Extra 2.22.2 - en to nb translation catalogue (1053 entries)

en:  You can find all the info on how to obtain all the required credentials here: %s
nb: Du kan finne all informasjon om hvordan du får all nødvendig legitimasjon her: %s

en: %d Items
nb: %d elementer

en: %d Items in Cart
nb: %d varer i handlekurven

en: %d%%
nb: %d %%

en: %s Theme Options
nb: %s temaalternativer

en: %s ago
nb: %s siden

en: &hellip;
nb: …

en: &laquo; Previous
nb: «Forrige

en: + Add One More Tab
nb: + Legg til en fane til

en: 0 Comments
nb: 0 kommentarer

en: 1 Column
nb: 1 kolonne

en: 1 Comment
nb: 1 kommentar

en: 1/2 + 1/4 + 1/4 Columns
nb: 1/2 + 1/4 + 1/4 kolonner

en: 1/3 + 2/3 Columns
nb: 1/3 + 2/3 kolonner

en: 1/4 + 1/2 + 1/4 Columns
nb: 1/4 + 1/2 + 1/4 kolonner

en: 1/4 + 1/4 + 1/2 Columns
nb: 1/4 + 1/4 + 1/2 kolonner

en: 1/4 + 3/4 Columns
nb: 1/4 + 3/4 kolonner

en: 2 Columns
nb: 2 kolonner

en: 2/3 + 1/3 Columns
nb: 2/3 + 1/3 kolonner

en: 3 Columns
nb: 3 kolonner

en: 3/4 + 1/4 Columns
nb: 3/4 + 1/4 kolonner

en: 4 Columns
nb: 4 kolonner

en: 404 Not Found
nb: 404 ikke funnet

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
nb: <div class="updated"><p>Dette er en ny installasjon av %1$s tema. Ikke glem å gå til <a href="%2$s">ePanel</a> for å konfigurere det. Denne meldingen forsvinner når du har klikket på Lagre-knappen på <a href="%2$s">temaets alternativside</a>.</p></div>

en: <span class="button" title="%title"></span>
nb: <span class="button" title="%tittel"></span>

en: <span class="button">Next Entries</span>
nb: <span class="button">Neste oppføringer</span>

en: <span class="button">Next</span><span class="title">%title</span>
nb: <span class="button">Neste</span><span class="title">%title</span>

en: <span class="button">Older Entries</span>
nb: <span class="button">Eldre innlegg</span>

en: <span class="button">Previous</span><span class="title">%title</span>
nb: <span class="button">Tidligere</span><span class="title">%title</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
nb: <span class="meta-nav">←</span> Eldre kommentarer

en: A static page
nb: En statisk side

en: API Key
nb: API-nøkkel

en: About The Author
nb: Om forfatteren

en: Above Post
nb: Over Post

en: Accent color
nb: Aksentfarge

en: Access Token
nb: Tilgangstoken

en: Access Token Secret
nb: Tilgang Token Secret

en: Access token:
nb: Tilgangstoken:

en: Accordion
nb: Trekkspill

en: Active Tab Background Color
nb: Bakgrunnsfarge for aktiv fane

en: Active Tab Text Color
nb: Aktiv fanetekstfarge

en: Ad
nb: Annonse

en: Ad #
nb: Annonse #

en: Ad #%d
nb: Annonse #%d

en: Ad HTML
nb: Annonse-HTML

en: Ad HTML:
nb: Annonse-HTML:

en: Ad Image
nb: Annonsebilde

en: Ad Link
nb: Annonsekobling

en: Add API Key
nb: Legg til API-nøkkel

en: Add Ad
nb: Legg til annonse

en: Add Another Video URL
nb: Legg til en annen video- URL

en: Add Audio File
nb: Legg til lydfil

en: Add Author Bio
nb: Legg til forfatterbiografi

en: Add Breakdown
nb: Legg til oversikt

en: Add ET Box
nb: Legg ET Box

en: Add ET Button
nb: Legg ET knapp

en: Add ET Learn more block
nb: Legg til ET Lær mer-blokk

en: Add ET Tabs
nb: Legg ET-faner

en: Add Gallery Images
nb: Legg til galleribilder

en: Add Images
nb: Legg til bilder

en: Add New Ad
nb: Legg til ny annonse

en: Add New Category Layout
nb: Legg til ny kategorioppsett

en: Add New Project
nb: Legg til nytt prosjekt

en: Add New Project Skill
nb: Legg til ny prosjektferdighet

en: Add New Tab
nb: Legg til ny fane

en: Add a Tooltip Text
nb: Legg til en verktøytipstekst

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
nb: Legg til kode i < body > (bra for sporingskoder som google analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
nb: Legg til kode i < head > på bloggen din

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
nb: Legg til kode nederst i innleggene dine, før kommentarene

en: Add code to the top of your posts
nb: Legg til kode øverst i innleggene dine

en: Add or Remove Skills
nb: Legg til eller fjern ferdigheter

en: Additional Info
nb: Tilleggsinformasjon

en: Address
nb: Adresse

en: Admin Label
nb: Admin-etikett

en: Ads
nb: Annonser

en: Adsense's responsive ad units require the ads' container to have a fixed width. Enabling this option applies a fixed width to this ad's container.
nb: Adsense sine responsive annonseenheter krever at annonsebeholderen har en fast bredde. Aktivering av dette alternativet gjelder en fast bredde på denne annonsens beholder.

en: Advertisement
nb: Annonse

en: All
nb: Alle

en: All Category Layouts
nb: Alle kategorioppsett

en: All Project Skills
nb: Alle prosjektferdigheter

en: All Projects
nb: Alle prosjekter

en: Alternative text for image
nb: Alternativ tekst til bilde

en: Amount of archive months to display.
nb: Antall arkivmåneder som skal vises.

en: Amount of recent posts to display.
nb: Antall nylige innlegg som skal vises.

en: An <a href="%s">Extra Theme Layout</a> (select below)
nb: Et <a href="%s">Extra temaoppsett</a> (velg nedenfor)

en: An Extra Category Layout
nb: En Extra kategorilayout

en: Animation
nb: Animasjon

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
nb: Enhver kode du plasserer her vil vises i brødtekstdelen av alle sidene på bloggen din. Dette er nyttig hvis du trenger å legge inn en sporingspiksel for en tilstandsteller, for eksempel Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
nb: Enhver kode du plasserer her vil vises i head-delen på hver side av bloggen din. Dette er nyttig når du trenger å legge til JavaScript eller CSS på alle sider.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
nb: Enhver kode du legger inn her vil bli plassert øverst i alle enkeltinnlegg. Dette er nyttig hvis du ønsker å integrere ting som sosiale bokmerker.

en: App ID
nb: App-ID

en: App Secret
nb: Apphemmelighet

en: Archive Heading Text Color
nb: Arkivoverskrift Tekstfarge

en: Archives
nb: Arkiv

en: Ascending
nb: Stigende

en: Aside
nb: Til side

en: Attributes
nb: Attributter

en: Audio
nb: Lyd

en: Audio File Subtitle
nb: Lydfil undertekst

en: Audio File Title
nb: Lydfiltittel

en: Audio File URL
nb: URL til lydfil

en: Audio Format Options
nb: Alternativer for lydformat

en: Author
nb: Forfatter

en: Author Image URL
nb: URL forfatterbilde

en: Authorize
nb: Autorisere

en: Authors Page Template Options
nb: Alternativer for mal for forfattere

en: Authors to display
nb: Forfattere å vise

en: Auto Speed
nb: Auto hastighet

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
nb: Automatisk skyvehastighet (fungerer bare hvis Auto er satt til ja)

en: Autoplay
nb: Auto spill

en: Autoplay Speed
nb: Autoavspillingshastighet

en: Back To Top
nb: Tilbake til toppen

en: Back To Top Button
nb: Tilbake til toppen-knappen

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background Settings
nb: Bakgrunnsinnstillinger

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Bar Border Radius
nb: Spross kantradius

en: Bar Counter
nb: Barteller

en: Bar Padding
nb: Bar polstring

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page.
nb: Før du kan motta produktoppdateringer, må du først autentisere Elegant Themes abonnementet ditt. For å gjøre dette må du skrive inn både brukernavnet ditt for Elegant Elegant Themes og Elegant Themes API nøkkelen for Elegant Themes. For å finne API-nøkkelen din, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">Logg Inn</a> Elegant Themes-kontoen din og naviger til siden <strong>Konto > API-nøkkel</strong>.

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. Your username is the same username you use when logging in to <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>
nb: Før du kan motta produktoppdateringer, må du først autentisere Elegant Themes abonnementet ditt. For å gjøre dette må du skrive inn både brukernavnet ditt for Elegant Elegant Themes og Elegant Themes API nøkkelen for Elegant Themes. Brukernavnet ditt er det samme brukernavnet du bruker når du logger inn på <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>

en: Below Header
nb: Under overskrift

en: Below Post
nb: Under innlegget

en: Blog
nb: Blogg

en: Blog Feed Masonry
nb: Blog Feed Murverk

en: Blog Feed Page Template Options
nb: Alternativer for mal for bloggfeedside

en: Blog Feed Title
nb: Bloggfeedtittel

en: Body
nb: Kropp

en: Body Font
nb: Brødskrift

en: Body Line Height
nb: Kroppslinjehøyde

en: Body Link Color
nb: Body Link farge

en: Body Text Color
nb: Brødtekstfarge

en: Body Text Size
nb: Brødtekststørrelse

en: Body/Link Font Style
nb: Skriftstil for brødtekst/kobling

en: Body/Link Line Height
nb: Body/Link Line Høyde

en: Body/Link Text Size
nb: Brødtekst/lenketekststørrelse

en: Bold
nb: Dristig

en: Border
nb: Grense

en: Border Color
nb: Grensefarge

en: Border Radius
nb: Kanteradius

en: Border Width
nb: Kantbredde

en: Bottom
nb: Bunn

en: Bottom Bar
nb: Nederste stolpe

en: Bottom to Top
nb: Bunn til topp

en: Boxed Layout - Background color
nb: Boksoppsett - Bakgrunnsfarge

en: Breakdown #
nb: Sammenbrudd #

en: Breakdown #%d
nb: Fordeling #%d

en: Button Font Style
nb: Knappskriftstil

en: Button Hover Styles
nb: Knappsvevestiler

en: Button Styles
nb: Knappestiler

en: Buttons
nb: Knapper

en: Buttons Font
nb: Knapper Font

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
nb: Som standard legges ikke kommentarer på sider, men hvis du vil la folk kommentere på sidene dine, aktiverer du dette alternativet.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
nb: Som standard er sidene sortert etter navn. Men hvis du heller vil ha dem sortert etter ID, kan du justere denne innstillingen.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
nb: Som standard forblir navigasjonslinjen øverst på skjermen til enhver tid. Vi foreslår at du deaktiverer dette alternativet hvis du trenger å bruke en logo som er høyere enn standarden.

