Extra 2.22.2 - en to el translation catalogue (1066 entries)

en:  You can find all the info on how to obtain all the required credentials here: %s
el: Μπορείτε να βρείτε όλες τις πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο απόκτησης όλων των απαιτούμενων διαπιστευτηρίων εδώ: %s

en: %d Items
el: %d στοιχεία

en: %d Items in Cart
el: %d είδη στο καλάθι

en: %d%%
el: %d %%

en: %s Theme Options
el: %s Επιλογές θέματος

en: %s ago
el: πριν από %s

en: &hellip;
el: …

en: &laquo; Previous
el: «Προηγούμενο

en: + Add One More Tab
el: + Προσθήκη άλλης καρτέλας

en: 0 Comments
el: 0 σχόλια

en: 1 Column
el: 1 Στήλη

en: 1 Comment
el: 1 σχόλιο

en: 1/2 + 1/4 + 1/4 Columns
el: 1/2 + 1/4 + 1/4 Στήλες

en: 1/3 + 2/3 Columns
el: 1/3 + 2/3 Στήλες

en: 1/4 + 1/2 + 1/4 Columns
el: 1/4 + 1/2 + 1/4 Στήλες

en: 1/4 + 1/4 + 1/2 Columns
el: 1/4 + 1/4 + 1/2 Στήλες

en: 1/4 + 3/4 Columns
el: 1/4 + 3/4 Στήλες

en: 2 Columns
el: 2 Στήλες

en: 2/3 + 1/3 Columns
el: 2/3 + 1/3 Στήλες

en: 3 Columns
el: 3 Στήλες

en: 3/4 + 1/4 Columns
el: 3/4 + 1/4 Στήλες

en: 4 Columns
el: 4 Στήλες

en: 404 Not Found
el: 404 δεν βρέθηκε

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
el: <div class="updated"><p>Αυτή είναι μια νέα εγκατάσταση του θέματος %1$s. Μην ξεχάσετε να μεταβείτε στο <a href="%2$s">ePanel</a> για να το ρυθμίσετε. Αυτό το μήνυμα θα εξαφανιστεί μόλις κάνετε κλικ στο κουμπί Αποθήκευση στη <a href="%2$s">σελίδα επιλογών θέματος</a>.</p></div>

en: <span class="button" title="%title"></span>
el: <span class="button" title="%τίτλος"></span>

en: <span class="button">Next Entries</span>
el: <span class="button">Επόμενες Εγγραφές</span>

en: <span class="button">Next</span><span class="title">%title</span>
el: <span class="button">Επόμενο</span><span class="title">%title</span>

en: <span class="button">Older Entries</span>
el: <span class="button">Παλιότερες εισαγωγές</span>

en: <span class="button">Previous</span><span class="title">%title</span>
el: <span class="button">Προηγούμενος</span><span class="title">%title</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
el: <span class="meta-nav">←</span> Παλαιότερα σχόλια

en: A static page
el: Στατική σελίδα

en: API Key
el: Κλειδί API

en: About The Author
el: Σχετικά με τον Συγγραφέα

en: Above Post
el: Πάνω από την ανάρτηση

en: Accent color
el: Χρώμα έμφασης

en: Access Token
el: Διακριτικό πρόσβασης

en: Access Token Secret
el: Πρόσβαση Token Secret

en: Access Token Secret:
el: Πρόσβαση στο μυστικό διακριτικού:

en: Access token:
el: Διακριτικό πρόσβασης:

en: Accordion
el: Ακορντεόν

en: Active Tab Background Color
el: Χρώμα φόντου ενεργής καρτέλας

en: Active Tab Text Color
el: Χρώμα κειμένου ενεργής καρτέλας

en: Ad
el: Ενα δ

en: Ad #
el: Ενα δ #

en: Ad #%d
el: Διαφήμιση #%d

en: Ad HTML
el: HTML διαφήμισης

en: Ad HTML:
el: HTML διαφήμισης:

en: Ad Image
el: Εικόνα διαφήμισης

en: Ad Link
el: Σύνδεσμος διαφήμισης

en: Add API Key
el: Προσθήκη κλειδιού API

en: Add Ad
el: Προσθήκη διαφήμισης

en: Add Another Video URL
el: Προσθήκη άλλης URL βίντεο

en: Add Audio File
el: Προσθήκη αρχείου ήχου

en: Add Author Bio
el: Προσθήκη βιογραφικού συγγραφέα

en: Add Breakdown
el: Προσθήκη ανάλυσης

en: Add ET Box
el: Προσθήκη ET Box

en: Add ET Button
el: Προσθήκη κουμπιού ET

en: Add ET Learn more block
el: Προσθήκη αποκλεισμού ET Learn more

en: Add ET Tabs
el: Προσθήκη καρτελών ET

en: Add Gallery Images
el: Προσθήκη εικόνων συλλογής

en: Add Images
el: Προσθήκη εικόνων

en: Add New Ad
el: Προσθήκη νέας αγγελίας

en: Add New Category Layout
el: Προσθήκη νέας διάταξης κατηγορίας

en: Add New Project
el: Προσθήκη νέου έργου

en: Add New Project Skill
el: Προσθήκη νέας ικανότητας έργου

en: Add New Tab
el: Προσθήκη νέας καρτέλας

en: Add a Tooltip Text
el: Προσθέστε ένα κείμενο επεξήγησης εργαλείου

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
el: Προσθήκη κώδικα στο < body > (καλό για κώδικες παρακολούθησης όπως το google analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
el: Προσθέστε κώδικα στο < head > του ιστολογίου σας

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
el: Προσθέστε κώδικα στο κάτω μέρος των αναρτήσεών σας, πριν από τα σχόλια

en: Add code to the top of your posts
el: Προσθέστε κώδικα στην κορυφή των αναρτήσεών σας

en: Add or Remove Skills
el: Προσθήκη ή αφαίρεση δεξιοτήτων

en: Additional Info
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Admin Label
el: Ετικέτα διαχειριστή

en: Ads
el: Διαφημίσεις

en: Adsense's responsive ad units require the ads' container to have a fixed width. Enabling this option applies a fixed width to this ad's container.
el: Οι αποκριτικές ενότητες διαφημίσεων του Adsense απαιτούν το κοντέινερ των διαφημίσεων να έχει σταθερό πλάτος. Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής εφαρμόζει ένα σταθερό πλάτος στο κοντέινερ αυτής της διαφήμισης.

en: Advertisement
el: Διαφήμιση

en: All
el: Ολα

en: All Category Layouts
el: Όλες οι διατάξεις κατηγοριών

en: All Project Skills
el: Όλες οι δεξιότητες έργου

en: All Projects
el: Όλα τα Έργα

en: Alternative text for image
el: Εναλλακτικό κείμενο για εικόνα

en: Amount of archive months to display.
el: Ποσότητα μηνών αρχειοθέτησης προς εμφάνιση.

en: Amount of recent posts to display.
el: Ποσότητα πρόσφατων αναρτήσεων προς εμφάνιση.

en: An <a href="%s">Extra Theme Layout</a> (select below)
el: Μια <a href="%s">Extra διάταξη θέματος</a> (επιλέξτε παρακάτω)

en: An Extra Category Layout
el: Μια διάταξη Extra κατηγορίας

en: Animation
el: Κινουμένων σχεδίων

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
el: Οποιοσδήποτε κώδικας τοποθετείτε εδώ θα εμφανίζεται στο σώμα όλων των σελίδων του ιστολογίου σας. Αυτό είναι χρήσιμο εάν χρειάζεται να εισαγάγετε ένα pixel παρακολούθησης για έναν μετρητή κατάστασης όπως το Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
el: Οποιοσδήποτε κώδικας τοποθετείτε εδώ θα εμφανίζεται στην ενότητα κεφαλίδας κάθε σελίδας του ιστολογίου σας. Αυτό είναι χρήσιμο όταν χρειάζεται να προσθέσετε JavaScript ή CSS σε όλες τις σελίδες.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
el: Οποιοσδήποτε κωδικός τοποθετείτε εδώ θα τοποθετείται στην κορυφή όλων των μεμονωμένων αναρτήσεων. Αυτό είναι χρήσιμο εάν θέλετε να ενσωματώσετε πράγματα όπως συνδέσμους σελιδοδείκτη κοινωνικής δικτύωσης.

en: App ID
el: Αναγνωριστικό εφαρμογής

en: Archive Heading Text Color
el: Χρώμα κειμένου επικεφαλίδας αρχείου

en: Archives
el: Αρχεία

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Aside
el: Κατά μέρος

en: Attributes
el: Γνωρίσματα

en: Audio
el: Ήχος

en: Audio File Subtitle
el: Υπότιτλος αρχείου ήχου

en: Audio File Title
el: Τίτλος αρχείου ήχου

en: Audio File URL
el: URL αρχείου ήχου

en: Audio Format Options
el: Επιλογές μορφής ήχου

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Author Image URL
el: URL εικόνας συντάκτη

en: Authorize
el: Εξουσιοδοτώ

en: Authors Page Template Options
el: Επιλογές προτύπου σελίδας συγγραφέων

en: Authors to display
el: Συγγραφείς προς εμφάνιση

en: Auto
el: Αυτο

en: Auto Speed
el: Αυτόματη Ταχύτητα

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
el: Αυτόματη ταχύτητα ρυθμιστικού (λειτουργεί μόνο εάν το Auto έχει οριστεί σε ναι)

en: Autoplay
el: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Autoplay Speed
el: Ταχύτητα αυτόματης αναπαραγωγής

en: Back To Top
el: Επιστροφή στην κορυφή

en: Back To Top Button
el: Κουμπί επιστροφής στην κορυφή

en: Background Color
el: Χρώμα του φόντου

en: Background Settings
el: Ρυθμίσεις φόντου

en: Background color
el: Χρώμα του φόντου

en: Bar Counter
el: Πάγκος μπαρ

en: Bar Padding
el: Γέμισμα μπαρ

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page.
el: Για να μπορέσετε να λάβετε ενημερώσεις προϊόντων, πρέπει πρώτα να πιστοποιήσετε τη συνδρομή σας στο Elegant Themes. Για να το κάνετε αυτό, πρέπει να εισαγάγετε το όνομα χρήστη Elegant Themes και το κλειδί Elegant Themes API. Για να εντοπίσετε το κλειδί API σας, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">Σύνδεση</a> λογαριασμό σας στο Elegant Themes και μεταβείτε στη σελίδα <strong>Λογαριασμός > Κλειδί API</strong>.

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. Your username is the same username you use when logging in to <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>
el: Για να μπορέσετε να λάβετε ενημερώσεις προϊόντων, πρέπει πρώτα να πιστοποιήσετε τη συνδρομή σας στο Elegant Themes. Για να το κάνετε αυτό, πρέπει να εισαγάγετε το όνομα χρήστη Elegant Themes και το κλειδί Elegant Themes API. Το όνομα χρήστη σας είναι το ίδιο όνομα χρήστη που χρησιμοποιείτε όταν συνδέεστε στο <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>

en: Below Header
el: Κάτω από την κεφαλίδα

en: Below Post
el: Κάτω από την ανάρτηση

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Blog Feed Masonry
el: Blog Feed Τεκτονική

en: Blog Feed Page Template Options
el: Επιλογές προτύπου σελίδας ροής ιστολογίου

en: Blog Feed Standard
el: Πρότυπο ροής ιστολογίου

en: Blog Feed Title
el: Τίτλος ροής ιστολογίου

en: Blurb
el: Υπερβολική αγγελία

en: Body
el: Σώμα

en: Body Font
el: Γραμματοσειρά σώματος

en: Body Line Height
el: Ύψος γραμμής σώματος

en: Body Link Color
el: Χρώμα Body Link

en: Body Text Color
el: Χρώμα κειμένου σώματος

en: Body Text Size
el: Μέγεθος κειμένου σώματος

en: Body/Link Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς σώματος/Σύνδεσμου

en: Body/Link Line Height
el: Σώμα/Ύψος γραμμής συνδέσμου

en: Body/Link Text Size
el: Μέγεθος κειμένου σώματος/συνδέσμου

en: Bold
el: Τολμηρός

en: Border
el: Σύνορο

en: Border Color
el: Χρώμα πλαισίου

en: Border Radius
el: Ακτίνα συνόρων

en: Border Width
el: Πλάτος περιγράμματος

en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: Bottom Bar
el: Μπάρα κάτω

en: Bottom to Top
el: Από κάτω προς τα πάνω

en: Boxed Layout - Background color
el: Διάταξη σε κουτί - Χρώμα φόντου

en: Breakdown #
el: Επαθε βλάβη #

en: Breakdown #%d
el: Ανάλυση #%d

en: Button Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς κουμπιού

en: Button Hover Styles
el: Στυλ αιώρησης κουμπιών

en: Button Styles
el: Στυλ κουμπιών

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Buttons Font
el: Γραμματοσειρά κουμπιών

