Choose Sidebar/Widget Area
tr: Kenar Çubuğu/Widget Alanı Seçin

en: Choose a category.
tr: Bir kategori seçin.

en: Choose a heading style.
tr: Bir başlık stili seçin.

en: Choose a sort method.
tr: Bir sıralama yöntemi seçin.

en: Choose a sort order.
tr: Bir sıralama düzeni seçin.

en: Choose an Image
tr: Bir Resim Seçin

en: Choose button color
tr: Düğme rengini seçin

en: Choose button type
tr: Düğme türünü seçin

en: Choose categories.
tr: Kategorileri seçin.

en: Choose title autogeneration method
tr: Başlık otomatik oluşturma yöntemini seçin

en: Choose whether standard or masonry display style for archive pages for tags, author posts, search results.
tr: Etiketler, yazar gönderileri, arama sonuçları için arşiv sayfaları için standart veya duvarlı görüntüleme stilini seçin.

en: Choose which items to display in the postinfo section
tr: Postinfo bölümünde hangi öğelerin görüntüleneceğini seçin

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
tr: Otomatik kaydırıcı animasyonu istiyorsanız evet'i seçin.

en: Circle Counter
tr: Daire Sayacı

en: Click here to learn more
tr: Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın

en: Closed Title Font Style
tr: Kapalı Başlık Yazı Tipi Stili

en: Code Integration
tr: Kod Entegrasyonu

en: Color
tr: Renk

en: Column Layout
tr: Sütun Düzeni

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Consumer Key
tr: Tüketici anahtarı

en: Consumer Key:
tr: Tüketici anahtarı:

en: Consumer Secret
tr: tüketici mahremiyeti

en: Consumer Secret:
tr: Tüketici mahremiyeti:

en: Contact Form
tr: İletişim Formu

en: Contact Form Map
tr: İletişim Formu Haritası

en: Contact Form Title
tr: İletişim Formu Başlığı

en: Contact Page Template Options
tr: İletişim Sayfası Şablonu Seçenekleri

en: Content
tr: İçerik

en: Content Font Size
tr: İçerik Yazı Tipi Boyutu

en: Content Font Style
tr: İçerik Yazı Tipi Stili

en: Content goes here
tr: içerik buraya gelecek

en: Content text or html
tr: İçerik metni veya html

en: Countdown
tr: geri sayım

en: Current Category / Tag / Taxonomy
tr: Geçerli Kategori / Etiket / Taksonomi

en: Current Color
tr: Geçerli Renk

en: Currently viewing archives from %1$s
tr: Şu anda %1$s kaynağındaki arşivler görüntüleniyor

en: Custom CSS
tr: Özel CSS

en: Custom Title
tr: Özel Başlık

en: Custom field Name to be used for description
tr: Açıklama için kullanılacak özel alan adı

en: Custom field Name to be used for keywords
tr: Anahtar sözcükler için kullanılacak özel alan adı

en: Custom field Name to be used for title
tr: Başlık için kullanılacak özel alan adı

en: Dashed
tr: kesikli

en: Date
tr: Tarih

en: Date Format
tr: Tarih formatı

en: Date format
tr: Tarih formatı

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default (%s)
tr: Varsayılan (%s)

en: Default Category
tr: Varsayılan Kategori

en: Default Post Format
tr: Varsayılan Gönderi Formatı

en: Define a character to separate BlogName and Post title
tr: BlogAdı ve Gönderi başlığını ayırmak için bir karakter tanımlayın

en: Delicious
tr: Lezzetli

en: Descending
tr: Azalan

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
tr: %1$s tarafından tasarlandı | %2$s tarafından desteklenmektedir

en: Details Font Style
tr: Ayrıntılar Yazı Tipi Stili

en: Disable this option to remove Google Maps API script from your page. Note: Modules which relies to Google Maps API script such as Maps and Fullwidth Maps are still loaded, but will not work unless you manually add Google Maps API script.
tr: Google Maps API komut dosyasını sayfanızdan kaldırmak için bu seçeneği devre dışı bırakın. Not: Haritalar ve Tam Genişlik Haritalar gibi Google Maps API komut dosyasına dayanan modüller hala yüklenir, ancak Google Maps API komut dosyasını manuel olarak eklemediğiniz sürece çalışmaz.

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
tr: Google Fonts Divi Builder Sayfalarınızdan kaldırmak için bu seçeneği devre dışı bırakın.

en: Disable top tier dropdown menu links
tr: Üst düzey açılır menü bağlantılarını devre dışı bırakın

en: Disabled
tr: Engelli

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
tr: Bu seçeneği devre dışı bırakmak, aşağıdaki gövde kodunu blogunuzdan kaldıracaktır. Bu, daha sonra kullanmak üzere kaydederken kodu kaldırmanıza olanak tanır.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
tr: Bu seçeneği devre dışı bırakmak, aşağıdaki başlık kodunu blogunuzdan kaldıracaktır. Bu, daha sonra kullanmak üzere kaydederken kodu kaldırmanıza olanak tanır.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
tr: Bu seçeneği devre dışı bırakmak, aşağıdaki tek alt kodu blogunuzdan kaldıracaktır. Bu, daha sonra kullanmak üzere kaydederken kodu kaldırmanıza olanak tanır.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
tr: Bu seçeneğin devre dışı bırakılması, aşağıdaki tek üst kodu blogunuzdan kaldıracaktır. Bu, daha sonra kullanmak üzere kaydederken kodu kaldırmanıza olanak tanır.

en: Display # of Tweets:
tr: Tweet sayısını görüntüle:

en: Display Featured Posts Only
tr: Yalnızca Öne Çıkan Gönderileri Görüntüle

en: Display Home link
tr: Ana Sayfa bağlantısını göster

en: Display Style
tr: Ekran Stili

en: Display a list of authors.
tr: Yazarların bir listesini görüntüleyin.

en: Display a login form.
tr: Bir oturum açma formu görüntüleyin.

en: Display ads.
tr: Görüntülü reklamlar.

en: Display comment date?
tr: Yorum tarihi gösterilsin mi?

en: Display method
tr: Görüntüleme yöntemi

en: Display post categories?
tr: Gönderi kategorileri gösterilsin mi?

en: Display post count
tr: Gönderi sayısını göster

en: Display post date?
tr: Yayın tarihi gösterilsin mi?

en: Display post thumbnail?
tr: Yayın küçük resmi gösterilsin mi?

en: Display the post's exceprt or full content. If full content, then it will truncate to the more tag if used.
tr: Gönderinin istisnasını veya tam içeriğini görüntüleyin. Tam içerik ise, kullanılırsa more etiketine kesilecektir.

en: Display your follower counts from top social networks
tr: En iyi sosyal ağlardan takipçi sayınızı görüntüleyin

en: Display your recent tweets.
tr: Son tweetlerinizi görüntüleyin.

en: Divi Library
tr: Divi Kitaplığı

en: Divider
tr: bölücü

en: Divider Height
tr: Bölücü Yüksekliği

en: Divider Position
tr: Bölücü Konumu

en: Divider Style
tr: Bölücü Stili

en: Divider Weight
tr: Bölücü Ağırlığı

en: Do not display posts that have been displayed on previous modules.
tr: Önceki modüllerde görüntülenen gönderileri görüntülemeyin.

en: Don't Show Author
tr: Yazarı Gösterme

en: Don't Show Categories
tr: Kategorileri Gösterme

en: Don't Show Comment Count
tr: Yorum Sayısını Gösterme

en: Don't Show Date
tr: Tarihi Gösterme

en: Don't Show Featured Image
tr: Öne Çıkan Resmi Gösterme

en: Don't Show Ratings
tr: Derecelendirmeleri Gösterme

en: Dotted
tr: Noktalı

en: Double
tr: Çift

en: Drag the marker and the address will be updated automatically. Change the zoom and the zoom level will be saved as well.
tr: İşaretçiyi sürükleyin, adres otomatik olarak güncellenecektir. Yakınlaştırmayı değiştirdiğinizde yakınlaştırma düzeyi de kaydedilecektir.

en: Dribbble
tr: salya

en: Dribbble Profile Url
tr: Dribbble Profil URL

en: Dropdown Menu Animation
tr: Açılır Menü Animasyonu

en: Dropdown Menu Background Color
tr: Açılır Menü Arka Plan Rengi

en: Dropdown Menu Hover/Active Link Color
tr: Açılır Menü Vurgulu/Aktif Bağlantı Rengi

en: Dropdown Menu Line Color
tr: Açılır Menü Satır Rengi

en: Dropdown Menu Text Color
tr: Açılır Menü Metin Rengi

en: Edit Category Layout
tr: Kategori Düzenini Düzenle

en: Edit Default Layout
tr: Varsayılan Düzeni Düzenle

en: Edit Home Layout
tr: Ev Düzenini Düzenle

en: Edit Layout
tr: Düzeni Düzenle

en: Edit Project
tr: Projeyi Düzenle

en: Edit Skill
tr: Beceriyi Düzenle

en: Effect
tr: Etki

en: Elements
tr: Elementler

en: Email
tr: E-posta

en: Email field cannot be empty.
tr: E-posta alanı boş olamaz.