en: By default the theme creates a Home link in the default created menu, that when clicked leads back to your blog's homepage. If however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
nb: Som standard oppretter temaet en Hjem-kobling i den standard opprettede menyen, som når du klikker på den fører tilbake til bloggens hjemmeside. Hvis du derimot bruker en statisk hjemmeside og allerede har opprettet en side kalt Hjem til bruk, vil dette resultere i en duplikatkobling. I dette tilfellet bør du deaktivere denne funksjonen for å fjerne koblingen.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
nb: Som standard oppretter temaet innleggstitler basert på tittelen på innlegget ditt og bloggnavnet ditt. Hvis du ønsker å gjøre metatittelen din annerledes enn den faktiske posttittelen, kan du definere en egendefinert tittel for hvert innlegg ved å bruke egendefinerte felt. Dette alternativet må være aktivert for at egendefinerte titler skal fungere, og du må velge et egendefinert feltnavn for tittelen nedenfor.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
nb: Som standard legger ikke temaet til nøkkelord i overskriften. De fleste søkemotorer bruker ikke søkeord for å rangere nettstedet ditt lenger, men noen definerer dem uansett for sikkerhets skyld. Hvis du vil legge til metasøkeord i overskriften, aktiverer du dette alternativet og fyller ut det egendefinerte søkeordfeltet nedenfor.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
nb: Som standard bruker temaet en kombinasjon av bloggnavnet ditt og bloggbeskrivelsen din, som definert da du opprettet bloggen din, for å lage titlene på hjemmesiden din. Men hvis du ønsker å lage en egendefinert tittel, aktiver ganske enkelt dette alternativet og fyll ut det egendefinerte tittelfeltet nedenfor.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
nb: Som standard bruker temaet bloggbeskrivelsen din, som definert da du opprettet bloggen din, for å fylle ut metabeskrivelsesfeltet. Hvis du vil bruke en annen beskrivelse, aktiverer du dette alternativet og fyller ut det tilpassede beskrivelsesfeltet nedenfor.

en: CSS Class
nb: CSS klasse

en: Call To Action
nb: Oppfordring til handling

en: Callback function: "%s" doesnt exist
nb: Tilbakeringingsfunksjon: " %s " eksisterer ikke

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URL's all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
nb: Kanonisering bidrar til å forhindre indeksering av duplisert innhold av søkemotorer, og kan som et resultat bidra til å unngå straffer for duplisert innhold og forringelse av siderangering. Noen sider kan ha forskjellige URL som alle fører til samme sted. For eksempel domain.com, domain.com/index.html og www.domain.com er alle forskjellige URL er som fører til hjemmesiden din. Fra en søkemotors perspektiv kan disse dupliserte nettadressene, som også forekommer ofte på grunn av egendefinerte permalenker, behandles individuelt i stedet for som en enkelt destinasjon. Å definere en kanonisk URL forteller søkemotoren hvilken URL du vil bruke offisielt. Temaet baserer sine kanoniske URL-er fra permalinkene dine og domenenavnet som er definert i innstillingsfanen til wp-admin.

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
nb: Kanonisering bidrar til å forhindre indeksering av duplisert innhold av søkemotorer, og kan som et resultat bidra til å unngå straffer for duplisert innhold og forringelse av siderangering. Noen sider kan ha forskjellige URL-er som alle fører til samme sted. For eksempel domain.com, domain.com/index.html og www.domain.com er alle forskjellige nettadresser som fører til hjemmesiden din. Fra en søkemotors perspektiv kan disse dupliserte nettadressene, som også forekommer ofte på grunn av egendefinerte permalenker, behandles individuelt i stedet for som en enkelt destinasjon. Å definere en kanonisk URL forteller søkemotoren hvilken URL du vil bruke offisielt. Temaet baserer sine kanoniske URL-er fra permalinkene dine og domenenavnet som er definert i innstillingsfanen til wp-admin.

en: Captcha Font Size
nb: Captcha skriftstørrelse

en: Captcha Font Style
nb: Captcha-skriftstil

en: Caption
nb: Bildetekst

en: Caption Background Color
nb: Bildetekst Bakgrunnsfarge

en: Caption Font Size
nb: Bildetekst Skriftstørrelse

en: Caption Font Style
nb: Bildetekst Skriftstil

en: Caption goes here
nb: Bildeteksten går her

en: Caption title goes here
nb: Tittelen på bildeteksten kommer her

en: Categories
nb: Kategorier

en: Categories:
nb: Kategorier:

en: Category
nb: Kategori

en: Category Builder
nb: Kategoribygger

en: Centered
nb: Sentrert

en: Change Your API Key
nb: Endre API-nøkkelen din

en: Channel Name
nb: Kanalnavn

en: Check and sort the sitemap sections you would like to be displayed.
nb: Sjekk og sorter sidekartdelene du ønsker skal vises.

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
nb: Kryss av i denne boksen hvis du vil vise metabeskrivelser på kategori-/arkivsider. Beskrivelsen er basert på kategoribeskrivelsen du velger når du oppretter/redigerer kategorien din i wp-admin.

en: Choose Categories.
nb: Velg kategorier.

en: Choose From the Most Used Skills
nb: Velg blant de mest brukte ferdighetene

en: Choose Sidebar/Widget Area
nb: Velg Sidefelt/widgetområde

en: Choose a category.
nb: Velg en kategori.

en: Choose a heading style.
nb: Velg en overskriftsstil.

en: Choose a sort method.
nb: Velg en sorteringsmetode.

en: Choose a sort order.
nb: Velg en sorteringsrekkefølge.

en: Choose an Image
nb: Velg et bilde

en: Choose button color
nb: Velg knappfarge

en: Choose button type
nb: Velg knappetype

en: Choose categories.
nb: Velg kategorier.

en: Choose title autogeneration method
nb: Velg tittel autogenereringsmetode

en: Choose whether standard or masonry display style for archive pages for tags, author posts, search results.
nb: Velg om standard eller murt visningsstil for arkivsider for tagger, forfatterinnlegg, søkeresultater.

en: Choose which items to display in the postinfo section
nb: Velg hvilke elementer som skal vises i postinfo-delen

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
nb: Velg ja hvis du vil ha automatisk skyveanimasjon

en: Circle Counter
nb: Sirkelteller

en: Click here to learn more
nb: Klikk her for å lære mer

en: Closed Title Font Style
nb: Fontstil for lukket tittel

en: Code Integration
nb: Kodeintegrasjon

en: Color
nb: Farge

en: Column Layout
nb: Kolonneoppsett

en: Comments
nb: Kommentarer

en: Consumer Key
nb: Forbrukernøkkel

en: Consumer Key:
nb: Forbrukernøkkel:

en: Consumer Secret
nb: Forbrukerhemmelighet

en: Consumer Secret:
nb: Forbrukerhemmelighet:

en: Contact Form
nb: Kontakt skjema

en: Contact Form Map
nb: Kontaktskjemakart

en: Contact Form Title
nb: Kontaktskjematittel

en: Contact Page Template Options
nb: Alternativer for mal for kontaktside

en: Content
nb: Innhold

en: Content Font Size
nb: Innholdsskriftstørrelse

en: Content Font Style
nb: Innholdsskriftstil

en: Content goes here
nb: Innholdet kommer her

en: Content text or html
nb: Innholdstekst eller html

en: Countdown
nb: Nedtelling

en: Current Category / Tag / Taxonomy
nb: Gjeldende kategori / Tag / Taksonomi

en: Current Color
nb: Nåværende farge

en: Currently viewing archives from %1$s
nb: Viser for øyeblikket arkiver fra %1$s

en: Custom CSS
nb: Tilpasset CSS

en: Custom Title
nb: Egendefinert tittel

en: Custom field Name to be used for description
nb: Egendefinert felt Navn som skal brukes til beskrivelse

en: Custom field Name to be used for keywords
nb: Egendefinert felt Navn som skal brukes for søkeord

en: Custom field Name to be used for title
nb: Egendefinert feltnavn som skal brukes for tittel

en: Dashed
nb: Stiplet

en: Date
nb: Dato

en: Date Format
nb: Datoformat

en: Date format
nb: Datoformat

en: Default
nb: Misligholde

en: Default (%s)
nb: Standard (%s)

en: Default Category
nb: Standardkategori

en: Default Post Format
nb: Standard postformat

en: Define a character to separate BlogName and Post title
nb: Definer et tegn for å skille bloggnavn og innleggstittel

en: Delicious
nb: Nydelig

en: Descending
nb: Synkende

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
nb: Designet av %1$s | Drevet av %2$s

en: Details Font Style
nb: Detaljer Skriftstil

en: Disable this option to remove Google Maps API script from your page. Note: Modules which relies to Google Maps API script such as Maps and Fullwidth Maps are still loaded, but will not work unless you manually add Google Maps API script.
nb: Deaktiver dette alternativet for å fjerne Google Maps API skript fra siden din. Merk: Moduler som er avhengige av Google Maps API-skript som Maps og Fullwidth Maps er fortsatt lastet, men vil ikke fungere med mindre du manuelt legger til Google Maps API-skript.

