Extra 2.22.2 - en to fi translation catalogue (1052 entries)

en:  You can find all the info on how to obtain all the required credentials here: %s
fi: Löydät kaikki tiedot tarvittavien valtuustietojen hankkimisesta täältä: %s

en: %d Items
fi: %d kohdetta

en: %d Items in Cart
fi: %d tuotetta ostoskorissa

en: %d%%
fi: %d %%

en: %s Theme Options
fi: %s Teeman asetukset

en: %s URL
fi: %s URL-osoite

en: %s ago
fi: %s sitten

en: &hellip;
fi: …

en: &laquo; Previous
fi: " Edellinen

en: + Add One More Tab
fi: + Lisää yksi välilehti

en: 0 Comments
fi: 0 kommenttia

en: 1 Column
fi: 1 sarake

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: 1/2 + 1/4 + 1/4 Columns
fi: 1/2 + 1/4 + 1/4 sarakkeita

en: 1/3 + 2/3 Columns
fi: 1/3 + 2/3 sarakkeita

en: 1/4 + 1/2 + 1/4 Columns
fi: 1/4 + 1/2 + 1/4 sarakkeita

en: 1/4 + 1/4 + 1/2 Columns
fi: 1/4 + 1/4 + 1/2 sarakkeita

en: 1/4 + 3/4 Columns
fi: 1/4 + 3/4 sarakkeita

en: 2 Columns
fi: 2 saraketta

en: 2/3 + 1/3 Columns
fi: 2/3 + 1/3 sarakkeita

en: 3 Columns
fi: 3 saraketta

en: 3/4 + 1/4 Columns
fi: 3/4 + 1/4 sarakkeita

en: 4 Columns
fi: 4 saraketta

en: 404 Not Found
fi: 404 ei löydetty

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
fi: <div class="updated"><p>Tämä on uusi asennus teemasta %1$s. Älä unohda mennä <a href="%2$s">ePanel</a> määrittääksesi sen. Tämä viesti katoaa, kun olet napsauttanut Tallenna-painiketta <a href="%2$s">teeman asetussivu</a>.</p></div>

en: <span class="button">Next Entries</span>
fi: <span class="button">Seuraavat merkinnät</span>

en: <span class="button">Next</span><span class="title">%title</span>
fi: <span class="button">Seuraava</span><span class="title">%title</span>

en: <span class="button">Older Entries</span>
fi: <span class="button">Vanhemmat merkinnät</span>

en: <span class="button">Previous</span><span class="title">%title</span>
fi: <span class="button">Edellinen</span><span class="title">%title</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
fi: <span class="meta-nav">←</span> Vanhemmat kommentit

en: A static page
fi: Staattinen sivu

en: API Key
fi: API-avain

en: About The Author
fi: Kirjailijasta

en: Above Post
fi: Viestin yläpuolella

en: Accent color
fi: Korostusväri

en: Access Token
fi: Käyttöoikeustunnus

en: Access Token Secret:
fi: Pääsytunnuksen salaisuus:

en: Access token:
fi: Käyttöoikeustunnus:

en: Accordion
fi: Harmonikka

en: Active Tab Background Color
fi: Aktiivisen välilehden taustaväri

en: Active Tab Text Color
fi: Aktiivisen välilehden tekstin väri

en: Ad
fi: Ilmoitus

en: Ad #
fi: Mainos nro

en: Ad #%d
fi: Mainos #%d

en: Ad HTML
fi: Mainoksen HTML

en: Ad HTML:
fi: Mainoksen HTML-koodi:

en: Ad Image
fi: Mainoksen kuva

en: Ad Link
fi: Mainoslinkki

en: Add API Key
fi: Lisää API-avain

en: Add Ad
fi: Lisää mainos

en: Add Another Video URL
fi: Lisää toinen videon URL-osoite

en: Add Audio File
fi: Lisää äänitiedosto

en: Add Author Bio
fi: Lisää tekijän bio

en: Add Breakdown
fi: Lisää erittely

en: Add ET Box
fi: Lisää ET Box

en: Add ET Button
fi: Lisää ET painike

en: Add ET Learn more block
fi: Lisää ET Lue lisää -lohko

en: Add ET Tabs
fi: Lisää ET-välilehdet

en: Add Gallery Images
fi: Lisää galleriakuvia

en: Add Images
fi: Lisää kuvia

en: Add New Ad
fi: Lisää uusi mainos

en: Add New Category Layout
fi: Lisää uusi luokan asettelu

en: Add New Project
fi: Lisää uusi projekti

en: Add New Project Skill
fi: Lisää uusi projektitaito

en: Add New Tab
fi: Lisää uusi välilehti

en: Add a Tooltip Text
fi: Lisää työkaluvihjeteksti

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
fi: Lisää koodi < body > -kenttään (sopii seurantakoodeihin, kuten Google Analyticsiin)

en: Add code to the < head > of your blog
fi: Lisää koodi blogisi < head> -osaan

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
fi: Lisää koodi viestiesi alaosaan ennen kommentteja

en: Add code to the top of your posts
fi: Lisää koodi viestiesi yläosaan

en: Add or Remove Skills
fi: Lisää tai poista taitoja

en: Additional Info
fi: Lisätiedot

en: Address
fi: Osoite

en: Ads
fi: Mainokset

en: Adsense's responsive ad units require the ads' container to have a fixed width. Enabling this option applies a fixed width to this ad's container.
fi: Adsensen reagoivat mainosyksiköt edellyttävät, että mainosten säilön leveys on kiinteä. Kun tämä vaihtoehto otetaan käyttöön, tämän mainoksen säilössä on kiinteä leveys.

en: Advertisement
fi: Mainos

en: All
fi: Kaikki

en: All Category Layouts
fi: Kaikki kategorioiden asettelut

en: All Project Skills
fi: Kaikki projektitaidot

en: All Projects
fi: Kaikki projektit

en: Alternative text for image
fi: Vaihtoehtoinen teksti kuvalle

en: Amount of archive months to display.
fi: Näytettävien arkiston kuukausien määrä.

en: Amount of recent posts to display.
fi: Näytettävien viimeaikaisten viestien määrä.

en: An <a href="%s">Extra Theme Layout</a> (select below)
fi: <a href="%s">Extra teemaasettelu</a> (valitse alta)

en: An Extra Category Layout
fi: Extra luokka-asettelu

en: Animation
fi: Animaatio

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
fi: Kaikki tähän asettamasi koodit näkyvät blogisi kaikkien sivujen tekstiosassa. Tämä on hyödyllistä, jos sinun on syötettävä seurantapikseli tilalaskuriin, kuten Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
fi: Kaikki tähän asettamasi koodit näkyvät blogisi jokaisen sivun otsikossa. Tämä on hyödyllistä, kun haluat lisätä JavaScript tai CSS:n kaikille sivuille.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
fi: Kaikki tähän sijoittamasi koodi sijoitetaan kaikkien yksittäisten viestien yläosaan. Tämä on hyödyllistä, jos haluat integroida asioita, kuten sosiaalisten kirjanmerkkilinkkien.

en: App ID
fi: Sovelluksen tunnus

en: App Secret
fi: Sovelluksen salaisuus

en: Archive Heading Text Color
fi: Arkiston otsikon tekstin väri

en: Archives
fi: Arkistot

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Aside
fi: Sivussa

en: Attributes
fi: Attribuutit

en: Audio File Subtitle
fi: Äänitiedoston tekstitys

en: Audio File Title
fi: Äänitiedoston otsikko

en: Audio File URL
fi: Äänitiedoston URL-osoite

en: Audio Format Options
fi: Äänimuotoasetukset

en: Author
fi: Tekijä

en: Author Image URL
fi: Tekijän kuvan URL-osoite

en: Authorize
fi: Valtuuta

en: Authors Page Template Options
fi: Tekijät sivumallin asetukset

en: Authors to display
fi: Tekijät näytettäväksi

en: Auto Speed
fi: Automaattinen nopeus

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
fi: Automaattinen liukusäätimen nopeus (toimii vain, jos Automaattinen on asetettu kyllä)

en: Autoplay
fi: Automaattinen toisto

en: Autoplay Speed
fi: Automaattisen toiston nopeus

en: Back To Top
fi: Takaisin alkuun

en: Back To Top Button
fi: Takaisin alkuun -painike

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Settings
fi: Taustaasetukset

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Bar Border Radius
fi: Palkin reunan säde

en: Bar Counter
fi: Baaritiski

en: Bar Padding
fi: Baari pehmuste

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page.
fi: Ennen kuin voit vastaanottaa tuotepäivityksiä, sinun on ensin todennettu Elegant Themes-tilauksesi. Tätä varten sinun on annettava sekä Elegant Themes-käyttäjänimesi että Elegant Themes API. Voit etsiä API-avaimesi <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">Kirjaudu sisään</a> Elegant Themes-tiliisi ja siirtymällä <strong>Tili > API-avain</strong>-sivulle.

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. Your username is the same username you use when logging in to <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>
fi: Ennen kuin voit vastaanottaa tuotepäivityksiä, sinun on ensin todennettu Elegant Themes-tilauksesi. Tätä varten sinun on annettava sekä Elegant Themes-käyttäjänimesi että Elegant Themes API. Käyttäjätunnuksesi on sama käyttäjätunnus, jota käytät kirjautuessasi sisään <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>-sivustolle

en: Below Header
fi: Otsikon alla

en: Below Post
fi: Postauksen alla

en: Blog
fi: Blogi

en: Blog Feed Masonry
fi: Blogi syötteen muuraus

en: Blog Feed Page Template Options
fi: Blogin syötesivumallin asetukset

en: Blog Feed Standard
fi: Normaali blogisyöte

en: Blog Feed Title
fi: Blogin syötteen otsikko

en: Blurb
fi: Mainos

en: Body
fi: Runko

en: Body Line Height
fi: Vartalolinjan korkeus

en: Body Link Color
fi: Rungon linkin väri

en: Body Text Color
fi: Runkotekstin väri

en: Body Text Size
fi: Runkotekstin koko

en: Body/Link Font Style
fi: Body/Link-fonttityyli

en: Body/Link Line Height
fi: Rungon/linkkilinjan korkeus

en: Body/Link Text Size
fi: Tekstin/linkin koko

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Border
fi: Raja

en: Border Color
fi: Reunuksen väri

en: Border Radius
fi: Reunan säde

en: Border Width
fi: Reunan leveys

en: Bottom
fi: Pohja

en: Bottom Bar
fi: Alapalkki

en: Bottom to Top
fi: Alhaalta ylös

en: Boxed Layout - Background color
fi: Laatikon asettelu - taustaväri

en: Breakdown #
fi: Hajota #

en: Breakdown #%d
fi: Erittely #%d

en: Button Font Style
fi: Painikkeen kirjasintyyli

en: Button Hover Styles
fi: Button Hover tyylit

en: Button Styles
fi: Painikkeiden tyylit

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Buttons Font
fi: Painikkeiden fontti