en: Enable Above Footer - Ad
tr: Altbilginin Üstünde Etkinleştir - Reklam

en: Enable Autoplay
tr: Otomatik oynatmayı etkinleştir

en: Enable Below Header - Ad
tr: Başlığın Altında Etkinleştir - Reklam

en: Enable Boxed Layout
tr: Kutulu Mizanpajı Etkinleştir

en: Enable Header Ad
tr: Başlık Reklamını Etkinleştir

en: Enable Responsive Adsense Ad
tr: Duyarlı Adsense Reklamını Etkinleştir

en: Enable Single Post - Above Post - Ad
tr: Tek Gönderiyi Etkinleştir - Gönderinin Üstü - Reklam

en: Enable Single Post - Below Post - Ad
tr: Tek Gönderiyi Etkinleştir - Gönderinin Altında - Reklam

en: Enable body code
tr: Gövde kodunu etkinleştir

en: Enable canonical URL's
tr: Standart URL 'leri etkinleştir

en: Enable custom description
tr: Özel açıklamayı etkinleştir

en: Enable custom keywords
tr: Özel anahtar kelimeleri etkinleştir

en: Enable custom title
tr: Özel başlığı etkinleştir

en: Enable custom titles
tr: Özel başlıkları etkinleştir

en: Enable header code
tr: Başlık kodunu etkinleştir

en: Enable meta description
tr: Meta açıklamayı etkinleştir

en: Enable meta descriptions
tr: Meta açıklamaları etkinleştir

en: Enable meta keywords
tr: Meta anahtar kelimeleri etkinleştir

en: Enable single bottom code
tr: Tek alt kodu etkinleştir

en: Enable single top code
tr: Tek üst kodu etkinleştir

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
tr: Kaydırma sırasında Başa Dön Düğmesini görüntülemek için bu seçeneği etkinleştirin

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
tr: Fare tekerleğiyle yumuşak kaydırma efekti elde etmek için bu seçeneği etkinleştirin

en: Enable this option to make shortcodes respond to various screen sizes
tr: Kısa kodların çeşitli ekran boyutlarına yanıt vermesini sağlamak için bu seçeneği etkinleştirin

en: Enabled
tr: Etkinleştirilmiş

en: Enabled?
tr: Etkinleştirilmiş?

en: Enabling this option will display an ad above the footer. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
tr: Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, altbilginin üzerinde bir reklam görüntüler. Etkinleştirilirse, aşağıdaki başlık resmini ve hedef URL doldurmanız gerekir.

en: Enabling this option will display an ad below the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
tr: Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, başlığın altında bir reklam görüntüler. Etkinleştirilirse, aşağıdaki başlık resmini ve hedef URL doldurmanız gerekir.

en: Enabling this option will display an ad in the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
tr: Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, başlıkta bir reklam görüntüler. Etkinleştirilirse, aşağıdaki başlık resmini ve hedef URL doldurmanız gerekir.

en: Enabling this option will display an ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
tr: Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, gönderi sayfalarınızın altında, tek gönderi içeriğinin altında bir reklam görüntüler. Etkinleştirilirse, aşağıdaki başlık resmini ve hedef URL doldurmanız gerekir.

en: Enabling this option will display an ad on the top of your post pages above the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
tr: Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, gönderi sayfalarınızın üst kısmında, tek gönderi içeriğinin üzerinde bir reklam görüntüler. Etkinleştirilirse, aşağıdaki başlık resmini ve hedef URL doldurmanız gerekir.

en: Enqueue Google Maps Script
tr: Google Maps Komut Dosyasını Sıraya Alın

en: Enter an optional CSS ID to be used for this module. An ID can be used to create custom CSS styling, or to create links to particular sections of your page.
tr: Bu modül için kullanılacak isteğe bağlı bir CSS kimliği girin. Kimlik, özel CSS stili oluşturmak veya sayfanızın belirli bölümlerine bağlantılar oluşturmak için kullanılabilir.

en: Enter optional CSS classes to be used for this module. A CSS class can be used to create custom CSS styling. You can add multiple classes, separated with a space.
tr: Bu modül için kullanılacak isteğe bağlı CSS sınıflarını girin. Özel CSS stili oluşturmak için bir CSS sınıfı kullanılabilir. Boşlukla ayrılmış birden çok sınıf ekleyebilirsiniz.

en: Enter the App ID
tr: Uygulama kimliğini girin

en: Enter the App Secret
tr: Uygulama Sırrını Girin

en: Enter the URL of your Dribbble Profile.
tr: Dribbble Profilinizin URL girin.

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
tr: Facebook Profilinizin URL girin.

en: Enter the URL of your Google+ Profile.
tr: Google + Profilinizin URL girin.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
tr: Instagram Profilinizin URL girin.

en: Enter the URL of your Pinterest Profile.
tr: Pinterest Profilinizin URL girin.

en: Enter the URL of your RSS feed.
tr: RSS yayınınızın URL girin.

en: Enter the URL of your Stumbleupon Profile.
tr: Stumbleupon Profilinizin URL girin.

en: Enter the URL of your Tumblr Profile.
tr: Tumblr Profilinizin URL girin.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
tr: Twitter Profilinizin URL girin.

en: Enter the URL of your Youtube Profile.
tr: Youtube Profilinizin URL girin.

en: Every 1 Day
tr: Her 1 Günde

en: Every 12 Hours
tr: Her 12 Saatte Bir

en: Every 3 Days
tr: 3 Günde bir

en: Every 3 Hours
tr: Her 3 Saatte Bir

en: Every 7 Days
tr: 7 Günde Bir

en: Every Hour
tr: Her saat

en: Exclude
tr: Hariç tutmak

en: Exclude categories from the navigation bar
tr: Gezinme çubuğundan kategorileri hariç tutun

en: Exclude pages from the navigation bar
tr: Sayfaları gezinti çubuğundan hariç tut

en: Extra Category Layout
tr: Extra Kategori Düzeni

en: Extra Customizer Settings
tr: Extra Özelleştirici Ayarları

en: Extra Mega Menu
tr: Extra Mega Menü

en: Extra Settings
tr: Extra Ayarlar

en: Extra uses uncombined and unminified CSS files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified CSS files by filtering "et_load_unminified_styles" filter as well.
tr: wp-config.php "SCRIPT_DEBUG" sabiti "true" olarak ayarlandığından Extra, birleştirilmemiş ve küçültülmemiş CSS dosyalarını kullanır. Diğer eklenti, Ekstra'yı "et_load_unminified_styles" filtresini de filtreleyerek birleştirilmemiş ve Extra CSS dosyalarını kullanmaya zorlayabilir.

en: Extra uses uncombined and unminified javascript files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified javascript files by filtering "et_load_unminified_scripts" filter as well.
tr: wp-config.php "SCRIPT_DEBUG" sabiti "true" olarak ayarlandığından Extra, birleştirilmemiş ve küçültülmemiş JavaScript dosyalarını kullanır. Diğer eklenti, Ekstra'yı " Extra " filtresini de filtreleyerek birleştirilmemiş ve küçültülmemiş JavaScript dosyalarını kullanmaya zorlayabilir.

en: Facebook Profile Url
tr: Facebook Profil URL

en: Fade In From Bottom
tr: Alttan Solma

en: Fade In From Left
tr: Soldan Soldurma

en: Fade In From Right
tr: Sağdan Solma

en: Fade In From Top
tr: Üstten Solma

en: Favorite
tr: Favori

en: Featured
tr: Öne Çıkanlar

en: Featured Post
tr: Öne Çıkan Gönderi

en: Featured Posts Slider
tr: Öne Çıkan Gönderi Kaydırıcısı

en: Filter Font Size
tr: Yazı Tipi Boyutunu Filtrele

en: Filter Font Style
tr: Yazı Tipi Stilini Filtrele

en: Filterable Portfolio
tr: Filtrelenebilir Portföy

en: Find
tr: Bulmak

en: Fixed Navigation Bar
tr: Sabit Gezinme Çubuğu

en: Fixed Navigation Settings
tr: Sabit Gezinme Ayarları

en: Flip In Horizontally
tr: Yatay Çevir

en: Flip In Vertically
tr: Dikey Çevir

en: Follow @%s
tr: @ %s takip et

en: Follow Font & Icon Size
tr: Yazı Tipi ve Simge Boyutunu Takip Edin

en: Follow Us
tr: Bizi takip edin

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Font Style
tr: Yazı stili

en: Footer
tr: Altbilgi

en: Footer Credit Font Style
tr: Altbilgi Kredi Yazı Tipi Stili

en: Footer Credit Text Color
tr: Altbilgi Kredi Metin Rengi

en: Footer Credit Text Size
tr: Altbilgi Kredi Metin Boyutu

en: Footer Elements
tr: Alt Bilgi Elemanları

en: Footer Menu
tr: Alt Bilgi Menüsü

en: Footer Menu Active Link Color
tr: Alt Bilgi Menüsü Etkin Bağlantı Rengi

en: Footer Menu Font Style
tr: Alt Bilgi Menüsü Yazı Tipi Stili

en: Footer Menu Letter Spacing
tr: Alt Bilgi Menüsü Harf Aralığı

en: Footer Menu Link Color
tr: Alt Bilgi Menüsü Bağlantı Rengi

en: Footer Menu Text Size
tr: Alt Bilgi Menüsü Metin Boyutu

en: Footer Settings
tr: Alt Bilgi Ayarları

en: Footer Sidebar
tr: Altbilgi Kenar Çubuğu

en: Footer Sidebar Left
tr: Altbilgi Kenar Çubuğu Sol

en: Footer Sidebar Middle
tr: Altbilgi Kenar Çubuğu Orta

en: Footer Sidebar Middle Left
tr: Altbilgi Kenar Çubuğu Orta Sol

en: Footer Sidebar Middle Right
tr: Altbilgi Kenar Çubuğu Orta Sağ

en: Footer Sidebar Right
tr: Altbilgi Kenar Çubuğu Sağ

en: Form submission error, please refresh and try again.
tr: Form gönderme hatası, lütfen yenileyin ve tekrar deneyin.