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
el: Από προεπιλογή, τα σχόλια δεν τοποθετούνται σε σελίδες, ωστόσο, εάν θέλετε να επιτρέπετε στους χρήστες να σχολιάζουν τις σελίδες σας, απλώς ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
el: Από προεπιλογή, οι σελίδες ταξινομούνται κατά όνομα. Ωστόσο, εάν προτιμάτε να τα ταξινομήσετε κατά αναγνωριστικό, μπορείτε να προσαρμόσετε αυτήν τη ρύθμιση.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
el: Από προεπιλογή, η γραμμή πλοήγησης παραμένει στο επάνω μέρος της οθόνης ανά πάσα στιγμή. Προτείνουμε να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, εάν χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε ένα λογότυπο μεγαλύτερο από το προεπιλεγμένο.

en: By default the theme creates a Home link in the default created menu, that when clicked leads back to your blog's homepage. If however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
el: Από προεπιλογή, το θέμα δημιουργεί έναν σύνδεσμο Αρχική σελίδα στο προεπιλεγμένο μενού που δημιουργήθηκε, στον οποίο όταν κάνετε κλικ οδηγεί πίσω στην αρχική σελίδα του ιστολογίου σας. Εάν, ωστόσο, χρησιμοποιείτε μια στατική αρχική σελίδα και έχετε ήδη δημιουργήσει μια σελίδα που ονομάζεται Αρχική για χρήση, αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα έναν διπλότυπο σύνδεσμο. Σε αυτήν την περίπτωση, θα πρέπει να απενεργοποιήσετε αυτήν τη δυνατότητα για να καταργήσετε τη σύνδεση.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
el: Από προεπιλογή, το θέμα δημιουργεί τίτλους αναρτήσεων με βάση τον τίτλο της ανάρτησής σας και το όνομα του ιστολογίου σας. Εάν θέλετε να κάνετε τον τίτλο μεταδεδομένων σας διαφορετικό από τον πραγματικό τίτλο της ανάρτησής σας, μπορείτε να ορίσετε έναν προσαρμοσμένο τίτλο για κάθε ανάρτηση χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία. Αυτή η επιλογή πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να λειτουργούν οι προσαρμοσμένοι τίτλοι και πρέπει να επιλέξετε ένα προσαρμοσμένο όνομα πεδίου για τον τίτλο σας παρακάτω.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
el: Από προεπιλογή, το θέμα δεν προσθέτει λέξεις-κλειδιά στην κεφαλίδα σας. Οι περισσότερες μηχανές αναζήτησης δεν χρησιμοποιούν πλέον λέξεις-κλειδιά για την κατάταξη του ιστότοπού σας, αλλά μερικοί άνθρωποι τις ορίζουν ούτως ή άλλως για κάθε ενδεχόμενο. Εάν θέλετε να προσθέσετε μετα-λέξεις-κλειδιά στην κεφαλίδα σας, ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή και συμπληρώστε το πεδίο προσαρμοσμένων λέξεων-κλειδιών παρακάτω.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
el: Από προεπιλογή, το θέμα χρησιμοποιεί έναν συνδυασμό του ονόματος του ιστολογίου σας και της περιγραφής του ιστολογίου σας, όπως ορίστηκε όταν δημιουργήσατε το ιστολόγιό σας, για τη δημιουργία των τίτλων της αρχικής σας σελίδας. Ωστόσο, εάν θέλετε να δημιουργήσετε έναν προσαρμοσμένο τίτλο, απλώς ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή και συμπληρώστε το πεδίο προσαρμοσμένου τίτλου παρακάτω.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
el: Από προεπιλογή, το θέμα χρησιμοποιεί την περιγραφή του ιστολογίου σας, όπως ορίστηκε όταν δημιουργήσατε το ιστολόγιό σας, για να συμπληρώσει το πεδίο περιγραφής μεταδεδομένων. Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε διαφορετική περιγραφή, ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή και συμπληρώστε το πεδίο προσαρμοσμένης περιγραφής παρακάτω.

en: CSS Class
el: Τάξη CSS

en: CSS ID
el: Αναγνωριστικό CSS

en: Call To Action
el: Πρόσκληση σε δράση

en: Callback function: "%s" doesnt exist
el: Λειτουργία επανάκλησης: " %s " δεν υπάρχει

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URL's all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
el: Η κανονικοποίηση συμβάλλει στην αποτροπή της ευρετηρίασης διπλότυπου περιεχομένου από τις μηχανές αναζήτησης και, ως εκ τούτου, μπορεί να βοηθήσει στην αποφυγή κυρώσεων για διπλό περιεχόμενο και υποβάθμιση της κατάταξης σελίδας. Ορισμένες σελίδες μπορεί να έχουν διαφορετικές URL που οδηγούν στο ίδιο μέρος. Για παράδειγμα, το domain.com, το domain.com/index.html και το www.domain.com είναι όλα διαφορετικά URL που οδηγούν στην αρχική σας σελίδα. Από την οπτική γωνία μιας μηχανής αναζήτησης, αυτές οι διπλότυπες διευθύνσεις URL, οι οποίες εμφανίζονται επίσης συχνά λόγω προσαρμοσμένων μόνιμων συνδέσμων, μπορούν να αντιμετωπιστούν μεμονωμένα αντί ως ενιαίος προορισμός. Ο καθορισμός μιας κανονικής διεύθυνσης URL ενημερώνει τη μηχανή αναζήτησης ποια URL θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε επίσημα. Το θέμα βασίζει τις κανονικές του διευθύνσεις URL από τους μόνιμους συνδέσμους σας και το όνομα τομέα που ορίζεται στην καρτέλα ρυθμίσεων του wp-admin.

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
el: Η κανονικοποίηση συμβάλλει στην αποτροπή της ευρετηρίασης διπλότυπου περιεχομένου από τις μηχανές αναζήτησης και, ως εκ τούτου, μπορεί να βοηθήσει στην αποφυγή κυρώσεων για διπλό περιεχόμενο και υποβάθμιση της κατάταξης σελίδας. Ορισμένες σελίδες μπορεί να έχουν διαφορετικές URL που οδηγούν όλες στο ίδιο μέρος. Για παράδειγμα, το domain.com, το domain.com/index.html και το www.domain.com είναι διαφορετικές διευθύνσεις URL που οδηγούν στην αρχική σας σελίδα. Από την οπτική γωνία μιας μηχανής αναζήτησης, αυτές οι διπλότυπες διευθύνσεις URL, οι οποίες εμφανίζονται επίσης συχνά λόγω προσαρμοσμένων μόνιμων συνδέσμων, μπορούν να αντιμετωπιστούν μεμονωμένα αντί ως ενιαίος προορισμός. Ο καθορισμός μιας κανονικής διεύθυνσης URL ενημερώνει τη μηχανή αναζήτησης ποια URL θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε επίσημα. Το θέμα βασίζει τις κανονικές του διευθύνσεις URL από τους μόνιμους συνδέσμους σας και το όνομα τομέα που ορίζεται στην καρτέλα ρυθμίσεων του wp-admin.

en: Captcha Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς Captcha

en: Captcha Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς Captcha

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Caption Background Color
el: Χρώμα φόντου λεζάντας

en: Caption Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς λεζάντας

en: Caption Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς λεζάντας

en: Caption goes here
el: Η λεζάντα πηγαίνει εδώ

en: Caption title goes here
el: Ο τίτλος της λεζάντας πηγαίνει εδώ

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories:
el: Κατηγορίες:

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category Builder
el: Κατασκευαστής κατηγορίας

en: Centered
el: Κέντρο

en: Change Your API Key
el: Αλλάξτε το κλειδί API σας

en: Channel Name
el: Όνομα καναλιού

en: Chat
el: Κουβέντα

en: Check and sort the sitemap sections you would like to be displayed.
el: Ελέγξτε και ταξινομήστε τις ενότητες του χάρτη ιστότοπου που θέλετε να εμφανίζονται.

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να εμφανίζονται μετα-περιγραφές σε σελίδες κατηγορίας/αρχειοθέτησης. Η περιγραφή βασίζεται στην περιγραφή της κατηγορίας που επιλέγετε κατά τη δημιουργία/επεξεργασία της κατηγορίας σας στο wp-admin.

en: Choose Categories.
el: Επιλέξτε Κατηγορίες.

en: Choose From the Most Used Skills
el: Επιλέξτε από τις πιο χρησιμοποιούμενες δεξιότητες

en: Choose Sidebar/Widget Area
el: Επιλέξτε Sidebar/Widget Area

en: Choose a category.
el: Επιλέξτε μια κατηγορία.

en: Choose a heading style.
el: Επιλέξτε ένα στυλ επικεφαλίδας.

en: Choose a sort method.
el: Επιλέξτε μια μέθοδο ταξινόμησης.

en: Choose a sort order.
el: Επιλέξτε μια σειρά ταξινόμησης.

en: Choose an Image
el: Επιλέξτε μια εικόνα

en: Choose button color
el: Επιλέξτε χρώμα κουμπιού

en: Choose button type
el: Επιλέξτε τύπο κουμπιού

en: Choose categories.
el: Επιλέξτε κατηγορίες.

en: Choose title autogeneration method
el: Επιλέξτε μέθοδο αυτόματης δημιουργίας τίτλου

en: Choose whether standard or masonry display style for archive pages for tags, author posts, search results.
el: Επιλέξτε εάν το στιλ εμφάνισης τυπικού ή τοιχοποιίας για σελίδες αρχειοθέτησης για ετικέτες, αναρτήσεις συγγραφέων, αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Choose which items to display in the postinfo section
el: Επιλέξτε ποια στοιχεία θα εμφανίζονται στην ενότητα postinfo

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
el: Επιλέξτε ναι εάν θέλετε για αυτόματη κίνηση ρυθμιστικού

en: Circle Counter
el: Κύκλος Μετρητής

en: Click here to learn more
el: Κάντε κλικ εδώ για να μάθετε περισσότερα

en: Closed Title Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς κλειστού τίτλου

en: Code Integration
el: Ενσωμάτωση κώδικα

en: Color
el: Χρώμα

en: Column Layout
el: Διάταξη στήλης

en: Comments
el: Σχόλια

en: Consumer Key
el: Κλειδί καταναλωτή

en: Consumer Key:
el: Κλειδί καταναλωτή:

en: Consumer Secret
el: Καταναλωτικό μυστικό

en: Consumer Secret:
el: Μυστικό καταναλωτή:

en: Contact Form
el: Φόρμα Επικοινωνίας

en: Contact Form Map
el: Χάρτης Φόρμας Επικοινωνίας

en: Contact Form Title
el: Τίτλος Φόρμας Επικοινωνίας

en: Contact Page Template Options
el: Επιλογές προτύπου σελίδας επικοινωνίας

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς περιεχομένου

en: Content Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς περιεχομένου

en: Content goes here
el: Το περιεχόμενο πηγαίνει εδώ

en: Content text or html
el: Κείμενο περιεχομένου ή html

en: Countdown
el: Αντίστροφη μέτρηση

en: Current Category / Tag / Taxonomy
el: Τρέχουσα κατηγορία / Ετικέτα / Ταξονομία

en: Current Color
el: Τρέχον χρώμα

en: Currently viewing archives from %1$s
el: Προβολή αρχείων από %1$s

en: Custom CSS
el: Προσαρμοσμένο CSS

en: Custom Title
el: Προσαρμοσμένος τίτλος

en: Custom field Name to be used for description
el: Προσαρμοσμένο πεδίο Όνομα που θα χρησιμοποιηθεί για περιγραφή

en: Custom field Name to be used for keywords
el: Προσαρμοσμένο πεδίο Όνομα που θα χρησιμοποιηθεί για λέξεις-κλειδιά

en: Custom field Name to be used for title
el: Προσαρμοσμένο πεδίο Όνομα που θα χρησιμοποιηθεί για τον τίτλο

en: Dashed
el: Διακεκομμένη

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date Format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Default (%s)
el: Προεπιλογή (%s)

en: Default Category
el: Προεπιλεγμένη κατηγορία

en: Default Post Format
el: Προεπιλεγμένη μορφή ανάρτησης

en: Define a character to separate BlogName and Post title
el: Ορίστε έναν χαρακτήρα για να διαχωρίσετε το BlogName και τον τίτλο της ανάρτησης

en: Delicious
el: Νόστιμο

en: Descending
el: Φθίνων

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
el: Σχεδιασμένο από %1$s | Με την υποστήριξη %2$s

en: Details Font Style
el: Λεπτομέρειες Στυλ γραμματοσειράς

en: Disable this option to remove Google Maps API script from your page. Note: Modules which relies to Google Maps API script such as Maps and Fullwidth Maps are still loaded, but will not work unless you manually add Google Maps API script.
el: Απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καταργήσετε το σενάριο Google Maps API από τη σελίδα σας. Σημείωση: Οι λειτουργικές μονάδες που βασίζονται σε σενάριο Google Maps API, όπως οι Χάρτες και οι Χάρτες πλήρους πλάτους, εξακολουθούν να φορτώνονται, αλλά δεν θα λειτουργούν εκτός εάν προσθέσετε χειροκίνητα το σενάριο Google Maps API.

