Extra 2.22.2 - en to bg translation catalogue (1076 entries)

en:  You can find all the info on how to obtain all the required credentials here: %s
bg: Можете да намерите цялата информация за това как да получите всички необходими идентификационни данни тук: %s

en: %d Items
bg: %d елемента

en: %d Items in Cart
bg: %d артикула в количката

en: %d%%
bg: %d %%

en: %s Theme Options
bg: Опции за тема %s

en: %s ago
bg: преди %s

en: &hellip;
bg: …

en: &laquo; Previous
bg: « Предишен

en: + Add One More Tab
bg: + Добавете още един раздел

en: 0 Comments
bg: 0 коментара

en: 1 Column
bg: 1 колона

en: 1 Comment
bg: 1 коментар

en: 1/2 + 1/4 + 1/4 Columns
bg: 1/2 + 1/4 + 1/4 колони

en: 1/3 + 2/3 Columns
bg: 1/3 + 2/3 колони

en: 1/4 + 1/2 + 1/4 Columns
bg: 1/4 + 1/2 + 1/4 колони

en: 1/4 + 1/4 + 1/2 Columns
bg: 1/4 + 1/4 + 1/2 колони

en: 1/4 + 3/4 Columns
bg: 1/4 + 3/4 колони

en: 2 Columns
bg: 2 колони

en: 2/3 + 1/3 Columns
bg: 2/3 + 1/3 колони

en: 3 Columns
bg: 3 колони

en: 3/4 + 1/4 Columns
bg: 3/4 + 1/4 колони

en: 4 Columns
bg: 4 колони

en: 404 Not Found
bg: 404 Страницата не е намерена

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
bg: <div class="updated"><p>Това е нова инсталация на тема %1$s. Не забравяйте да отидете в <a href="%2$s">ePanel</a>, за да го настроите. Това съобщение ще изчезне, след като щракнете върху бутона Запазване в <a href="%2$s">страница с опции за темата</a>.</p></div>

en: <span class="button" title="%title"></span>
bg: <span class="button" title="%заглавие"></span>

en: <span class="button">Next Entries</span>
bg: <span class="button">Следващи записи</span>

en: <span class="button">Next</span><span class="title">%title</span>
bg: <span class="button">Следващия</span><span class="title">%title</span>

en: <span class="button">Older Entries</span>
bg: <span class="button">По-стари записи</span>

en: <span class="button">Previous</span><span class="title">%title</span>
bg: <span class="button">Предишен</span><span class="title">%title</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
bg: <span class="meta-nav">←</span> По-стари коментари

en: A static page
bg: Статична страница

en: API Key
bg: API ключ

en: About The Author
bg: За автора

en: Above Post
bg: Над пост

en: Accent color
bg: Цвят на акцента

en: Access Token
bg: Жетон за достъп

en: Access Token Secret
bg: Secret Token за достъп

en: Access Token Secret:
bg: Secret Token за достъп:

en: Access token:
bg: Жетон за достъп:

en: Accordion
bg: Акордеон

en: Active Tab Background Color
bg: Цвят на фона на активния раздел

en: Active Tab Text Color
bg: Цвят на текста на активния раздел

en: Ad
bg: реклама

en: Ad #
bg: Реклама #

en: Ad #%d
bg: Реклама #%d

en: Ad HTML
bg: Рекламен HTML

en: Ad HTML:
bg: HTML код на рекламата:

en: Ad Image
bg: Рекламно изображение

en: Ad Link
bg: Рекламна връзка

en: Add API Key
bg: Добавете API ключ

en: Add Ad
bg: Добавете реклама

en: Add Another Video URL
bg: Добавете URL на друг видеоклип

en: Add Audio File
bg: Добавете аудио файл

en: Add Author Bio
bg: Добавете биография на автора

en: Add Breakdown
bg: Добавете разбивка

en: Add ET Box
bg: Добавете ET кутия

en: Add ET Button
bg: Добавете бутон ET

en: Add ET Learn more block
bg: Добавете блок ET Научете повече

en: Add ET Tabs
bg: Добавете раздели ET

en: Add Gallery Images
bg: Добавете изображения от галерията

en: Add Images
bg: Добавяне на изображения

en: Add New Ad
bg: Добавяне на нова реклама

en: Add New Category Layout
bg: Добавяне на ново оформление на категория

en: Add New Project
bg: Добавете нов проект

en: Add New Project Skill
bg: Добавете ново умение за проект

en: Add New Tab
bg: Добавяне на нов раздел

en: Add a Tooltip Text
bg: Добавете текст на подсказка

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
bg: Добавяне на код към <body> (подходящо за проследяване на кодове като google analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
bg: Добавете код към <head> на вашия блог