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
fi: Oletuksena kommentteja ei sijoiteta sivuille, mutta jos haluat sallia ihmisten kommentoida sivujasi, ota tämä vaihtoehto käyttöön.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
fi: Oletusarvoisesti sivut lajitellaan nimen mukaan. Jos kuitenkin haluat mieluummin lajitella ne tunnuksen mukaan, voit säätää tätä asetusta.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
fi: Oletuksena navigointipalkki pysyy näytön yläosassa koko ajan. Suosittelemme tämän vaihtoehdon poistamista käytöstä, jos haluat käyttää oletusarvoa korkeampaa logoa.

en: By default the theme creates a Home link in the default created menu, that when clicked leads back to your blog's homepage. If however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
fi: Oletusarvoisesti teema luo oletusarvoiseen luotuun valikkoon Etusivu-linkin, jota napsauttamalla pääsee takaisin blogisi etusivulle. Jos kuitenkin käytät staattista kotisivua ja olet jo luonut käytettäväksi etusivun, tuloksena on kaksoislinkki. Tässä tapauksessa sinun tulee poistaa tämä ominaisuus käytöstä linkin poistamiseksi.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
fi: Oletuksena teema luo viestien otsikot julkaisusi ja blogisi nimen perusteella. Jos haluat tehdä metaotsikostasi erilaisen kuin varsinainen viestisi otsikko, voit määrittää kullekin viestille mukautetun otsikon mukautettujen kenttien avulla. Tämän vaihtoehdon on oltava käytössä, jotta mukautetut otsikot toimivat, ja sinun on valittava alapuolelta mukautettu kentän nimi otsikollesi.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
fi: Oletuksena teema ei lisää avainsanoja otsikkoon. Useimmat hakukoneet eivät enää käytä avainsanoja sivustosi sijoittumiseen, mutta jotkut ihmiset määrittelevät ne joka tapauksessa. Jos haluat lisätä otsikkoon meta-avainsanoja, ota tämä vaihtoehto käyttöön ja täytä alla oleva mukautetut avainsanat -kenttä.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
fi: Oletuksena teema käyttää blogisi nimen ja blogisi kuvauksen yhdistelmää, sellaisena kuin se määritettiin blogia luodessasi, kotisivujesi otsikoiden luomiseen. Jos kuitenkin haluat luoda mukautetun otsikon, ota tämä vaihtoehto käyttöön ja täytä alla oleva mukautettu otsikkokenttä.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
fi: Teema käyttää oletusarvoisesti blogisi kuvausta, sellaisena kuin se on määritetty blogia luodessasi, metakuvauskentän täyttämiseen. Jos haluat käyttää toista kuvausta, ota tämä vaihtoehto käyttöön ja täytä alla oleva mukautettu kuvauskenttä.

en: CSS Class
fi: CSS luokka

en: CSS ID
fi: CSS tunnus

en: Call To Action
fi: Kehotus toimintaan

en: Callback function: "%s" doesnt exist
fi: Takaisinsoittotoiminto: " %s " ei ole olemassa

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URL's all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
fi: Kanonisointi auttaa estämään päällekkäisen sisällön indeksoimisen hakukoneiden toimesta ja voi näin ollen auttaa välttämään päällekkäisen sisällön rangaistuksia ja sivusijoituksen heikkenemistä. Joillakin sivuilla voi olla eri URL-osoitteet, jotka kaikki johtavat samaan paikkaan. Esimerkiksi domain.com, domain.com/index.html ja www.domain.com ovat kaikki erilaisia URL-osoitteita, jotka johtavat etusivullesi. Hakukoneen näkökulmasta näitä päällekkäisiä URL-osoitteita, joita esiintyy usein myös mukautettujen pysyvien linkkien vuoksi, voidaan käsitellä yksitellen yhden kohteen sijasta. Ensisijaisen URL-osoitteen määrittäminen kertoo hakukoneelle, mitä URL-osoitetta haluat käyttää virallisesti. Teeman kanoniset URL-osoitteet perustuvat pysyviin linkkeihisi ja wp-admin määritettyyn verkkotunnukseen.

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
fi: Kanonisointi auttaa estämään päällekkäisen sisällön indeksoimisen hakukoneiden toimesta ja voi näin ollen auttaa välttämään päällekkäisen sisällön rangaistuksia ja sivusijoituksen heikkenemistä. Joillakin sivuilla voi olla eri URL-osoitteita, jotka kaikki johtavat samaan paikkaan. Esimerkiksi domain.com, domain.com/index.html ja www.domain.com ovat kaikki erilaisia URL-osoitteita, jotka johtavat etusivullesi. Hakukoneen näkökulmasta näitä päällekkäisiä URL-osoitteita, joita esiintyy usein myös mukautettujen pysyvien linkkien vuoksi, voidaan käsitellä yksitellen yhden kohteen sijasta. Ensisijaisen URL-osoitteen määrittäminen kertoo hakukoneelle, mitä URL-osoitetta haluat käyttää virallisesti. Teeman kanoniset URL-osoitteet perustuvat pysyviin linkkeihisi ja wp-admin määritettyyn verkkotunnukseen.

en: Captcha Font Size
fi: Captcha-fonttikoko

en: Captcha Font Style
fi: Captcha-fonttityyli

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Caption Background Color
fi: Kuvatekstin taustaväri

en: Caption Font Size
fi: Kuvatekstin kirjasinkoko

en: Caption Font Style
fi: Kuvatekstin kirjasintyyli

en: Caption goes here
fi: Kuvateksti menee tähän

en: Caption title goes here
fi: Kuvatekstin otsikko menee tähän

en: Categories
fi: Luokat

en: Categories:
fi: Luokat:

en: Category
fi: Kategoria

en: Category Builder
fi: Luokkarakentaja

en: Centered
fi: Keskitetty

en: Change Your API Key
fi: Vaihda API-avain

en: Channel Name
fi: Kanavan nimi

en: Check and sort the sitemap sections you would like to be displayed.
fi: Tarkista ja lajittele sivustokartan osat, jotka haluat näkyvän.

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat näyttää metakuvaukset luokka-/arkistosivuilla. Kuvaus perustuu luokkakuvaukseen, jonka valitset luodessasi/muokatessasi wp-admin.

en: Choose Categories.
fi: Valitse Luokat.

en: Choose From the Most Used Skills
fi: Valitse eniten käytetyistä taidoista

en: Choose Sidebar/Widget Area
fi: Valitse sivupalkki/widget-alue

en: Choose a category.
fi: Valitse kategoria.

en: Choose a heading style.
fi: Valitse otsikon tyyli.

en: Choose a sort method.
fi: Valitse lajittelutapa.

en: Choose a sort order.
fi: Valitse lajittelujärjestys.

en: Choose an Image
fi: Valitse kuva

en: Choose button color
fi: Valitse painikkeen väri

en: Choose button type
fi: Valitse painikkeen tyyppi

en: Choose categories.
fi: Valitse luokat.

en: Choose title autogeneration method
fi: Valitse otsikon automaattinen luontimenetelmä

en: Choose whether standard or masonry display style for archive pages for tags, author posts, search results.
fi: Valitse tunnisteiden, kirjoittajaviestien ja hakutulosten arkistosivujen näyttötyyli vakio vai muurattu.

en: Choose which items to display in the postinfo section
fi: Valitse postinfo-osiossa näytettävät kohteet

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
fi: Valitse Kyllä, jos haluat automaattisen liukusäätimen animaation

en: Circle Counter
fi: Ympyrän laskuri

en: Click here to learn more
fi: Napsauta tätä saadaksesi lisätietoja

en: Closed Title Font Style
fi: Suljetun otsikon kirjasintyyli

en: Code Integration
fi: Koodin integrointi

en: Color
fi: Väri

en: Column Layout
fi: Sarakkeen asettelu

en: Comments
fi: Kommentit

en: Consumer Key
fi: Kuluttaja-avain

en: Consumer Key:
fi: Kuluttajaavain:

en: Consumer Secret
fi: Kuluttajan salaisuus

en: Consumer Secret:
fi: Kuluttajan salaisuus:

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact Form Map
fi: Yhteydenottolomakekartta

en: Contact Form Title
fi: Yhteydenottolomakkeen otsikko

en: Contact Page Template Options
fi: Yhteystietosivun mallivaihtoehdot

en: Content
fi: Sisältö

en: Content Font Size
fi: Sisällön kirjasinkoko

en: Content Font Style
fi: Sisällön kirjasintyyli

en: Content goes here
fi: Sisältö menee tänne

en: Content text or html
fi: Sisältöteksti tai html

en: Countdown
fi: Lähtölaskenta

en: Current Category / Tag / Taxonomy
fi: Nykyinen luokka / tunniste / taksonomia

en: Current Color
fi: Nykyinen väri

en: Currently viewing archives from %1$s
fi: Tällä hetkellä tarkastellaan arkistoja osoitteesta %1$s

en: Custom CSS
fi: Mukautettu CSS

en: Custom Title
fi: Mukautettu otsikko

en: Custom field Name to be used for description
fi: Mukautettu kenttä Kuvauksessa käytettävä nimi

en: Custom field Name to be used for keywords
fi: Mukautettu kenttä Avainsanoissa käytettävä nimi

en: Custom field Name to be used for title
fi: Mukautettu kenttä Otsikossa käytettävä nimi

en: Dashed
fi: Katkotettu

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Format
fi: Päivämäärämuoto

en: Date format
fi: Päivämäärämuoto

en: Default
fi: Oletus

en: Default (%s)
fi: Oletus (%s)

en: Default Category
fi: Oletusluokka

en: Default Post Format
fi: Oletusviestimuoto

en: Define a character to separate BlogName and Post title
fi: Määritä merkki erottamaan BlogName ja Viestin otsikko

en: Delicious
fi: Herkullinen

en: Descending
fi: Laskeva

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
fi: Suunnittelija %1$s | Palvelun tarjoaa %2$s

en: Details Font Style
fi: Tiedot Fonttityyli

en: Disable this option to remove Google Maps API script from your page. Note: Modules which relies to Google Maps API script such as Maps and Fullwidth Maps are still loaded, but will not work unless you manually add Google Maps API script.
fi: Poista tämä vaihtoehto käytöstä, jos haluat poistaa Google Maps API-ohjelman sivultasi. Huomautus: Moduulit, jotka perustuvat Google Maps API-skriptiin, kuten Maps ja Fullwidth Maps, ladataan edelleen, mutta ne eivät toimi, ellet lisää Google Maps API komentosarjaa manuaalisesti.