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
nb: Deaktiver dette alternativet for å fjerne Google Fonts fra Divi Builder-sidene dine.

en: Disable top tier dropdown menu links
nb: Deaktiver toppnivå-rullegardinmenykoblinger

en: Disabled
nb: Funksjonshemmet

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
nb: Deaktivering av dette alternativet vil fjerne brødtekstkoden nedenfor fra bloggen din. Dette lar deg fjerne koden mens du lagrer den for senere bruk.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
nb: Deaktivering av dette alternativet vil fjerne overskriftskoden nedenfor fra bloggen din. Dette lar deg fjerne koden mens du lagrer den for senere bruk.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
nb: Deaktivering av dette alternativet vil fjerne den nederste koden nedenfor fra bloggen din. Dette lar deg fjerne koden mens du lagrer den for senere bruk.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
nb: Deaktivering av dette alternativet vil fjerne den enkle toppkoden nedenfor fra bloggen din. Dette lar deg fjerne koden mens du lagrer den for senere bruk.

en: Display # of Tweets:
nb: Vis antall tweets:

en: Display Featured Posts Only
nb: Vis kun fremhevede innlegg

en: Display Home link
nb: Vis Hjem-koblingen

en: Display Style
nb: Vis stil

en: Display a list of authors.
nb: Vis en liste over forfattere.

en: Display a login form.
nb: Vis et påloggingsskjema.

en: Display ads.
nb: Vis annonser.

en: Display comment date?
nb: Vil du vise kommentardatoen?

en: Display method
nb: Visningsmetode

en: Display post categories?
nb: Vil du vise postkategorier?

en: Display post count
nb: Vis antall innlegg

en: Display post date?
nb: Vise innleggsdatoen?

en: Display post thumbnail?
nb: Vil du vise innleggsminiatyrbilde?

en: Display the post's exceprt or full content. If full content, then it will truncate to the more tag if used.
nb: Vis innleggets utdrag eller fullstendig innhold. Hvis innholdet er fullt, vil det avkortes til mer-taggen hvis den brukes.

en: Display your follower counts from top social networks
nb: Vis antall følgere fra de beste sosiale nettverkene

en: Display your recent tweets.
nb: Vis de siste tweetene dine.

en: Divi Library
nb: Divi bibliotek

en: Divider
nb: Deler

en: Divider Height
nb: Divider Høyde

en: Divider Position
nb: Skilleposisjon

en: Divider Style
nb: Divider stil

en: Divider Weight
nb: Divider Vekt

en: Do not display posts that have been displayed on previous modules.
nb: Ikke vis innlegg som har blitt vist på tidligere moduler.

en: Don't Show Author
nb: Ikke vis forfatter

en: Don't Show Categories
nb: Ikke vis kategorier

en: Don't Show Comment Count
nb: Ikke vis antall kommentarer

en: Don't Show Date
nb: Ikke vis dato

en: Don't Show Featured Image
nb: Ikke vis fremhevet bilde

en: Don't Show Ratings
nb: Ikke vis vurderinger

en: Dotted
nb: Stiplet

en: Double
nb: Dobbelt

en: Drag the marker and the address will be updated automatically. Change the zoom and the zoom level will be saved as well.
nb: Dra markøren og adressen oppdateres automatisk. Endre zoomen og zoomnivået lagres også.

en: Dribbble
nb: Drible

en: Dribbble Profile Url
nb: Dribbble-profil- URL

en: Dropdown Menu Animation
nb: Rullegardinmenyanimasjon

en: Dropdown Menu Background Color
nb: Rullegardinmeny Bakgrunnsfarge

en: Dropdown Menu Hover/Active Link Color
nb: Rullegardinmeny Hover/Active Link Color

en: Dropdown Menu Line Color
nb: Rullegardinmeny Linjefarge

en: Dropdown Menu Text Color
nb: Rullegardinmeny Tekstfarge

en: Edit Category Layout
nb: Rediger kategorioppsett

en: Edit Default Layout
nb: Rediger standardoppsett

en: Edit Home Layout
nb: Rediger hjemmeoppsett

en: Edit Layout
nb: Rediger layout

en: Edit Project
nb: Rediger prosjekt

en: Edit Skill
nb: Rediger ferdighet

en: Effect
nb: Effekt

en: Elements
nb: Elementer

en: Email
nb: E-post

en: Email field cannot be empty.
nb: E-postfeltet kan ikke være tomt.

en: Enable Above Footer - Ad
nb: Aktiver bunntekst over - annonse

en: Enable Autoplay
nb: Aktiver autoavspilling

en: Enable Below Header - Ad
nb: Aktiver under overskrift - annonse

en: Enable Boxed Layout
nb: Aktiver Boxed Layout

en: Enable Header Ad
nb: Aktiver topptekstannonse

en: Enable Responsive Adsense Ad
nb: Aktiver responsiv Adsense-annonse

en: Enable Single Post - Above Post - Ad
nb: Aktiver enkelt innlegg – over innlegg – annonse

en: Enable Single Post - Below Post - Ad
nb: Aktiver enkelt innlegg - under innlegg - annonse

en: Enable body code
nb: Aktiver kroppskode

en: Enable canonical URL's
nb: Aktiver kanoniske URL-er

en: Enable custom description
nb: Aktiver egendefinert beskrivelse

en: Enable custom keywords
nb: Aktiver egendefinerte søkeord

en: Enable custom title
nb: Aktiver egendefinert tittel

en: Enable custom titles
nb: Aktiver egendefinerte titler

en: Enable header code
nb: Aktiver overskriftskode

en: Enable meta description
nb: Aktiver metabeskrivelse

en: Enable meta descriptions
nb: Aktiver metabeskrivelser

en: Enable meta keywords
nb: Aktiver metasøkeord

en: Enable single bottom code
nb: Aktiver enkelt bunnkode

en: Enable single top code
nb: Aktiver enkelt toppkode

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
nb: Aktiver dette alternativet for å vise tilbake til toppen-knappen mens du ruller

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
nb: Aktiver dette alternativet for å få den jevne rulleeffekten med musehjulet

en: Enable this option to make shortcodes respond to various screen sizes
nb: Aktiver dette alternativet for å få kortkoder til å svare på ulike skjermstørrelser

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Enabled?
nb: Aktivert?

en: Enabling this option will display an ad above the footer. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
nb: Aktivering av dette alternativet vil vise en annonse over bunnteksten. Hvis aktivert må du fylle inn URL og destinasjonsadressen nedenfor.

en: Enabling this option will display an ad below the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
nb: Aktivering av dette alternativet vil vise en annonse under overskriften. Hvis aktivert må du fylle inn URL og destinasjonsadressen nedenfor.

en: Enabling this option will display an ad in the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
nb: Aktivering av dette alternativet vil vise en annonse i overskriften. Hvis aktivert må du fylle inn URL og destinasjonsadressen nedenfor.

en: Enabling this option will display an ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
nb: Hvis du aktiverer dette alternativet, vises en annonse nederst på innleggssidene dine under innholdet i enkeltinnlegget. Hvis aktivert må du fylle inn URL og destinasjonsadressen nedenfor.

en: Enabling this option will display an ad on the top of your post pages above the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
nb: Hvis du aktiverer dette alternativet, vises en annonse øverst på innleggssidene dine over innholdet i enkeltinnlegget. Hvis aktivert må du fylle inn URL og destinasjonsadressen nedenfor.

en: Enqueue Google Maps Script
nb: Sett Google Maps-skript i kø

en: Enter an optional CSS ID to be used for this module. An ID can be used to create custom CSS styling, or to create links to particular sections of your page.
nb: Skriv inn en valgfri CSS ID som skal brukes for denne modulen. En ID kan brukes til å lage tilpasset CSS-stil, eller til å lage lenker til bestemte deler av siden din.

en: Enter optional CSS classes to be used for this module. A CSS class can be used to create custom CSS styling. You can add multiple classes, separated with a space.
nb: Skriv inn valgfrie CSS klasser som skal brukes for denne modulen. En CSS-klasse kan brukes til å lage tilpasset CSS-styling. Du kan legge til flere klasser, atskilt med et mellomrom.

en: Enter the App ID
nb: Skriv inn app-ID

en: Enter the App Secret
nb: Skriv inn apphemmeligheten

en: Enter the URL of your Dribbble Profile.
nb: Skriv inn URL-en til Dribbble-profilen din.

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
nb: Skriv inn URL-en til Facebook-profilen din.

en: Enter the URL of your Google+ Profile.
nb: Skriv inn URL til Google +-profilen din.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
nb: Skriv inn URL-en til Instagram-profilen din.

en: Enter the URL of your Pinterest Profile.
nb: Skriv inn URL-en til Pinterest-profilen din.

en: Enter the URL of your RSS feed.
nb: Skriv inn URL til RSS-feeden din.

en: Enter the URL of your Stumbleupon Profile.
nb: Skriv inn URL-en til Stumbleupon-profilen din.

en: Enter the URL of your Tumblr Profile.
nb: Skriv inn URL-en til Tumblr-profilen din.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
nb: Skriv inn URL-en til Twitter-profilen din.

en: Enter the URL of your Youtube Profile.
nb: Skriv inn URL-en til Youtube-profilen din.

en: Every 1 Day
nb: Hver 1 dag

en: Every 12 Hours
nb: Hver 12. time

en: Every 3 Days
nb: Hver 3. dag

en: Every 3 Hours
nb: Hver 3. time

en: Every 7 Days
nb: Hver 7. dag

en: Every Hour
nb: Hver time

en: Exclude
nb: Utelukke

en: Exclude categories from the navigation bar
nb: Ekskluder kategorier fra navigasjonslinjen

en: Exclude pages from the navigation bar
nb: Ekskluder sider fra navigasjonslinjen

en: Extra Category Layout
nb: Extra kategorioppsett

en: Extra Customizer Settings
nb: Extra tilpasningsinnstillinger

en: Extra Mega Menu
nb: Extra megameny

en: Extra Settings
nb: Extra innstillinger

en: Extra uses uncombined and unminified CSS files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified CSS files by filtering "et_load_unminified_styles" filter as well.
nb: Extra bruker ukombinert og unminifisert CSS-filer fordi "SCRIPT_DEBUG" konstant på wp-config.php er satt til "true". Andre plugin-moduler kan tvinge Extra til å bruke ukombinerte og unminified CSS-filer ved å filtrere "et_load_unminified_styles" filter også.

en: Extra uses uncombined and unminified javascript files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified javascript files by filtering "et_load_unminified_scripts" filter as well.
nb: Extra bruker ukombinerte og unminifiserte JavaScript-filer fordi "SCRIPT_DEBUG" konstant på wp-config.php er satt til "true". Andre plugin-moduler kan tvinge Extra til å bruke ukombinerte og uminifiserte JavaScript-filer ved å filtrere "et_load_unminified_scripts"-filteret også.