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
el: Απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καταργήσετε τις Google Fonts από τις σελίδες του Divi Builder.

en: Disable top tier dropdown menu links
el: Απενεργοποιήστε τους συνδέσμους αναπτυσσόμενου μενού ανώτερης βαθμίδας

en: Disabled
el: άτομα με ειδικές ανάγκες

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
el: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα καταργήσει τον παρακάτω κώδικα σώματος από το ιστολόγιό σας. Αυτό σας επιτρέπει να αφαιρέσετε τον κωδικό ενώ τον αποθηκεύετε για μελλοντική χρήση.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
el: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα καταργήσει τον παρακάτω κώδικα κεφαλίδας από το ιστολόγιό σας. Αυτό σας επιτρέπει να αφαιρέσετε τον κωδικό ενώ τον αποθηκεύετε για μελλοντική χρήση.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
el: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα καταργήσει τον μοναδικό κάτω κωδικό παρακάτω από το ιστολόγιό σας. Αυτό σας επιτρέπει να αφαιρέσετε τον κωδικό ενώ τον αποθηκεύετε για μελλοντική χρήση.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
el: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα καταργήσει τον μοναδικό επάνω κώδικα παρακάτω από το ιστολόγιό σας. Αυτό σας επιτρέπει να αφαιρέσετε τον κωδικό ενώ τον αποθηκεύετε για μελλοντική χρήση.

en: Display # of Tweets:
el: Εμφάνιση αριθμού Tweet:

en: Display Featured Posts Only
el: Εμφάνιση μόνο προβεβλημένων αναρτήσεων

en: Display Home link
el: Εμφάνιση συνδέσμου αρχικής σελίδας

en: Display Style
el: Στυλ εμφάνισης

en: Display a list of authors.
el: Εμφάνιση λίστας συγγραφέων.

en: Display a login form.
el: Εμφάνιση φόρμας σύνδεσης.

en: Display ads.
el: Προβολή διαφημίσεων.

en: Display comment date?
el: Εμφάνιση ημερομηνίας σχολίου;

en: Display method
el: Μέθοδος εμφάνισης

en: Display post categories?
el: Εμφάνιση κατηγοριών αναρτήσεων;

en: Display post count
el: Εμφάνιση αριθμού αναρτήσεων

en: Display post date?
el: Εμφάνιση ημερομηνίας ανάρτησης;

en: Display post thumbnail?
el: Εμφάνιση μικρογραφίας ανάρτησης;

en: Display the post's exceprt or full content. If full content, then it will truncate to the more tag if used.
el: Εμφανίστε το απόσπασμα ή το πλήρες περιεχόμενο της ανάρτησης. Εάν είναι πλήρες περιεχόμενο, τότε θα περικοπεί στην ετικέτα "περισσότερη" εάν χρησιμοποιείται.

en: Display your follower counts from top social networks
el: Εμφανίστε τον αριθμό των ακολούθων σας από τα κορυφαία κοινωνικά δίκτυα

en: Display your recent tweets.
el: Εμφάνιση των πρόσφατων tweets σας.

en: Divi Library
el: Βιβλιοθήκη Divi

en: Divider
el: Διαιρών

en: Divider Height
el: Ύψος διαιρέτη

en: Divider Position
el: Θέση διαιρέτη

en: Divider Style
el: Διαχωριστικό στυλ

en: Divider Weight
el: Βάρος διαιρέτη

en: Do not display posts that have been displayed on previous modules.
el: Μην εμφανίζετε αναρτήσεις που έχουν εμφανιστεί σε προηγούμενες ενότητες.

en: Don't Show Author
el: Να μην εμφανίζεται ο συγγραφέας

en: Don't Show Categories
el: Να μην εμφανίζονται κατηγορίες

en: Don't Show Comment Count
el: Να μην εμφανίζεται ο αριθμός σχολίων

en: Don't Show Date
el: Να μην εμφανίζεται η ημερομηνία

en: Don't Show Featured Image
el: Να μην εμφανίζεται η επιλεγμένη εικόνα

en: Don't Show Ratings
el: Να μην εμφανίζονται αξιολογήσεις

en: Dotted
el: Διάσπαρτος

en: Double
el: Διπλό

en: Drag the marker and the address will be updated automatically. Change the zoom and the zoom level will be saved as well.
el: Σύρετε το δείκτη και η διεύθυνση θα ενημερωθεί αυτόματα. Αλλάξτε το ζουμ και το επίπεδο ζουμ θα αποθηκευτεί επίσης.

en: Dribbble
el: Ντρίμπλα

en: Dribbble Profile Url
el: Διεύθυνση URL προφίλ URL

en: Dropdown Menu Animation
el: Αναπτυσσόμενο μενού κινούμενα σχέδια

en: Dropdown Menu Background Color
el: Χρώμα φόντου αναπτυσσόμενου μενού

en: Dropdown Menu Hover/Active Link Color
el: Αναπτυσσόμενο μενού Hover/Active Link Color

en: Dropdown Menu Line Color
el: Χρώμα γραμμής αναπτυσσόμενου μενού

en: Dropdown Menu Text Color
el: Χρώμα κειμένου αναπτυσσόμενου μενού

en: Edit Category Layout
el: Επεξεργασία διάταξης κατηγορίας

en: Edit Default Layout
el: Επεξεργασία προεπιλεγμένης διάταξης

en: Edit Home Layout
el: Επεξεργασία διάταξης σπιτιού

en: Edit Layout
el: Επεξεργασία διάταξης

en: Edit Project
el: Επεξεργασία έργου

en: Edit Skill
el: Επεξεργασία Δεξιότητας

en: Effect
el: Αποτέλεσμα

en: Elements
el: Στοιχεία

en: Email
el: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

en: Email field cannot be empty.
el: Το πεδίο email δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Enable Above Footer - Ad
el: Ενεργοποίηση πάνω από το υποσέλιδο - Διαφήμιση

en: Enable Autoplay
el: Ενεργοποίηση αυτόματης αναπαραγωγής

en: Enable Below Header - Ad
el: Ενεργοποίηση κάτω από την κεφαλίδα - Διαφήμιση

en: Enable Boxed Layout
el: Ενεργοποίηση Boxed Layout

en: Enable Header Ad
el: Ενεργοποίηση διαφήμισης κεφαλίδας

en: Enable Responsive Adsense Ad
el: Ενεργοποίηση αποκριτικής διαφήμισης Adsense

en: Enable Single Post - Above Post - Ad
el: Ενεργοποίηση μεμονωμένης ανάρτησης - πάνω από την ανάρτηση - διαφήμιση

en: Enable Single Post - Below Post - Ad
el: Ενεργοποίηση Μεμονωμένης ανάρτησης - Κάτω από τη δημοσίευση - Διαφήμιση

en: Enable body code
el: Ενεργοποίηση κωδικού σώματος

en: Enable canonical URL's
el: Ενεργοποίηση κανονικών URL

en: Enable custom description
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένης περιγραφής

en: Enable custom keywords
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένων λέξεων-κλειδιών

en: Enable custom title
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένου τίτλου

en: Enable custom titles
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένων τίτλων

en: Enable header code
el: Ενεργοποίηση κωδικού κεφαλίδας

en: Enable meta description
el: Ενεργοποίηση μετα-περιγραφής

en: Enable meta descriptions
el: Ενεργοποίηση μετα-περιγραφών

en: Enable meta keywords
el: Ενεργοποίηση λέξεων-κλειδιών meta

en: Enable single bottom code
el: Ενεργοποίηση μεμονωμένου κάτω κωδικού

en: Enable single top code
el: Ενεργοποίηση μεμονωμένου επάνω κωδικού

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να εμφανίσετε το κουμπί Επιστροφή στην κορυφή κατά την κύλιση

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να έχετε το εφέ ομαλής κύλισης με τον τροχό του ποντικιού

en: Enable this option to make shortcodes respond to various screen sizes
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να κάνετε τους σύντομους κωδικούς να ανταποκρίνονται σε διάφορα μεγέθη οθόνης

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Enabled?
el: Ενεργοποιήθηκε;

en: Enabling this option will display an ad above the footer. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
el: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα εμφανίσει μια διαφήμιση πάνω από το υποσέλιδο. Εάν είναι ενεργοποιημένο, πρέπει να συμπληρώσετε την εικόνα του banner και τη διεύθυνση URL προορισμού παρακάτω.

en: Enabling this option will display an ad below the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
el: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα εμφανίσει μια διαφήμιση κάτω από την κεφαλίδα. Εάν είναι ενεργοποιημένο, πρέπει να συμπληρώσετε την εικόνα του banner και τη διεύθυνση URL προορισμού παρακάτω.

en: Enabling this option will display an ad in the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
el: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα εμφανίσει μια διαφήμιση στην κεφαλίδα. Εάν είναι ενεργοποιημένο, πρέπει να συμπληρώσετε την εικόνα του banner και τη διεύθυνση URL προορισμού παρακάτω.

en: Enabling this option will display an ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
el: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα εμφανίσει μια διαφήμιση στο κάτω μέρος των σελίδων ανάρτησής σας κάτω από το περιεχόμενο μεμονωμένης ανάρτησης. Εάν είναι ενεργοποιημένο, πρέπει να συμπληρώσετε την εικόνα του banner και τη διεύθυνση URL προορισμού παρακάτω.

en: Enabling this option will display an ad on the top of your post pages above the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
el: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα εμφανίσει μια διαφήμιση στο επάνω μέρος των σελίδων ανάρτησής σας πάνω από το περιεχόμενο μεμονωμένης ανάρτησης. Εάν είναι ενεργοποιημένο, πρέπει να συμπληρώσετε την εικόνα του banner και τη διεύθυνση URL προορισμού παρακάτω.

en: Enqueue Google Maps Script
el: Τοποθετήστε σε ουρά το σενάριο Google Maps

en: Enter an optional CSS ID to be used for this module. An ID can be used to create custom CSS styling, or to create links to particular sections of your page.
el: Εισαγάγετε ένα προαιρετικό αναγνωριστικό CSS που θα χρησιμοποιηθεί για αυτήν την ενότητα. Ένα αναγνωριστικό μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη δημιουργία προσαρμοσμένου στυλ CSS ή για τη δημιουργία συνδέσμων σε συγκεκριμένες ενότητες της σελίδας σας.

en: Enter optional CSS classes to be used for this module. A CSS class can be used to create custom CSS styling. You can add multiple classes, separated with a space.
el: Εισαγάγετε προαιρετικές κλάσεις CSS που θα χρησιμοποιηθούν για αυτήν την ενότητα. Μια κλάση CSS μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη δημιουργία προσαρμοσμένου στυλ CSS. Μπορείτε να προσθέσετε πολλές κλάσεις, διαχωρισμένες με κενό.

en: Enter the App ID
el: Εισαγάγετε το αναγνωριστικό εφαρμογής

en: Enter the App Secret
el: Εισαγάγετε το App Secret

en: Enter the URL of your Dribbble Profile.
el: Εισαγάγετε τη URL του προφίλ σας Dribbble.

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
el: Εισαγάγετε τη URL του προφίλ σας στο Facebook.

en: Enter the URL of your Google+ Profile.
el: Εισαγάγετε τη URL του Προφίλ σας Google +.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
el: Εισαγάγετε τη URL του προφίλ σας στο Instagram.

en: Enter the URL of your Pinterest Profile.
el: Εισαγάγετε τη URL του προφίλ σας στο Pinterest.

en: Enter the URL of your RSS feed.
el: Εισαγάγετε τη URL της RSS σας.

en: Enter the URL of your Stumbleupon Profile.
el: Εισαγάγετε τη URL του προφίλ σας στο Stumbleupon.

en: Enter the URL of your Tumblr Profile.
el: Εισαγάγετε τη URL του προφίλ σας στο Tumblr.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
el: Εισαγάγετε τη URL του προφίλ σας στο Twitter.

en: Enter the URL of your Youtube Profile.
el: Εισαγάγετε τη URL του προφίλ σας στο Youtube.

en: Every 1 Day
el: Κάθε 1 Ημέρα

en: Every 12 Hours
el: Κάθε 12 ώρες

en: Every 3 Days
el: Κάθε 3 Ημέρες

en: Every 3 Hours
el: Κάθε 3 ώρες

en: Every 7 Days
el: Κάθε 7 Ημέρες

en: Every Hour
el: Κάθε ώρα

en: Exclude
el: Αποκλείω

en: Exclude categories from the navigation bar
el: Εξαίρεση κατηγοριών από τη γραμμή πλοήγησης

en: Exclude pages from the navigation bar
el: Εξαίρεση σελίδων από τη γραμμή πλοήγησης

en: Extra Category Layout
el: Διάταξη Extra κατηγορίας

en: Extra Customizer Settings
el: Extra ρυθμίσεις προσαρμογής

en: Extra Settings
el: Extra Ρυθμίσεις

en: Extra uses uncombined and unminified CSS files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified CSS files by filtering "et_load_unminified_styles" filter as well.
el: Το Extra χρησιμοποιεί μη συνδυασμένα και μη ελαχιστοποιημένα αρχεία CSS επειδή η σταθερά "SCRIPT_DEBUG" στο wp-config.php έχει οριστεί σε "true". Άλλο πρόσθετο μπορεί να επιβάλει το Extra στη χρήση μη συνδυασμένων και μη ελαχιστοποιημένων αρχείων CSS, φιλτράροντας επίσης το φίλτρο "et_load_unminified_styles".