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
fi: Poista tämä vaihtoehto käytöstä, jos haluat poistaa Google Fonts Divi Builder-sivuiltasi.

en: Disable top tier dropdown menu links
fi: Poista käytöstä ylimmän tason pudotusvalikon linkit

en: Disabled
fi: Liikuntarajoitteinen

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän vaihtoehdon poistaminen käytöstä poistaa alla olevan body-koodin blogistasi. Näin voit poistaa koodin ja tallentaa sen myöhempää käyttöä varten.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän vaihtoehdon poistaminen käytöstä poistaa alla olevan otsikkokoodin blogistasi. Näin voit poistaa koodin ja tallentaa sen myöhempää käyttöä varten.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän vaihtoehdon poistaminen käytöstä poistaa alla olevan yhden pohjakoodin blogistasi. Näin voit poistaa koodin ja tallentaa sen myöhempää käyttöä varten.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän vaihtoehdon poistaminen käytöstä poistaa alla olevan yhden yläosan koodin blogistasi. Näin voit poistaa koodin ja tallentaa sen myöhempää käyttöä varten.

en: Display # of Tweets:
fi: Näytä twiittien määrä:

en: Display Featured Posts Only
fi: Näytä vain suositellut viestit

en: Display Home link
fi: Näytä Etusivu-linkki

en: Display Style
fi: Näyttötyyli

en: Display a list of authors.
fi: Näytä kirjoittajien luettelo.

en: Display a login form.
fi: Näytä kirjautumislomake.

en: Display ads.
fi: Näytä mainoksia.

en: Display comment date?
fi: Näytä kommentin päivämäärä?

en: Display method
fi: Näyttötapa

en: Display post categories?
fi: Näytä viestiluokat?

en: Display post count
fi: Näytä viestien määrä

en: Display post date?
fi: Näytä julkaisupäivä?

en: Display post thumbnail?
fi: Näytetäänkö viestin pikkukuva?

en: Display the post's exceprt or full content. If full content, then it will truncate to the more tag if used.
fi: Näytä julkaisun sisältö poikkeuksena tai kokonaan. Jos sisältö on täysi, se katkaistaan enemmän-tunnisteeksi, jos sitä käytetään.

en: Display your follower counts from top social networks
fi: Näytä seuraajamääräsi suosituimmista sosiaalisista verkostoista

en: Display your recent tweets.
fi: Näytä viimeisimmät twiittisi.

en: Divi Library
fi: Divi kirjasto

en: Divider
fi: Jakaja

en: Divider Height
fi: Jakajan korkeus

en: Divider Position
fi: Jakajan asento

en: Divider Style
fi: Jakaja Tyyli

en: Divider Weight
fi: Jakajan paino

en: Do not display posts that have been displayed on previous modules.
fi: Älä näytä viestejä, jotka on näytetty aiemmissa moduuleissa.

en: Don't Show Author
fi: Älä näytä kirjoittajaa

en: Don't Show Categories
fi: Älä näytä kategorioita

en: Don't Show Comment Count
fi: Älä näytä kommenttien määrää

en: Don't Show Date
fi: Älä näytä päivämäärää

en: Don't Show Featured Image
fi: Älä näytä suositeltua kuvaa

en: Don't Show Ratings
fi: Älä näytä arvioita

en: Dotted
fi: Pisteellinen

en: Double
fi: Kaksinkertainen

en: Drag the marker and the address will be updated automatically. Change the zoom and the zoom level will be saved as well.
fi: Vedä merkkiä ja osoite päivittyy automaattisesti. Muuta zoomausta, niin myös zoomaustaso tallennetaan.

en: Dribbble Profile Url
fi: Dribbble-profiilin URL-osoite

en: Dropdown Menu Animation
fi: Pudotusvalikon animaatio

en: Dropdown Menu Background Color
fi: Pudotusvalikon taustaväri

en: Dropdown Menu Hover/Active Link Color
fi: Avattava valikko Hover/Active Link Color

en: Dropdown Menu Line Color
fi: Pudotusvalikon rivin väri

en: Dropdown Menu Text Color
fi: Pudotusvalikon tekstin väri

en: Edit Category Layout
fi: Muokkaa luokan asettelua

en: Edit Default Layout
fi: Muokkaa oletusasettelua

en: Edit Home Layout
fi: Muokkaa kodin asettelua

en: Edit Layout
fi: Muokkaa asettelua

en: Edit Project
fi: Muokkaa projektia

en: Edit Skill
fi: Muokkaa taitoa

en: Effect
fi: Vaikutus

en: Elements
fi: Elementit

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email field cannot be empty.
fi: Sähköpostikenttä ei voi olla tyhjä.

en: Enable Above Footer - Ad
fi: Ota käyttöön alatunnisteen yläpuolella - mainos

en: Enable Autoplay
fi: Ota automaattinen toisto käyttöön

en: Enable Below Header - Ad
fi: Ota käyttöön otsikon alla - Mainos

en: Enable Boxed Layout
fi: Ota laatikkoasettelu käyttöön

en: Enable Header Ad
fi: Ota käyttöön otsikkomainos

en: Enable Responsive Adsense Ad
fi: Ota Responsiivinen Adsense-mainos käyttöön

en: Enable Single Post - Above Post - Ad
fi: Ota käyttöön yksittäinen viesti - Viestin yläpuolella - Mainos

en: Enable Single Post - Below Post - Ad
fi: Ota käyttöön yksittäinen viesti - viestin alla - mainos

en: Enable body code
fi: Ota kehokoodi käyttöön

en: Enable canonical URL's
fi: Ota käyttöön ensisijaiset URL-osoitteet

en: Enable custom description
fi: Ota mukautettu kuvaus käyttöön

en: Enable custom keywords
fi: Ota mukautetut avainsanat käyttöön

en: Enable custom title
fi: Ota mukautettu otsikko käyttöön

en: Enable custom titles
fi: Ota mukautetut otsikot käyttöön

en: Enable header code
fi: Ota otsikkokoodi käyttöön

en: Enable meta description
fi: Ota metakuvaus käyttöön

en: Enable meta descriptions
fi: Ota metakuvaukset käyttöön

en: Enable meta keywords
fi: Ota meta-avainsanat käyttöön

en: Enable single bottom code
fi: Ota yksipohjainen koodi käyttöön

en: Enable single top code
fi: Ota yksi yläkoodi käyttöön

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
fi: Ota tämä asetus käyttöön näyttääksesi Takaisin alkuun -painikkeen vierittäessäsi

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön saadaksesi tasaisen vieritystehosteen hiiren rullalla

en: Enable this option to make shortcodes respond to various screen sizes
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön saadaksesi lyhytkoodit reagoimaan erikokoisiin näyttöihin

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enabled?
fi: Käytössä?

en: Enabling this option will display an ad above the footer. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
fi: Tämän vaihtoehdon käyttöönotto näyttää mainoksen alatunnisteen yläpuolella. Jos käytössä, sinun on täytettävä alla oleva bannerikuva ja kohde- URL.

en: Enabling this option will display an ad below the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
fi: Tämän vaihtoehdon käyttöönotto näyttää mainoksen otsikon alla. Jos käytössä, sinun on täytettävä alla oleva bannerikuva ja kohde- URL.

en: Enabling this option will display an ad in the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
fi: Tämän vaihtoehdon käyttöönotto näyttää mainoksen otsikossa. Jos käytössä, sinun on täytettävä alla oleva bannerikuva ja kohde- URL.

en: Enabling this option will display an ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
fi: Tämän vaihtoehdon käyttöönotto näyttää mainoksen viestisivujesi alareunassa yksittäisen viestin sisällön alla. Jos käytössä, sinun on täytettävä alla oleva bannerikuva ja kohde- URL.

en: Enabling this option will display an ad on the top of your post pages above the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
fi: Tämän vaihtoehdon käyttöönotto näyttää mainoksen viestisivujesi yläosassa yksittäisen viestin sisällön yläpuolella. Jos käytössä, sinun on täytettävä alla oleva bannerikuva ja kohde- URL.

en: Enqueue Google Maps Script
fi: Jonota Google Maps Script

en: Enter an optional CSS ID to be used for this module. An ID can be used to create custom CSS styling, or to create links to particular sections of your page.
fi: Anna valinnainen CSS-tunnus, jota käytetään tässä moduulissa. Tunnusta voidaan käyttää mukautetun CSS-tyylin luomiseen tai linkkien luomiseen sivusi tiettyihin osiin.

en: Enter optional CSS classes to be used for this module. A CSS class can be used to create custom CSS styling. You can add multiple classes, separated with a space.
fi: Anna valinnaiset CSS-luokat, joita käytetään tässä moduulissa. CSS-luokkaa voidaan käyttää mukautetun CSS-tyylin luomiseen. Voit lisätä useita luokkia välilyönnillä erotettuina.

en: Enter the App ID
fi: Anna sovelluksen tunnus

en: Enter the App Secret
fi: Anna sovelluksen salaisuus

en: Enter the URL of your Dribbble Profile.
fi: Anna Dribbble-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
fi: Anna Facebook-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Google+ Profile.
fi: Anna Google-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
fi: Kirjoita Instagram-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Pinterest Profile.
fi: Kirjoita Pinterest-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your RSS feed.
fi: Anna RSS-syötteen URL-osoite.

en: Enter the URL of your Stumbleupon Profile.
fi: Anna Stumbleupon-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Tumblr Profile.
fi: Anna Tumblr-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
fi: Anna Twitter-profiilisi URL-osoite.

en: Enter the URL of your Youtube Profile.
fi: Anna Youtube-profiilisi URL-osoite.

en: Every 1 Day
fi: Joka 1 päivä

en: Every 12 Hours
fi: 12 tunnin välein

en: Every 3 Days
fi: 3 päivän välein

en: Every 3 Hours
fi: 3 tunnin välein

en: Every 7 Days
fi: 7 päivän välein

en: Every Hour
fi: Joka tunti

en: Exclude
fi: Sulje pois

en: Exclude categories from the navigation bar
fi: Sulje luokkia pois navigointipalkista

en: Exclude pages from the navigation bar
fi: Sulje sivuja pois navigointipalkista

en: Extra Category Layout
fi: Extra luokan asettelu

en: Extra Customizer Settings
fi: Extra lisäasetukset

en: Extra Settings
fi: Extra

en: Extra uses uncombined and unminified CSS files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified CSS files by filtering "et_load_unminified_styles" filter as well.
fi: Extra käyttää yhdistämättömiä ja pienentämättömiä CSS-tiedostoja, koska "SCRIPT_DEBUG"-vakio tiedostossa wp-config.php on asetettu arvoon "true". Muut liitännäiset voivat pakottaa Extra käyttämään yhdistämättömiä ja rajoittamattomia CSS-tiedostoja suodattamalla myös "et_load_unminified_styles" -suodattimen.

en: Extra uses uncombined and unminified javascript files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified javascript files by filtering "et_load_unminified_scripts" filter as well.
fi: Extra käyttää yhdistämättömiä ja vähentämättömiä JavaScript-tiedostoja, koska "SCRIPT_DEBUG"-vakio tiedostossa wp-config.php on asetettu arvoon "true". Muut laajennukset voivat pakottaa Extra käyttämään yhdistämättömiä ja rajoittamattomia JavaScript-tiedostoja suodattamalla myös "et_load_unminified_scripts" -suodattimen.