en: Facebook Profile Url
nb: Facebook-profil URL

en: Fade In
nb: Fade inn

en: Fade In From Bottom
nb: Fade inn fra bunnen

en: Fade In From Left
nb: Fade inn fra venstre

en: Fade In From Right
nb: Fade inn fra høyre

en: Fade In From Top
nb: Fade inn fra toppen

en: Favicon
nb: Favorittikon

en: Favorite
nb: Favoritt

en: Featured
nb: Utvalgte

en: Featured Post
nb: Utvalgt innlegg

en: Featured Posts Slider
nb: Utvalgte innlegg-glidebryter

en: Filter Font Size
nb: Filterskriftstørrelse

en: Filter Font Style
nb: Filtrer skriftstil

en: Filterable Portfolio
nb: Filtrerbar portefølje

en: Find
nb: Finne

en: Fixed Navigation Bar
nb: Fast navigasjonslinje

en: Fixed Navigation Settings
nb: Faste navigasjonsinnstillinger

en: Flip In Horizontally
nb: Vend inn horisontalt

en: Flip In Vertically
nb: Vend inn vertikalt

en: Follow @%s
nb: Følg @ %s

en: Follow Font & Icon Size
nb: Følg Skrift- og ikonstørrelse

en: Follow Us
nb: Følg oss

en: Font Style
nb: Fontstil

en: Footer
nb: Bunntekst

en: Footer Credit Font Style
nb: Bunntekst Credit Font Style

en: Footer Credit Text Color
nb: Bunntekst Kreditt Tekstfarge

en: Footer Credit Text Size
nb: Bunntekst Kreditttekststørrelse

en: Footer Elements
nb: Bunntekstelementer

en: Footer Menu
nb: Bunntekstmeny

en: Footer Menu Active Link Color
nb: Bunntekstmeny Aktiv lenkefarge

en: Footer Menu Font Style
nb: Bunntekstmeny Skriftstil

en: Footer Menu Letter Spacing
nb: Bunntekstmeny Bokstavavstand

en: Footer Menu Link Color
nb: Bunntekstmeny Lenkefarge

en: Footer Menu Text Size
nb: Bunntekstmeny Tekststørrelse

en: Footer Settings
nb: Bunntekstinnstillinger

en: Footer Sidebar
nb: Bunntekst Sidefelt

en: Footer Sidebar Left
nb: Bunntekst Sidefelt venstre

en: Footer Sidebar Middle
nb: Bunntekst Sidefelt midt

en: Footer Sidebar Middle Left
nb: Bunntekst Sidefelt midt til venstre

en: Footer Sidebar Middle Right
nb: Bunntekst Sidefelt midt til høyre

en: Footer Sidebar Right
nb: Bunntekst Sidefelt høyre

en: Form submission error, please refresh and try again.
nb: Skjemainnsendingsfeil, vennligst oppdater og prøv igjen.

en: Front page displays
nb: Forsiden vises

en: Fullwidth Slider
nb: Skyveknapp i full bredde

en: Gallery
nb: Galleri

en: Gallery Format Options
nb: Galleriformatalternativer

en: General
nb: Generell

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Global Accent Color
nb: Global aksentfarge

en: Google +
nb: Google

en: Google API Key
nb: Google API nøkkel

en: Google API key. You can find all the info on how to obtain one here: %s
nb: Google API nøkkel. Du finner all informasjon om hvordan du får tak i en her: %s

en: Google Fonts subsets
nb: Google Fonts-undersett

en: Google+
nb: Google

en: Google+ Profile Url
nb: Google + URL

en: Google+ User Id
nb: Google + bruker-ID

en: Groove
nb: Spor

en: Header
nb: Overskrift

en: Header & Navigation Settings
nb: Overskrift og navigasjonsinnstillinger

en: Header Elements Settings
nb: Innstillinger for topptekstelementer

en: Header Font Size
nb: Skriftstørrelse på topptekst

en: Header Font Style
nb: Overskrift skriftstil

en: Header Format Settings
nb: Innstillinger for topptekstformat

en: Header Text
nb: Overskriftstekst

en: Header Text Color
nb: Topptekstfarge

en: Heading Font
nb: Overskrift Font

en: Heading Font Style
nb: Overskrift Skriftstil

en: Heading Line Height
nb: Kurslinjehøyde

en: Heading Style
nb: Overskriftsstil

en: Heading Text Color
nb: Overskrift Tekstfarge

en: Heading Text Size
nb: Overskrift Tekststørrelse

en: Help
nb: Hjelp

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
nb: Her kan du legge til tilpasset CSS for å overstyre eller utvide standardstiler.

en: Here you can change Global Accent Color that is used on all pages of your site.
nb: Her kan du endre Global Accent Color som brukes på alle sidene på nettstedet ditt.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
nb: Her kan du endre hvilket tegn som skiller bloggtittel og indekssidenavn når du bruker autogenererte innleggstitler. Vanlige verdier er | eller -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
nb: Her kan du endre hvilket tegn som skiller bloggtittelen og postnavnet når du bruker autogenererte innleggstitler. Vanlige verdier er | eller -

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
nb: Her kan du velge hvordan titlene dine på indekssidene genereres. Du kan endre hvilken rekkefølge bloggnavnet og indekstittelen skal vises, eller du kan fjerne bloggnavnet helt fra tittelen.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area for WooCommerce pages.
nb: Her kan du velge standard sidefelt/widgetområde for WooCommerce sider.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area.
nb: Her kan du velge standard sidefelt/widgetområde.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar for WooCommerce pages.
nb: Her kan du velge standardplasseringen til sidefeltet for WooCommerce sider.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar.
nb: Her kan du velge standardplasseringen for sidepanelet.

en: Here you can choose the refresh period used for the social network follower counts widget.
nb: Her kan du velge oppdateringsperioden som brukes for widgeten for antall følgere på sosiale nettverk.

en: Here you can choose to display the Dribbble Icon on your homepage.
nb: Her kan du velge å vise Dribbble-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
nb: Her kan du velge å vise Facebook-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Google+ Icon on your homepage.
nb: Her kan du velge å vise Google +-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
nb: Her kan du velge å vise Instagram-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Pinterest Icon on your homepage.
nb: Her kan du velge å vise Pinterest-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
nb: Her kan du velge å vise RSS-ikonet.

en: Here you can choose to display the Stumbleupon Icon on your homepage.
nb: Her kan du velge å vise Stumbleupon-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Tumblr Icon on your homepage.
nb: Her kan du velge å vise Tumblr-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
nb: Her kan du velge å vise Twitter-ikonet.

en: Here you can choose to display the Youtube Icon on your homepage.
nb: Her kan du velge å vise Youtube-ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
nb: Her kan du velge å fjerne enkelte kategorier fra navigasjonsmenyen. Alle kategorier merket med X vil ikke vises i navigasjonslinjen.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
nb: Her kan du velge å fjerne enkelte sider fra navigasjonsmenyen. Alle sider merket med X vil ikke vises i navigasjonslinjen.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
nb: Her kan du velge å reversere rekkefølgen som kategorilenkene dine vises. Du kan velge mellom stigende og synkende.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
nb: Her kan du velge å reversere rekkefølgen på sidene dine lenker vises. Du kan velge mellom stigende og synkende.

en: Here you can choose to sort your pages links.
nb: Her kan du velge å sortere sidelenkene dine.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on archive pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
nb: Her kan du velge hvilke elementer som skal vises i postinfo-delen på arkivsider. Dette er området, vanligvis under innleggstittelen, som viser grunnleggende informasjon om innlegget ditt. De uthevede elementene vist nedenfor vil vises.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
nb: Her kan du velge hvilke elementer som skal vises i postinfo-delen på enkeltpostsider. Dette er området, vanligvis under innleggstittelen, som viser grunnleggende informasjon om innlegget ditt. De uthevede elementene vist nedenfor vil vises.

en: Here you can choose which sharing icons/options to display. All options marked with an X will not appear.
nb: Her kan du velge hvilke delingsikoner/alternativer som skal vises. Alle alternativer merket med X vises ikke.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
nb: Her kan du definere om du vil vise «les mer»-lenke etter utdragene eller ikke.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb: Her kan du angi hvor mange WooCommerce produkter som vises på arkivsiden. Dette alternativet fungerer uavhengig av Innstillinger > Lesealternativer i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb: Her kan du angi hvor mange nyere artikler som skal vises på arkivsidene. Dette alternativet fungerer uavhengig av Innstillinger > Lesealternativer i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb: Her kan du angi hvor mange nyere artikler som vises på kategorisiden. Dette alternativet fungerer uavhengig av Innstillinger > Lesealternativer i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb: Her kan du angi hvor mange nyere artikler som skal vises på søkeresultatsidene. Dette alternativet fungerer uavhengig av Innstillinger > Lesealternativer i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb: Her kan du angi hvor mange nyere artikler som vises på Tag-sidene. Dette alternativet fungerer uavhengig av Innstillinger > Lesealternativer i wp-admin.

en: Here you can provide destination url
nb: Her kan du oppgi URL

en: Here you can provide image url
nb: Her kan du oppgi bilde- URL

en: Hex Value
nb: Hex verdi

en: Hide Author Box
nb: Skjul forfatterboks

en: Hide Featured Image on Post
nb: Skjul fremhevet bilde på innlegg

en: Hide Logo Image
nb: Skjul logobilde

en: Hide Navigation Until Scroll
nb: Skjul navigering til bla

en: Hide Post Rating
nb: Skjul innleggsvurdering

en: Hide Project Categories
nb: Skjul prosjektkategorier

en: Hide Project Titles
nb: Skjul prosjekttitler

en: Hide Related Posts
nb: Skjul relaterte innlegg

en: Hide Title &amp; Meta on Post
nb: Skjul tittel og meta på innlegg

en: Hide empty categories
nb: Skjul tomme kategorier

en: Highest Rated
nb: Høyest rangert

en: Home
nb: Hjem

en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: Homepage Basic
nb: Grunnleggende hjemmeside

en: Homepage SEO
nb: Hjemmeside SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
nb: Egendefinert tittel på hjemmesiden (hvis aktivert)

en: Homepage meta description (if enabled)
nb: Hjemmeside-metabeskrivelse (hvis aktivert)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
nb: Metasøkeord på hjemmesiden (hvis aktivert)

en: Hover Overlay Color
nb: Hover overlay farge

en: Hover Overlay Icon Picker
nb: Ikonvelger for sveveoverlegg

en: Hover/Active Link Color
nb: Hover/Active Link Farge

en: Icon
nb: Ikon

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
nb: Hvis egendefinerte titler er deaktivert, velg autogenereringsmetode

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
nb: Hvis du ikke bruker cutsom-posttitler, kan du fortsatt ha kontroll over hvordan titlene dine genereres. Her kan du velge hvilken rekkefølge du vil at innleggets tittel og bloggnavn skal vises, eller du kan fjerne bloggnavnet helt fra tittelen.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
nb: Hvis du ikke bruker cutsom-posttitler, kan du fortsatt ha kontroll over hvordan titlene dine genereres. Her kan du velge hvilken rekkefølge du vil at innleggets tittel og bloggnavn skal vises, eller du kan fjerne bloggnavnet fra tittelen helt.