en: Format
tr: Biçim

en: Front page displays
tr: Ön sayfa görüntüler

en: Fullwidth Slider
tr: Tam Genişlikte Kaydırıcı

en: Gallery
tr: Galeri

en: Gallery Format Options
tr: Galeri Format Seçenekleri

en: General
tr: Genel

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Global Accent Color
tr: Küresel Vurgu Rengi

en: Google +
tr: Google

en: Google API Key
tr: Google API Anahtarı

en: Google API key. You can find all the info on how to obtain one here: %s
tr: Google API anahtarı. Nasıl edineceğinizle ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz: %s

en: Google Fonts subsets
tr: Google Fonts alt kümeleri

en: Google+
tr: Google

en: Google+ Profile Url
tr: Google + Profil URL

en: Google+ User Id
tr: Google + Kullanıcı Kimliği

en: Groove
tr: oluk

en: Header
tr: Başlık

en: Header & Navigation Settings
tr: Başlık ve Gezinme Ayarları

en: Header Elements Settings
tr: Başlık Elemanları Ayarları

en: Header Font Size
tr: Başlık Yazı Tipi Boyutu

en: Header Font Style
tr: Başlık Yazı Tipi Stili

en: Header Format Settings
tr: Başlık Formatı Ayarları

en: Header Text
tr: Başlık metni

en: Header Text Color
tr: Başlık Metin Rengi

en: Heading Font
tr: Başlık Yazı Tipi

en: Heading Font Style
tr: Başlık Yazı Tipi Stili

en: Heading Line Height
tr: Yön Satırı Yüksekliği

en: Heading Style
tr: Başlık Stili

en: Heading Text Color
tr: Başlık Metin Rengi

en: Heading Text Size
tr: Başlık Metni Boyutu

en: Help
tr: Yardım

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
tr: Burada, varsayılan stilleri geçersiz kılmak veya genişletmek için özel CSS ekleyebilirsiniz.

en: Here you can change Global Accent Color that is used on all pages of your site.
tr: Sitenizin tüm sayfalarında kullanılan Global Accent Color'ı buradan değiştirebilirsiniz.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
tr: Burada, otomatik oluşturulan gönderi başlıklarını kullanırken blog başlığınızı ve dizin sayfası adınızı hangi karakterin ayıracağını değiştirebilirsiniz. Ortak değerler | veya -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
tr: Burada, otomatik oluşturulan gönderi başlıklarını kullanırken blog başlığınızı ve gönderi adınızı hangi karakterin ayıracağını değiştirebilirsiniz. Ortak değerler | veya -

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
tr: Burada, dizin sayfalarındaki başlıklarınızın nasıl oluşturulacağını seçebilirsiniz. Blog adınızın ve dizin başlığınızın görüntülenme sırasını değiştirebilir veya blog adını başlıktan tamamen kaldırabilirsiniz.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area for WooCommerce pages.
tr: Burada, WooCommerce sayfaları için varsayılan Kenar Çubuğu/Widget Alanını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area.
tr: Burada varsayılan Kenar Çubuğu/Widget Alanını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar for WooCommerce pages.
tr: Burada, WooCommerce sayfaları için Kenar Çubuğunun varsayılan konumunu seçebilirsiniz.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar.
tr: Burada Kenar Çubuğunun varsayılan konumunu seçebilirsiniz.

en: Here you can choose the refresh period used for the social network follower counts widget.
tr: Burada, sosyal ağ takipçi sayıları widget'ı için kullanılan yenileme süresini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose to display the Dribbble Icon on your homepage.
tr: Burada Dribbble Simgesini ana sayfanızda görüntülemeyi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
tr: Burada Facebook Simgesini ana sayfanızda görüntülemeyi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose to display the Google+ Icon on your homepage.
tr: Burada Google + Simgesini ana sayfanızda görüntülemeyi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
tr: Burada, ana sayfanızda Instagram Simgesini görüntülemeyi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose to display the Pinterest Icon on your homepage.
tr: Burada Pinterest Simgesini ana sayfanızda görüntülemeyi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
tr: Burada RSS Simgesini görüntülemeyi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose to display the Stumbleupon Icon on your homepage.
tr: Burada Stumbleupon Simgesini ana sayfanızda görüntülemeyi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose to display the Tumblr Icon on your homepage.
tr: Burada Tumblr Simgesini ana sayfanızda görüntülemeyi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
tr: Burada Twitter Simgesini görüntülemeyi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose to display the Youtube Icon on your homepage.
tr: Burada Youtube Simgesini ana sayfanızda görüntülemeyi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
tr: Burada, gezinme menüsünden belirli kategorileri kaldırmayı seçebilirsiniz. X ile işaretlenmiş tüm kategoriler gezinme çubuğunuzda görünmez.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
tr: Burada, gezinme menüsünden belirli sayfaları kaldırmayı seçebilirsiniz. X ile işaretlenmiş tüm sayfalar gezinme çubuğunuzda görünmez.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
tr: Burada, kategori bağlantılarınızın görüntülenme sırasını tersine çevirmeyi seçebilirsiniz. Artan ve azalan arasında seçim yapabilirsiniz.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
tr: Burada, sayfa bağlantılarınızın görüntülenme sırasını tersine çevirmeyi seçebilirsiniz. Artan ve azalan arasında seçim yapabilirsiniz.

en: Here you can choose to sort your pages links.
tr: Burada sayfalarınızın bağlantılarını sıralamayı seçebilirsiniz.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on archive pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
tr: Burada, arşiv sayfalarındaki postinfo bölümünde hangi öğelerin görüneceğini seçebilirsiniz. Bu, genellikle gönderi başlığının altında yer alan ve gönderiniz hakkında temel bilgileri görüntüleyen alandır. Aşağıda gösterilen vurgulanan öğeler görünecektir.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
tr: Burada, tek yazı sayfalarında yazı bilgisi bölümünde hangi öğelerin görüneceğini seçebilirsiniz. Bu, genellikle gönderi başlığının altında yer alan ve gönderiniz hakkında temel bilgileri görüntüleyen alandır. Aşağıda gösterilen vurgulanan öğeler görünecektir.

en: Here you can choose which sharing icons/options to display. All options marked with an X will not appear.
tr: Burada hangi paylaşım simgelerinin/seçeneklerinin görüntüleneceğini seçebilirsiniz. X ile işaretlenmiş tüm seçenekler görüntülenmez.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
tr: Burada alıntılardan sonra "devamını oku" bağlantısının gösterilip gösterilmeyeceğini belirleyebilirsiniz.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
tr: Burada, arşiv sayfasında kaç WooCommerce ürününün görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz. Bu seçenek, wp-admin Ayarlar > Okuma seçeneklerinden bağımsız olarak çalışır.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
tr: Burada, Arşiv sayfalarında kaç yeni makalenin görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz. Bu seçenek, wp-admin Ayarlar > Okuma seçeneklerinden bağımsız olarak çalışır.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
tr: Burada, Kategori sayfasında kaç tane yeni makalenin görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz. Bu seçenek, wp-admin Ayarlar > Okuma seçeneklerinden bağımsız olarak çalışır.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
tr: Burada, Arama sonuçları sayfalarında kaç yeni makalenin görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz. Bu seçenek, wp-admin Ayarlar > Okuma seçeneklerinden bağımsız olarak çalışır.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
tr: Burada, Etiket sayfalarında kaç yeni makalenin görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz. Bu seçenek, wp-admin Ayarlar > Okuma seçeneklerinden bağımsız olarak çalışır.

en: Here you can provide destination url
tr: Burada hedef URL sağlayabilirsiniz

en: Here you can provide image url
tr: Burada resim URL sağlayabilirsiniz

en: Hex Value
tr: Onaltılık Değer

en: Hide Author Box
tr: Yazar Kutusunu Gizle

en: Hide Featured Image on Post
tr: Yayında Öne Çıkan Resmi Gizle

en: Hide Logo Image
tr: Logo Resmini Gizle

en: Hide Navigation Until Scroll
tr: Kaydırana Kadar Navigasyonu Gizle

en: Hide Post Rating
tr: Gönderi Değerlendirmesini Gizle

en: Hide Project Categories
tr: Proje Kategorilerini Gizle

en: Hide Project Titles
tr: Proje Başlıklarını Gizle

en: Hide Related Posts
tr: İlgili Gönderileri Gizle

en: Hide Title &amp; Meta on Post
tr: Gönderide Başlığı ve Metayı Gizle

en: Hide empty categories
tr: Boş kategorileri gizle

en: Highest Rated
tr: En yüksek dereceli

en: Home
tr: Ev

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: Homepage Basic
tr: Anasayfa Temel

en: Homepage SEO
tr: Ana Sayfa SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
tr: Ana sayfa özel başlığı (etkinse)

en: Homepage meta description (if enabled)
tr: Ana sayfa meta açıklaması (etkinse)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
tr: Ana sayfa meta anahtar kelimeleri (etkinse)

en: Hover Overlay Color
tr: Fareyle Bindirme Rengi

en: Hover Overlay Icon Color
tr: Vurgulu Bindirme Simge Rengi

en: Hover Overlay Icon Picker
tr: Vurgulu Bindirme Simge Seçici

en: Hover/Active Link Color
tr: Vurgulu/Aktif Bağlantı Rengi

en: Icon
tr: Simge

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
tr: Özel başlıklar devre dışıysa otomatik oluşturma yöntemini seçin

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
tr: Kesintisiz gönderi başlıkları kullanmıyorsanız, başlıklarınızın nasıl oluşturulduğu üzerinde hala kontrol sahibi olabilirsiniz. Burada yazı başlığınızın ve blog adınızın hangi sırayla görüntülenmesini istediğinizi seçebilir veya blog adını başlıktan tamamen kaldırabilirsiniz.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
tr: Kesintisiz gönderi başlıkları kullanmıyorsanız, başlıklarınızın nasıl oluşturulduğu üzerinde hala kontrol sahibi olabilirsiniz. Burada yazı başlığınızın ve blog adınızın hangi sırayla görüntülenmesini istediğinizi seçebilir veya blog adını başlıktan tamamen kaldırabilirsiniz.