en: Extra uses uncombined and unminified javascript files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified javascript files by filtering "et_load_unminified_scripts" filter as well.
el: Το Extra χρησιμοποιεί μη συνδυασμένα και μη ελαχιστοποιημένα αρχεία JavaScript επειδή η σταθερά "SCRIPT_DEBUG" στο wp-config.php έχει οριστεί σε "true". Άλλο πρόσθετο μπορεί να επιβάλει το Extra για χρήση μη συνδυασμένων και μη ελαχιστοποιημένων αρχείων JavaScript φιλτράροντας επίσης το φίλτρο "et_load_unminified_scripts".

en: Facebook Profile Url
el: URL προφίλ Facebook

en: Fade In
el: Ξεθωριάζω

en: Favorite
el: Αγαπημένη

en: Featured
el: Προτεινόμενα

en: Featured Post
el: Επιλεγμένη ανάρτηση

en: Featured Posts Slider
el: Ρυθμιστικό προβεβλημένων αναρτήσεων

en: Filter Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς φίλτρου

en: Filter Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς φίλτρου

en: Filterable Portfolio
el: Φιλτραρισμένο χαρτοφυλάκιο

en: Find
el: Εύρημα

en: Fixed Navigation Bar
el: Διορθώθηκε η γραμμή πλοήγησης

en: Fixed Navigation Settings
el: Διορθώθηκαν οι ρυθμίσεις πλοήγησης

en: Flip In Horizontally
el: Αναποδογυρίστε οριζόντια

en: Flip In Vertically
el: Αναστροφή κάθετα

en: Follow @%s
el: Ακολουθήστε το @ %s

en: Follow Font & Icon Size
el: Ακολουθήστε το μέγεθος γραμματοσειράς και εικονιδίου

en: Follow Us
el: Ακολουθησε μας

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Footer Credit Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς πίστωσης υποσέλιδου

en: Footer Credit Text Color
el: Χρώμα πίστωσης υποσέλιδου

en: Footer Credit Text Size
el: Μέγεθος κειμένου υποσέλιδου

en: Footer Elements
el: Στοιχεία υποσέλιδου

en: Footer Menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Footer Menu Active Link Color
el: Μενού υποσέλιδου Χρώμα ενεργού συνδέσμου

en: Footer Menu Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς μενού υποσέλιδου

en: Footer Menu Letter Spacing
el: Μενού υποσέλιδου Διάστιχο γραμμάτων

en: Footer Menu Link Color
el: Χρώμα συνδέσμου μενού υποσέλιδου

en: Footer Menu Text Size
el: Μέγεθος κειμένου Μενού υποσέλιδου

en: Footer Settings
el: Ρυθμίσεις υποσέλιδου

en: Footer Sidebar
el: Πλαϊνή γραμμή υποσέλιδου

en: Footer Sidebar Left
el: Πλαϊνή γραμμή υποσέλιδου αριστερά

en: Footer Sidebar Middle
el: Πλαϊνή γραμμή υποσέλιδου στη μέση

en: Footer Sidebar Middle Left
el: Πλαϊνή γραμμή υποσέλιδου Μέση Αριστερά

en: Footer Sidebar Middle Right
el: Πλαϊνή γραμμή υποσέλιδου στη μέση δεξιά

en: Footer Sidebar Right
el: Πλαϊνή γραμμή υποσέλιδου δεξιά

en: Form submission error, please refresh and try again.
el: Σφάλμα υποβολής φόρμας, ανανεώστε και δοκιμάστε ξανά.

en: Format
el: Μορφή

en: Front page displays
el: Εμφανίζει την πρώτη σελίδα

en: Fullwidth Slider
el: Ρυθμιστικό πλήρους πλάτους

en: Gallery
el: Εκθεσιακός χώρος

en: Gallery Format Options
el: Επιλογές μορφής συλλογής

en: General
el: Γενικός

en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Global Accent Color
el: Χρώμα Global Accent

en: Google API Key
el: Κλειδί Google API

en: Google API key. You can find all the info on how to obtain one here: %s
el: Κλειδί Google API. Μπορείτε να βρείτε όλες τις πληροφορίες για το πώς να αποκτήσετε ένα εδώ: %s

en: Google Fonts subsets
el: Google Fonts

en: Google+
el: Google +

en: Google+ Profile Url
el: URL προφίλ Google +

en: Google+ User Id
el: Google + Αναγνωριστικό χρήστη

en: Groove
el: Ράβδωση

en: Header
el: Επί κεφαλής

en: Header & Navigation Settings
el: Ρυθμίσεις κεφαλίδας και πλοήγησης

en: Header Elements Settings
el: Ρυθμίσεις στοιχείων κεφαλίδας

en: Header Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς κεφαλίδας

en: Header Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς κεφαλίδας

en: Header Format Settings
el: Ρυθμίσεις μορφής κεφαλίδας

en: Header Text
el: Κείμενο κεφαλίδας

en: Header Text Color
el: Χρώμα κειμένου κεφαλίδας

en: Heading Font
el: Γραμματοσειρά επικεφαλίδας

en: Heading Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς επικεφαλίδας

en: Heading Line Height
el: Ύψος γραμμής κατεύθυνσης

en: Heading Style
el: Στυλ επικεφαλίδας

en: Heading Text Color
el: Χρώμα κειμένου επικεφαλίδας

en: Heading Text Size
el: Μέγεθος κειμένου επικεφαλίδας

en: Help
el: Βοήθεια

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
el: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε προσαρμοσμένο CSS για να παρακάμψετε ή να επεκτείνετε τα προεπιλεγμένα στυλ.

en: Here you can change Global Accent Color that is used on all pages of your site.
el: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε το Global Accent Color που χρησιμοποιείται σε όλες τις σελίδες του ιστότοπού σας.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
el: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε τον χαρακτήρα που διαχωρίζει τον τίτλο του ιστολογίου σας και το όνομα της σελίδας ευρετηρίου όταν χρησιμοποιείτε τίτλους αναρτήσεων που δημιουργούνται αυτόματα. Οι κοινές τιμές είναι | ή -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
el: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε τον χαρακτήρα που διαχωρίζει τον τίτλο του ιστολογίου και το όνομα της ανάρτησης όταν χρησιμοποιείτε τίτλους αναρτήσεων που δημιουργούνται αυτόματα. Οι κοινές τιμές είναι | ή -

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε πώς δημιουργούνται οι τίτλοι σας στις σελίδες ευρετηρίου. Μπορείτε να αλλάξετε τη σειρά που θα εμφανίζεται το όνομα του ιστολογίου και ο τίτλος του ευρετηρίου ή μπορείτε να αφαιρέσετε εντελώς το όνομα του ιστολογίου από τον τίτλο.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area for WooCommerce pages.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την προεπιλεγμένη Sidebar/Widget Area για τις σελίδες WooCommerce.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την προεπιλεγμένη Sidebar/Widget Area.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar for WooCommerce pages.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την προεπιλεγμένη θέση της Sidebar για τις σελίδες WooCommerce.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την προεπιλεγμένη θέση του Sidebar.

en: Here you can choose the refresh period used for the social network follower counts widget.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την περίοδο ανανέωσης που χρησιμοποιείται για το γραφικό στοιχείο καταμέτρησης ακολούθων κοινωνικού δικτύου.

en: Here you can choose to display the Dribbble Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται το εικονίδιο Dribbble στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται το εικονίδιο Facebook στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the Google+ Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται το εικονίδιο Google + στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται το εικονίδιο Instagram στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the Pinterest Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται το εικονίδιο Pinterest στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανιστεί το εικονίδιο RSS.

en: Here you can choose to display the Stumbleupon Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται το εικονίδιο Stumbleupon στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the Tumblr Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται το εικονίδιο Tumblr στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανιστεί το εικονίδιο Twitter.

en: Here you can choose to display the Youtube Icon on your homepage.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται το εικονίδιο Youtube στην αρχική σας σελίδα.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να αφαιρέσετε ορισμένες κατηγορίες από το μενού πλοήγησης. Όλες οι κατηγορίες που επισημαίνονται με Χ δεν θα εμφανίζονται στη γραμμή πλοήγησής σας.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να αφαιρέσετε ορισμένες σελίδες από το μενού πλοήγησης. Όλες οι σελίδες που επισημαίνονται με Χ δεν θα εμφανίζονται στη γραμμή πλοήγησής σας.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να αντιστρέψετε τη σειρά εμφάνισης των συνδέσμων κατηγοριών σας. Μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ ανόδου και φθίνουσας.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να αντιστρέψετε τη σειρά εμφάνισης των συνδέσμων των σελίδων σας. Μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ ανόδου και φθίνουσας.

en: Here you can choose to sort your pages links.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε να ταξινομήσετε τους συνδέσμους των σελίδων σας.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on archive pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ποια στοιχεία εμφανίζονται στην ενότητα postinfo στις σελίδες αρχειοθέτησης. Αυτή είναι η περιοχή, συνήθως κάτω από τον τίτλο της ανάρτησης, η οποία εμφανίζει βασικές πληροφορίες για την ανάρτησή σας. Θα εμφανιστούν τα επισημασμένα στοιχεία που φαίνονται παρακάτω.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ποια στοιχεία εμφανίζονται στην ενότητα postinfo σε σελίδες μεμονωμένων αναρτήσεων. Αυτή είναι η περιοχή, συνήθως κάτω από τον τίτλο της ανάρτησης, η οποία εμφανίζει βασικές πληροφορίες για την ανάρτησή σας. Θα εμφανιστούν τα επισημασμένα στοιχεία που φαίνονται παρακάτω.

en: Here you can choose which sharing icons/options to display. All options marked with an X will not appear.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ποια εικονίδια/επιλογές κοινής χρήσης θα εμφανίζονται. Όλες οι επιλογές που επισημαίνονται με Χ δεν θα εμφανιστούν.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε εάν θα εμφανίζεται ο σύνδεσμος "διαβάστε περισσότερα" μετά τα αποσπάσματα ή όχι.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε πόσα προϊόντα WooCommerce εμφανίζονται στη σελίδα αρχειοθέτησης. Αυτή η επιλογή λειτουργεί ανεξάρτητα από τις Ρυθμίσεις > Επιλογές ανάγνωσης στο wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να προσδιορίσετε πόσα πρόσφατα άρθρα θα εμφανίζονται στις σελίδες του Αρχείου. Αυτή η επιλογή λειτουργεί ανεξάρτητα από τις Ρυθμίσεις > Επιλογές ανάγνωσης στο wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε πόσα πρόσφατα άρθρα θα εμφανίζονται στη σελίδα Κατηγορία. Αυτή η επιλογή λειτουργεί ανεξάρτητα από τις Ρυθμίσεις > Επιλογές ανάγνωσης στο wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε πόσα πρόσφατα άρθρα θα εμφανίζονται στις σελίδες αποτελεσμάτων αναζήτησης. Αυτή η επιλογή λειτουργεί ανεξάρτητα από τις Ρυθμίσεις > Επιλογές ανάγνωσης στο wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε πόσα πρόσφατα άρθρα θα εμφανίζονται στις σελίδες ετικετών. Αυτή η επιλογή λειτουργεί ανεξάρτητα από τις Ρυθμίσεις > Επιλογές ανάγνωσης στο wp-admin.

en: Here you can provide destination url
el: Εδώ μπορείτε να παρέχετε τη διεύθυνση URL προορισμού

en: Here you can provide image url
el: Εδώ μπορείτε να παρέχετε URL εικόνας

en: Hide Author Box
el: Απόκρυψη πλαισίου συντάκτη

en: Hide Featured Image on Post
el: Απόκρυψη επιλεγμένης εικόνας στην ανάρτηση

en: Hide Logo Image
el: Απόκρυψη εικόνας λογότυπου

en: Hide Navigation Until Scroll
el: Απόκρυψη πλοήγησης μέχρι κύλισης

en: Hide Post Rating
el: Απόκρυψη αξιολόγησης ανάρτησης

en: Hide Project Categories
el: Απόκρυψη κατηγοριών έργων

en: Hide Project Titles
el: Απόκρυψη τίτλων έργων

en: Hide Related Posts
el: Απόκρυψη σχετικών αναρτήσεων

en: Hide Title &amp; Meta on Post
el: Απόκρυψη τίτλου και μεταγραφής στην ανάρτηση

en: Hide empty categories
el: Απόκρυψη κενών κατηγοριών

en: Highest Rated
el: Υψηλότερη βαθμολογία

en: Home
el: Σπίτι

en: Homepage
el: Αρχική σελίδα

en: Homepage Basic
el: Βασική αρχική σελίδα

en: Homepage SEO
el: SEO αρχικής σελίδας

en: Homepage custom title (if enabled)
el: Προσαρμοσμένος τίτλος αρχικής σελίδας (αν είναι ενεργοποιημένος)

en: Homepage meta description (if enabled)
el: Μετα-περιγραφή αρχικής σελίδας (αν είναι ενεργοποιημένη)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
el: Λέξεις-κλειδιά meta αρχικής σελίδας (αν είναι ενεργοποιημένες)

en: Hover Overlay Color
el: Χρώμα επικάλυψης δείκτη

en: Hover Overlay Icon Color
el: Χρώμα εικονιδίου επικάλυψης δείκτη

en: Hover Overlay Icon Picker
el: Επιλογέας εικονιδίων επικάλυψης δείκτη

en: Icon
el: Εικόνισμα

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
el: Εάν οι προσαρμοσμένοι τίτλοι είναι απενεργοποιημένοι, επιλέξτε μέθοδο αυτόματης δημιουργίας