en: Facebook Profile Url
fi: Facebook-profiilin URL

en: Fade In
fi: Häivyttää sisään

en: Fade In From Bottom
fi: Häivytys Alhaalta

en: Fade In From Left
fi: Häivytä sisään vasemmalta

en: Fade In From Right
fi: Häivytä oikealta

en: Fade In From Top
fi: Häivy ylhäältä

en: Favorite
fi: Suosikki

en: Featured
fi: Esittelyssä

en: Featured Post
fi: Suositeltu viesti

en: Featured Posts Slider
fi: Suositeltujen viestien liukusäädin

en: Filter Font Size
fi: Suodattimen fonttikoko

en: Filter Font Style
fi: Suodata Fonttityyli

en: Filterable Portfolio
fi: Suodatettava portfolio

en: Find
fi: löytö

en: Fixed Navigation Bar
fi: Korjattu navigointipalkki

en: Fixed Navigation Settings
fi: Kiinteät navigointiasetukset

en: Flip In Horizontally
fi: Käännä sisään vaakatasossa

en: Flip In Vertically
fi: Käännä sisään pystysuunnassa

en: Follow @%s
fi: Seuraa @ %s

en: Follow Font & Icon Size
fi: Seuraa fontin ja kuvakkeen kokoa

en: Follow Us
fi: Seuraa meitä

en: Font
fi: Fontti

en: Font Style
fi: Fonttityyli

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Footer Credit Font Style
fi: Alatunnisteen kirjasintyyli

en: Footer Credit Text Color
fi: Alatunnisteen luottotekstin väri

en: Footer Credit Text Size
fi: Alatunnisteen luottotekstin koko

en: Footer Elements
fi: Alatunnisteen elementit

en: Footer Menu
fi: Alatunniste-valikko

en: Footer Menu Active Link Color
fi: Alatunnistevalikko Aktiivisen linkin väri

en: Footer Menu Font Style
fi: Alatunniste-valikon kirjasintyyli

en: Footer Menu Letter Spacing
fi: Alatunniste-valikko Kirjainten väli

en: Footer Menu Link Color
fi: Alatunnisteen valikon linkin väri

en: Footer Menu Text Size
fi: Alatunnisteen valikon tekstin koko

en: Footer Settings
fi: Alatunnisteen asetukset

en: Footer Sidebar
fi: Alatunnisteen sivupalkki

en: Footer Sidebar Left
fi: Alatunnisteen sivupalkki vasen

en: Footer Sidebar Middle
fi: Alatunnisteen sivupalkin keskiosa

en: Footer Sidebar Middle Left
fi: Alatunnisteen sivupalkki Keski vasen

en: Footer Sidebar Middle Right
fi: Alatunnisteen sivupalkki Keski oikea

en: Footer Sidebar Right
fi: Alatunnisteen sivupalkki oikea

en: Form submission error, please refresh and try again.
fi: Lomakkeen lähetysvirhe. Päivitä ja yritä uudelleen.

en: Format
fi: Muoto

en: Front page displays
fi: Etusivun näytöt

en: Fullwidth Slider
fi: Täysleveä liukusäädin

en: Gallery
fi: Galleria

en: Gallery Format Options
fi: Gallerian muotoasetukset

en: General
fi: Kenraali

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Global Accent Color
fi: Globaali korostusväri

en: Google +
fi: Google

en: Google API key. You can find all the info on how to obtain one here: %s
fi: Google API-avain. Löydät kaikki tiedot sen hankkimisesta täältä: %s

en: Google Fonts subsets
fi: Google Fonts-alajoukot

en: Google+
fi: Google

en: Google+ Profile Url
fi: Google + -profiilin URL

en: Google+ User Id
fi: Google + -käyttäjätunnus

en: Groove
fi: Ura

en: Header
fi: Otsikko

en: Header & Navigation Settings
fi: Otsikko- ja navigointiasetukset

en: Header Elements Settings
fi: Otsikkoelementtien asetukset

en: Header Font Size
fi: Otsikon fonttikoko

en: Header Font Style
fi: Otsikon kirjasintyyli

en: Header Format Settings
fi: Otsikkomuodon asetukset

en: Header Text
fi: Otsikkoteksti

en: Header Text Color
fi: Otsikon tekstin väri

en: Heading Font
fi: Otsikon fontti

en: Heading Font Style
fi: Otsikon kirjasintyyli

en: Heading Line Height
fi: Otsikon korkeus

en: Heading Style
fi: Otsikon tyyli

en: Heading Text Color
fi: Otsikon tekstin väri

en: Heading Text Size
fi: Otsikon tekstin koko

en: Help
fi: auta

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
fi: Täällä voit lisätä mukautetun CSS:n ohittaaksesi tai laajentaaksesi oletustyylejä.

en: Here you can change Global Accent Color that is used on all pages of your site.
fi: Täällä voit muuttaa maailmanlaajuista korostusväriä, jota käytetään sivustosi kaikilla sivuilla.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
fi: Täällä voit muuttaa, mikä merkki erottaa blogisi otsikon ja hakemistosivun nimen, kun käytät automaattisesti luotuja tekstiotsikoita. Yleiset arvot ovat | tai -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
fi: Täällä voit muuttaa, mikä merkki erottaa blogisi otsikon ja viestin nimen, kun käytät automaattisesti luotuja tekstiotsikoita. Yleiset arvot ovat | tai -

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
fi: Täällä voit valita, kuinka hakemistosivujen otsikot luodaan. Voit muuttaa blogisi nimen ja hakemiston otsikon näyttöjärjestystä tai voit poistaa blogin nimen otsikosta kokonaan.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area for WooCommerce pages.
fi: Täällä voit valita oletussivupalkin/widget-alueen WooCommerce sivuille.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area.
fi: Täällä voit valita oletussivupalkin/widget-alueen.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar for WooCommerce pages.
fi: Täällä voit valita WooCommerce sivujen sivupalkin oletussijainnin.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar.
fi: Täällä voit valita sivupalkin oletussijainnin.

en: Here you can choose the refresh period used for the social network follower counts widget.
fi: Täällä voit valita päivitysjakson, jota käytetään sosiaalisen verkoston seuraajien määrä -widgetissä.

en: Here you can choose to display the Dribbble Icon on your homepage.
fi: Täällä voit näyttää Dribbble-kuvakkeen etusivullasi.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
fi: Täällä voit valita, näytetäänkö Facebook-kuvake etusivullasi.

en: Here you can choose to display the Google+ Icon on your homepage.
fi: Täällä voit näyttää Google + -kuvakkeen etusivullasi.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
fi: Täällä voit valita Instagram-kuvakkeen näyttämisen etusivullasi.

en: Here you can choose to display the Pinterest Icon on your homepage.
fi: Täällä voit valita Pinterest-kuvakkeen näyttämisen etusivullasi.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
fi: Täällä voit valita RSS-kuvakkeen näyttämisen.

en: Here you can choose to display the Stumbleupon Icon on your homepage.
fi: Täällä voit valita Stumbleupon-kuvakkeen näyttämisen etusivullasi.

en: Here you can choose to display the Tumblr Icon on your homepage.
fi: Täällä voit valita, näytetäänkö Tumblr-kuvake kotisivullasi.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
fi: Täällä voit valita Twitter-kuvakkeen näyttämisen.

en: Here you can choose to display the Youtube Icon on your homepage.
fi: Täällä voit valita Youtube-kuvakkeen näyttämisen etusivullasi.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
fi: Täällä voit poistaa tiettyjä luokkia navigointivalikosta. Kaikki X:llä merkityt luokat eivät näy navigointipalkissasi.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
fi: Täällä voit poistaa tiettyjä sivuja navigointivalikosta. Kaikki X:llä merkityt sivut eivät näy navigointipalkissasi.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
fi: Täällä voit valita päinvastaisen järjestyksen, jossa luokkasi linkit näkyvät. Voit valita nousevan ja laskevan välillä.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
fi: Täällä voit valita päinvastaisen järjestyksen, jossa sivusi linkit näkyvät. Voit valita nousevan ja laskevan välillä.

en: Here you can choose to sort your pages links.
fi: Täällä voit valita sivujesi linkkien lajittelun.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on archive pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
fi: Täällä voit valita, mitkä kohteet näkyvät arkistosivujen postinfo-osiossa. Tämä on yleensä viestin otsikon alapuolella oleva alue, joka näyttää perustiedot viestistäsi. Alla näkyvät korostetut kohteet tulevat näkyviin.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
fi: Täällä voit valita, mitkä kohteet näkyvät yksittäisten viestien sivujen postinfo-osiossa. Tämä on yleensä viestin otsikon alapuolella oleva alue, joka näyttää perustiedot viestistäsi. Alla näkyvät korostetut kohteet tulevat näkyviin.

en: Here you can choose which sharing icons/options to display. All options marked with an X will not appear.
fi: Täällä voit valita näytettävät jakamiskuvakkeet/vaihtoehdot. Kaikki X:llä merkityt vaihtoehdot eivät tule näkyviin.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
fi: Täällä voit määrittää, näytetäänkö "lue lisää" -linkki katkelmien jälkeen vai ei.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta WooCommerce tuotetta näytetään arkistosivulla. Tämä vaihtoehto toimii itsenäisesti kohdassa Asetukset > wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta viimeaikaista artikkelia näytetään Arkisto-sivuilla. Tämä vaihtoehto toimii itsenäisesti kohdassa Asetukset > wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta viimeaikaista artikkelia näytetään Luokka-sivulla. Tämä vaihtoehto toimii itsenäisesti kohdassa Asetukset > wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta viimeaikaista artikkelia näytetään hakutulossivuilla. Tämä vaihtoehto toimii itsenäisesti kohdassa Asetukset > wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka monta viimeaikaista artikkelia näytetään Tag-sivuilla. Tämä vaihtoehto toimii itsenäisesti kohdassa Asetukset > wp-admin.

en: Here you can provide destination url
fi: Täällä voit antaa kohde URL

en: Here you can provide image url
fi: Täällä voit antaa kuvan URL

en: Hex Value
fi: Hex-arvo

en: Hide Author Box
fi: Piilota tekijälaatikko

en: Hide Featured Image on Post
fi: Piilota suositeltu kuva viestistä

en: Hide Logo Image
fi: Piilota logokuva

en: Hide Navigation Until Scroll
fi: Piilota navigointi vierittämiseen asti

en: Hide Post Rating
fi: Piilota viestien luokitus

en: Hide Project Categories
fi: Piilota projektiluokat

en: Hide Project Titles
fi: Piilota projektien otsikot

en: Hide Related Posts
fi: Piilota aiheeseen liittyvät viestit

en: Hide Title &amp; Meta on Post
fi: Piilota viestissä otsikko ja sisällönkuvauskenttä

en: Hide empty categories
fi: Piilota tyhjät luokat

en: Highest Rated
fi: Korkeimmin arvioitu

en: Home
fi: Koti

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Homepage Basic
fi: Kotisivu Basic

en: Homepage SEO
fi: Kotisivun SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
fi: Etusivun mukautettu otsikko (jos käytössä)

en: Homepage meta description (if enabled)
fi: Kotisivun metakuvaus (jos käytössä)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
fi: Etusivun meta-avainsanat (jos käytössä)

en: Hover Overlay Icon Color
fi: Hover peittokuvakkeen väri

en: Icon
fi: Kuvake

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
fi: Jos mukautetut otsikot on poistettu käytöstä, valitse automaattinen luontimenetelmä

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
fi: Jos et käytä hienoja tekstiotsikoita, voit silti hallita sitä, miten otsikot luodaan. Täällä voit valita, missä järjestyksessä haluat viestisi otsikon ja blogisi nimen näkyvän, tai voit poistaa blogin nimen otsikosta kokonaan.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
fi: Jos et käytä hienoja tekstiotsikoita, voit silti hallita sitä, miten otsikot luodaan. Täällä voit valita, missä järjestyksessä haluat viestisi otsikon ja blogisi nimen näkyvän, tai voit poistaa blogin nimen otsikosta kokonaan.