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
tr: Özel başlıkları etkinleştirdiyseniz, özel başlığınızı buraya ekleyebilirsiniz. Buraya ne yazarsanız yazın header.php'deki < title></ /title > etiketleri arasına yerleştirilecektir.

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
tr: Meta açıklamaları etkinleştirdiyseniz, özel açıklamanızı buraya ekleyebilirsiniz.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
tr: Meta anahtar kelimeleri etkinleştirdiyseniz, özel anahtar kelimelerinizi buraya ekleyebilirsiniz. Anahtar kelimeler virgülle ayrılmalıdır. Örneğin: wordpress,temalar,şablonlar,zarif

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
tr: Gezinme çubuğunuzda, içinde gönderi olmayan kategorilerin görüntülenmesini istiyorsanız, bu seçeneği devre dışı bırakın. Varsayılan olarak boş kategoriler gizlenir

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
tr: Gönderinize bir meta açıklama eklemek isterseniz, bunu özel alanları kullanarak yapabilirsiniz. Açıklamaların gönderi sayfalarında görüntülenmesi için bu seçeneğin etkinleştirilmesi gerekir. Aşağıda tanımladığınız özel alan adını temel alan özel alanları kullanarak meta açıklamanızı ekleyebilirsiniz.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
tr: Gönderinize meta anahtar kelimeler eklemek isterseniz, bunu özel alanları kullanarak yapabilirsiniz. Anahtar kelimelerin gönderi sayfalarında görüntülenmesi için bu seçeneğin etkinleştirilmesi gerekir. Aşağıda tanımladığınız özel alan adını temel alan özel alanları kullanarak meta anahtar kelimelerinizi ekleyebilirsiniz.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
tr: Açılır menüleri kategoriler gezinme çubuğundan kaldırmak istiyorsanız bu özelliği devre dışı bırakın.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
tr: Açılır menüleri sayfa gezinme çubuğundan kaldırmak istiyorsanız bu özelliği devre dışı bırakın.

en: If you would like to use your own custom favicon image click the Upload Image button.
tr: Kendi özel favicon resminizi kullanmak isterseniz Resim Yükle düğmesini tıklayın.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
tr: Kendi özel logo resminizi kullanmak isterseniz Resim Yükle düğmesini tıklayın.

en: Ignore Displayed Posts
tr: Görüntülenen Gönderileri Yoksay

en: Image
tr: resim

en: Image Alt Text
tr: Resim Alternatif Metni

en: Image Alt Text:
tr: Resim Alternatif Metni:

en: Image Height
tr: Görüntü Yüksekliği

en: Image URL
tr: Resim URL

en: Image Url
tr: Resim URL

en: Image Url:
tr: Resim URL:

en: Image Width
tr: Resim Genişliği

en: Image doesn't exist
tr: Resim mevcut değil

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
tr: Bazı durumlarda kullanıcılar, alt bağlantıların veya kategorilerin bir listesini tutmak için yer tutucular olarak üst kategoriler veya bağlantılar oluşturmak isteyeceklerdir. Bu durumda, ana bağlantıların herhangi bir yere götürmesi arzu edilmez, bunun yerine yalnızca bir organizasyonel işleve hizmet eder. Bu seçeneklerin etkinleştirilmesi, tüm ana sayfalardan/kategorilerden bağlantıları kaldıracak ve böylece tıklandığında herhangi bir yere yönlendirilmeyecektir.

en: Inactive Footer Sidebar
tr: Etkin Olmayan Altbilgi Kenar Çubuğu

en: Inactive Tab Background Color
tr: Etkin Olmayan Sekme Arka Plan Rengi

en: Index Page SEO
tr: Dizin Sayfası SEO'su

en: Input Field Padding
tr: Giriş Alanı Dolgusu

en: Input Font Size
tr: Giriş Yazı Tipi Boyutu

en: Input Font Style
tr: Giriş Yazı Tipi Stili

en: Input adsense code
tr: Adsense kodunu girin

en: Input advertisement destination url
tr: Reklam hedef URL girin

en: Input advertisement image
tr: Giriş reklam resmi

en: Inset
tr: ek

en: Instagram Profile Url
tr: Instagram Profil URL

en: Invalid post
tr: geçersiz gönderi

en: Italic
tr: İtalik

en: Join Now
tr: Şimdi Katıl

en: Latest
tr: En sonuncu

en: Layout
tr: Düzen

en: Layout Settings
tr: Düzen Ayarları

en: Layout Usage
tr: Düzen Kullanımı

en: Leave a Reply to %s
tr: %s için bir Yanıt bırakın

en: Leave a reply
tr: Cevap bırakın

en: Left
tr: Sol

en: Left to Right
tr: Soldan sağa

en: Left/Right
tr: Sol sağ

en: Left/Right or Centered?
tr: Sol/Sağ veya Ortalanmış?

en: Length of the title need to be limited to prevent inappropriate caption height in narrow column
tr: Dar sütunda uygun olmayan altyazı yüksekliğini önlemek için başlığın uzunluğunun sınırlandırılması gerekir

en: Letter Spacing
tr: Harf boşluğu

en: Limit
tr: sınır

en: Link
tr: Bağlantı

en: Link Format Options
tr: Bağlantı Biçimi Seçenekleri

en: Link Title
tr: Bağlantı Başlığı

en: Link URL
tr: Bağlantı URL

en: Link Url:
tr: Bağlantı URL:

en: Link text
tr: bağlantı metni

en: List Meta
tr: Liste Metası

en: List Title
tr: Liste Başlığı

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Login
tr: Giriş yapmak

en: Logo Height
tr: Logo Yüksekliği

en: Logout
tr: Çıkış Yap

en: Lost my Password
tr: Şifremi Kaybettim

en: Magazine Homepage
tr: Dergi Ana Sayfası

en: Main Body
tr: Ana Gövde

en: Main Meta
tr: Ana Meta

en: Main Post Area
tr: Ana Posta Alanı

en: Main Post Entry
tr: Ana Gönderi Girişi

en: Main Post Excerpt
tr: Ana Gönderi Alıntısı

en: Main Post Meta
tr: Ana Gönderi Metası

en: Main Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
tr: Ana Gönderi Meta Simgeleri (Derecelendirme ve Yorum)

en: Main Post Overlay
tr: Ana Gönderi Yerleşimi

en: Main Post Overlay Icon
tr: Ana Gönderi Bindirme Simgesi

en: Main Post Title
tr: Ana Gönderi Başlığı

en: Main Sidebar
tr: Ana Kenar Çubuğu

en: Main Title
tr: Ana başlık

en: Make Fullwidth
tr: Tam Genişlik Yap

en: Map
tr: Harita

en: Map Format Options
tr: Harita Formatı Seçenekleri

en: Map Pin Address
tr: Harita Pin Adresi

en: Masonry
tr: Duvarcılık

en: Masonry Blog Category
tr: Yığma Blog Kategorisi

en: Masonry Blog Category With Featured Posts
tr: Öne Çıkan Yazılarla Masonry Blog Kategorisi

en: Masonry Blog Homepage
tr: Masonry Blog Anasayfası

en: Max Width
tr: Maksimum genişlik

en: Max. Title Characters
tr: Maks. Başlık Karakterleri

en: Maximum 200
tr: maksimum 200

en: Mega Menu 2 Featured and Recent List
tr: Mega Menü 2 Öne Çıkanlar ve Son Liste

en: Mega Menu 3 Featured
tr: Mega Menü 3 Öne Çıkanlar

en: Mega Menu List
tr: Mega Menü Listesi

en: Menu Height
tr: Menü Yüksekliği

en: Message
tr: İleti

en: Meta Font Size
tr: Meta Yazı Tipi Boyutu

en: Meta Font Style
tr: Meta Yazı Tipi Stili

en: Minify And Combine CSS Files
tr: CSS Dosyalarını Küçültün ve Birleştirin

en: Minify And Combine Javascript Files
tr: Javascript Dosyalarını Küçültün ve Birleştirin

en: Module Customizer
tr: Modül Özelleştirici

en: Module Head
tr: Modül Kafası

en: Module Header
tr: Modül Başlığı

en: Module Subheader
tr: Modül Alt Başlığı

en: Most Popular
tr: En popüler

en: Most Recent
tr: En yeni

en: Name
tr: İsim

en: Name Font Style
tr: Ad Yazı Tipi Stili

en: Name displayed internally in builder for this ad
tr: Bu reklam için oluşturucuda dahili olarak görüntülenen ad

en: Name field cannot be empty.
tr: Ad alanı boş olamaz.