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
el: Εάν δεν χρησιμοποιείτε τίτλους αναρτήσεων cutsom, μπορείτε ακόμα να έχετε τον έλεγχο του τρόπου δημιουργίας των τίτλων σας. Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ποια παραγγελία θέλετε να εμφανίζεται ο τίτλος της ανάρτησής σας και το όνομα του ιστολογίου σας ή μπορείτε να αφαιρέσετε εντελώς το όνομα του ιστολογίου από τον τίτλο.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
el: Εάν δεν χρησιμοποιείτε τίτλους αναρτήσεων cutsom, μπορείτε ακόμα να έχετε τον έλεγχο του πόσο δημιουργούνται οι τίτλοι σας. Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ποια παραγγελία θέλετε να εμφανίζεται ο τίτλος της ανάρτησής σας και το όνομα του ιστολογίου σας ή μπορείτε να αφαιρέσετε εντελώς το όνομα του ιστολογίου από τον τίτλο.

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
el: Εάν έχετε ενεργοποιήσει τους προσαρμοσμένους τίτλους, μπορείτε να προσθέσετε τον προσαρμοσμένο σας τίτλο εδώ. Ό,τι πληκτρολογήσετε εδώ θα τοποθετηθεί ανάμεσα στις ετικέτες < title >< /title > στο header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
el: Εάν έχετε ενεργοποιήσει τις μετα-περιγραφές, μπορείτε να προσθέσετε την προσαρμοσμένη περιγραφή σας εδώ.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
el: Εάν έχετε ενεργοποιήσει τις λέξεις-κλειδιά meta, μπορείτε να προσθέσετε τις προσαρμοσμένες λέξεις-κλειδιά σας εδώ. Οι λέξεις-κλειδιά θα πρέπει να διαχωρίζονται με κώμα. Για παράδειγμα: wordpress, θέματα, πρότυπα, κομψό

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
el: Εάν θέλετε να εμφανίζονται κατηγορίες στη γραμμή πλοήγησης που δεν έχουν αναρτήσεις, απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή. Από προεπιλογή, οι κενές κατηγορίες είναι κρυφές

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
el: Εάν θέλετε να προσθέσετε μια μετα-περιγραφή στην ανάρτησή σας, μπορείτε να το κάνετε χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία. Αυτή η επιλογή πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να εμφανίζονται περιγραφές σε αναρτημένες σελίδες. Μπορείτε να προσθέσετε τη μετα-περιγραφή σας χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία με βάση το προσαρμοσμένο όνομα πεδίου που ορίζετε παρακάτω.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
el: Εάν θέλετε να προσθέσετε μετα-λέξεις-κλειδιά στην ανάρτησή σας, μπορείτε να το κάνετε χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία. Αυτή η επιλογή πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να εμφανίζονται λέξεις-κλειδιά σε αναρτημένες σελίδες. Μπορείτε να προσθέσετε τις λέξεις-κλειδιά meta χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία με βάση το όνομα προσαρμοσμένου πεδίου που ορίζετε παρακάτω.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
el: Εάν θέλετε να αφαιρέσετε τα αναπτυσσόμενα μενού από τη γραμμή πλοήγησης κατηγοριών, απενεργοποιήστε αυτήν τη δυνατότητα.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
el: Εάν θέλετε να αφαιρέσετε τα αναπτυσσόμενα μενού από τη γραμμή πλοήγησης σελίδων, απενεργοποιήστε αυτήν τη δυνατότητα.

en: If you would like to use your own custom favicon image click the Upload Image button.
el: Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τη δική σας προσαρμοσμένη εικόνα favicon, κάντε κλικ στο κουμπί Μεταφόρτωση εικόνας.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
el: Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τη δική σας προσαρμοσμένη εικόνα λογότυπου, κάντε κλικ στο κουμπί Μεταφόρτωση εικόνας.

en: Ignore Displayed Posts
el: Παράβλεψη εμφανιζόμενων αναρτήσεων

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Alt Text
el: Εναλλακτικό κείμενο εικόνας

en: Image Alt Text:
el: Εναλλακτικό κείμενο εικόνας:

en: Image Height
el: Ύψος εικόνας

en: Image URL
el: URL εικόνας

en: Image Url
el: URL εικόνας

en: Image Url:
el: URL εικόνας:

en: Image Width
el: Πλάτος εικόνας

en: Image doesn't exist
el: Η εικόνα δεν υπάρχει

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
el: Σε ορισμένες περιπτώσεις οι χρήστες θα θέλουν να δημιουργήσουν γονικές κατηγορίες ή συνδέσμους ως σύμβολα κράτησης θέσης για να διατηρούν μια λίστα με θυγατρικούς συνδέσμους ή κατηγορίες. Σε αυτήν την περίπτωση, δεν είναι επιθυμητό οι γονικοί σύνδεσμοι να οδηγούν οπουδήποτε, αλλά να εξυπηρετούν απλώς μια οργανωτική λειτουργία. Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα καταργήσει τους συνδέσμους από όλες τις γονικές σελίδες/κατηγορίες, ώστε να μην οδηγούν πουθενά όταν κάνετε κλικ.

en: Inactive Footer Sidebar
el: Ανενεργή πλευρική γραμμή υποσέλιδου

en: Inactive Tab Background Color
el: Χρώμα φόντου ανενεργής καρτέλας

en: Index Page SEO
el: Σελίδα ευρετηρίου SEO

en: Input Field Padding
el: Γέμισμα πεδίου εισόδου

en: Input Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς εισαγωγής

en: Input Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς εισαγωγής

en: Input adsense code
el: Εισαγωγή κώδικα adsense

en: Input advertisement destination url
el: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL προορισμού της διαφήμισης

en: Input advertisement image
el: Εισαγωγή εικόνας διαφήμισης

en: Inset
el: Ενθεση

en: Instagram Profile Url
el: URL προφίλ Instagram

en: Invalid post
el: Μη έγκυρη ανάρτηση

en: Italic
el: Πλάγια γραφή

en: Join Now
el: Πάρε μέρος τώρα

en: Latest
el: Αργότερο

en: Layout
el: Διάταξη

en: Layout Settings
el: Ρυθμίσεις διάταξης

en: Layout Usage
el: Χρήση διάταξης

en: Leave a Reply to %s
el: Αφήστε μια απάντηση στο %s

en: Leave a reply
el: Αφήστε μια απάντηση

en: Left
el: Αριστερά

en: Left to Right
el: Από αριστερά προς τα δεξιά

en: Left/Right
el: Αριστερά δεξιά

en: Left/Right or Centered?
el: Αριστερά/Δεξιά ή Κέντρο;

en: Length of the title need to be limited to prevent inappropriate caption height in narrow column
el: Το μήκος του τίτλου πρέπει να περιοριστεί για να αποφευχθεί το ακατάλληλο ύψος υπότιτλων σε στενή στήλη

en: Letter Spacing
el: Διάστιχο γραμμάτων

en: Limit
el: Οριο

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Link Format Options
el: Επιλογές μορφής συνδέσμου

en: Link Title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Link URL
el: URL σύνδεσης

en: Link Url:
el: URL συνδέσμου:

en: Link text
el: Κείμενο συνδέσμου

en: List Meta
el: Λίστα Meta

en: List Title
el: Τίτλος λίστας

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Login
el: Σύνδεση

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Logo Height
el: Ύψος λογότυπου

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Lost my Password
el: Έχασα τον κωδικό μου

en: Magazine Homepage
el: Αρχική σελίδα περιοδικού

en: Main Body
el: Κύριο σώμα

en: Main Meta
el: Κύριο Μέτα

en: Main Post Area
el: Περιοχή Κύριου Ταχυδρομείου

en: Main Post Entry
el: Καταχώριση κύριας ανάρτησης

en: Main Post Excerpt
el: Κύριο Απόσπασμα Ανάρτησης

en: Main Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
el: Μετα-εικονίδια κύριας ανάρτησης (Βαθμολογία & Σχόλιο)

en: Main Post Overlay
el: Επικάλυψη κύριας θέσης

en: Main Post Overlay Icon
el: Εικονίδιο επικάλυψης κύριας ανάρτησης

en: Main Post Title
el: Τίτλος κύριας ανάρτησης

en: Main Sidebar
el: Κύρια πλευρική γραμμή

en: Main Title
el: Κύριος τίτλος

en: Make Fullwidth
el: Κάντε Fullwidth

en: Map
el: Χάρτης

en: Map Format Options
el: Επιλογές μορφής χάρτη

en: Map Pin Address
el: Καρφίτσα χάρτη Διεύθυνση

en: Masonry
el: Τοιχοποιία

en: Masonry Blog Category
el: Κατηγορία ιστολογίου τοιχοποιίας

en: Masonry Blog Category With Featured Posts
el: Κατηγορία ιστολογίου τοιχοποιίας με επιλεγμένες αναρτήσεις

en: Masonry Blog Homepage
el: Ιστοσελίδα Masonry Blog

en: Max Width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Max. Title Characters
el: Μέγιστη. Χαρακτήρες τίτλου

en: Maximum 200
el: Το πολύ 200

en: Mega Menu 2 Featured and Recent List
el: Mega Menu 2 Προτεινόμενα και πρόσφατη λίστα

en: Mega Menu 3 Featured
el: Mega Menu 3 Προτεινόμενα

en: Mega Menu List
el: Λίστα Mega Menu

en: Menu Height
el: Ύψος μενού

en: Message
el: Μήνυμα

en: Meta
el: Μετα

en: Meta Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς Meta

en: Meta Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς Meta

en: Minify And Combine CSS Files
el: Ελαχιστοποίηση και συνδυασμός αρχείων CSS

en: Minify And Combine Javascript Files
el: Ελαχιστοποιήστε και συνδυάστε αρχεία Javascript

en: Module Head
el: Επικεφαλής ενότητας

en: Module Header
el: Κεφαλίδα ενότητας

en: Module Subheader
el: Υποκεφαλίδα ενότητας

en: Most Popular
el: Δημοφιλέστερος

en: Most Recent
el: Πρόσφατα

en: Name
el: Ονομα

en: Name Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς ονόματος

en: Name displayed internally in builder for this ad
el: Όνομα που εμφανίζεται εσωτερικά στο εργαλείο δημιουργίας για αυτήν τη διαφήμιση

en: Name field cannot be empty.
el: Το πεδίο ονόματος δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Nav Arrow Background Color
el: Χρώμα φόντου βέλους πλοήγησης

en: Nav Arrow Color
el: Χρώμα βέλους πλοήγησης

en: Nav Icon
el: Εικονίδιο Nav

en: Nav Icon Hover
el: Εικονίδιο Nav Hover

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: New Category Layout
el: Νέα διάταξη κατηγορίας

en: New Message From %1$s%2$s: %3$s
el: Νέο μήνυμα από %1$s %2$s: %3$s

en: New Project
el: Νέο Έργο

en: New Skill Name
el: Νέο όνομα δεξιότητας

en: New Tab
el: Νέα καρτέλα

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Νεότερα σχόλια <span class="meta-nav">→</span>

en: Next
el: Επόμενο

en: Next &raquo;
el: Επόμενο "

en: Next Tab
el: Επόμενη καρτέλα

en: No
el: Οχι

en: No Animation
el: Χωρίς κινούμενα σχέδια

en: No Mega Menu
el: Χωρίς Mega Menu

en: No Sidebar
el: Χωρίς πλευρική γραμμή

en: No Skills Found
el: Δεν βρέθηκαν δεξιότητες

en: No Video Found
el: Δεν βρέθηκε βίντεο

en: No available options.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες επιλογές.