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
nb: Hvis du har aktivert egendefinerte titler, kan du legge til din egendefinerte tittel her. Uansett hva du skriver her vil bli plassert mellom < title >< /title > taggene i header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
nb: Hvis du har aktivert metabeskrivelser, kan du legge til din egendefinerte beskrivelse her.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
nb: Hvis du har aktivert metasøkeord, kan du legge til dine egendefinerte søkeord her. Nøkkelord skal skilles med koma. For eksempel: wordpress, temaer, maler, elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
nb: Hvis du vil at kategorier skal vises i navigasjonslinjen som ikke har noen innlegg i dem, deaktiver dette alternativet. Som standard er tomme kategorier skjult

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
nb: Hvis du vil legge til en metabeskrivelse til innlegget ditt, kan du gjøre det ved å bruke egendefinerte felt. Dette alternativet må være aktivert for at beskrivelser skal vises på innleggssider. Du kan legge til metabeskrivelsen din ved å bruke egendefinerte felt basert på det egendefinerte feltnavnet du definerer nedenfor.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
nb: Hvis du vil legge til metanøkkelord i innlegget ditt, kan du gjøre det ved å bruke egendefinerte felt. Dette alternativet må være aktivert for at søkeord skal vises på innleggssider. Du kan legge til metasøkeordene dine ved å bruke egendefinerte felt basert på det egendefinerte feltnavnet du definerer nedenfor.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
nb: Hvis du ønsker å fjerne rullegardinmenyene fra kategorinavigasjonslinjen, deaktiver denne funksjonen.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
nb: Hvis du ønsker å fjerne rullegardinmenyene fra sidenavigasjonslinjen, deaktiver denne funksjonen.

en: If you would like to use your own custom favicon image click the Upload Image button.
nb: Hvis du vil bruke ditt eget tilpassede favorittbilde, klikk på Last opp bilde-knappen.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
nb: Hvis du vil bruke ditt eget tilpassede logobilde, klikk på Last opp bilde-knappen.

en: Ignore Displayed Posts
nb: Ignorer viste innlegg

en: Image
nb: Bilde

en: Image Alt Text
nb: Bilde Alt tekst

en: Image Alt Text:
nb: Bilde Alt tekst:

en: Image Height
nb: Bildehøyde

en: Image URL
nb: Bilde URL

en: Image Url
nb: Bilde URL

en: Image Url:
nb: Bilde URL:

en: Image Width
nb: Bildebredde

en: Image doesn't exist
nb: Bildet finnes ikke

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
nb: I noen tilfeller vil brukere ønske å opprette overordnede kategorier eller koblinger som plassholdere for å holde en liste over underordnede koblinger eller kategorier. I dette tilfellet er det ikke ønskelig å ha de overordnede lenkene til å lede hvor som helst, men i stedet bare tjene en organisatorisk funksjon. Aktivering av dette alternativet vil fjerne koblingene fra alle overordnede sider/kategorier, slik at de ikke fører noen vei når de klikkes.

en: Inactive Footer Sidebar
nb: Inaktiv bunntekst sidefelt

en: Inactive Tab Background Color
nb: Inaktiv fanebakgrunnsfarge

en: Index Page SEO
nb: Indeksside SEO

en: Input Field Padding
nb: Inndatafeltpolstring

en: Input Font Size
nb: Skriv inn skriftstørrelse

en: Input Font Style
nb: Skriv inn skriftstil

en: Input adsense code
nb: Skriv inn adsense-kode

en: Input advertisement destination url
nb: Skriv inn annonsens URL

en: Input advertisement image
nb: Legg inn annonsebilde

en: Inset
nb: Innfelt

en: Instagram Profile Url
nb: Instagram Profil URL

en: Invalid post
nb: Ugyldig innlegg

en: Italic
nb: Kursiv

en: Join Now
nb: Bli med nå

en: Latest
nb: Siste

en: Layout
nb: Oppsett

en: Layout Settings
nb: Layoutinnstillinger

en: Layout Usage
nb: Layoutbruk

en: Leave a Reply to %s
nb: Legg igjen et svar til %s

en: Leave a reply
nb: Legg igjen et svar

en: Left
nb: Venstre

en: Left to Right
nb: Venstre til høyre

en: Left/Right
nb: Venstre høyre

en: Left/Right or Centered?
nb: Venstre/høyre eller sentrert?

en: Length of the title need to be limited to prevent inappropriate caption height in narrow column
nb: Lengden på tittelen må begrenses for å forhindre upassende bildeteksthøyde i smal kolonne

en: Letter Spacing
nb: Avstand mellom bokstavene

en: Limit
nb: Grense

en: Link Format Options
nb: Alternativer for koblingsformat

en: Link Title
nb: Linktittel

en: Link Url:
nb: Link URL:

en: Link text
nb: Linktekst

en: List Meta
nb: Liste Meta

en: List Title
nb: Listetittel

en: Loading
nb: Laster

en: Loading...
nb: Laster inn...

en: Login
nb: Logg Inn

en: Logo Height
nb: Logo høyde

en: Logout
nb: Logg ut

en: Lost my Password
nb: Mistet passordet mitt

en: Magazine Homepage
nb: Magasinets hjemmeside

en: Main Body
nb: Hoveddelen

en: Main Meta
nb: Hoved Meta

en: Main Post Area
nb: Hovedpostområde

en: Main Post Entry
nb: Hovedinnlegg

en: Main Post Excerpt
nb: Hovedinnleggsutdrag

en: Main Post Meta
nb: Hovedinnlegg Meta

en: Main Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
nb: Metaikoner for hovedinnlegg (vurdering og kommentar)

en: Main Post Overlay
nb: Hovedpostoverlegg

en: Main Post Overlay Icon
nb: Hovedinnleggsoverleggsikon

en: Main Post Title
nb: Hovedinnleggstittel

en: Main Sidebar
nb: Hovedsidepanel

en: Main Title
nb: Hovedtittel

en: Make Fullwidth
nb: Lag fullbredde

en: Map
nb: Kart

en: Map Format Options
nb: Kartformatalternativer

en: Map Pin Address
nb: Kart-PIN-adresse

en: Masonry
nb: Murverk

en: Masonry Blog Category
nb: Murerbloggkategori

en: Masonry Blog Category With Featured Posts
nb: Murerbloggkategori med uthevede innlegg

en: Masonry Blog Homepage
nb: Hjemmeside for murerblogg

en: Max Width
nb: Maks bredde

en: Max. Title Characters
nb: Maks. Tittel tegn

en: Maximum 200
nb: Maks 200

en: Mega Menu 2 Featured and Recent List
nb: Mega Menu 2 Utvalgte og nylige liste

en: Mega Menu 3 Featured
nb: Mega Meny 3 Utvalgt

en: Mega Menu List
nb: Mega menyliste

en: Menu Height
nb: Menyhøyde

en: Message
nb: Beskjed

en: Meta Font Size
nb: Meta skriftstørrelse

en: Meta Font Style
nb: Meta skriftstil

en: Minify And Combine CSS Files
nb: Forminsk og kombiner CSS-filer

en: Minify And Combine Javascript Files
nb: Forminsk og kombiner Javascript-filer

en: Module Customizer
nb: Modultilpasser

en: Module Head
nb: Modulhode

en: Module Header
nb: Moduloverskrift

en: Module Subheader
nb: Modulunderoverskrift

en: Most Popular
nb: Mest populær

en: Most Recent
nb: Senest

en: Name
nb: Navn

en: Name Font Style
nb: Navn på skriftstil

en: Name displayed internally in builder for this ad
nb: Navnet vises internt i Builder for denne annonsen

en: Name field cannot be empty.
nb: Navnefeltet kan ikke være tomt.

en: Nav Arrow Background Color
nb: Nav-pil bakgrunnsfarge

en: Nav Arrow Color
nb: Nav pil farge

en: Nav Icon
nb: Nav-ikon

en: Nav Icon Hover
nb: Nav-ikon Hover

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: New Category Layout
nb: Ny kategorilayout

en: New Message From %1$s%2$s: %3$s
nb: Ny melding fra %1$s %2$s: %3$s

en: New Project
nb: Nytt prosjekt

en: New Skill Name
nb: Nytt ferdighetsnavn

en: New Tab
nb: Ny fane

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb: Nyere kommentarer <span class="meta-nav">→</span>

en: Next
nb: Neste

en: Next &raquo;
nb: Neste »

en: Next Tab
nb: Neste fane

en: No
nb: Nei

en: No Animation
nb: Ingen animasjon

en: No Mega Menu
nb: Ingen megameny

en: No Sidebar
nb: Ingen sidefelt

en: No Skills Found
nb: Ingen ferdigheter funnet

en: No Video Found
nb: Ingen video funnet

en: No available options.
nb: Ingen tilgjengelige alternativer.

en: No sidebar, single column view with Project Details box below content
nb: Ingen sidefelt, enkelt kolonnevisning med prosjektdetaljer-boksen under innholdet

en: Nothing found
nb: Ingenting funnet

en: Nothing found in Trash
nb: Ingenting funnet i papirkurven

en: Number Counter
nb: Tallteller

en: Number Font Size
nb: Antall skriftstørrelse

en: Number Font Style
nb: Nummer skriftstil

en: Number of Posts displayed on Archive pages
nb: Antall innlegg vist på arkivsider

en: Number of Posts displayed on Category page
nb: Antall innlegg vist på kategorisiden

en: Number of Posts displayed on Search pages
nb: Antall innlegg vist på søkesider

en: Number of Posts displayed on Tag pages
nb: Antall innlegg vist på tag-sider

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
nb: Antall produkter vist på WooCommerce arkivsider

en: Number of comments to show:
nb: Antall kommentarer som skal vises:

en: Number of dropdown tiers shown
nb: Antall rullegardinnivåer vist

en: Number of posts to show:
nb: Antall innlegg å vise:

en: OR
nb: ELLER

en: Only display featured posts.
nb: Vis kun fremhevede innlegg.