en: Nav
tr: gezinme

en: Nav Arrow Background Color
tr: Gezinme Oku Arka Plan Rengi

en: Nav Arrow Color
tr: Gezinti Ok Rengi

en: Nav Hover
tr: Fareyle Gezinme

en: Nav Icon
tr: Gezinme Simgesi

en: Nav Icon Hover
tr: Gezinti Simgesi Vurgulu

en: Navigation
tr: Navigasyon

en: New Category Layout
tr: Yeni Kategori Düzeni

en: New Message From %1$s%2$s: %3$s
tr: %1$s %2$s Kimden Yeni Mesaj : %3$s

en: New Project
tr: Yeni proje

en: New Skill Name
tr: Yeni Beceri Adı

en: New Tab
tr: Yeni sekme

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Daha yeni Yorumlar <span class="meta-nav">→</span>

en: Next
tr: Sonraki

en: Next &raquo;
tr: Sonraki "

en: Next Tab
tr: Sonraki Sekme

en: No
tr: HAYIR

en: No Animation
tr: Animasyon Yok

en: No Mega Menu
tr: Mega Menü Yok

en: No Sidebar
tr: Kenar Çubuğu Yok

en: No Skills Found
tr: Beceri Bulunamadı

en: No Video Found
tr: Video Bulunamadı

en: No available options.
tr: Kullanılabilir seçenek yok.

en: No sidebar, single column view with Project Details box below content
tr: Kenar çubuğu yok, içeriğin altında Proje Ayrıntıları kutusu bulunan tek sütun görünümü

en: Nothing found
tr: Hiçbirşey Bulunamadı

en: Nothing found in Trash
tr: Çöp kutusunda hiçbir şey bulunamadı

en: Number Counter
tr: Sayı Sayacı

en: Number Font Size
tr: Sayı Yazı Tipi Boyutu

en: Number Font Style
tr: Sayı Yazı Tipi Stili

en: Number of Posts displayed on Archive pages
tr: Arşiv sayfalarında görüntülenen Gönderi Sayısı

en: Number of Posts displayed on Category page
tr: Kategori sayfasında görüntülenen Gönderi Sayısı

en: Number of Posts displayed on Search pages
tr: Arama sayfalarında görüntülenen Gönderi Sayısı

en: Number of Posts displayed on Tag pages
tr: Etiket sayfalarında görüntülenen Gönderi Sayısı

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
tr: WooCommerce arşiv sayfalarında görüntülenen Ürün Sayısı

en: Number of comments to show:
tr: Gösterilecek yorum sayısı:

en: Number of dropdown tiers shown
tr: Gösterilen açılır katman sayısı

en: Number of posts to show:
tr: Gösterilecek gönderi sayısı:

en: OR
tr: VEYA

en: Only display featured posts.
tr: Yalnızca öne çıkan gönderileri göster.

en: Open Project URL in new window
tr: Proje URL yeni pencerede aç

en: Open link in new window
tr: Bağlantıyı yeni pencerede aç

en: Options
tr: Seçenekler

en: Order Category Links by Ascending/Descending
tr: Kategori Bağlantılarını Artan/Azalan Sıralama

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
tr: Sayfa Bağlantılarını Artan/Azalan Sıralama

en: Our Authors
tr: Yazarlarımız

en: Outset
tr: Başlangıç

en: Overlay
tr: Kaplama

en: PASSWORD
tr: ŞİFRE

en: Padding
tr: Dolgu malzemesi

en: Page IDs, separated by commas.
tr: Virgülle ayrılmış sayfa kimlikleri.

en: Page Name
tr: Sayfa ismi

en: Page not found
tr: sayfa bulunamadı

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Pagination
tr: sayfalandırma

en: Pagination Active Background Color
tr: Sayfalandırma Etkin Arka Plan Rengi

en: Pagination Active Color
tr: Sayfalandırma Etkin Renk

en: Pagination Background
tr: Sayfalandırma Arka Planı

en: Pagination Background Color
tr: Sayfalandırma Arka Plan Rengi

en: Pagination Color
tr: Sayfalandırma Rengi

en: Pagination Item
tr: Sayfalandırma Öğesi

en: Pagination Item Active
tr: Sayfalandırma Öğesi Aktif

en: Parent Skill
tr: Ebeveyn Becerisi

en: Parent Skill:
tr: Ebeveyn Becerisi:

en: Password:
tr: Şifre:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
tr: "Görüntüler" kaydırıcı türünü seçtiyseniz, görüntü URL buraya yapıştırın

en: Percent Font Size
tr: Yüzde Yazı Boyutu

en: Percent Font Style
tr: Yüzde Yazı Tipi Stili

en: Person
tr: Kişi

en: Picassa
tr: picassa

en: Pinterest Profile Url
tr: Pinterest Profil URL

en: Place your adsense code here.
tr: Adsense kodunuzu buraya yerleştirin.

en: Please enter a valid email address.
tr: Geçerli bir e.

en: Popular
tr: Popüler

en: Popular Skills
tr: Popüler Beceriler

en: Portfolio Page Template Options
tr: Portföy Sayfası Şablonu Seçenekleri

en: Portrait Border Radius
tr: Dikey Kenarlık Yarıçapı

en: Post
tr: Postalamak

en: Post Background Color
tr: Yazı Arkaplan Rengi

en: Post Caption
tr: Yazı Yazısı

en: Post Comment
tr: Yorum Gönder

en: Post Entry
tr: Giriş Sonrası

en: Post Excerpt
tr: Alıntı Gönder

en: Post Featured Image
tr: Öne Çıkan Resmi Yayınla

en: Post Format Audio Player
tr: Yazı Biçimi Ses Çalar

en: Post Format Audio Wrapper
tr: Yazı Biçimi Ses Paketleyici

en: Post Format Gallery Nav
tr: Yazı Biçimi Galeri Gezintisi

en: Post Format Gallery Nav Hover
tr: Yazı Biçimi Galerisi Gezinti Vurgulu

en: Post Format Gallery Nav Icon
tr: Yazı Biçimi Galerisi Gezinme Simgesi

en: Post Format Gallery Nav Icon Hover
tr: Yazı Biçimi Galeri Gezinti Simgesi Vurgulu

en: Post Format Icon
tr: Yazı Biçimi Simgesi

en: Post Format Icon Background Color
tr: Yazı Biçimi Simgesi Arka Plan Rengi

en: Post Format Link Background
tr: Yazı Biçimi Bağlantı Arka Planı

en: Post Format Quote Background
tr: Yazı Biçimi Alıntı Arka Planı

en: Post Meta
tr: Metayı Yayınla

en: Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
tr: Post Meta Simgeleri (Derecelendirme ve Yorum)

en: Post Overlay
tr: Yer Paylaşımı Sonrası

en: Post Overlay Icon
tr: Yayın Bindirme Simgesi

en: Post Read More
tr: Gönderi Devamını Oku

en: Post Read More Icon
tr: Gönderi Daha Fazla Oku Simgesi

en: Post Review Score Bar
tr: Yorum Sonrası Puan Çubuğu

en: Post Title
tr: Yazı başlığı

en: Post Title Font Size
tr: Yazı Başlığı Yazı Tipi Boyutu

en: Post Title Font Style
tr: Gönderi Başlığı Yazı Tipi Stili

en: Post info section
tr: Bilgi gönder bölümü

en: Post not found
tr: Gönderi bulunamadı

en: Posted by %s
tr: %s tarafından gönderildi

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Posts By: %s
tr: Gönderen: %s

en: Posts Carousel
tr: Gönderi Karuseli

en: Posts Limit
tr: Gönderi Sınırı

en: Posts List Area
tr: Gönderi Listesi Alanı

en: Posts List Entry
tr: Gönderi Listesi Girişi

en: Posts List Meta
tr: Gönderi Listesi Metası

en: Posts List Meta Icon
tr: Gönderi Listesi Meta Simgesi

en: Posts List Thumbnail
tr: Gönderi Listesi Küçük Resmi

en: Posts List Title
tr: Gönderi Listesi Başlığı

en: Posts Per Page
tr: Sayfa Başına Gönderiler

en: Posts by %s
tr: %s tarafından gönderilen gönderiler

en: Previous
tr: Öncesi

en: Previous Tab
tr: Önceki Sekme

en: Price Font Size
tr: Fiyat Yazı Tipi Boyutu

en: Price Font Style
tr: Fiyat Yazı Tipi Stili

en: Pricing Table
tr: Fiyat Tablosu

en: Primary Heading
tr: Birincil Başlık

en: Primary Heading: Category Name, Sub Heading: Filter
tr: Birincil Başlık: Kategori Adı, Alt Başlık: Filtre

en: Primary Heading: Filter, Sub Heading: Category Name
tr: Birincil Başlık: Filtre, Alt Başlık: Kategori Adı

en: Primary Menu
tr: Ana Menü

en: Primary Menu Bar Settings
tr: Birincil Menü Çubuğu Ayarları

en: Print
tr: Yazdır

en: Product Name Font Size
tr: Ürün Adı Yazı Tipi Boyutu

en: Product Name Font Style
tr: Ürün Adı Yazı Tipi Stili

en: Project Categories
tr: Proje Kategorileri

en: Project Description:
tr: Proje Açıklaması:

en: Project Details
tr: Proje detayları

en: Project Details Location
tr: Proje Detayları Konum

en: Project Details Title
tr: Proje Detayları Başlık

en: Project Details box as sidebar
tr: Kenar çubuğu olarak Proje Ayrıntıları kutusu

en: Project Details:
tr: Proje detayları:

en: Project Gallery
tr: Proje Galerisi

en: Project Sidebar
tr: Proje Kenar Çubuğu

[ctx: Project Skill name]
en: Project Skills
tr: Proje Becerileri

en: Project Skills
tr: Proje Becerileri

en: Project URL
tr: Proje URL

en: Project URL Text
tr: Proje URL Metni

[ctx: Project skill singular name]
en: Project Skill
tr: Proje Becerisi

en: Quote
tr: Alıntı

en: Quote Attribution
tr: Alıntı Atıf

en: Quote Format Options
tr: Teklif Formatı Seçenekleri

en: Quote Text
tr: Alıntı Metni

en: RSS Icon Url
tr: RSS Simgesi URL

en: Rate:
tr: Oran:

en: Rating (%):
tr: Değerlendirme (%):

en: Rating: %0.2f
tr: Derecelendirme: %0.2f

en: Ratings
tr: Derecelendirmeler

en: Re-Authorize
tr: Yeniden Yetkilendir

en: Read Extra Documentation
tr: Extra Belgeleri Oku

en: Read More
tr: Devamını oku

en: Read More Button
tr: Daha Fazla Oku Düğmesi

en: Recent
tr: Son

en: Recent Comments
tr: Son Yorumlar

en: Recent Posts
tr: yakın zamanda Gönderilenler

en: Recent Reviews
tr: Son İncelemeler

en: Recent Tweets
tr: Son Tweetler

en: Recent Videos
tr: Son Videolar

en: Related Posts
tr: İlgili Mesajlar

en: Remove Drop Shadow
tr: Alt Gölgeyi Kaldır

en: Remove Vertical Divider
tr: Dikey Bölücüyü Kaldır

en: Reply
tr: Cevap vermek

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Reset to Defaults
tr: Varsayılanlara dön

en: Responsive shortcodes
tr: Duyarlı kısa kodlar

en: Retweet
tr: Retweetle

en: Review
tr: Gözden geçirmek

en: Review Box Contents
tr: İnceleme Kutusu İçeriği

en: Review Box Title
tr: İnceleme Kutusu Başlığı

en: Ridge
tr: çıkıntı

en: Right
tr: Sağ

en: Right to Left
tr: Sağdan sola

en: Role Editor
tr: Rol Düzenleyici

en: Sale Badge Font Size
tr: Satış Rozeti Yazı Tipi Boyutu

en: Sale Badge Font Style
tr: Satış Rozeti Yazı Tipi Stili

en: Sale Price Font Size
tr: Satış Fiyatı Yazı Tipi Boyutu

en: Sale Price Font Style
tr: Satış Fiyatı Yazı Tipi Stili

en: Sample Post Title
tr: Örnek Gönderi Başlığı

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Scale In From Center
tr: Merkezden Ölçeklendir

en: Scale In From Left
tr: Soldan Ölçeklendir

en: Scale In From Right
tr: Sağdan Ölçeklendir

en: Score %1$d%%
tr: Puan %1$d %%

en: Score: %1$s
tr: Puan: %1$s

en: Search & Cart Font
tr: Arama ve Sepet Yazı Tipi

en: Search & Cart Font Style
tr: Arama ve Sepet Yazı Tipi Stili

en: Search Layouts
tr: Arama Düzenleri

en: Search Project Skills
tr: Proje Becerilerini Ara

en: Search Projects
tr: Proje Ara

en: Search Results for: %s
tr: Arama Sonuçları: %s

en: Search results for "%s"
tr: " %s " için arama sonuçları

en: Search, Cart, & Icon Background Color
tr: Arama, Alışveriş Sepeti ve Simge Arka Plan Rengi

en: Search, Cart, & Icon Letter Spacing
tr: Arama, Alışveriş Sepeti ve Simge Harf Aralığı

en: Search, Cart, & Icon Text Color
tr: Arama, Sepet ve Simge Metin Rengi

en: Search, Cart, & Icon Text Size
tr: Arama, Alışveriş Sepeti ve Simge Metin Boyutu

en: Secondary Menu
tr: İkincil Menü

en: Secondary Menu Bar Settings
tr: İkincil Menü Çubuğu Ayarları

en: Select
tr: Seçme

en: Select Animation Effect
tr: Animasyon Efekti Seçin

en: Select Page
tr: Sayfa Seç

en: Select Slider Type here
tr: Kaydırıcı Türünü buradan seçin

en: Select between expanded and closed state
tr: Genişletilmiş ve kapalı durum arasında seçim yapın

en: Select yes if the link should be opened in a new window
tr: Bağlantının yeni bir pencerede açılması gerekiyorsa evet'i seçin

en: Send
tr: Göndermek

en: Send Email to
tr: Email gönder

en: Separate Skills with Commas
tr: Becerileri Virgülle Ayırın

en: Set as Image
tr: Resim Olarak Ayarla

en: Share "%s" via %s
tr: %s aracılığıyla " %s %s " paylaş

en: Share:
tr: Paylaşmak:

en: Sharing Icons to Display
tr: Görüntülenecek Simgeleri Paylaşma

en: Shop
tr: Mağaza

en: Short description
tr: Kısa Açıklama

en: Shortcodes
tr: Kısa kodlar

en: Show Author
tr: Yazarı Göster

en: Show Author Box
tr: Yazar Kutusunu Göster

en: Show Categories
tr: Kategorileri Göster

en: Show Comment Count
tr: Yorum Sayısını Göster

en: Show Comments
tr: Yorumları Göster

en: Show Date
tr: Tarihi göster

en: Show Divider
tr: Ayırıcıyı Göster

en: Show Dribbble Icon
tr: Top Sürme Simgesini Göster

en: Show Excerpt
tr: Alıntıyı Göster

en: Show Facebook Icon
tr: Facebook Simgesini Göster

en: Show Featured Image
tr: Öne Çıkan Resmi Göster

en: Show Full Content
tr: Tam İçeriği Göster

en: Show Google+ Icon
tr: Google + Simgesini Göster

en: Show Instagram Icon
tr: Instagram Simgesini Göster

en: Show Pagination
tr: Sayfalandırmayı Göster

en: Show Pinterest Icon
tr: Pinterest Simgesini Göster

en: Show Post Count
tr: Gönderi Sayısını Göster

en: Show Posts Count
tr: Gönderi Sayısını Göster

en: Show RSS Icon
tr: RSS Simgesini Göster

en: Show Rating
tr: Derecelendirmeyi Göster

en: Show Ratings
tr: Derecelendirmeleri Göster

en: Show Read More Button
tr: Devamını Oku Düğmesini Göster

en: Show Related Posts
tr: İlgili Gönderileri Göster

en: Show Search Bar
tr: Arama Çubuğunu Göster

en: Show Social Icons
tr: Sosyal Simgeleri Göster

en: Show Stumbleupon Icon
tr: Stumbleupon Simgesini Göster

en: Show Top Border?
tr: Üst Kenarlığı Göster?

en: Show Trending Bar
tr: Trend Çubuğunu Göster

en: Show Tumblr Icon
tr: Tumblr Simgesini Göster

en: Show Twitter Icon
tr: Twitter Simgesini Göster

en: Show WooCommerce Cart
tr: WooCommerce Sepetini Göster

en: Show Youtube Icon
tr: Youtube Simgesini Göster

en: Show author box
tr: Yazar kutusunu göster

en: Show comments on pages
tr: Sayfalardaki yorumları göster

en: Show comments on posts
tr: Gönderilerdeki yorumları göster

en: Show dropdown menus
tr: Açılır menüleri göster

en: Show related posts
tr: İlgili yayınları göster

en: Sidebar
tr: kenar çubuğu

en: Sidebar Location
tr: Kenar Çubuğu Konumu

en: Sidebar Width
tr: Kenar Çubuğu Genişliği

en: Sidebar location
tr: Kenar çubuğu konumu

en: Sidebar, Project Details box below content
tr: Kenar Çubuğu, içeriğin altındaki Proje Ayrıntıları kutusu

en: Sidebar/Widget Area
tr: Kenar Çubuğu/Widget Alanı

en: Single Page Layout
tr: Tek Sayfa Düzeni

en: Single Post Layout
tr: Tek Gönderi Düzeni

en: Single Post Page SEO
tr: Tek Yazı Sayfası SEO

en: Sitemap Page Template Options
tr: Site Haritası Sayfa Şablonu Seçenekleri

en: Sitemap Sections Display
tr: Site Haritası Bölümleri Görünümü

en: Sizing
tr: boyutlandırma

en: Skills:
tr: Yetenekler:

en: Slide In Horizontally
tr: Yatay Olarak Kaydırın

en: Slide In Vertically
tr: Dikey Kaydırın

en: Slider
tr: kaydırıcı

en: Slider Type
tr: Sürgü Tipi

en: Smooth Scrolling
tr: Düzgün Kaydırma

en: Social Follow
tr: Sosyal Takip

en: Social Icons Color
tr: Sosyal Simgeler Renk

en: Social Icons Size
tr: Sosyal Simgeler Boyutu

en: Social Media Links
tr: Sosyal Medya Bağlantıları

en: Social Media Networks
tr: Sosyal Medya Ağları

en: Social Network Follower Count Refresh
tr: Sosyal Ağ Takipçi Sayısı Yenileme

en: Social Network Icon Size
tr: Sosyal Ağ Simge Boyutu

en: Solid
tr: Sağlam

en: Sorry, No Posts Found
tr: Üzgünüz, Gönderi Bulunamadı

en: Sorry, no posts found.
tr: Üzgünüz, yayın bulunamadı.