en: No sidebar, single column view with Project Details box below content
el: Χωρίς πλευρική γραμμή, προβολή μονής στήλης με πλαίσιο Λεπτομέρειες έργου κάτω από το περιεχόμενο

en: Nothing found
el: Δεν βρέθηκε τίποτα

en: Nothing found in Trash
el: Δεν βρέθηκε τίποτα στον Κάδο απορριμμάτων

en: Number Counter
el: Μετρητής αριθμών

en: Number Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς αριθμού

en: Number Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς αριθμού

en: Number of Posts displayed on Archive pages
el: Αριθμός αναρτήσεων που εμφανίζονται στις σελίδες του αρχείου

en: Number of Posts displayed on Category page
el: Αριθμός αναρτήσεων που εμφανίζονται στη σελίδα της κατηγορίας

en: Number of Posts displayed on Search pages
el: Αριθμός αναρτήσεων που εμφανίζονται στις σελίδες αναζήτησης

en: Number of Posts displayed on Tag pages
el: Αριθμός αναρτήσεων που εμφανίζονται σε σελίδες ετικετών

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
el: Αριθμός προϊόντων που εμφανίζονται στις σελίδες αρχείων του WooCommerce

en: Number of comments to show:
el: Αριθμός σχολίων προς εμφάνιση:

en: Number of dropdown tiers shown
el: Εμφανίζεται ο αριθμός των αναπτυσσόμενων επιπέδων

en: Number of posts to show:
el: Αριθμός αναρτήσεων προς εμφάνιση:

en: OR
el: Ή

en: Only display featured posts.
el: Εμφάνιση μόνο επιλεγμένων αναρτήσεων.

en: Open Project URL in new window
el: Ανοίξτε τη URL έργου σε νέο παράθυρο

en: Open link in new window
el: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: Options
el: Επιλογές

en: Order Category Links by Ascending/Descending
el: Παραγγελία συνδέσμων κατηγορίας κατά Αύξουσα/Φθίνουσα

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
el: Παραγγελία συνδέσμων σελίδων κατά Αύξουσα/Φθίνουσα

en: Our Authors
el: Οι Συγγραφείς μας

en: Outset
el: Αρχή

en: Overlay
el: Επικάλυμμα

en: PASSWORD
el: ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ

en: Padding
el: Υλικό παραγεμίσματος

en: Page IDs, separated by commas.
el: Αναγνωριστικά σελίδας, διαχωρισμένα με κόμμα.

en: Page Name
el: Όνομα σελίδας

en: Page not found
el: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: Pages
el: Σελίδες

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Pagination Active Background Color
el: Ενεργό χρώμα φόντου σελιδοποίησης

en: Pagination Active Color
el: Ενεργό χρώμα σελιδοποίησης

en: Pagination Background
el: Φόντο σελιδοποίησης

en: Pagination Background Color
el: Χρώμα φόντου σελιδοποίησης

en: Pagination Color
el: Χρώμα σελιδοποίησης

en: Pagination Item
el: Στοιχείο σελιδοποίησης

en: Pagination Item Active
el: Στοιχείο σελιδοποίησης Ενεργό

en: Parent Skill
el: Ικανότητα γονέα

en: Parent Skill:
el: Ικανότητα γονέα:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
el: Επικολλήστε εδώ το URL εικόνας, εάν επιλέξατε τον τύπο ρυθμιστικού "εικόνες".

en: Percent Font Size
el: Ποσοστό μέγεθος γραμματοσειράς

en: Percent Font Style
el: Ποσοστό στυλ γραμματοσειράς

en: Person
el: Πρόσωπο

en: Picassa
el: Πικάσα

en: Pinterest Profile Url
el: URL προφίλ Pinterest

en: Place your adsense code here.
el: Τοποθετήστε τον κώδικα του Adsense εδώ.

en: Please enter a valid email address.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Popular
el: Δημοφιλής

en: Popular Skills
el: Δημοφιλείς δεξιότητες

en: Portfolio Page Template Options
el: Επιλογές προτύπου σελίδας χαρτοφυλακίου

en: Portrait Border Radius
el: Πορτραίτο Border Radius

en: Post
el: Θέση

en: Post Background Color
el: Χρώμα φόντου ανάρτησης

en: Post Caption
el: Λεζάντα ανάρτησης

en: Post Comment
el: Αναρτήστε Σχόλιο

en: Post Entry
el: Δημοσίευση καταχώρισης

en: Post Excerpt
el: Απόσπασμα ανάρτησης

en: Post Featured Image
el: Δημοσίευση επιλεγμένης εικόνας

en: Post Format Audio Player
el: Μορφή μετάδοσης αναπαραγωγής ήχου

en: Post Format Audio Wrapper
el: Μορφή Post Audio Wrapper

en: Post Format Gallery Nav
el: Μορφή ανάρτησης Γκαλερί Nav

en: Post Format Gallery Nav Hover
el: Μορφή ανάρτησης Gallery Nav Hover

en: Post Format Gallery Nav Icon
el: Μορφή ανάρτησης Εικονίδιο Nav Gallery

en: Post Format Gallery Nav Icon Hover
el: Μορφή ανάρτησης Gallery Nav Icon Hover

en: Post Format Icon
el: Εικονίδιο μορφής ανάρτησης

en: Post Format Icon Background Color
el: Χρώμα φόντου εικονιδίου μορφής ανάρτησης

en: Post Format Link Background
el: Μορφή ανάρτησης Φόντο συνδέσμου

en: Post Format Quote Background
el: Μορφή ανάρτησης φόντο

en: Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
el: Μετα-εικονίδια ανάρτησης (Βαθμολογία και σχόλια)

en: Post Overlay
el: Επικάλυψη ανάρτησης

en: Post Overlay Icon
el: Εικονίδιο επικάλυψης ανάρτησης

en: Post Read More
el: Δημοσίευση Διαβάστε περισσότερα

en: Post Read More Icon
el: Δημοσίευση Διαβάστε περισσότερα εικονίδιο

en: Post Review Score Bar
el: Γραμμή βαθμολογίας ανάρτησης κριτικής

en: Post Title
el: Τίτλος ανάρτησης

en: Post Title Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς τίτλου ανάρτησης

en: Post Title Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς τίτλου ανάρτησης

en: Post info section
el: Ενότητα πληροφοριών ανάρτησης

en: Post not found
el: Η ανάρτηση δεν βρέθηκε

en: Posted by %s
el: Δημοσιεύτηκε από %s

en: Posts
el: Αναρτήσεις

en: Posts By: %s
el: Δημοσιεύσεις από: %s

en: Posts Carousel
el: Καρουζέλ αναρτήσεων

en: Posts Limit
el: Όριο αναρτήσεων

en: Posts List Area
el: Περιοχή λίστας αναρτήσεων

en: Posts List Entry
el: Καταχώριση λίστας αναρτήσεων

en: Posts List Meta
el: Λίστα αναρτήσεων Meta

en: Posts List Meta Icon
el: Μετα-εικονίδιο λίστας αναρτήσεων

en: Posts List Thumbnail
el: Μικρογραφία λίστας αναρτήσεων

en: Posts List Title
el: Τίτλος λίστας αναρτήσεων

en: Posts Per Page
el: Αναρτήσεις ανά σελίδα

en: Posts by %s
el: Αναρτήσεις από %s

en: Previous
el: Προηγούμενος

en: Previous Tab
el: Προηγούμενη καρτέλα

en: Price Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς τιμής

en: Price Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς τιμής

en: Pricing Table
el: Πίνακας τιμολόγησης

en: Primary Heading
el: Πρωτεύουσα Επικεφαλίδα

en: Primary Heading: Category Name, Sub Heading: Filter
el: Κύρια επικεφαλίδα: Όνομα κατηγορίας, δευτερεύουσα επικεφαλίδα: Φίλτρο

en: Primary Heading: Filter, Sub Heading: Category Name
el: Κύρια επικεφαλίδα: Φίλτρο, δευτερεύουσα επικεφαλίδα: Όνομα κατηγορίας

en: Primary Menu
el: Κύριο μενού

en: Primary Menu Bar Settings
el: Ρυθμίσεις γραμμής κύριου μενού

en: Print
el: Τυπώνω

en: Product Name Font Size
el: Όνομα προϊόντος Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Product Name Font Style
el: Όνομα προϊόντος Στυλ γραμματοσειράς

en: Project Categories
el: Κατηγορίες Έργων

en: Project Description:
el: Περιγραφή Έργου:

en: Project Details
el: Λεπτομέρειες Έργου

en: Project Details Location
el: Λεπτομέρειες έργου Τοποθεσία

en: Project Details Title
el: Λεπτομέρειες έργου Τίτλος

en: Project Details box as sidebar
el: Πλαίσιο Λεπτομέρειες έργου ως πλαϊνή γραμμή

en: Project Details:
el: Λεπτομέρειες έργου:

en: Project Gallery
el: Γκαλερί έργου

en: Project Sidebar
el: Πλαϊνή γραμμή έργου

[ctx: Project Skill name]
en: Project Skills
el: Δεξιότητες έργου

en: Project Skills
el: Δεξιότητες έργου

en: Project URL
el: URL έργου

en: Project URL Text
el: Κείμενο URL έργου

[ctx: Project skill singular name]
en: Project Skill
el: Ικανότητα έργου

en: Quote
el: Παραθέτω, αναφορά

en: Quote Attribution
el: Αναφορά αναφοράς

en: Quote Format Options
el: Επιλογές μορφής προσφοράς

en: Quote Text
el: Παράθεση κειμένου

en: RSS Icon Url
el: Εικονίδιο RSS URL

en: Rate:
el: Τιμή:

en: Rating (%):
el: Εκτίμηση (%):

en: Rating: %0.2f
el: Βαθμολογία: %0,2f

en: Ratings
el: Ακροαματικότητα

en: Re-Authorize
el: Εκ νέου εξουσιοδότηση

en: Read Extra Documentation
el: Διαβάστε Extra τεκμηρίωση

en: Read More
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Read More Button
el: Κουμπί Διαβάστε περισσότερα

en: Recent
el: Πρόσφατος

en: Recent Comments
el: πρόσφατα σχόλια

en: Recent Posts
el: Πρόσφατες δημοσιεύσεις

en: Recent Reviews
el: Πρόσφατες Κριτικές

en: Recent Tweets
el: Πρόσφατα tweets

en: Recent Videos
el: Πρόσφατα βίντεο

en: Related Posts
el: σχετικές αναρτήσεις

en: Remove Drop Shadow
el: Αφαιρέστε το Drop Shadow

en: Remove Vertical Divider
el: Αφαιρέστε το κάθετο διαχωριστικό

en: Reply
el: Απάντηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset to Defaults
el: Επαναφορά στα προεπιλεγμένα

en: Responsive shortcodes
el: Αποκριτικοί σύντομοι κωδικοί

en: Retweet
el: Κάνετε retweet

en: Review
el: Ανασκόπηση

en: Review Box Contents
el: Περιεχόμενα Πλαισίου Ανασκόπησης

en: Review Box Title
el: Τίτλος πλαισίου κριτικής

en: Ridge
el: Κορυφογραμμή

en: Right
el: σωστά

en: Right to Left
el: Δεξιά προς τα αριστερά

en: Role Editor
el: Συντάκτης ρόλων

en: Sale Badge Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς σήματος πώλησης

en: Sale Badge Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς σήματος πώλησης

en: Sale Price Font Size
el: Τιμή πώλησης Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Sale Price Font Style
el: Εκπτωτική τιμή Στυλ γραμματοσειράς

en: Sample Post Title
el: Δείγμα τίτλου ανάρτησης

en: Save Changes
el: Αποθήκευσε τις αλλαγές

en: Scale In From Center
el: Κλίμακα μέσα από το κέντρο

en: Scale In From Left
el: Κλίμακα από αριστερά

en: Scale In From Right
el: Κλίμακα μέσα από τα δεξιά

en: Score %1$d%%
el: Βαθμολογία %1$d %%

en: Score: %1$s
el: Βαθμολογία: %1$s

en: Search & Cart Font
el: Γραμματοσειρά αναζήτησης και καλαθιού

en: Search & Cart Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς αναζήτησης και καλαθιού

en: Search Layouts
el: Διατάξεις αναζήτησης

en: Search Project Skills
el: Δεξιότητες αναζήτησης έργου

en: Search Projects
el: Αναζήτηση έργων

en: Search Results for: %s
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για: %s

en: Search results for "%s"
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για " %s "

en: Search, Cart, & Icon Background Color
el: Χρώμα φόντου αναζήτησης, καλάθι και εικονιδίου

en: Search, Cart, & Icon Letter Spacing
el: Αναζήτηση, Καλάθι και Διάστιχο γραμμάτων εικονιδίων

en: Search, Cart, & Icon Text Color
el: Χρώμα κειμένου αναζήτησης, καλαθιού και εικονιδίου

en: Search, Cart, & Icon Text Size
el: Μέγεθος κειμένου αναζήτησης, καλάθι και εικονιδίου

en: Secondary Menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Secondary Menu Bar Settings
el: Ρυθμίσεις δευτερεύουσας γραμμής μενού

en: Select
el: Επιλέγω

en: Select Animation Effect
el: Επιλέξτε Εφέ κινούμενης εικόνας

en: Select Page
el: Επιλέξτε Σελίδα

en: Select Slider Type here
el: Επιλέξτε εδώ Τύπος ρυθμιστικού

en: Select between expanded and closed state
el: Επιλέξτε μεταξύ διευρυμένης και κλειστής κατάστασης