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
fi: Jos olet ottanut mukautetut otsikot käyttöön, voit lisätä mukautetun otsikon tähän. Kaikki mitä kirjoitat tähän, sijoitetaan < title >< /title > -tunnisteiden väliin header.php:ssä

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
fi: Jos olet ottanut metakuvaukset käyttöön, voit lisätä mukautetun kuvauksesi tähän.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
fi: Jos olet ottanut meta-avainsanat käyttöön, voit lisätä mukautettuja avainsanojasi tähän. Avainsanat on erotettava toisistaan pilkuilla. Esimerkiksi: wordpress,teemat,mallit,tyylikäs

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
fi: Jos haluat, että navigointipalkissasi näytetään luokat, joissa ei ole viestejä, poista tämä vaihtoehto käytöstä. Oletuksena tyhjät luokat piilotetaan

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
fi: Jos haluat lisätä viestiisi metakuvauksen, voit tehdä sen käyttämällä mukautettuja kenttiä. Tämä vaihtoehto on otettava käyttöön, jotta kuvaukset voidaan näyttää viestisivuilla. Voit lisätä metakuvauksen käyttämällä mukautettuja kenttiä alla määrittämäsi mukautetun kentän nimen perusteella.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
fi: Jos haluat lisätä meta-avainsanoja viestiisi, voit tehdä sen käyttämällä mukautettuja kenttiä. Tämä vaihtoehto on otettava käyttöön, jotta avainsanat näkyvät viestisivuilla. Voit lisätä meta-avainsanasi käyttämällä mukautettuja kenttiä alla määrittämäsi mukautetun kentän nimen perusteella.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
fi: Jos haluat poistaa avattavat valikot luokkien siirtymispalkista, poista tämä ominaisuus käytöstä.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
fi: Jos haluat poistaa avattavat valikot sivujen navigointipalkista, poista tämä ominaisuus käytöstä.

en: If you would like to use your own custom favicon image click the Upload Image button.
fi: Jos haluat käyttää omaa mukautettua suosikkikuvaasi, napsauta Lataa kuva -painiketta.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
fi: Jos haluat käyttää omaa logokuvaasi, napsauta Lataa kuva -painiketta.

en: Ignore Displayed Posts
fi: Ohita näytetyt viestit

en: Image
fi: Kuva

en: Image Alt Text
fi: Kuvan vaihtoehtoinen teksti

en: Image Alt Text:
fi: Kuvan vaihtoehtoinen teksti:

en: Image Height
fi: Kuvan korkeus

en: Image URL
fi: Kuvan URL-osoite

en: Image Url
fi: Kuvan URL

en: Image Url:
fi: Kuvan URL:

en: Image Width
fi: Kuvan leveys

en: Image doesn't exist
fi: Kuvaa ei ole olemassa

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
fi: Joissakin tapauksissa käyttäjät haluavat luoda ylätason luokkia tai linkkejä paikkamerkkeinä, jotka sisältävät luettelon alatason linkeistä tai luokista. Tässä tapauksessa ei ole toivottavaa, että päälinkit johtavat mihinkään, vaan palvelevat vain organisatorista tehtävää. Tämän valinnan ottaminen käyttöön poistaa linkit kaikilta pääsivuilta/luokista, jotta ne eivät johda mihinkään, kun niitä napsautetaan.

en: Inactive Footer Sidebar
fi: Ei-aktiivinen alatunnisteen sivupalkki

en: Inactive Tab Background Color
fi: Ei-aktiivisen välilehden taustaväri

en: Index Page SEO
fi: Hakemistosivun hakukoneoptimointi

en: Input Field Padding
fi: Syöttökentän täyttö

en: Input Font Size
fi: Syötä fonttikoko

en: Input Font Style
fi: Syötä kirjasintyyli

en: Input adsense code
fi: Syötä adsense-koodi

en: Input advertisement destination url
fi: Syötä mainoksen kohde URL

en: Input advertisement image
fi: Syötä mainoksen kuva

en: Inset
fi: Upotettu

en: Instagram Profile Url
fi: Instagram profiilin URL

en: Invalid post
fi: Virheellinen viesti

en: Italic
fi: Kursiivi

en: Join Now
fi: Liity nyt

en: Latest
fi: Uusin

en: Layout Settings
fi: Asetteluasetukset

en: Layout Usage
fi: Asettelun käyttö

en: Leave a Reply to %s
fi: Jätä vastaus henkilölle %s

en: Leave a reply
fi: Jätä vastaus

en: Left
fi: Vasen

en: Left to Right
fi: Vasemmalta oikealle

en: Left/Right
fi: Vasen oikea

en: Left/Right or Centered?
fi: Vasen/oikea vai keskitetty?

en: Length of the title need to be limited to prevent inappropriate caption height in narrow column
fi: Otsikon pituutta on rajoitettava, jotta estetään sopimaton kuvatekstin korkeus kapeassa sarakkeessa

en: Letter Spacing
fi: Kirjainväli

en: Limit
fi: Raja

en: Link
fi: Linkki

en: Link Format Options
fi: Linkin muotoasetukset

en: Link Title
fi: Linkin otsikko

en: Link URL
fi: Linkin URL-osoite

en: Link Url:
fi: Linkin URL:

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: List Meta
fi: Listaa Meta

en: List Title
fi: Listan otsikko

en: Loading
fi: Ladataan

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Logo Height
fi: Logon korkeus

en: Logout
fi: Kirjautua ulos

en: Lost my Password
fi: Kadotin salasanani

en: Magazine Homepage
fi: Lehden kotisivu

en: Main Body
fi: Päärunko

en: Main Meta
fi: Päämeta

en: Main Post Area
fi: Pääpostialue

en: Main Post Entry
fi: Pääpostitus

en: Main Post Excerpt
fi: Pääviestin ote

en: Main Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
fi: Pääviestin metakuvakkeet (arviointi ja kommentti)

en: Main Post Overlay
fi: Pääviestin peittokuva

en: Main Post Overlay Icon
fi: Pääviestin peittokuvake

en: Main Post Title
fi: Pääviestin otsikko

en: Main Sidebar
fi: Pääsivupalkki

en: Main Title
fi: Pääotsikko

en: Make Fullwidth
fi: Tee täysleveäksi

en: Map
fi: Kartta

en: Map Format Options
fi: Kartan muotoasetukset

en: Map Pin Address
fi: Kartan Pin-osoite

en: Masonry
fi: Muuraus

en: Masonry Blog Category
fi: Muurausblogin luokka

en: Masonry Blog Category With Featured Posts
fi: Muurausblogin luokka, jossa on suositeltuja viestejä

en: Masonry Blog Homepage
fi: Muurausblogin kotisivu

en: Max Width
fi: Max Leveys

en: Max. Title Characters
fi: Max. Otsikko Hahmot

en: Maximum 200
fi: Enintään 200

en: Mega Menu 2 Featured and Recent List
fi: Mega Menu 2 Suositellut ja viimeisimmät luettelot

en: Mega Menu 3 Featured
fi: Mega Menu 3 Suositeltu

en: Mega Menu List
fi: Mega-valikkolista

en: Menu Height
fi: Valikon korkeus

en: Message
fi: Viesti

en: Meta Font Size
fi: Meta-fonttikoko

en: Meta Font Style
fi: Meta-fonttityyli

en: Minify And Combine CSS Files
fi: Pienennä ja yhdistä CSS-tiedostoja

en: Minify And Combine Javascript Files
fi: Pienennä ja yhdistä Javascript-tiedostoja

en: Module Customizer
fi: Moduulin mukauttaja

en: Module Head
fi: Moduulin pää

en: Module Header
fi: Moduulin otsikko

en: Module Subheader
fi: Moduulin alaotsikko

en: Most Popular
fi: Suosituin

en: Most Recent
fi: Viimeisin

en: Name
fi: Nimi

en: Name Font Style
fi: Nimen kirjasintyyli

en: Name displayed internally in builder for this ad
fi: Tämän mainoksen rakennustyökalussa näkyvä nimi

en: Name field cannot be empty.
fi: Nimikenttä ei voi olla tyhjä.

en: Nav Arrow Background Color
fi: Nav-nuolen taustaväri

en: Nav Arrow Color
fi: Nav-nuolen väri

en: Nav Icon
fi: Nav-kuvake

en: Navigation
fi: Navigointi

en: New Category Layout
fi: Uusi luokan asettelu

en: New Message From %1$s%2$s: %3$s
fi: Uusi viesti lähettäjältä %1$s %2$s: %3$s

en: New Project
fi: Uusi projekti

en: New Skill Name
fi: Uusi taidon nimi

en: New Tab
fi: Uusi välilehti

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat kommentit <span class="meta-nav">→</span>

en: Next
fi: Seuraava

en: Next &raquo;
fi: Seuraava "

en: Next Tab
fi: Seuraava välilehti

en: No
fi: Ei

en: No Animation
fi: Ei animaatiota

en: No Mega Menu
fi: Ei Mega-valikkoa

en: No Sidebar
fi: Ei sivupalkkia

en: No Skills Found
fi: Taitoja ei löytynyt

en: No Video Found
fi: Videota ei löytynyt

en: No available options.
fi: Ei käytettävissä olevia vaihtoehtoja.

en: No sidebar, single column view with Project Details box below content
fi: Ei sivupalkkia, yhden sarakkeen näkymä, jossa Projektin tiedot -ruutu sisällön alla

en: Nothing found
fi: Mitään ei löytynyt

en: Nothing found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt mitään

en: Number Counter
fi: Numerolaskuri

en: Number Font Size
fi: Numeron fonttikoko

en: Number Font Style
fi: Numeron kirjasintyyli

en: Number of Posts displayed on Archive pages
fi: Arkistosivuilla näytettyjen viestien määrä

en: Number of Posts displayed on Category page
fi: Kategoria-sivulla näytettyjen viestien määrä

en: Number of Posts displayed on Search pages
fi: Hakusivuilla näytettyjen viestien määrä

en: Number of Posts displayed on Tag pages
fi: Tunnistesivuilla näytettyjen viestien määrä