en: Open Project URL in new window
nb: Åpne Project URL i nytt vindu

en: Open link in new window
nb: Åpne lenken i nytt vindu

en: Options
nb: Alternativer

en: Order Category Links by Ascending/Descending
nb: Bestill kategorikoblinger etter stigende/synkende

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
nb: Bestill sider-lenker etter stigende/synkende

en: Our Authors
nb: Våre forfattere

en: Outset
nb: Utgangspunktet

en: Overlay
nb: Overlegg

en: PASSWORD
nb: PASSORD

en: Padding
nb: Polstring

en: Page IDs, separated by commas.
nb: Side-ID-er, atskilt med komma.

en: Page Name
nb: Sidenavn

en: Page not found
nb: Side ikke funnet

en: Pages
nb: Sider

en: Pages:
nb: Sider:

en: Pagination
nb: Paginering

en: Pagination Active Background Color
nb: Paginering aktiv bakgrunnsfarge

en: Pagination Active Color
nb: Paginering aktiv farge

en: Pagination Background
nb: Paginering Bakgrunn

en: Pagination Background Color
nb: Paginering Bakgrunnsfarge

en: Pagination Color
nb: Pagineringsfarge

en: Pagination Item
nb: Pagineringselement

en: Pagination Item Active
nb: Pagineringselement er aktivt

en: Parent Skill
nb: Foreldreferdigheter

en: Parent Skill:
nb: Foreldreferdigheter:

en: Password:
nb: Passord:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
nb: Lim inn bilde- URL her, hvis du velger glidebrytertype "bilder".

en: Percent Font Size
nb: Prosent skriftstørrelse

en: Percent Font Style
nb: Prosent skriftstil

en: Pinterest Profile Url
nb: Pinterest URL

en: Place your adsense code here.
nb: Plasser AdSense-koden din her.

en: Please enter a valid email address.
nb: Vennligst skriv inn en gyldig e-post adresse.

en: Popular
nb: Populær

en: Popular Skills
nb: Populære ferdigheter

en: Portfolio Page Template Options
nb: Alternativer for mal for porteføljeside

en: Portrait Border Radius
nb: Portrett kantradius

en: Post Background Color
nb: Post bakgrunnsfarge

en: Post Caption
nb: Innleggstekst

en: Post Comment
nb: post Kommentar

en: Post Entry
nb: Post oppføring

en: Post Excerpt
nb: Innleggsutdrag

en: Post Featured Image
nb: Legg ut utvalgt bilde

en: Post Format Audio Player
nb: Lydspiller i postformat

en: Post Format Audio Wrapper
nb: Innleggsformat lydinnpakning

en: Post Format Gallery Nav
nb: Postformat Galleri Nav

en: Post Format Gallery Nav Hover
nb: Innleggsformat Galleri Nav Hover

en: Post Format Gallery Nav Icon
nb: Postformat Galleri Nav-ikon

en: Post Format Gallery Nav Icon Hover
nb: Innleggsformat Galleri Nav-ikon Hover

en: Post Format Icon
nb: Innleggsformatikon

en: Post Format Icon Background Color
nb: Innleggsformatikon Bakgrunnsfarge

en: Post Format Link Background
nb: Innleggsformat Link Bakgrunn

en: Post Format Quote Background
nb: Innleggsformat sitatbakgrunn

en: Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
nb: Post-metaikoner (vurdering og kommentar)

en: Post Overlay
nb: Innleggsoverlegg

en: Post Overlay Icon
nb: Innleggsoverleggsikon

en: Post Read More
nb: Innlegg Les mer

en: Post Read More Icon
nb: Innlegg Les mer-ikon

en: Post Review Score Bar
nb: Poenglinje for innlegg omtale

en: Post Title
nb: Innleggstittel

en: Post Title Font Size
nb: Innleggstittel Skriftstørrelse

en: Post Title Font Style
nb: Innleggstittel Skriftstil

en: Post info section
nb: Innlegg info seksjon

en: Post not found
nb: Finner ikke innlegget

en: Posted by %s
nb: Lagt ut av %s

en: Posts
nb: Innlegg

en: Posts By: %s
nb: Innlegg av: %s

en: Posts Carousel
nb: Innlegg Karusell

en: Posts Limit
nb: Innleggsgrense

en: Posts List Area
nb: Innleggslisteområde

en: Posts List Entry
nb: Innleggslisteoppføring

en: Posts List Meta
nb: Innleggsliste Meta

en: Posts List Meta Icon
nb: Meta-ikon for innleggsliste

en: Posts List Thumbnail
nb: Miniatyrbilde av innleggsliste

en: Posts List Title
nb: Innleggslistetittel

en: Posts Per Page
nb: Innlegg per side

en: Posts by %s
nb: Innlegg av %s

en: Previous
nb: Tidligere

en: Previous Tab
nb: Forrige fane

en: Price Font Size
nb: Pris Skriftstørrelse

en: Price Font Style
nb: Pris skriftstil

en: Pricing Table
nb: Pristabell

en: Primary Heading
nb: Primær overskrift

en: Primary Heading: Category Name, Sub Heading: Filter
nb: Primær overskrift: Kategorinavn, Underoverskrift: Filter

en: Primary Heading: Filter, Sub Heading: Category Name
nb: Primær overskrift: Filter, Underoverskrift: Kategorinavn

en: Primary Menu
nb: Hovedmeny

en: Primary Menu Bar Settings
nb: Innstillinger for primær menylinje

en: Print
nb: Skrive ut

en: Product Name Font Size
nb: Produktnavn Skriftstørrelse

en: Product Name Font Style
nb: Produktnavn Skriftstil

en: Project Categories
nb: Prosjektkategorier

en: Project Description:
nb: Prosjektbeskrivelse:

en: Project Details
nb: Prosjektdetaljer

en: Project Details Location
nb: Prosjektdetaljer Plassering

en: Project Details Title
nb: Prosjektdetaljer Tittel

en: Project Details box as sidebar
nb: Prosjektdetaljer-boks som sidefelt

en: Project Details:
nb: Prosjektdetaljer:

en: Project Gallery
nb: Prosjektgalleri

en: Project Sidebar
nb: Prosjektsidepanel

[ctx: Project Skill name]
en: Project Skills
nb: Prosjektferdigheter

en: Project Skills
nb: Prosjektferdigheter

en: Project URL
nb: Prosjekt URL

en: Project URL Text
nb: Prosjekt URL-tekst

[ctx: Project skill singular name]
en: Project Skill
nb: Prosjektferdighet

en: Quote
nb: Sitat

en: Quote Attribution
nb: Sitatattribusjon

en: Quote Format Options
nb: Alternativer for sitatformat

en: Quote Text
nb: Sitat tekst

en: RSS Icon Url
nb: RSS-ikon URL

en: Rate:
nb: Vurdere:

en: Rating (%):
nb: Vurdering (%):

en: Rating: %0.2f
nb: Vurdering: %0,2f

en: Ratings
nb: Vurderinger

en: Re-Authorize
nb: Autoriser på nytt

en: Read Extra Documentation
nb: Les Extra dokumentasjon

en: Read More
nb: Les mer

en: Read More Button
nb: Les mer-knappen

en: Recent
nb: Nylig

en: Recent Comments
nb: Nylige kommentarer

en: Recent Posts
nb: Siste innlegg

en: Recent Reviews
nb: Nylige anmeldelser

en: Recent Tweets
nb: Nylige tweets

en: Recent Videos
nb: Nylige videoer

en: Related Posts
nb: Relaterte innlegg

en: Remove Drop Shadow
nb: Fjern Drop Shadow

en: Remove Vertical Divider
nb: Fjern vertikal skillelinje

en: Reply
nb: Svare

en: Reset
nb: Nullstille

en: Reset to Defaults
nb: Tilbakestill til standardinnstillinger

en: Responsive shortcodes
nb: Responsive kortkoder

en: Review
nb: Anmeldelse

en: Review Box Contents
nb: Gjennomgå innholdet i boksen

en: Review Box Title
nb: Tittel på gjennomgang av boks

en: Right
nb: Ikke sant

en: Right to Left
nb: Høyre til venstre

en: Role Editor
nb: Rolleredaktør

en: Sale Badge Font Size
nb: Skriftstørrelse for salgsemblem

en: Sale Badge Font Style
nb: Salg Badge Font Style

en: Sale Price Font Size
nb: Utsalgspris Skriftstørrelse

en: Sale Price Font Style
nb: Utsalgspris skriftstil

en: Sample Post Title
nb: Eksempel på innleggstittel

en: Save Changes
nb: Lagre endringer

en: Scale In From Center
nb: Skaler inn fra midten

en: Scale In From Left
nb: Skaler inn fra venstre

en: Scale In From Right
nb: Skaler inn fra høyre

en: Score %1$d%%
nb: Poeng %1$d %%

en: Score: %1$s
nb: Poengsum: %1$s

en: Search & Cart Font
nb: Søk og handlekurv skrift

en: Search & Cart Font Style
nb: Søk og handlekurv skriftstil

en: Search Layouts
nb: Søk Layouts

en: Search Project Skills
nb: Søk prosjektferdigheter

en: Search Projects
nb: Søk etter prosjekter

en: Search Results for: %s
nb: Søkeresultater for: %s

en: Search results for "%s"
nb: Søkeresultater for " %s "

en: Search, Cart, & Icon Background Color
nb: Søk, handlevogn og ikonbakgrunnsfarge

en: Search, Cart, & Icon Letter Spacing
nb: Søk, handlevogn og ikonbokstavavstand

en: Search, Cart, & Icon Text Color
nb: Søk, handlevogn og ikontekstfarge

en: Search, Cart, & Icon Text Size
nb: Søk, handlevogn og ikontekststørrelse

en: Secondary Menu
nb: Sekundærmeny

en: Secondary Menu Bar Settings
nb: Innstillinger for sekundær menylinje

en: Select
nb: Plukke ut

en: Select Animation Effect
nb: Velg Animasjonseffekt

en: Select Page
nb: Velg Side

en: Select Slider Type here
nb: Velg Slider Type her

en: Select between expanded and closed state
nb: Velg mellom utvidet og lukket tilstand