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
tr: Kategoriler Bağlantılarını Ada/Kimliğe/Bilgiye/Sayıma/Terim Grubuna Göre Sıralayın

en: Sort Method
tr: Sıralama Yöntemi

en: Sort Order
tr: Sıralama düzeni

en: Sort Pages Links
tr: Sayfa Bağlantılarını Sırala

en: Standard
tr: Standart

en: Standard Blog Category
tr: Standart Blog Kategorisi

en: Standard Blog Category With Featured Posts
tr: Öne Çıkan Yazılarla Standart Blog Kategorisi

en: Standard Blog Homepage
tr: Standart Blog Ana Sayfası

en: Standard or Masonry Style for Archive Pages
tr: Arşiv Sayfaları için Standart veya Yığma Stil

en: Star
tr: Yıldız

en: Start on New Line
tr: Yeni Hatta Başla

en: Start on New Line?
tr: Yeni Hatta Başlasın mı?

en: Start the ad's output on a new line?
tr: Reklamın çıktısı yeni bir satırda başlatılsın mı?

en: State
tr: Durum

en: Status
tr: Durum

en: Stumbleupon
tr: tökezlemek

en: Stumbleupon Profile Url
tr: Stumbleupon Profil URL

en: Sub Heading
tr: Alt Başlık

en: Subheader
tr: alt başlık

en: Subheader Font Size
tr: Alt Başlık Yazı Tipi Boyutu

en: Subheader Font Style
tr: Alt Başlık Yazı Tipi Stili

en: Subject
tr: Ders

en: Subscribe
tr: Abone

en: Summary
tr: Özet

en: Summary Title
tr: Özet Başlık

en: TRENDING:
tr: TREND:

en: Tab
tr: Sekme

en: Tab Content
tr: Sekme İçeriği

en: Tab Item
tr: Sekme Öğesi

en: Tab Item Active
tr: Sekme Öğesi Etkin

en: Tab Item Hover
tr: Sekme Öğesi Vurgulu

en: Tab Settings
tr: Sekme Ayarları

en: Tab Text
tr: Sekme Metni

en: Tabbed Posts
tr: Sekmeli Gönderiler

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Tabs Background
tr: Sekmeler Arka Planı

en: Tags
tr: Etiketler

en: Testimonial
tr: referans

en: Text
tr: Metin

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Text Size
tr: Yazı Boyutu

en: Text for the header of the module. Leave blank for no header for the module.
tr: Modül başlığı için metin. Modül için başlık yoksa boş bırakın.

en: Thanks for contacting us.
tr: Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler.

en: The Ad HTML, if not using the Image URL and Link above.
tr: Yukarıdaki Resim URL ve Bağlantı kullanılmıyorsa, Reklam HTML'si.

en: The Map feature uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map feature, please make sure you have added your API key inside the Extra Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
tr: Harita özelliği, Google Maps API kullanır ve çalışması için geçerli bir Google API Anahtarı gerektirir. Harita özelliğini kullanmadan önce lütfen API anahtarınızı Extra Tema Seçenekleri paneline eklediğinizden emin olun. Google API Anahtarınızı nasıl oluşturacağınız hakkında <a href="%1$s" target="_blank">Burada</a> daha fazla bilgi edinin.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
tr: Haritalar modülü, Google Maps API kullanır ve çalışması için geçerli bir Google API Anahtarı gerektirir. Harita modülünü kullanmadan önce lütfen API anahtarınızı buraya eklediğinizden emin olun. Google API Anahtarınızı nasıl oluşturacağınız hakkında <a target="_blank" href="%1$s">Burada</a> daha fazla bilgi edinin.

en: The URL of the video from a <a href="%s" target="_blank">Supported oEmbed Video Provider</a>, or URL of any video. Click "Add Video URL" to add more file types. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)
tr: <a href="%s" target="_blank">Desteklenen oEmbed Video Sağlayıcı</a> alınan videonun URL veya herhangi bir videonun URL. Daha fazla dosya türü eklemek için "Video URL Ekle"yi tıklayın. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, vb.)

en: The color used for this category throughout the site.
tr: Site genelinde bu kategori için kullanılan renk.

en: The color used for this user throughout the site.
tr: Site genelinde bu kullanıcı için kullanılan renk.

en: The format for the date display in PHP date() format
tr: PHP date() biçimindeki tarih görüntüleme biçimi

en: The name of your facebook page, not the full URL. If your facebook url is: "http://www.facebook.com/elegantthemes", then your page name is: "elegantthemes"
tr: Facebook sayfanızın adı, tam URL değil. Facebook URL " http://www.facebook.com/elegantthemes " ise, sayfa adınız "elegantthemes" olur

en: The number of posts shown per page.
tr: Sayfa başına gösterilen yayın sayısı.

en: The number of posts shown.
tr: Gösterilen yayın sayısı.

en: The primary heading.
tr: Birincil başlık.

en: The speed, in seconds, in which it will auto rotate to the next slide.
tr: Bir sonraki slayda otomatik olarak döneceği saniye cinsinden hız.

en: The speed, in seconds, in which the slider will auto rotate to the next slide. Leave empty to disable autoplay.
tr: Kaydırıcının bir sonraki slayda otomatik olarak döneceği saniye cinsinden hız. Otomatik oynatmayı devre dışı bırakmak için boş bırakın.

en: The sub heading.
tr: Alt başlık.

en: Theme Customizer
tr: Tema Özelleştirici

en: Theme Options
tr: tema ayarları

en: There was a problem, please try again.
tr: Bir sorun oluştu, lütfen tekrar deneyin.

en: This controls default direction of the lazy-loading animation.
tr: Bu, yavaş yüklenen animasyonun varsayılan yönünü kontrol eder.

en: This is an optional title to display for this module.
tr: Bu, bu modül için görüntülenecek isteğe bağlı bir başlıktır.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
tr: Bu seçenek, tarihlerinizin nasıl görüntüleneceğini değiştirmenize olanak tanır. Daha fazla bilgi için lütfen buradaki WordPress kodeksine bakın: <a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Tarih ve Saati Biçimlendirme</a>

en: This option allows you to control how many tiers your pages dropdown menu has in the default theme created main menu. Increasing the number allows for additional menu items to be shown. This setting is not applicable If you are using a custom menu and not the default theme created main menu.
tr: Bu seçenek, varsayılan temayla oluşturulan ana menüde sayfalarınızın açılır menüsünün kaç katmana sahip olduğunu kontrol etmenizi sağlar. Sayıyı artırmak, ek menü öğelerinin gösterilmesini sağlar. Bu ayar, ana menü tarafından oluşturulan varsayılan tema yerine özel bir menü kullanıyorsanız uygulanamaz.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
tr: Bu seçenekler, sayfalarınızın açılır menüsünün kaç sayfaya sahip olduğunu kontrol etmenizi sağlar. Sayıyı artırmak, ek menü öğelerinin gösterilmesini sağlar.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
tr: Bu gönderi şifre korumalıdır. Yorumları görüntülemek için şifreyi girin.

en: This will add a border to the top side of the module.
tr: Bu, modülün üst tarafına bir kenarlık ekleyecektir.

en: This will be used as the border color for this module.
tr: Bu, bu modül için kenarlık rengi olarak kullanılacaktır.

en: This will be used as the text color for the header text of the module.
tr: Bu, modülün başlık metni için metin rengi olarak kullanılacaktır.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
tr: Bu, kolay tanımlama için oluşturucudaki modülün etiketini değiştirir.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
tr: Bu, İngilizce Olmayan diller için Google Fonts etkinleştirir.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
tr: Bu, gönderilerde veya sayfalarda alıntıların kullanılmasını sağlayacaktır.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
tr: Bu, seçenekler sayfasındaki tüm ayarları varsayılan değerlerine döndürür. <strong>Bunu yapmak istediğinden emin misin?</strong>

en: Title
tr: Başlık

en: Title Font Size
tr: Başlık Yazı Tipi Boyutu

en: Title Font Style
tr: Başlık Yazı Tipi Stili

en: Title:
tr: Başlık:

en: Toggle
tr: Değiştir

en: Toggle Icon Size
tr: Simge Boyutunu Değiştir

en: Toggle Padding
tr: Dolguyu Değiştir

en: Top
tr: Tepe

en: Top & Bottom Padding
tr: Üst ve Alt Dolgu

en: Top Rated
tr: En Çok Oy Alan

en: Top to Bottom
tr: Yukarıdan Aşağıya

en: Trackbacks/Pingbacks
tr: Geri İzlemeler/Pingbackler

en: Trending Font
tr: Popüler Yazı Tipi

en: Trending Font Style
tr: Popüler Yazı Tipi Stili

en: Trending Label Text Color
tr: Trend Olan Etiket Metin Rengi

en: Trending Text Size
tr: Trend Olan Metin Boyutu

en: Trending Title Text Color
tr: Popüler Başlık Metin Rengi

en: Tumblr Profile Url
tr: Tumblr Profil URL

en: Turn pagination on or off.
tr: Sayfalandırmayı açın veya kapatın.