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
fi: WooCommerce arkistosivuilla näytettyjen tuotteiden määrä

en: Number of comments to show:
fi: Näytettävien kommenttien määrä:

en: Number of dropdown tiers shown
fi: Näytettyjen avattavien tasojen määrä

en: Number of posts to show:
fi: Näytettävien viestien määrä:

en: OR
fi: TAI

en: Only display featured posts.
fi: Näytä vain suositellut viestit.

en: Open Project URL in new window
fi: Avaa projektin URL-osoite uudessa ikkunassa

en: Open link in new window
fi: Avaa linkki uudessa ikkunassa

en: Options
fi: Vaihtoehdot

en: Order Category Links by Ascending/Descending
fi: Järjestä luokkalinkit nousevassa/laskevassa järjestyksessä

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
fi: Järjestä sivujen linkit nousevassa/laskevassa järjestyksessä

en: Our Authors
fi: Kirjoittajamme

en: Outset
fi: Aluksi

en: Overlay
fi: Peittokuva

en: PASSWORD
fi: SALASANA

en: Padding
fi: Pehmuste

en: Page IDs, separated by commas.
fi: Sivutunnukset pilkuilla erotettuina.

en: Page Name
fi: Sivun nimi

en: Page not found
fi: Sivua ei löydetty

en: Pages
fi: Sivut

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Pagination
fi: Sivunumerointi

en: Pagination Active Background Color
fi: Sivutus aktiivinen taustaväri

en: Pagination Active Color
fi: Sivutus aktiivinen väri

en: Pagination Background
fi: Sivutus tausta

en: Pagination Background Color
fi: Sivutus taustaväri

en: Pagination Color
fi: Sivutusväri

en: Pagination Item
fi: Sivutuskohde

en: Pagination Item Active
fi: Sivutuskohde aktiivinen

en: Parent Skill
fi: Vanhemman taito

en: Parent Skill:
fi: Vanhemman taidot:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
fi: Liitä kuvan URL tähän, jos valitsit "kuvat"-liukusäätimen tyypin

en: Percent Font Size
fi: Prosenttikoko

en: Percent Font Style
fi: Prosenttikirjasintyyli

en: Person
fi: Henkilö

en: Pinterest Profile Url
fi: Pinterest profiilin URL

en: Place your adsense code here.
fi: Laita AdSense-koodisi tähän.

en: Please enter a valid email address.
fi: Ole hyvä ja syötä toimiva sähköpostiosoite.

en: Popular
fi: Suosittu

en: Popular Skills
fi: Suositut taidot

en: Portfolio Page Template Options
fi: Portfoliosivumallin asetukset

en: Portrait Border Radius
fi: Pystykuvan reunan säde

en: Post
fi: Lähettää

en: Post Background Color
fi: Viestin taustaväri

en: Post Caption
fi: Viestin kuvateksti

en: Post Comment
fi: Lähetä Kommentti

en: Post Entry
fi: Postitus

en: Post Excerpt
fi: Viesti ote

en: Post Featured Image
fi: Lähetä suositeltu kuva

en: Post Format Gallery Nav
fi: Viestimuoto Gallerian Nav

en: Post Format Gallery Nav Hover
fi: Viestimuoto Galleria Nav Hover

en: Post Format Gallery Nav Icon
fi: Viestimuoto gallerian navigointikuvake

en: Post Format Gallery Nav Icon Hover
fi: Viestimuoto Galleria Nav Icon Hover

en: Post Format Icon
fi: Viestimuotokuvake

en: Post Format Icon Background Color
fi: Viestimuotokuvakkeen taustaväri

en: Post Format Link Background
fi: Viesti Muotoile linkin tausta

en: Post Format Quote Background
fi: Viestin muotoinen lainaus tausta

en: Post Meta
fi: Lähetä meta

en: Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
fi: Lähetä metakuvakkeet (arviointi ja kommentti)

en: Post Overlay
fi: Viestipeitto

en: Post Overlay Icon
fi: Viestipeittokuvake

en: Post Read More
fi: Viesti Lue lisää

en: Post Read More Icon
fi: Viesti Lue lisää -kuvake

en: Post Review Score Bar
fi: Lähetä arvostelu Score Bar

en: Post Title
fi: Viestin otsikko

en: Post Title Font Size
fi: Viestin otsikon kirjasinkoko

en: Post Title Font Style
fi: Viestin otsikon kirjasintyyli

en: Post info section
fi: Lähetä tiedot -osio

en: Post not found
fi: Viestiä ei löydy

en: Posted by %s
fi: Lähettäjä %s

en: Posts
fi: Viestit

en: Posts By: %s
fi: Viestit: %s

en: Posts Carousel
fi: Viestikaruselli

en: Posts Limit
fi: Viestirajoitus

en: Posts List Area
fi: Viestiluetteloalue

en: Posts List Entry
fi: Viestiluettelon merkintä

en: Posts List Meta
fi: Viestiluettelo Meta

en: Posts List Meta Icon
fi: Viestiluettelon metakuvake

en: Posts List Thumbnail
fi: Viestiluettelon pikkukuva

en: Posts List Title
fi: Viestiluettelon otsikko

en: Posts Per Page
fi: Viestiä sivulla

en: Posts by %s
fi: Viestit %s

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous Tab
fi: Edellinen välilehti

en: Price Font Size
fi: Hinta Fonttikoko

en: Price Font Style
fi: Hinta Fonttityyli

en: Pricing Table
fi: Hinnoittelutaulukko

en: Primary Heading
fi: Ensisijainen otsikko

en: Primary Heading: Category Name, Sub Heading: Filter
fi: Ensisijainen otsikko: Luokan nimi, Alaotsikko: Suodatin

en: Primary Heading: Filter, Sub Heading: Category Name
fi: Ensisijainen otsikko: Suodatin, Alaotsikko: Luokan nimi

en: Primary Menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Primary Menu Bar Settings
fi: Ensisijaiset valikkopalkin asetukset

en: Print
fi: Tulosta

en: Product Name Font Size
fi: Tuotteen nimi Fonttikoko

en: Product Name Font Style
fi: Tuotteen nimi Fonttityyli

en: Project Categories
fi: Projektin luokat

en: Project Description:
fi: Hankkeen kuvaus:

en: Project Details
fi: Projektin tiedot

en: Project Details Location
fi: Projektin tiedot Sijainti

en: Project Details Title
fi: Hankkeen tiedot Otsikko

en: Project Details box as sidebar
fi: Projektin tiedot -ruutu sivupalkkina

en: Project Details:
fi: Projektin tiedot:

en: Project Gallery
fi: Projekti galleria

en: Project Sidebar
fi: Projektin sivupalkki

[ctx: Project Skill name]
en: Project Skills
fi: Projektin taidot

en: Project Skills
fi: Projektin taidot

en: Project URL
fi: Projektin URL-osoite

en: Project URL Text
fi: Projektin URL teksti

[ctx: Project skill singular name]
en: Project Skill
fi: Projektin taito

en: Quote
fi: Lainata

en: Quote Attribution
fi: Lainausmerkintä

en: Quote Format Options
fi: Lainausmuotoasetukset

en: Quote Text
fi: Lainausteksti

en: RSS Icon Url
fi: RSS-kuvakkeen URL

en: Rate:
fi: Arvostele:

en: Rating (%):
fi: Arvio (%):

en: Rating: %0.2f
fi: Arvio: %0.2f

en: Ratings
fi: Arviot

en: Re-Authorize
fi: Valtuuta uudelleen

en: Read Extra Documentation
fi: Lue Extra

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Read More Button
fi: Lue lisää -painike

en: Recent
fi: Viimeaikaiset

en: Recent Comments
fi: viimeaikaiset kommentit

en: Recent Posts
fi: Uusimmat viestit

en: Recent Reviews
fi: Viimeaikaiset arvostelut

en: Recent Tweets
fi: Viimeaikaiset twiitit

en: Recent Videos
fi: Viimeaikaiset videot

en: Related Posts
fi: Aiheeseen liittyvät julkaisut

en: Remove Drop Shadow
fi: Poista varjo

en: Remove Vertical Divider
fi: Poista pystyjakaja

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reset
fi: Nollaa

en: Reset to Defaults
fi: Palauta oletusarvoihin

en: Responsive shortcodes
fi: Responsiiviset lyhytkoodit

en: Retweet
fi: Uudelleentwiittaa

en: Review
fi: Arvostelu

en: Review Box Contents
fi: Tarkista laatikon sisältö

en: Review Box Title
fi: Arvostelulaatikon otsikko

en: Right
fi: Oikein

en: Right to Left
fi: Oikealta vasemmalle

en: Role Editor
fi: Roolieditori

en: Sale Badge Font Size
fi: Alennus merkin fonttikoko

en: Sale Price Font Size
fi: Alennushinta Fonttikoko

en: Sale Price Font Style
fi: Alennushinta Fonttityyli

en: Sample Post Title
fi: Esimerkkiviestin otsikko

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Scale In From Center
fi: Skaalaa keskeltä

en: Scale In From Left
fi: Skaalaa vasemmalta

en: Scale In From Right
fi: Skaalaa oikealta

en: Score %1$d%%
fi: Pisteet %1$d %%

en: Score: %1$s
fi: Pisteet: %1$s

en: Search & Cart Font
fi: Haku ja ostoskorin fontti

en: Search & Cart Font Style
fi: Haku ja ostoskorin kirjasintyyli

en: Search Layouts
fi: Haku asetteluista

en: Search Project Skills
fi: Hae projektitaitoja

en: Search Projects
fi: Etsi projekteja

en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset: %s

en: Search results for "%s"
fi: Hakutulokset haulle " %s "

en: Search, Cart, & Icon Background Color
fi: Haku, ostoskori ja kuvakkeen taustaväri

en: Search, Cart, & Icon Letter Spacing
fi: Haku, ostoskori ja kuvakkeiden kirjainvälit

en: Search, Cart, & Icon Text Color
fi: Haku, ostoskori ja kuvakkeen tekstin väri

en: Search, Cart, & Icon Text Size
fi: Haku, ostoskori ja kuvakkeen tekstin koko

en: Secondary Menu
fi: Toissijainen valikko

en: Secondary Menu Bar Settings
fi: Toissijaisen valikkopalkin asetukset

en: Select
fi: Valitse

en: Select Animation Effect
fi: Valitse Animaatiotehoste

en: Select Page
fi: Valitse Sivu

en: Select Slider Type here
fi: Valitse liukusäätimen tyyppi tästä

en: Select between expanded and closed state
fi: Valitse laajennetun tai suljetun tilan välillä