en: Select yes if the link should be opened in a new window
nb: Velg Ja hvis lenken skal åpnes i et nytt vindu

en: Send
nb: Sende

en: Send Email to
nb: Send e-post til

en: Separate Skills with Commas
nb: Skill ferdigheter med kommaer

en: Set as Image
nb: Sett som bilde

en: Share "%s" via %s
nb: Del " %s " via %s

en: Share:
nb: Dele:

en: Sharing Icons to Display
nb: Dele ikoner for å vise

en: Shop
nb: Butikk

en: Short description
nb: Kort beskrivelse

en: Shortcodes
nb: Kortkoder

en: Show Author
nb: Vis forfatter

en: Show Author Box
nb: Vis forfatterboks

en: Show Categories
nb: Vis kategorier

en: Show Comment Count
nb: Vis antall kommentarer

en: Show Comments
nb: Vis kommentarer

en: Show Date
nb: Vis dato

en: Show Divider
nb: Vis skillelinje

en: Show Dribbble Icon
nb: Vis Dribbel-ikon

en: Show Excerpt
nb: Vis utdrag

en: Show Facebook Icon
nb: Vis Facebook-ikonet

en: Show Featured Image
nb: Vis utvalgt bilde

en: Show Full Content
nb: Vis fullstendig innhold

en: Show Google+ Icon
nb: Vis Google +-ikonet

en: Show Instagram Icon
nb: Vis Instagram ikonet

en: Show Pagination
nb: Vis paginering

en: Show Pinterest Icon
nb: Vis Pinterest ikon

en: Show Post Count
nb: Vis antall innlegg

en: Show Posts Count
nb: Vis antall innlegg

en: Show RSS Icon
nb: Vis RSS-ikon

en: Show Rating
nb: Vis vurdering

en: Show Ratings
nb: Vis vurderinger

en: Show Read More Button
nb: Vis Les mer-knappen

en: Show Related Posts
nb: Vis relaterte innlegg

en: Show Search Bar
nb: Vis søkefeltet

en: Show Social Icons
nb: Vis sosiale ikoner

en: Show Stumbleupon Icon
nb: Vis Stumbleupon-ikonet

en: Show Top Border?
nb: Vis toppkant?

en: Show Trending Bar
nb: Vis trendlinjen

en: Show Tumblr Icon
nb: Vis Tumblr-ikonet

en: Show Twitter Icon
nb: Vis Twitter-ikon

en: Show WooCommerce Cart
nb: Vis WooCommerce

en: Show Youtube Icon
nb: Vis Youtube ikonet

en: Show author box
nb: Vis forfatterboks

en: Show comments on pages
nb: Vis kommentarer på sider

en: Show comments on posts
nb: Vis kommentarer på innlegg

en: Show dropdown menus
nb: Vis rullegardinmenyer

en: Show related posts
nb: Vis relaterte innlegg

en: Sidebar
nb: Sidefelt

en: Sidebar Location
nb: Sidefelts plassering

en: Sidebar Width
nb: Sidefelts bredde

en: Sidebar location
nb: Sidefelts plassering

en: Sidebar, Project Details box below content
nb: Sidefelt, Prosjektdetaljer-boksen under innholdet

en: Sidebar/Widget Area
nb: Sidefelt/widgetområde

en: Single Page Layout
nb: Enkeltsideoppsett

en: Single Post Layout
nb: Enkelt innleggsoppsett

en: Single Post Page SEO
nb: Enkeltinnleggsside SEO

en: Sitemap Page Template Options
nb: Alternativer for sidemal for nettstedkart

en: Sitemap Sections Display
nb: Visning av områdekartseksjoner

en: Sizing
nb: Dimensjonering

en: Skills:
nb: Ferdigheter:

en: Slide In Horizontally
nb: Skyv inn horisontalt

en: Slide In Vertically
nb: Skyv inn vertikalt

en: Slider
nb: Skyveknapp

en: Slider Type
nb: Glidebryter Type

en: Smooth Scrolling
nb: Jevn rulling

en: Social Follow
nb: Sosial følg

en: Social Icons Color
nb: Sosiale ikoner farge

en: Social Icons Size
nb: Størrelse på sosiale ikoner

en: Social Media Links
nb: Lenker til sosiale medier

en: Social Media Networks
nb: Sosiale medier nettverk

en: Social Network Follower Count Refresh
nb: Oppdater antall følgere på sosiale nettverk

en: Social Network Icon Size
nb: Størrelse på ikoner for sosiale nettverk

en: Solid
nb: Fast

en: Sorry, No Posts Found
nb: Beklager, ingen innlegg funnet

en: Sorry, no posts found.
nb: Beklager, ingen innlegg funnet.

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
nb: Sorter kategorier Lenker etter navn/ID/snegl/antall/termgruppe

en: Sort Method
nb: Sorteringsmetode

en: Sort Order
nb: Sorteringsrekkefølge

en: Sort Pages Links
nb: Sorter sider-lenker

en: Standard Blog Category
nb: Standard bloggkategori

en: Standard Blog Category With Featured Posts
nb: Standard bloggkategori med fremhevede innlegg

en: Standard Blog Homepage
nb: Standard blogghjemmeside

en: Standard or Masonry Style for Archive Pages
nb: Standard eller murstil for arkivsider

en: Star
nb: Stjerne

en: Start on New Line
nb: Start på ny linje

en: Start on New Line?
nb: Starte på ny linje?

en: Start the ad's output on a new line?
nb: Vil du starte annonsen på en ny linje?

en: State
nb: Stat

en: Stumbleupon
nb: Snuble over

en: Stumbleupon Profile Url
nb: Stumbleupon Profil URL

en: Sub Heading
nb: Underoverskrift

en: Subheader
nb: Underoverskrift

en: Subheader Font Size
nb: Skriftstørrelse under overskrift

en: Subheader Font Style
nb: Skriftstil under overskrift

en: Subject
nb: Emne

en: Subscribe
nb: Abonnere

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Summary Title
nb: Sammendragstittel

en: TRENDING:
nb: TRENDER:

en: Tab Content
nb: Faneinnhold

en: Tab Item
nb: Faneelement

en: Tab Item Active
nb: Faneelementet er aktivt

en: Tab Item Hover
nb: Holder på faneelementet

en: Tab Settings
nb: Faneinnstillinger

en: Tab Text
nb: Fanetekst

en: Tabbed Posts
nb: Innlegg med faner

en: Tabs
nb: Faner

en: Tabs Background
nb: Bakgrunn for faner

en: Tags
nb: Tagger

en: Testimonial
nb: Attest

en: Text
nb: Tekst

en: Text Color
nb: Tekstfarge

en: Text Size
nb: Tekststørrelse

en: Text for the header of the module. Leave blank for no header for the module.
nb: Tekst for modulens overskrift. La stå tomt for ingen overskrift for modulen.

en: Thanks for contacting us.
nb: Takk for at du kontaktet oss.

en: The Ad HTML, if not using the Image URL and Link above.
nb: Annonse-HTML, hvis den ikke bruker bilde- URL og kobling ovenfor.

en: The Map feature uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map feature, please make sure you have added your API key inside the Extra Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
nb: Kartfunksjonen bruker Google Maps API og krever en gyldig Google API-nøkkel for å fungere. Før du bruker kartfunksjonen, sørg for at du har lagt til API-nøkkelen din i panelet for Extra temaalternativer. Finn ut mer om hvordan du oppretter Google API nøkkelen din <a href="%1$s" target="_blank">her</a>.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
nb: Maps-modulen bruker Google Maps API og krever en gyldig Google API-nøkkel for å fungere. Før du bruker kartmodulen, sørg for at du har lagt til API-nøkkelen din her. Finn ut mer om hvordan du oppretter Google API nøkkelen din <a target="_blank" href="%1$s">her</a>.

en: The URL of the video from a <a href="%s" target="_blank">Supported oEmbed Video Provider</a>, or URL of any video. Click "Add Video URL" to add more file types. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)
nb: URL-en til videoen fra en <a href="%s" target="_blank">Støttet oEmbed-videoleverandør</a>, eller URL-en til en hvilken som helst video. Klikk "Legg til video- URL " for å legge til flere filtyper. (.mov, .mp4, .webm, .ogv osv.)

en: The color used for this category throughout the site.
nb: Fargen som brukes for denne kategorien på hele nettstedet.

en: The color used for this user throughout the site.
nb: Fargen som brukes for denne brukeren på hele nettstedet.

en: The format for the date display in PHP date() format
nb: Formatet for datovisning i PHP date()-format

en: The name of your facebook page, not the full URL. If your facebook url is: "http://www.facebook.com/elegantthemes", then your page name is: "elegantthemes"
nb: Navnet på Facebook-siden din, ikke den fullstendige URL-adressen. Hvis Facebook- URL din er: " http://www.facebook.com/elegantthemes ", er sidenavnet ditt: "elegantthemes"

en: The number of posts shown per page.
nb: Antall innlegg som vises per side.

en: The number of posts shown.
nb: Antall innlegg som vises.

en: The primary heading.
nb: Den primære overskriften.

en: The speed, in seconds, in which it will auto rotate to the next slide.
nb: Hastigheten, i sekunder, som den automatisk vil rotere til neste lysbilde.

en: The speed, in seconds, in which the slider will auto rotate to the next slide. Leave empty to disable autoplay.
nb: Hastigheten, i sekunder, der glidebryteren automatisk vil rotere til neste lysbilde. La stå tomt for å deaktivere autoavspilling.

en: The sub heading.
nb: Underoverskriften.

en: Theme Customizer
nb: Tematilpasser

en: Theme Options
nb: Temaalternativer

en: There was a problem, please try again.
nb: Det oppsto et problem. Prøv igjen.

en: This controls default direction of the lazy-loading animation.
nb: Dette kontrollerer standardretningen for animasjonen som lastes lat.