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
bg: Добавете код в долната част на вашите публикации, преди коментарите

en: Add code to the top of your posts
bg: Добавете код в горната част на вашите публикации

en: Add or Remove Skills
bg: Добавяне или премахване на умения

en: Additional Info
bg: Допълнителна информация

en: Address
bg: Адрес

en: Admin Label
bg: Администраторски етикет

en: Ads
bg: реклами

en: Adsense's responsive ad units require the ads' container to have a fixed width. Enabling this option applies a fixed width to this ad's container.
bg: Адаптивните рекламни елементи на Adsense изискват рекламният контейнер да има фиксирана ширина. Активирането на тази опция прилага фиксирана ширина към контейнера на тази реклама.

en: Advertisement
bg: Реклама

en: All
bg: всичко

en: All Category Layouts
bg: Оформления на всички категории

en: All Project Skills
bg: Всички умения за проекти

en: All Projects
bg: Всички проекти

en: Alternative text for image
bg: Алтернативен текст за изображение

en: Amount of archive months to display.
bg: Количество архивни месеци за показване.

en: Amount of recent posts to display.
bg: Количество скорошни публикации за показване.

en: An <a href="%s">Extra Theme Layout</a> (select below)
bg: <a href="%s">Extra оформление на темата</a> (изберете по-долу)

en: An Extra Category Layout
bg: Оформление на Extra категория

en: Animation
bg: Анимация

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
bg: Всеки код, който поставите тук, ще се появи в основния раздел на всички страници на вашия блог. Това е полезно, ако трябва да въведете проследяващ пиксел за брояч на състояние като Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
bg: Всеки код, който поставите тук, ще се появи в главата на всяка страница от вашия блог. Това е полезно, когато трябва да добавите JavaScript или CSS към всички страници.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
bg: Всеки код, който поставите тук, ще бъде поставен в горната част на всички отделни публикации. Това е полезно, ако искате да интегрирате неща като връзки за социални отметки.

en: App ID
bg: ID на приложението

en: App Secret
bg: Тайна на приложението

en: Archive Heading Text Color
bg: Цвят на текста на заглавието на архива

en: Archives
bg: Архив

en: Ascending
bg: Възходящ

en: Aside
bg: Настрана

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Audio
bg: аудио

en: Audio File Subtitle
bg: Субтитри на аудио файлове

en: Audio File Title
bg: Заглавие на аудио файла

en: Audio File URL
bg: URL на аудио файл

en: Audio Format Options
bg: Опции за аудио формат

en: Author
bg: Автор

en: Author Image URL
bg: URL на изображението на автора

en: Authorize
bg: Упълномощаване

en: Authors Page Template Options
bg: Опции за шаблон на страницата на авторите

en: Authors to display
bg: Автори за показване

en: Auto
bg: Автоматичен

en: Auto Speed
bg: Автоматична скорост

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
bg: Автоматична скорост на плъзгача (работи само ако Auto е зададено на yes)

en: Autoplay
bg: Автоматично изпълнение

en: Autoplay Speed
bg: Скорост на автоматично възпроизвеждане

en: Back To Top
bg: Върнете се в началото

en: Back To Top Button
bg: Бутон за връщане към началото

en: Background Color
bg: Цвят на фона

en: Background Settings
bg: Настройки на фона

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Bar Border Radius
bg: Радиус на границата на лентата

en: Bar Counter
bg: Бар плот

en: Bar Padding
bg: Подплата за бар

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page.
bg: Преди да можете да получавате актуализации на продукта, първо трябва да удостоверите абонамента си за Elegant Themes. За да направите това, трябва да въведете както вашето потребителско име за Elegant Themes, така и своя Elegant Themes API ключ за Elegant Themes. За да намерите своя API ключ, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">Влизам</a> акаунта си в Elegant Themes и отворете страницата <strong>Акаунт > API ключ</strong>.