en: Select yes if the link should be opened in a new window
fi: Valitse kyllä, jos linkki avautuu uuteen ikkunaan

en: Send
fi: Lähettää

en: Send Email to
fi: Lähetä sähköposti osoitteeseen

en: Separate Skills with Commas
fi: Erottele taidot pilkuilla

en: Set as Image
fi: Aseta kuvaksi

en: Share "%s" via %s
fi: Jaa " %s " kautta %s

en: Share:
fi: Jaa:

en: Sharing Icons to Display
fi: Näytettävien kuvakkeiden jakaminen

en: Shop
fi: Myymälä

en: Short description
fi: Lyhyt kuvaus

en: Shortcodes
fi: Lyhytkoodit

en: Show Author
fi: Näytä tekijä

en: Show Author Box
fi: Näytä tekijälaatikko

en: Show Categories
fi: Näytä luokat

en: Show Comment Count
fi: Näytä kommenttien määrä

en: Show Comments
fi: Näytä kommentit

en: Show Date
fi: Näytä päivämäärä

en: Show Divider
fi: Näytä jakaja

en: Show Dribbble Icon
fi: Näytä Dribbble-kuvake

en: Show Excerpt
fi: Näytä ote

en: Show Facebook Icon
fi: Näytä Facebook-kuvake

en: Show Featured Image
fi: Näytä suositeltu kuva

en: Show Full Content
fi: Näytä koko sisältö

en: Show Google+ Icon
fi: Näytä Google + -kuvake

en: Show Instagram Icon
fi: Näytä Instagram kuvake

en: Show Pagination
fi: Näytä sivutus

en: Show Pinterest Icon
fi: Näytä Pinterest kuvake

en: Show Post Count
fi: Näytä viestien määrä

en: Show Posts Count
fi: Näytä viestien määrä

en: Show RSS Icon
fi: Näytä RSS-kuvake

en: Show Rating
fi: Näytä luokitus

en: Show Ratings
fi: Näytä arviot

en: Show Read More Button
fi: Näytä Lue lisää -painike

en: Show Related Posts
fi: Näytä aiheeseen liittyvät viestit

en: Show Search Bar
fi: Näytä hakupalkki

en: Show Social Icons
fi: Näytä sosiaaliset kuvakkeet

en: Show Stumbleupon Icon
fi: Näytä Stumbleupon-kuvake

en: Show Top Border?
fi: Näytä yläreuna?

en: Show Trending Bar
fi: Näytä trendipalkki

en: Show Tumblr Icon
fi: Näytä Tumblr-kuvake

en: Show Twitter Icon
fi: Näytä Twitter-kuvake

en: Show WooCommerce Cart
fi: Näytä WooCommerce Cart

en: Show Youtube Icon
fi: Näytä Youtube kuvake

en: Show author box
fi: Näytä kirjoittajalaatikko

en: Show comments on pages
fi: Näytä kommentit sivuilla

en: Show comments on posts
fi: Näytä viestien kommentit

en: Show dropdown menus
fi: Näytä avattavat valikot

en: Show related posts
fi: Näytä liittyvät viestit

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Sidebar Location
fi: Sivupalkin sijainti

en: Sidebar Width
fi: Sivupalkin leveys

en: Sidebar location
fi: Sivupalkin sijainti

en: Sidebar, Project Details box below content
fi: Sivupalkki, Projektin tiedot -ruutu sisällön alla

en: Sidebar/Widget Area
fi: Sivupalkki/widget-alue

en: Single Page Layout
fi: Yhden sivun asettelu

en: Single Post Layout
fi: Yhden viestin asettelu

en: Single Post Page SEO
fi: Yhden viestin sivun SEO

en: Sitemap Page Template Options
fi: Sivustokarttasivumallin asetukset

en: Sitemap Sections Display
fi: Sivustokartan osioiden näyttö

en: Sizing
fi: Mitoitus

en: Skills:
fi: Taidot:

en: Slide In Horizontally
fi: Liu'uta sisään vaakatasossa

en: Slide In Vertically
fi: Liu'uta sisään pystysuunnassa

en: Slider
fi: Liukusäädin

en: Slider Type
fi: Liukusäätimen tyyppi

en: Smooth Scrolling
fi: Tasainen vieritys

en: Social Follow
fi: Seuraa sosiaalista

en: Social Icons Color
fi: Sosiaaliset kuvakkeet väri

en: Social Icons Size
fi: Sosiaaliset kuvakkeet koko

en: Social Media Links
fi: Linkit sosiaaliseen mediaan

en: Social Media Networks
fi: Sosiaalisen median verkostot

en: Social Network Follower Count Refresh
fi: Sosiaalisen verkoston seuraajien määrä Päivitä

en: Social Network Icon Size
fi: Sosiaalisen verkoston kuvakkeen koko

en: Solid
fi: Kiinteä

en: Sorry, No Posts Found
fi: Anteeksi, viestejä ei löytynyt

en: Sorry, no posts found.
fi: Valitettavasti viestejä ei löytynyt.

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
fi: Lajittele luokat linkit nimen/ID/Slug/Count/termiryhmän mukaan

en: Sort Method
fi: Lajittelutapa

en: Sort Order
fi: Lajittelujärjestys

en: Sort Pages Links
fi: Lajittele sivujen linkit

en: Standard
fi: Vakio

en: Standard Blog Category
fi: Normaali blogiluokka

en: Standard Blog Category With Featured Posts
fi: Vakioblogiluokka, jossa on suositellut viestit

en: Standard Blog Homepage
fi: Normaali blogin kotisivu

en: Standard or Masonry Style for Archive Pages
fi: Vakio- tai muurattu tyyli arkistosivuille

en: Star
fi: Tähti

en: Start on New Line
fi: Aloita uudesta rivistä

en: Start on New Line?
fi: Aloitetaanko uudella rivillä?

en: Start the ad's output on a new line?
fi: Aloitetaanko mainoksen tulos uudelta riviltä?

en: State
fi: Osavaltio

en: Status
fi: Tila

en: Stumbleupon
fi: Törmätä

en: Stumbleupon Profile Url
fi: Stumbleupon-profiilin URL

en: Sub Heading
fi: Alaotsikko

en: Subheader
fi: Alaotsikko

en: Subheader Font Size
fi: Alaotsikon kirjasinkoko

en: Subheader Font Style
fi: Alaotsikon kirjasintyyli

en: Subject
fi: Aihe

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Summary Title
fi: Yhteenveto otsikko

en: TRENDING:
fi: TRENDAUKSIA:

en: Tab Content
fi: Välilehden sisältö

en: Tab Item
fi: Välilehtikohde

en: Tab Item Active
fi: Välilehden kohde aktiivinen

en: Tab Item Hover
fi: Välilehtikohde Hover

en: Tab Settings
fi: Välilehden asetukset

en: Tab Text
fi: Välilehden teksti

en: Tabbed Posts
fi: Välilehtiä

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Tabs Background
fi: Välilehdet Tausta

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Testimonial
fi: Suosittelu

en: Text
fi: Teksti

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text Size
fi: Tekstin koko

en: Text for the header of the module. Leave blank for no header for the module.
fi: Moduulin otsikon teksti. Jätä tyhjäksi, jos et halua moduulin otsikkoa.

en: Thanks for contacting us.
fi: Kiitos yhteydenotostasi.

en: The Ad HTML, if not using the Image URL and Link above.
fi: Mainoksen HTML-koodi, ellei käytä yllä olevaa kuvan URL-osoitetta ja linkkiä.

en: The Map feature uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map feature, please make sure you have added your API key inside the Extra Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
fi: Karttaominaisuus käyttää Google Maps API ja vaatii toimivan Google API-sovellusliittymäavaimen. Ennen kuin käytät karttaominaisuutta, varmista, että olet lisännyt API-avaimesi Extra Theme Options -paneeliin. Lisätietoja Google API luomisesta <a href="%1$s" target="_blank">tässä</a>.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
fi: Maps-moduuli käyttää Google Maps API ja vaatii toimivan Google API. Ennen kuin käytät karttamoduulia, varmista, että olet lisännyt API-avaimesi tähän. Lisätietoja Google API luomisesta <a target="_blank" href="%1$s">tässä</a>.

en: The URL of the video from a <a href="%s" target="_blank">Supported oEmbed Video Provider</a>, or URL of any video. Click "Add Video URL" to add more file types. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)
fi: Videon URL-osoite <a href="%s" target="_blank">Tuettu oEmbed Video Provider</a> tai minkä tahansa videon URL-osoite. Lisää tiedostotyyppejä napsauttamalla "Lisää videon URL-osoite". (.mov, .mp4, .webm, .ogv jne.)

en: The color used for this category throughout the site.
fi: Tässä luokassa käytetty väri koko sivustolla.

en: The color used for this user throughout the site.
fi: Tälle käyttäjälle koko sivustolla käytetty väri.

en: The format for the date display in PHP date() format
fi: Päivämäärän näyttömuoto PHP date()-muodossa

en: The name of your facebook page, not the full URL. If your facebook url is: "http://www.facebook.com/elegantthemes", then your page name is: "elegantthemes"
fi: Facebook-sivusi nimi, ei koko URL-osoite. Jos Facebook- URL-osoitteesi on " http://www.facebook.com/elegantthemes ", sivusi nimi on "elegantthemes"

en: The number of posts shown per page.
fi: Sivua kohti näytettyjen viestien määrä.

en: The number of posts shown.
fi: Näytettyjen viestien määrä.

en: The primary heading.
fi: Ensisijainen otsikko.

en: The speed, in seconds, in which it will auto rotate to the next slide.
fi: Nopeus sekunneissa, jossa se kääntyy automaattisesti seuraavaan diaan.

en: The speed, in seconds, in which the slider will auto rotate to the next slide. Leave empty to disable autoplay.
fi: Nopeus sekunneissa, jolla liukusäädin kääntyy automaattisesti seuraavaan diaan. Jätä tyhjäksi, jos haluat poistaa automaattisen toiston käytöstä.

en: The sub heading.
fi: Alaotsikko.

en: Theme Customizer
fi: Teeman mukauttaja

en: Theme Options
fi: Teema-asetukset

en: There was a problem, please try again.
fi: Tapahtui ongelma, yritä uudelleen.

en: This controls default direction of the lazy-loading animation.
fi: Tämä ohjaa laiskalataavan animaation oletussuuntaa.