en: This is an optional title to display for this module.
nb: Dette er en valgfri tittel som skal vises for denne modulen.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
nb: Dette alternativet lar deg endre hvordan datoene dine vises. For mer informasjon, se WordPress-kodeksen her: <a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatering av dato og klokkeslett</a>

en: This option allows you to control how many tiers your pages dropdown menu has in the default theme created main menu. Increasing the number allows for additional menu items to be shown. This setting is not applicable If you are using a custom menu and not the default theme created main menu.
nb: Dette alternativet lar deg kontrollere hvor mange nivåer rullegardinmenyen sidene dine har i hovedmenyen som er opprettet som standard tema. Ved å øke antallet kan flere menyelementer vises. Denne innstillingen er ikke aktuelt Hvis du bruker en egendefinert meny og ikke hovedmenyen som er opprettet som standard tema.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
nb: Dette alternativet lar deg kontrollere hvor mange sider rullegardinmenyen dine har. Ved å øke antallet kan flere menyelementer vises.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
nb: Dette innlegget er passordbeskyttet. Skriv inn passordet for å se kommentarer.

en: This will add a border to the top side of the module.
nb: Dette vil legge til en kantlinje på toppen av modulen.

en: This will be used as the border color for this module.
nb: Denne vil bli brukt som kantfarge for denne modulen.

en: This will be used as the text color for the header text of the module.
nb: Dette vil bli brukt som tekstfarge for overskriftsteksten til modulen.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
nb: Dette vil endre etiketten til modulen i byggherren for enkel identifikasjon.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
nb: Dette vil aktivere Google Fonts for ikke-engelske språk.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
nb: Dette vil muliggjøre bruk av utdrag i innlegg eller sider.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
nb: Dette vil returnere alle innstillingene på alternativsiden til standardverdiene. <strong>Er du sikker på at du vil gjøre dette?</strong>

en: Title
nb: Tittel

en: Title Font Size
nb: Tittel Skriftstørrelse

en: Title Font Style
nb: Tittel Skriftstil

en: Title:
nb: Tittel:

en: Toggle
nb: Veksle

en: Toggle Icon Size
nb: Veksle ikonstørrelse

en: Toggle Padding
nb: Slå på polstring

en: Top
nb: Topp

en: Top & Bottom Padding
nb: Topp- og bunnpolstring

en: Top Rated
nb: Topp rangert

en: Top to Bottom
nb: Topp til bunn

en: Trending Font
nb: Trendende skrift

en: Trending Font Style
nb: Trendende skriftstil

en: Trending Label Text Color
nb: Trendende etiketttekstfarge

en: Trending Text Size
nb: Trendende tekststørrelse

en: Trending Title Text Color
nb: Trendende titteltekstfarge

en: Tumblr Profile Url
nb: Tumblr Profil URL

en: Turn pagination on or off.
nb: Slå paginering på eller av.

en: Turn the autoplay feature on or off.
nb: Slå autoavspillingsfunksjonen på eller av.

en: Turn the dispay of each post's date on or off.
nb: Slå visningen av datoen for hvert innlegg på eller av.

en: Turn the display of each post's author on or off.
nb: Slå visningen av forfatteren til hvert innlegg på eller av.

en: Turn the display of each post's categories on or off.
nb: Slå visningen av hvert innleggs kategorier på eller av.

en: Turn the display of each post's ccomments on or off.
nb: Slå visningen av hvert innleggs kommentarer på eller av.

en: Turn the display of each post's comment count on or off.
nb: Slå visningen av hvert innleggs antall kommentarer på eller av.

en: Turn the display of each post's date on or off.
nb: Slå visningen av datoen for hvert innlegg på eller av.

en: Turn the display of each post's featured image on or off.
nb: Slå visningen av hvert innleggs fremhevede bilde på eller av.

en: Turn the display of each post's rating on or off.
nb: Slå visningen av hvert innleggs vurdering på eller av.

en: Turn the display of each post's rating stars on or off.
nb: Slå visningen av hvert innleggs vurderingsstjerner på eller av.

en: Tweet
nb: kvitring

en: Twitter Profile Url
nb: Twitter Profil URL

en: Type an address and click find to place a marker at that address.
nb: Skriv inn en adresse og klikk på finn for å plassere en markør på den adressen.

en: Type of the box
nb: Type boks

en: Typography
nb: Typografi

en: Typography Settings
nb: Typografiinnstillinger

en: URL of the ad image.
nb: URL til annonsebildet.

en: URL the ad's image links to.
nb: URL annonsens bilde lenker til.

en: USERNAME
nb: BRUKERNAVN

en: Underline
nb: Understrek

en: Update Skill
nb: Oppdater ferdigheter

en: Upload
nb: Laste opp

en: Upload A Video File
nb: Last opp en videofil

en: Upload an Image
nb: Last opp et bilde

en: Uppercase
nb: Stor bokstav

en: Use Google Fonts
nb: Bruk Google Fonts

en: Use as default for any category that does not have a specific layout set.
nb: Bruk som standard for enhver kategori som ikke har et spesifikt layoutsett.

en: Use combined and minified CSS file to speed up your site's page load.
nb: Bruk kombinert og minifisert CSS-fil for å øke hastigheten på nettstedets sideinnlasting.

en: Use combined and minified javascript file to speed up your site's page load.
nb: Bruk kombinert og minifisert JavaScript-fil for å øke hastigheten på sidens sideinnlasting.

en: Use excerpts when defined
nb: Bruk utdrag når definert

en: Use resizing
nb: Bruk endring av størrelse

en: Use this layout as the default layout?
nb: Vil du bruke dette oppsettet som standardoppsett?

en: Use this layout as the home layout?
nb: Vil du bruke denne layouten som hjemmelayout?

en: Use this layout on the categories selected above.
nb: Bruk dette oppsettet på kategoriene valgt ovenfor.

en: Used for icon button type
nb: Brukes for ikonknapptype

en: User Name
nb: Brukernavn

en: Username
nb: Brukernavn

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Vertically Centered
nb: Vertikalt sentrert

en: Video Format Options
nb: Alternativer for videoformat

en: View Category Layout
nb: Vis kategorioppsett

en: View Project
nb: Se prosjekt

en: View The Project
nb: Se prosjektet

en: View all posts by %s
nb: Se alle innlegg av %s

en: Website Content Width
nb: Nettstedets innholdsbredde

en: Website Gutter Width
nb: Nettstedsrennebredde

en: Welcome to Extra! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
nb: Velkommen til Extra! Før du dykker inn i ditt nye tema, vennligst besøk siden for <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra dokumentasjon</a> for tilgang til dusinvis av dybdeveiledninger.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
nb: Når du definerer søkeordene dine ved hjelp av egendefinerte felt, bør du bruke denne verdien for det egendefinerte feltet Navn. Verdien av det egendefinerte feltet skal være metasøkeordene du vil bruke, atskilt med koma.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
nb: Når du definerer metabeskrivelsen din ved hjelp av egendefinerte felt, bør du bruke denne verdien for det egendefinerte feltet Navn. Verdien av det egendefinerte feltet skal være den egendefinerte beskrivelsen du vil bruke.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
nb: Når du definerer tittelen din ved å bruke egendefinerte felt, bør du bruke denne verdien for det egendefinerte feltet Navn. Verdien av det egendefinerte feltet skal være den egendefinerte tittelen du vil bruke.

en: Whether to show the post count.
nb: Om du skal vise antall innlegg.

en: Widget Header Font Size
nb: Widget Header Skriftstørrelse

en: Widget Heading Color
nb: Widget-overskriftsfarge

en: Widget Link Color
nb: Widget-lenkefarge

en: Widget Text Color
nb: Widget tekstfarge

en: WooCommerce Sidebar Location
nb: WooCommerce Sidebar Plassering

en: WooCommerce Sidebar/Widget Area
nb: WooCommerce sidefelt/widgetområde

en: Yes
nb: Ja

en: You are already logged in.
nb: Du er allerede innlogget.

en: You can disable this option if you want to remove the author box from single post pages.
nb: Du kan deaktivere dette alternativet hvis du vil fjerne forfatterboksen fra enkeltpostsider.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
nb: Du kan deaktivere dette alternativet hvis du vil fjerne kommentarene og kommentarskjemaet fra enkeltpostsider.

en: You can disable this option if you want to remove the related posts from single post pages.
nb: Du kan deaktivere dette alternativet hvis du vil fjerne de relaterte innleggene fra enkeltpostsider.

en: You can find all the info on how to obtain all the needed API credentials here: %s
nb: Du kan finne all informasjon om hvordan du får all nødvendig API-legitimasjon her: %s

en: You can find the User Id at the end of your Google+ URL. For example if the URL was: http://plus.google.com/+elegentthemes, the User Id would be: +elegenthemes
nb: Du finner bruker-ID-en på slutten av Google + URL din. Hvis for eksempel URL var: http://plus.google.com/ +elegentthemes, vil bruker-ID-en være: +elegenthemes

en: You don't have pages
nb: Du har ikke sider

en: Your Rating:
nb: Din rangering:

en: Your latest posts
nb: Dine siste innlegg

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
nb: Nettstedets siste innlegg.

en: Your site&#8217;s most recent Reviews (posts which have review).
nb: Nettstedets siste anmeldelser (innlegg som har anmeldelser).

en: Your site&#8217;s most recent Videos (Posts which use video format).
nb: Nettstedets nyeste videoer (innlegg som bruker videoformat).

en: Your site&#8217;s most recent comments.
nb: De siste kommentarene til nettstedet ditt.

en: Youtube Profile Url
nb: Youtube-profilens URL

en: Youtube Username
nb: Youtube brukernavn

en: Zoom Icon Color
nb: Zoom ikon farge

en: by
nb: av

en: by %s
nb: av %s

[ctx: clear static resources]
en: Clear
nb: Klar

en: comment count
nb: antall kommentarer

[ctx: documentation links]
en: Support
nb: Brukerstøtte

[ctx: general options]
en: General
nb: Generell

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
nb: Integrering

[ctx: layout type general name]
en: Category Layouts
nb: Kategorioppsett

[ctx: layout type singular name]
en: Category Layout
nb: Kategorioppsett

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
nb: Navigasjon

[ctx: noun]
en: COMMENT
nb: KOMMENTAR

[ctx: page/post]
en: Layout
nb: Oppsett

[ctx: project item]
en: Add New
nb: Legg til ny

[ctx: project type general name]
en: Projects
nb: Prosjekter

[ctx: project type singular name]
en: Project
nb: Prosjekt

en: settings reset.
nb: innstillinger tilbakestilles.

en: settings saved.
nb: instillinger lagret.

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
nb: Annonser

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
nb: Fargelegging

[ctx: theme updates]
en: Updates
nb: Oppdateringer

en: you don't have sufficient permissions to access this page
nb: du har ikke tilstrekkelige tillatelser til å få tilgang til denne siden