en: Select yes if the link should be opened in a new window
el: Επιλέξτε ναι εάν ο σύνδεσμος πρέπει να ανοίξει σε νέο παράθυρο

en: Send
el: Στείλετε

en: Send Email to
el: Αποστολή email στο

en: Separate Skills with Commas
el: Διαχωρίστε τις δεξιότητες με κόμματα

en: Set as Image
el: Ορισμός ως εικόνα

en: Share "%s" via %s
el: Κοινή χρήση " %s " μέσω %s

en: Share:
el: Μερίδιο:

en: Sharing Icons to Display
el: Κοινή χρήση εικονιδίων για εμφάνιση

en: Shop
el: Κατάστημα

en: Short description
el: Σύντομη περιγραφή

en: Shortcodes
el: Σύντομοι κωδικοί

en: Show Author
el: Εμφάνιση συγγραφέα

en: Show Author Box
el: Εμφάνιση πλαισίου συγγραφέα

en: Show Categories
el: Εμφάνιση κατηγοριών

en: Show Comment Count
el: Εμφάνιση καταμέτρησης σχολίων

en: Show Comments
el: Εμφάνιση σχολίων

en: Show Date
el: Εμφάνιση ημερομηνίας

en: Show Divider
el: Εμφάνιση διαιρέτη

en: Show Dribbble Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Dribbble

en: Show Excerpt
el: Εμφάνιση αποσπάσματος

en: Show Facebook Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Facebook

en: Show Featured Image
el: Εμφάνιση επιλεγμένης εικόνας

en: Show Full Content
el: Εμφάνιση πλήρους περιεχομένου

en: Show Google+ Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Google +

en: Show Instagram Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Instagram

en: Show Pagination
el: Εμφάνιση σελιδοποίησης

en: Show Pinterest Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Pinterest

en: Show Post Count
el: Εμφάνιση αριθμού αναρτήσεων

en: Show Posts Count
el: Εμφάνιση αριθμού αναρτήσεων

en: Show RSS Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου RSS

en: Show Rating
el: Εμφάνιση αξιολόγησης

en: Show Ratings
el: Εμφάνιση αξιολογήσεων

en: Show Read More Button
el: Εμφάνιση κουμπιού Διαβάστε περισσότερα

en: Show Related Posts
el: Εμφάνιση σχετικών αναρτήσεων

en: Show Search Bar
el: Εμφάνιση γραμμής αναζήτησης

en: Show Social Icons
el: Εμφάνιση εικονιδίων κοινωνικής δικτύωσης

en: Show Stumbleupon Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Stumbleupon

en: Show Top Border?
el: Εμφάνιση επάνω περιγράμματος;

en: Show Trending Bar
el: Εμφάνιση γραμμής τάσεων

en: Show Tumblr Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Tumblr

en: Show Twitter Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Twitter

en: Show WooCommerce Cart
el: Εμφάνιση καλαθιού WooCommerce

en: Show Youtube Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου Youtube

en: Show author box
el: Εμφάνιση πλαισίου συγγραφέα

en: Show comments on pages
el: Εμφάνιση σχολίων σε σελίδες

en: Show comments on posts
el: Εμφάνιση σχολίων σε αναρτήσεις

en: Show dropdown menus
el: Εμφάνιση αναπτυσσόμενων μενού

en: Show related posts
el: Εμφάνιση σχετικών αναρτήσεων

en: Sidebar
el: Πλαϊνή γραμμή

en: Sidebar Location
el: Τοποθεσία Sidebar

en: Sidebar Width
el: Πλάτος πλευρικής γραμμής

en: Sidebar location
el: Τοποθεσία πλευρικής γραμμής

en: Sidebar, Project Details box below content
el: Πλαϊνή γραμμή, πλαίσιο Λεπτομέρειες έργου κάτω από το περιεχόμενο

en: Sidebar/Widget Area
el: Sidebar/περιοχή widget

en: Single Page Layout
el: Διάταξη μιας σελίδας

en: Single Post Layout
el: Διάταξη μεμονωμένης ανάρτησης

en: Single Post Page SEO
el: SEO σελίδας μεμονωμένης ανάρτησης

en: Sitemap Page Template Options
el: Επιλογές προτύπου σελίδας χάρτη ιστότοπου

en: Sitemap Sections Display
el: Εμφάνιση ενοτήτων χάρτη ιστότοπου

en: Sizing
el: Κόλλα

en: Skills:
el: Δεξιότητες:

en: Slide In Horizontally
el: Σύρετε οριζόντια

en: Slide In Vertically
el: Σύρετε κατακόρυφα

en: Slider
el: Ολισθητής

en: Slider Type
el: Τύπος ρυθμιστικού

en: Smooth Scrolling
el: Ομαλή κύλιση

en: Social Follow
el: Κοινωνική παρακολούθηση

en: Social Icons Color
el: Χρώμα εικονιδίων κοινωνικής δικτύωσης

en: Social Icons Size
el: Μέγεθος εικονιδίων κοινωνικής δικτύωσης

en: Social Media Links
el: Σύνδεσμοι μέσων κοινωνικής δικτύωσης

en: Social Media Networks
el: Δίκτυα μέσων κοινωνικής δικτύωσης

en: Social Network Follower Count Refresh
el: Ανανέωση αριθμού ακολούθων κοινωνικού δικτύου

en: Social Network Icon Size
el: Μέγεθος εικονιδίου κοινωνικού δικτύου

en: Solid
el: Στερεός

en: Sorry, No Posts Found
el: Λυπούμαστε, δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις

en: Sorry, no posts found.
el: Λυπούμαστε, δεν βρέθηκαν αναρτήσεις.

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
el: Ταξινόμηση Κατηγοριών Σύνδεσμοι κατά Όνομα/Αναγνωριστικό/Σαλιγκ/Αριθμός/Ομάδα Όρων

en: Sort Method
el: Μέθοδος ταξινόμησης

en: Sort Order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Sort Pages Links
el: Ταξινόμηση συνδέσμων σελίδων

en: Standard
el: Πρότυπο

en: Standard Blog Category
el: Τυπική κατηγορία ιστολογίου

en: Standard Blog Category With Featured Posts
el: Τυπική κατηγορία ιστολογίου με επιλεγμένες αναρτήσεις

en: Standard Blog Homepage
el: Τυπική αρχική σελίδα ιστολογίου

en: Standard or Masonry Style for Archive Pages
el: Τυπικό ή Τεκτονικό Στυλ για Σελίδες Αρχειοθέτησης

en: Star
el: Αστέρι

en: Start on New Line
el: Ξεκινήστε από τη New Line

en: Start on New Line?
el: Ξεκινήστε από τη New Line;

en: Start the ad's output on a new line?
el: Ξεκινά η έξοδος της διαφήμισης σε νέα γραμμή;

en: State
el: κατάσταση

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stumbleupon
el: Σκοντάψουν επάνω

en: Stumbleupon Profile Url
el: URL προφίλ Stumbleupon

en: Sub Heading
el: Υποεπικεφαλίδα

en: Subheader
el: Υποκεφαλίδα

en: Subheader Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς υποκεφαλίδας

en: Subheader Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς υποκεφαλίδας

en: Subject
el: Θέμα

en: Subscribe
el: Εγγραφείτε

en: Summary
el: Περίληψη

en: Summary Title
el: Τίτλος περίληψης

en: TRENDING:
el: ΤΑΣΗ:

en: Tab
el: Αυτί

en: Tab Content
el: Περιεχόμενο καρτέλας

en: Tab Item
el: Στοιχείο καρτέλας

en: Tab Item Active
el: Στοιχείο καρτέλας Ενεργό

en: Tab Item Hover
el: Τοποθετήστε το δείκτη του ποντικιού στη καρτέλα

en: Tab Settings
el: Ρυθμίσεις καρτέλας

en: Tab Text
el: Κείμενο καρτέλας

en: Tabbed Posts
el: Αναρτήσεις με καρτέλες

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Tabs Background
el: Καρτέλες φόντο

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Testimonial
el: Πιστοποιητικό

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text Size
el: Μέγεθος κειμένου

en: Text for the header of the module. Leave blank for no header for the module.
el: Κείμενο για την κεφαλίδα της ενότητας. Αφήστε κενό για να μην υπάρχει κεφαλίδα για τη μονάδα.

en: Thanks for contacting us.
el: Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

en: The Ad HTML, if not using the Image URL and Link above.
el: Το HTML της διαφήμισης, εάν δεν χρησιμοποιείται η URL εικόνας και ο σύνδεσμος παραπάνω.

en: The Map feature uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map feature, please make sure you have added your API key inside the Extra Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
el: Η λειτουργία Χάρτης χρησιμοποιεί το Google Maps API και απαιτεί ένα έγκυρο κλειδί Google API για να λειτουργήσει. Πριν χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία χάρτη, βεβαιωθείτε ότι έχετε προσθέσει το κλειδί API σας στο πλαίσιο Επιλογών Extra θέματος. Μάθετε περισσότερα σχετικά με τον τρόπο δημιουργίας του κλειδιού Google API <a href="%1$s" target="_blank">εδώ</a>.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
el: Η λειτουργική μονάδα Χαρτών χρησιμοποιεί το Google Maps API και απαιτεί ένα έγκυρο κλειδί Google API για να λειτουργήσει. Πριν χρησιμοποιήσετε τη λειτουργική μονάδα χάρτη, βεβαιωθείτε ότι έχετε προσθέσει το κλειδί API σας εδώ. Μάθετε περισσότερα σχετικά με τον τρόπο δημιουργίας του κλειδιού Google API <a target="_blank" href="%1$s">εδώ</a>.

en: The URL of the video from a <a href="%s" target="_blank">Supported oEmbed Video Provider</a>, or URL of any video. Click "Add Video URL" to add more file types. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)
el: Η URL του βίντεο από έναν <a href="%s" target="_blank">Υποστηρίζεται oEmbed Video Provider</a> ή η URL οποιουδήποτε βίντεο. Κάντε κλικ στην "Προσθήκη URL βίντεο" για να προσθέσετε περισσότερους τύπους αρχείων. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, κ.λπ.)

en: The color used for this category throughout the site.
el: Το χρώμα που χρησιμοποιείται για αυτήν την κατηγορία σε όλο τον ιστότοπο.

en: The color used for this user throughout the site.
el: Το χρώμα που χρησιμοποιείται για αυτόν τον χρήστη σε ολόκληρο τον ιστότοπο.

en: The format for the date display in PHP date() format
el: Η μορφή για την εμφάνιση της ημερομηνίας σε μορφή PHP date().

en: The name of your facebook page, not the full URL. If your facebook url is: "http://www.facebook.com/elegantthemes", then your page name is: "elegantthemes"
el: Το όνομα της σελίδας σας στο facebook, όχι η πλήρης URL. Εάν η URL στο facebook είναι: " http://www.facebook.com/elegantthemes ", τότε το όνομα της σελίδας σας είναι: "elegantthemes"

en: The number of posts shown per page.
el: Ο αριθμός των αναρτήσεων που εμφανίζονται ανά σελίδα.

en: The number of posts shown.
el: Ο αριθμός των αναρτήσεων που εμφανίζονται.

en: The primary heading.
el: Η κύρια επικεφαλίδα.

en: The speed, in seconds, in which it will auto rotate to the next slide.
el: Η ταχύτητα, σε δευτερόλεπτα, με την οποία θα περιστραφεί αυτόματα στην επόμενη διαφάνεια.

en: The speed, in seconds, in which the slider will auto rotate to the next slide. Leave empty to disable autoplay.
el: Η ταχύτητα, σε δευτερόλεπτα, κατά την οποία το ρυθμιστικό θα περιστραφεί αυτόματα στην επόμενη διαφάνεια. Αφήστε κενό για να απενεργοποιήσετε την αυτόματη αναπαραγωγή.

en: The sub heading.
el: Η υποεπικεφαλίδα.

en: Theme Customizer
el: Προσαρμογή θέματος

en: Theme Options
el: επιλογές θέματος

en: There was a problem, please try again.
el: Παρουσιάστηκε πρόβλημα, δοκιμάστε ξανά.

en: This controls default direction of the lazy-loading animation.
el: Αυτό ελέγχει την προεπιλεγμένη κατεύθυνση της κινούμενης εικόνας με αργή φόρτωση.