en: This is an optional title to display for this module.
fi: Tämä on valinnainen otsikko näytettäväksi tälle moduulille.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
fi: Tämän vaihtoehdon avulla voit muuttaa tapaa, jolla päivämäärät näytetään. Lisätietoja on WordPress-koodissa täällä: <a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Päivämäärän ja kellonajan muotoilu</a>

en: This option allows you to control how many tiers your pages dropdown menu has in the default theme created main menu. Increasing the number allows for additional menu items to be shown. This setting is not applicable If you are using a custom menu and not the default theme created main menu.
fi: Tämän vaihtoehdon avulla voit hallita, kuinka monta tasoa sivujesi avattavassa valikossa on oletusteeman luodussa päävalikossa. Lukumäärän lisääminen mahdollistaa lisävalikkokohtien näyttämisen. Tämä asetus ei ole käytettävissä, jos käytät mukautettua valikkoa etkä oletusteeman luomaa päävalikkoa.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
fi: Näiden asetusten avulla voit hallita, kuinka monta teiriä sivusi avattavassa valikossa on. Lukumäärän lisääminen mahdollistaa lisävalikkokohtien näyttämisen.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
fi: Tämä viesti on suojattu salasanalla. Syötä salasana nähdäksesi kommentit.

en: This will add a border to the top side of the module.
fi: Tämä lisää reunuksen moduulin yläpuolelle.

en: This will be used as the border color for this module.
fi: Tätä käytetään tämän moduulin reunavärinä.

en: This will be used as the text color for the header text of the module.
fi: Tätä käytetään moduulin otsikkotekstin tekstin värinä.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
fi: Tämä muuttaa moduulin etiketin rakentajassa tunnistamisen helpottamiseksi.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
fi: Tämä ottaa Google Fonts käyttöön muille kuin englanninkielisille kielille.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
fi: Tämä mahdollistaa otteiden käytön viesteissä tai sivuilla.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
fi: Tämä palauttaa kaikki asetussivun asetukset oletusarvoihinsa. <strong>Oletko varma, että haluat tehdä tämän?</strong>

en: Title
fi: Otsikko

en: Title Font Size
fi: Otsikon kirjasinkoko

en: Title Font Style
fi: Otsikon kirjasintyyli

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Toggle
fi: Vaihda

en: Toggle Icon Size
fi: Vaihda kuvakkeen koko

en: Toggle Padding
fi: Vaihda täyttö

en: Top
fi: Ylös

en: Top & Bottom Padding
fi: Ylä- ja alaosan pehmusteet

en: Top Rated
fi: Parhaiksi arvioitu

en: Top to Bottom
fi: Ylhäältä alas

en: Trending Font
fi: Trendaavat fontit

en: Trending Font Style
fi: Trendikäs kirjasintyyli

en: Trending Label Text Color
fi: Trendaavat tarran tekstin värit

en: Trending Text Size
fi: Trendikäs tekstikoko

en: Trending Title Text Color
fi: Trendaavat otsikon tekstin värit

en: Tumblr Profile Url
fi: Tumblr-profiilin URL

en: Turn pagination on or off.
fi: Ota sivutus käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Turn the autoplay feature on or off.
fi: Ota automaattinen toisto käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Turn the dispay of each post's date on or off.
fi: Ota jokaisen julkaisun päivämäärän näyttö käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Turn the display of each post's author on or off.
fi: Ota jokaisen viestin kirjoittajan näyttö käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Turn the display of each post's categories on or off.
fi: Ota kunkin viestin luokkien näyttö käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Turn the display of each post's ccomments on or off.
fi: Ota jokaisen viestin kommenttien näyttö käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Turn the display of each post's comment count on or off.
fi: Ota jokaisen viestin kommenttien näyttö käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Turn the display of each post's date on or off.
fi: Ota jokaisen viestin päivämäärän näyttö käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Turn the display of each post's featured image on or off.
fi: Ota jokaisen viestin esittelykuvan näyttö käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Turn the display of each post's rating on or off.
fi: Ota jokaisen postauksen luokituksen näyttö käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Turn the display of each post's rating stars on or off.
fi: Ota jokaisen postauksen tähtien näyttö käyttöön tai poista se käytöstä.

en: Twitter Profile Url
fi: Twitter-profiilin URL

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type an address and click find to place a marker at that address.
fi: Kirjoita osoite ja napsauta Etsi asettaaksesi merkin kyseiseen osoitteeseen.

en: Type of the box
fi: Laatikon tyyppi

en: Typography
fi: Typografia

en: Typography Settings
fi: Typografian asetukset

en: URL of the ad image.
fi: URL-osoite.

en: URL the ad's image links to.
fi: URL-osoite, johon mainoksen kuva viittaa.

en: USERNAME
fi: KÄYTTÄJÄNIMI

en: Underline
fi: Korostaa

en: Update Skill
fi: Päivitä taito

en: Upload
fi: Lataa

en: Upload A Video File
fi: Lataa videotiedosto

en: Upload an Image
fi: Lataa kuva

en: Uppercase
fi: Isot kirjaimet

en: Use Google Fonts
fi: Käytä Google Fonts

en: Use as default for any category that does not have a specific layout set.
fi: Käytä oletuksena kaikissa luokissa, joilla ei ole tiettyä asettelua.

en: Use combined and minified CSS file to speed up your site's page load.
fi: Käytä yhdistettyä ja minimoitua CSS-tiedostoa nopeuttaaksesi sivustosi sivujen lataamista.

en: Use combined and minified javascript file to speed up your site's page load.
fi: Käytä yhdistettyä ja minimoitua JavaScript-tiedostoa nopeuttaaksesi sivustosi sivujen lataamista.

en: Use excerpts when defined
fi: Käytä otteita, kun ne on määritelty

en: Use resizing
fi: Käytä kokoa

en: Use this layout as the default layout?
fi: Käytetäänkö tätä asettelua oletusasetteluna?

en: Use this layout as the home layout?
fi: Käytätkö tätä asettelua kodin asetteluna?

en: Use this layout on the categories selected above.
fi: Käytä tätä asettelua yllä valituissa luokissa.

en: Used for icon button type
fi: Käytetään kuvakepainikkeen tyyppiin

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Vertically Centered
fi: Pystysuoraan keskitetty

en: Video Format Options
fi: Videomuotoasetukset

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: View Category Layout
fi: Näytä luokan asettelu

en: View Project
fi: Näytä projekti

en: View The Project
fi: Katso Projekti

en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki %s:n viestit

en: Website Content Width
fi: Verkkosivuston sisällön leveys

en: Website Gutter Width
fi: Verkkosivusto kourujen leveys

en: Welcome to Extra! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
fi: Tervetuloa Extra! Ennen kuin sukellat uuteen teemaasi, käy <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra</a>-sivulla saadaksesi pääsyn kymmeniin perusteellisiin opetusohjelmiin.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
fi: Kun määrität avainsanoja mukautetuilla kentillä, sinun tulee käyttää tätä arvoa mukautetulle kentälle Nimi. Mukautetun kentän arvon tulee olla meta-avainsanat, joita haluat käyttää, erotettuina pilkuilla.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
fi: Kun määrität metakuvauksen käyttämällä mukautettuja kenttiä, sinun tulee käyttää tätä arvoa mukautetun kentän Nimi. Muokatun kentän arvon tulee olla se mukautettu kuvaus, jota haluat käyttää.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
fi: Kun määrität otsikon mukautetuilla kentillä, sinun tulee käyttää tätä arvoa mukautetussa kentässä Nimi. Muokatun kentän arvon tulee olla se mukautettu otsikko, jota haluat käyttää.

en: Whether to show the post count.
fi: Näytetäänkö viestien määrä.

en: Widget Header Font Size
fi: Widgetin otsikon fonttikoko

en: Widget Header Font Style
fi: Widgetin otsikon kirjasintyyli

en: Widget Heading Color
fi: Widgetin otsikon väri

en: Widget Link Color
fi: Widgetin linkin väri

en: Widget Text Color
fi: Widgetin tekstin väri

en: WooCommerce Sidebar Location
fi: WooCommerce sivupalkin sijainti

en: WooCommerce Sidebar/Widget Area
fi: WooCommerce sivupalkki/widget-alue

en: Yes
fi: Joo

en: You are already logged in.
fi: Olet jo kirjautunut sisään.

en: You can disable this option if you want to remove the author box from single post pages.
fi: Voit poistaa tämän vaihtoehdon käytöstä, jos haluat poistaa kirjoittajaruudun yksittäisten viestien sivuilta.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
fi: Voit poistaa tämän vaihtoehdon käytöstä, jos haluat poistaa kommentit ja kommenttilomakkeen yksittäisten viestien sivuilta.

en: You can disable this option if you want to remove the related posts from single post pages.
fi: Voit poistaa tämän vaihtoehdon käytöstä, jos haluat poistaa aiheeseen liittyvät viestit yksittäisten viestien sivuilta.

en: You can find all the info on how to obtain all the needed API credentials here: %s
fi: Löydät kaikki tiedot tarvittavien API-tunnistetietojen hankkimisesta täältä: %s

en: You can find the User Id at the end of your Google+ URL. For example if the URL was: http://plus.google.com/+elegentthemes, the User Id would be: +elegenthemes
fi: Löydät käyttäjätunnuksen Google URL-osoitteesi lopusta. Jos URL-osoite olisi esimerkiksi: http://plus.google.com/ +elegentthemes, käyttäjätunnus olisi: +elegenthemes

en: You don't have pages
fi: Sinulla ei ole sivuja

en: Your Rating:
fi: Arviosi:

en: Your latest posts
fi: Uusimmat viestisi

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
fi: Sivustosi uusimmat viestit.

en: Your site&#8217;s most recent Reviews (posts which have review).
fi: Sivustosi uusimmat arvostelut (arvostelut sisältävät viestit).

en: Your site&#8217;s most recent Videos (Posts which use video format).
fi: Sivustosi uusimmat videot (viestit, jotka käyttävät videomuotoa).

en: Your site&#8217;s most recent comments.
fi: Sivustosi uusimmat kommentit.

en: Youtube Profile Url
fi: Youtube profiilin URL

en: Youtube Username
fi: Youtube käyttäjätunnus

en: Zoom Icon Color
fi: Zoomauskuvakkeen väri

en: by
fi: kirjoittaja

en: by %s
fi: kirjoittaja %s

[ctx: clear static resources]
en: Clear
fi: Asia selvä

en: comment count
fi: kommenttien määrä

[ctx: documentation links]
en: Support
fi: Tuki

[ctx: general options]
en: General
fi: Kenraali

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
fi: Liittäminen

[ctx: layout type general name]
en: Category Layouts
fi: Luokka-asettelut

[ctx: layout type singular name]
en: Category Layout
fi: Luokka-asettelu

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
fi: Navigointi

[ctx: noun]
en: COMMENT
fi: KOMMENTTI

[ctx: project item]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: project type general name]
en: Projects
fi: Projektit

[ctx: project type singular name]
en: Project
fi: Projekti

en: settings reset.
fi: asetukset nollattu.

en: settings saved.
fi: Asetukset Tallennettu.

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
fi: Mainokset

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
fi: Väritys

[ctx: theme updates]
en: Updates
fi: Päivitykset

en: you don't have sufficient permissions to access this page
fi: sinulla ei ole riittäviä oikeuksia päästäksesi tälle sivulle