en: Turn the autoplay feature on or off.
tr: Otomatik oynatma özelliğini açın veya kapatın.

en: Turn the dispay of each post's date on or off.
tr: Her gönderinin tarihinin gösterimini açın veya kapatın.

en: Turn the display of each post's author on or off.
tr: Her gönderinin yazarının görüntülenmesini açın veya kapatın.

en: Turn the display of each post's categories on or off.
tr: Her gönderinin kategorilerinin görüntülenmesini açın veya kapatın.

en: Turn the display of each post's ccomments on or off.
tr: Her gönderinin yorumlarının görüntülenmesini açın veya kapatın.

en: Turn the display of each post's comment count on or off.
tr: Her gönderinin yorum sayısını görüntülemeyi açın veya kapatın.

en: Turn the display of each post's date on or off.
tr: Her gönderinin tarihinin görüntülenmesini açın veya kapatın.

en: Turn the display of each post's featured image on or off.
tr: Her gönderinin öne çıkan görüntüsünün görüntülenmesini açın veya kapatın.

en: Turn the display of each post's rating on or off.
tr: Her gönderinin değerlendirmesinin görüntülenmesini açın veya kapatın.

en: Turn the display of each post's rating stars on or off.
tr: Her gönderinin derecelendirme yıldızlarının görüntüsünü açın veya kapatın.

en: Tweet
tr: Cıvıldamak

en: Twitter Profile Url
tr: Twitter Profil URL

en: Type
tr: Tip

en: Type an address and click find to place a marker at that address.
tr: Bir adres yazın ve bu adrese bir işaretçi yerleştirmek için bul'a tıklayın.

en: Type of the box
tr: kutu tipi

en: Typography
tr: tipografi

en: Typography Settings
tr: Tipografi Ayarları

en: URL of the ad image.
tr: Reklam görselinin URL.

en: URL the ad's image links to.
tr: Reklam resminin bağlantı verdiği URL.

en: USERNAME
tr: KULLANICI ADI

en: Underline
tr: Altını çizmek

en: Update Skill
tr: Beceri Güncelleme

en: Upload
tr: Yüklemek

en: Upload A Video File
tr: Video Dosyası Yükle

en: Upload an Image
tr: Bir görüntü yükle

en: Uppercase
tr: büyük harf

en: Use Google Fonts
tr: Google Fonts Kullanın

en: Use as default for any category that does not have a specific layout set.
tr: Belirli bir düzen seti olmayan herhangi bir kategori için varsayılan olarak kullanın.

en: Use combined and minified CSS file to speed up your site's page load.
tr: Sitenizin sayfa yüklenmesini hızlandırmak için birleştirilmiş ve küçültülmüş CSS dosyasını kullanın.

en: Use combined and minified javascript file to speed up your site's page load.
tr: Sitenizin sayfa yüklenmesini hızlandırmak için birleştirilmiş ve küçültülmüş JavaScript dosyasını kullanın.

en: Use excerpts when defined
tr: Tanımlandığında alıntıları kullan

en: Use resizing
tr: Yeniden boyutlandırmayı kullan

en: Use this layout as the default layout?
tr: Bu düzen varsayılan düzen olarak kullanılsın mı?

en: Use this layout as the home layout?
tr: Bu düzen ana sayfa düzeni olarak kullanılsın mı?

en: Use this layout on the categories selected above.
tr: Yukarıda seçilen kategorilerde bu düzeni kullanın.

en: Used for icon button type
tr: Simge düğme türü için kullanılır

en: User Name
tr: Kullanıcı adı

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: Vertically Centered
tr: Dikey Ortalanmış

en: Video Format Options
tr: Video Format Seçenekleri

en: View Category Layout
tr: Kategori Düzenini Görüntüle

en: View Project
tr: Projeyi Görüntüle

en: View The Project
tr: Projeyi Görüntüle

en: View all posts by %s
tr: %s tarafından gönderilen tüm gönderileri görüntüle

en: Website Content Width
tr: Web Sitesi İçerik Genişliği

en: Website Gutter Width
tr: Web Sitesi Oluk Genişliği

en: Welcome to Extra! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
tr: Extra hoş geldiniz! Yeni temanıza dalmadan önce, düzinelerce ayrıntılı eğitime erişim için lütfen <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Dokümantasyon</a> sayfasını ziyaret edin.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
tr: Anahtar kelimelerinizi özel alanlar kullanarak tanımladığınızda, bu değeri özel alan Adı için kullanmalısınız. Özel alanınızın Değeri, kullanmak istediğiniz meta anahtar kelimeler olmalı ve virgülle ayrılmış olmalıdır.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
tr: Özel alanları kullanarak meta açıklamanızı tanımladığınızda, bu değeri özel alan Adı için kullanmalısınız. Özel alanınızın Değeri, kullanmak istediğiniz özel açıklama olmalıdır.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
tr: Başlığınızı özel alanlar kullanarak tanımladığınızda, bu değeri özel alan Adı için kullanmalısınız. Özel alanınızın Değeri, kullanmak istediğiniz özel başlık olmalıdır.

en: Whether to show the post count.
tr: Gönderi sayısının gösterilip gösterilmeyeceği.

en: Widget Bullet Color
tr: Widget Madde İşareti Rengi

en: Widget Header Font Size
tr: Widget Başlığı Yazı Tipi Boyutu

en: Widget Header Font Style
tr: Widget Başlığı Yazı Tipi Stili

en: Widget Heading Color
tr: Widget Başlık Rengi

en: Widget Link Color
tr: Widget Bağlantı Rengi

en: Widget Text Color
tr: Widget Metin Rengi

en: WooCommerce Sidebar Location
tr: WooCommerce Kenar Çubuğu Konumu

en: WooCommerce Sidebar/Widget Area
tr: WooCommerce Kenar Çubuğu/Widget Alanı

en: Yes
tr: Evet

en: You are already logged in.
tr: Zaten giriş yaptınız.

en: You can disable this option if you want to remove the author box from single post pages.
tr: Yazar kutusunu tek gönderi sayfalarından kaldırmak istiyorsanız bu seçeneği devre dışı bırakabilirsiniz.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
tr: Yorumları ve yorum formunu tek gönderi sayfalarından kaldırmak istiyorsanız bu seçeneği devre dışı bırakabilirsiniz.

en: You can disable this option if you want to remove the related posts from single post pages.
tr: İlgili gönderileri tekli gönderi sayfalarından kaldırmak istiyorsanız bu seçeneği devre dışı bırakabilirsiniz.

en: You can find all the info on how to obtain all the needed API credentials here: %s
tr: Gerekli tüm API kimlik bilgilerinin nasıl elde edileceğine ilişkin tüm bilgileri burada bulabilirsiniz: %s

en: You can find the User Id at the end of your Google+ URL. For example if the URL was: http://plus.google.com/+elegentthemes, the User Id would be: +elegenthemes
tr: Kullanıcı Kimliğini Google + URL sonunda bulabilirsiniz. Örneğin, URL şöyle olsaydı: http://plus.google.com/ +elegentthemes, Kullanıcı Kimliği şöyle olurdu: +elegenthemes

en: You don't have pages
tr: sayfanız yok

en: Your Rating:
tr: Sizin dereceniz:

en: Your latest posts
tr: En son gönderiler

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
tr: Sitenizin en son Gönderileri.

en: Your site&#8217;s most recent Reviews (posts which have review).
tr: Sitenizin en son İncelemeleri (inceleme içeren gönderiler).

en: Your site&#8217;s most recent Videos (Posts which use video format).
tr: Sitenizin en son Videoları (Video biçimini kullanan gönderiler).

en: Your site&#8217;s most recent comments.
tr: Sitenizin en son yorumları.

en: Youtube Profile Url
tr: Youtube Profil URL

en: Youtube Username
tr: Youtube kullanıcı adı

en: Zoom Icon Color
tr: Yakınlaştır Simge Rengi

en: by
tr: ile

en: by %s
tr: %s tarafından

[ctx: clear static resources]
en: Clear
tr: Temizlemek

en: comment count
tr: Yorum sayısı

[ctx: documentation links]
en: Support
tr: Destek

[ctx: general options]
en: General
tr: Genel

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
tr: Entegrasyon

[ctx: layout type general name]
en: Category Layouts
tr: Kategori Düzenleri

[ctx: layout type singular name]
en: Category Layout
tr: Kategori Düzeni

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
tr: Navigasyon

[ctx: noun]
en: COMMENT
tr: YORUM

[ctx: page/post]
en: Layout
tr: Düzen

[ctx: project item]
en: Add New
tr: Yeni ekle

[ctx: project type general name]
en: Projects
tr: Projeler

[ctx: project type singular name]
en: Project
tr: Proje

en: settings reset.
tr: ayarları sıfırla.

en: settings saved.
tr: ayarlar kaydedildi.

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
tr: Reklamlar

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
tr: Renklendirme

[ctx: theme updates]
en: Updates
tr: Güncellemeler

en: you don't have sufficient permissions to access this page
tr: bu sayfaya erişmek için yeterli izniniz yok