en: This is an optional title to display for this module.
el: Αυτός είναι ένας προαιρετικός τίτλος για εμφάνιση για αυτήν την ενότητα.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
el: Αυτή η επιλογή σάς επιτρέπει να αλλάξετε τον τρόπο εμφάνισης των ημερομηνιών σας. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στον κώδικα του WordPress εδώ: <a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Μορφοποίηση ημερομηνίας και ώρας</a>

en: This option allows you to control how many tiers your pages dropdown menu has in the default theme created main menu. Increasing the number allows for additional menu items to be shown. This setting is not applicable If you are using a custom menu and not the default theme created main menu.
el: Αυτή η επιλογή σάς επιτρέπει να ελέγχετε πόσες βαθμίδες έχει το αναπτυσσόμενο μενού των σελίδων σας στο κύριο μενού που δημιουργήθηκε το προεπιλεγμένο θέμα. Η αύξηση του αριθμού επιτρέπει την εμφάνιση πρόσθετων στοιχείων μενού. Αυτή η ρύθμιση δεν ισχύει Αν χρησιμοποιείτε προσαρμοσμένο μενού και όχι το κύριο μενού που δημιουργήθηκε από το προεπιλεγμένο θέμα.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
el: Αυτή η επιλογή σάς επιτρέπει να ελέγχετε πόσα μέτρα έχει το αναπτυσσόμενο μενού των σελίδων σας. Η αύξηση του αριθμού επιτρέπει την εμφάνιση πρόσθετων στοιχείων μενού.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
el: Αυτή η ανάρτηση προστατεύεται με κωδικό πρόσβασης. Εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης για να δείτε τα σχόλια.

en: This will add a border to the top side of the module.
el: Αυτό θα προσθέσει ένα περίγραμμα στην επάνω πλευρά της μονάδας.

en: This will be used as the border color for this module.
el: Αυτό θα χρησιμοποιηθεί ως χρώμα περιγράμματος για αυτήν την ενότητα.

en: This will be used as the text color for the header text of the module.
el: Αυτό θα χρησιμοποιηθεί ως χρώμα κειμένου για το κείμενο κεφαλίδας της ενότητας.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
el: Αυτό θα αλλάξει την ετικέτα της μονάδας στο builder για εύκολη αναγνώριση.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
el: Αυτό θα ενεργοποιήσει τις Google Fonts για μη αγγλικές γλώσσες.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
el: Αυτό θα επιτρέψει τη χρήση αποσπασμάτων σε αναρτήσεις ή σελίδες.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
el: Αυτό θα επιστρέψει όλες τις ρυθμίσεις σε όλη τη σελίδα επιλογών στις προεπιλεγμένες τιμές τους. <strong>Είστε σίγουροι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό;</strong>

en: Title
el: Τίτλος

en: Title Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς τίτλου

en: Title Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς τίτλου

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Toggle
el: Μεταβάλλω

en: Toggle Icon Size
el: Εναλλαγή μεγέθους εικονιδίου

en: Toggle Padding
el: Εναλλαγή συμπλήρωσης

en: Top
el: Μπλουζα

en: Top & Bottom Padding
el: Επάνω και κάτω επένδυση

en: Top Rated
el: Κορυφαία βαθμολογία

en: Top to Bottom
el: Από πάνω προς τα κάτω

en: Trending Font
el: Τάσεις γραμματοσειράς

en: Trending Font Style
el: Τερματικό στυλ γραμματοσειράς

en: Trending Label Text Color
el: Τάσεις χρώματος κειμένου ετικέτας

en: Trending Text Size
el: Τάσεις Μέγεθος κειμένου

en: Trending Title Text Color
el: Τάσεις Χρώμα κειμένου τίτλου

en: Tumblr Profile Url
el: URL προφίλ Tumblr

en: Turn pagination on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τη σελιδοποίηση.

en: Turn the autoplay feature on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τη λειτουργία αυτόματης αναπαραγωγής.

en: Turn the dispay of each post's date on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την προβολή της ημερομηνίας κάθε ανάρτησης.

en: Turn the display of each post's author on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση του συντάκτη κάθε ανάρτησης.

en: Turn the display of each post's categories on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση των κατηγοριών κάθε ανάρτησης.

en: Turn the display of each post's ccomments on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση των σχολίων κάθε ανάρτησης.

en: Turn the display of each post's comment count on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση της καταμέτρησης σχολίων κάθε ανάρτησης.

en: Turn the display of each post's date on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση της ημερομηνίας κάθε ανάρτησης.

en: Turn the display of each post's featured image on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση της επιλεγμένης εικόνας κάθε ανάρτησης.

en: Turn the display of each post's rating on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση της βαθμολογίας κάθε ανάρτησης.

en: Turn the display of each post's rating stars on or off.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση των αστεριών βαθμολογίας κάθε ανάρτησης.

en: Tweet
el: Τιτίβισμα

en: Twitter Profile Url
el: URL προφίλ Twitter

en: Type
el: Τύπος

en: Type an address and click find to place a marker at that address.
el: Πληκτρολογήστε μια διεύθυνση και κάντε κλικ στην εύρεση για να τοποθετήσετε έναν δείκτη σε αυτήν τη διεύθυνση.

en: Type of the box
el: Τύπος κουτιού

en: Typography
el: Τυπογραφία

en: Typography Settings
el: Ρυθμίσεις τυπογραφίας

en: URL of the ad image.
el: URL της εικόνας της διαφήμισης.

en: URL the ad's image links to.
el: URL στην εικόνα της διαφήμισης που συνδέεται με.

en: USERNAME
el: ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ

en: Underline
el: Υπογραμμίζω

en: Update Skill
el: Ενημέρωση δεξιοτήτων

en: Upload
el: Μεταφόρτωση

en: Upload A Video File
el: Ανεβάστε ένα αρχείο βίντεο

en: Upload an Image
el: Ανεβάστε μια εικόνα

en: Uppercase
el: Κεφαλαία

en: Use Google Fonts
el: Χρησιμοποιήστε Google Fonts

en: Use as default for any category that does not have a specific layout set.
el: Χρησιμοποιείται ως προεπιλογή για κάθε κατηγορία που δεν έχει συγκεκριμένο σύνολο διάταξης.

en: Use combined and minified CSS file to speed up your site's page load.
el: Χρησιμοποιήστε συνδυασμένο και ελαχιστοποιημένο αρχείο CSS για να επιταχύνετε τη φόρτωση της σελίδας του ιστότοπού σας.

en: Use combined and minified javascript file to speed up your site's page load.
el: Χρησιμοποιήστε συνδυασμένο και ελαχιστοποιημένο αρχείο JavaScript για να επιταχύνετε τη φόρτωση της σελίδας του ιστότοπού σας.

en: Use excerpts when defined
el: Χρησιμοποιήστε αποσπάσματα όταν ορίζονται

en: Use resizing
el: Χρησιμοποιήστε αλλαγή μεγέθους

en: Use this layout as the default layout?
el: Να χρησιμοποιηθεί αυτή η διάταξη ως προεπιλεγμένη διάταξη;

en: Use this layout as the home layout?
el: Να χρησιμοποιηθεί αυτή η διάταξη ως διάταξη σπιτιού;

en: Use this layout on the categories selected above.
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν τη διάταξη στις κατηγορίες που επιλέχθηκαν παραπάνω.

en: Used for icon button type
el: Χρησιμοποιείται για τον τύπο κουμπιού εικονιδίου

en: User Name
el: Ονομα χρήστη

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Vertically Centered
el: Κάθετα στο κέντρο

en: Video
el: βίντεο

en: Video Format Options
el: Επιλογές μορφής βίντεο

en: Video URL
el: URL βίντεο

en: View Category Layout
el: Προβολή διάταξης κατηγορίας

en: View Project
el: Προβολή έργου

en: View The Project
el: Δείτε το έργο

en: View all posts by %s
el: Προβολή όλων των αναρτήσεων από %s

en: Website Content Width
el: Πλάτος περιεχομένου ιστότοπου

en: Website Gutter Width
el: Πλάτος υδρορροής ιστότοπου

en: Welcome to Extra! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
el: Καλώς ήρθατε στο Extra! Πριν ξεκινήσετε το νέο σας θέμα, επισκεφθείτε τη σελίδα <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Τεκμηρίωση</a> για πρόσβαση σε δεκάδες εις βάθος σεμινάρια.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
el: Όταν ορίζετε τις λέξεις-κλειδιά σας χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε αυτήν την τιμή για το προσαρμοσμένο πεδίο Όνομα. Η τιμή του προσαρμοσμένου πεδίου θα πρέπει να είναι οι μετα λέξεις-κλειδιά που θέλετε να χρησιμοποιήσετε, διαχωρισμένες με κώμα.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
el: Όταν ορίζετε τη μετα-περιγραφή σας χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε αυτήν την τιμή για το προσαρμοσμένο πεδίο Όνομα. Η τιμή του προσαρμοσμένου πεδίου θα πρέπει να είναι η προσαρμοσμένη περιγραφή που θέλετε να χρησιμοποιήσετε.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
el: Όταν ορίζετε τον τίτλο σας χρησιμοποιώντας προσαρμοσμένα πεδία, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε αυτήν την τιμή για το προσαρμοσμένο πεδίο Όνομα. Η τιμή του προσαρμοσμένου πεδίου θα πρέπει να είναι ο προσαρμοσμένος τίτλος που θέλετε να χρησιμοποιήσετε.

en: Whether to show the post count.
el: Εάν θα εμφανιστεί ο αριθμός αναρτήσεων.

en: Widget Bullet Color
el: Χρώμα κουκκίδας widget

en: Widget Header Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς κεφαλίδας widget

en: Widget Header Font Style
el: Στυλ γραμματοσειράς κεφαλίδας widget

en: Widget Heading Color
el: Χρώμα επικεφαλίδας widget

en: Widget Link Color
el: Χρώμα συνδέσμου widget

en: Widget Text Color
el: Χρώμα κειμένου widget

en: WooCommerce Sidebar Location
el: Τοποθεσία πλευρικής WooCommerce

en: WooCommerce Sidebar/Widget Area
el: WooCommerce Sidebar/περιοχή widget

en: Yes
el: Ναί

en: You are already logged in.
el: Ειστε ηδη συνδεδεμενος.

en: You can disable this option if you want to remove the author box from single post pages.
el: Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε να αφαιρέσετε το πλαίσιο συντάκτη από σελίδες μεμονωμένων αναρτήσεων.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
el: Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε να καταργήσετε τη φόρμα σχολίων και σχολίων από σελίδες μεμονωμένων αναρτήσεων.

en: You can disable this option if you want to remove the related posts from single post pages.
el: Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή εάν θέλετε να καταργήσετε τις σχετικές αναρτήσεις από σελίδες μεμονωμένων αναρτήσεων.

en: You can find all the info on how to obtain all the needed API credentials here: %s
el: Μπορείτε να βρείτε όλες τις πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο απόκτησης όλων των απαραίτητων διαπιστευτηρίων API εδώ: %s

en: You can find the User Id at the end of your Google+ URL. For example if the URL was: http://plus.google.com/+elegentthemes, the User Id would be: +elegenthemes
el: Μπορείτε να βρείτε το αναγνωριστικό χρήστη στο τέλος της URL του Google +. Για παράδειγμα, εάν η URL ήταν: http://plus.google.com/ +elegentthemes, το αναγνωριστικό χρήστη θα ήταν: +elegenthemes

en: You don't have pages
el: Δεν έχετε σελίδες

en: Your Rating:
el: Η βαθμολογία σας:

en: Your latest posts
el: Οι τελευταίες σου αναρτήσεις

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
el: Οι πιο πρόσφατες αναρτήσεις του ιστότοπού σας.

en: Your site&#8217;s most recent Reviews (posts which have review).
el: Οι πιο πρόσφατες Κριτικές του ιστότοπού σας (αναρτήσεις που έχουν κριτική).

en: Your site&#8217;s most recent Videos (Posts which use video format).
el: Τα πιο πρόσφατα βίντεο του ιστότοπού σας (Αναρτήσεις που χρησιμοποιούν μορφή βίντεο).

en: Your site&#8217;s most recent comments.
el: Τα πιο πρόσφατα σχόλια του ιστότοπού σας.

en: Youtube Profile Url
el: URL προφίλ Youtube

en: Youtube Username
el: Όνομα χρήστη Youtube

en: Zoom Icon Color
el: Χρώμα εικονιδίου ζουμ

en: by
el: με

en: by %s
el: κατά %s

[ctx: clear static resources]
en: Clear
el: Σαφή

en: comment count
el: καταμέτρηση σχολίων

[ctx: documentation links]
en: Support
el: Υποστήριξη

[ctx: general options]
en: General
el: Γενικός

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
el: Ενσωμάτωση

[ctx: layout type general name]
en: Category Layouts
el: Διατάξεις κατηγορίας

[ctx: layout type singular name]
en: Category Layout
el: Διάταξη κατηγορίας

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
el: Πλοήγηση

[ctx: noun]
en: COMMENT
el: ΣΧΟΛΙΟ

[ctx: page/post]
en: Layout
el: Διάταξη

[ctx: project item]
en: Add New
el: Προσθεσε νεο

[ctx: project type general name]
en: Projects
el: Εργα

[ctx: project type singular name]
en: Project
el: Εργο

en: settings reset.
el: επαναφορά ρυθμίσεων.

en: settings saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
el: Διαφημίσεις

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
el: Χρωματισμός

[ctx: theme updates]
en: Updates
el: Ενημερώσεις

en: you don't have sufficient permissions to access this page
el: δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για πρόσβαση σε αυτήν τη σελίδα