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. Your username is the same username you use when logging in to <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>
bg: Преди да можете да получавате актуализации на продукта, първо трябва да удостоверите абонамента си за Elegant Themes. За да направите това, трябва да въведете както вашето потребителско име за Elegant Themes, така и своя Elegant Themes API ключ за Elegant Themes. Вашето потребителско име е същото потребителско име, което използвате, когато влизате в <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>

en: Below Header
bg: Под заглавката

en: Below Post
bg: Под публикацията

en: Blog
bg: Блог

en: Blog Feed Masonry
bg: Блог Feed Масонство

en: Blog Feed Page Template Options
bg: Опции за шаблон на страница за емисии на блогове

en: Blog Feed Standard
bg: Стандарт за емисии на блогове

en: Blog Feed Title
bg: Заглавие на емисия на блог

en: Blogger
bg: Блогър

en: Blurb
bg: Резюме

en: Body
bg: Тяло

en: Body Font
bg: Основен шрифт

en: Body Line Height
bg: Височина на линията на тялото

en: Body Link Color
bg: Цвят на връзката на тялото

en: Body Text Color
bg: Цвят на основния текст

en: Body Text Size
bg: Размер на основния текст

en: Body/Link Font Style
bg: Стил на шрифта на тялото/връзката

en: Body/Link Line Height
bg: Височина на линията на тялото/връзката

en: Body/Link Text Size
bg: Размер на текста на тялото/връзката

en: Bold
bg: Удебелен

en: Border
bg: Граница

en: Border Color
bg: Цвят на рамката

en: Border Radius
bg: Радиус на границата

en: Border Width
bg: Ширина на границата

en: Bottom
bg: Отдолу

en: Bottom Bar
bg: Долна лента

en: Bottom to Top
bg: Отдолу нагоре

en: Boxed Layout - Background color
bg: Оформление в кутия - цвят на фона

en: Breakdown #
bg: Разбивка #

en: Breakdown #%d
bg: Разбивка #%d

en: Button Font Style
bg: Стил на шрифта на бутона

en: Button Hover Styles
bg: Стилове при задържане на бутон

en: Button Styles
bg: Стилове на бутони

en: Buttons
bg: Бутони

en: Buttons Font
bg: Шрифт на бутоните

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
bg: По подразбиране коментарите не се поставят на страници, но ако искате да позволите на хората да коментират вашите страници, просто активирайте тази опция.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
bg: По подразбиране страниците са сортирани по име. Ако обаче предпочитате да са сортирани по ID, можете да коригирате тази настройка.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
bg: По подразбиране лентата за навигация остава в горната част на екрана през цялото време. Предлагаме да деактивирате тази опция, ако трябва да използвате лого, по-високо от това по подразбиране.

en: By default the theme creates a Home link in the default created menu, that when clicked leads back to your blog's homepage. If however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
bg: По подразбиране темата създава връзка Начало в създаденото по подразбиране меню, което при щракване води обратно към началната страница на вашия блог. Ако обаче използвате статична начална страница и вече сте създали страница, наречена Начало за използване, това ще доведе до дублирана връзка. В този случай трябва да деактивирате тази функция, за да премахнете връзката.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
bg: По подразбиране темата създава заглавия на публикации въз основа на заглавието на публикацията и името на блога ви. Ако искате да направите вашето мета заглавие различно от действителното ви заглавие на публикация, можете да дефинирате персонализирано заглавие за всяка публикация, като използвате персонализирани полета. Тази опция трябва да е активирана, за да работят персонализираните заглавия, и трябва да изберете персонализирано име на поле за вашето заглавие по-долу.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
bg: По подразбиране темата не добавя ключови думи към заглавката ви. Повечето търсачки вече не използват ключови думи за класиране на вашия сайт, но някои хора все пак ги дефинират за всеки случай. Ако искате да добавите мета ключови думи към заглавката си, активирайте тази опция и попълнете полето за персонализирани ключови думи по-долу.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
bg: По подразбиране темата използва комбинация от името на вашия блог и описанието на вашия блог, както е дефинирано, когато сте създали своя блог, за да създаде заглавия на началната ви страница. Ако обаче искате да създадете персонализирано заглавие, просто активирайте тази опция и попълнете полето за персонализирано заглавие по-долу.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
bg: По подразбиране темата използва описанието на вашия блог, както е дефинирано, когато сте създали своя блог, за да попълни полето за мета описание. Ако искате да използвате различно описание, активирайте тази опция и попълнете полето за потребителско описание по-долу.

en: CSS Class
bg: CSS клас

en: Call To Action
bg: Призив за действие

en: Callback function: "%s" doesnt exist
bg: Функция за обратно извикване: " %s " не съществува

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URL's all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
bg: Канонизирането помага да се предотврати индексирането на дублирано съдържание от търсачките и в резултат на това може да помогне за избягване на санкции за дублирано съдържание и влошаване на ранга на страницата. Някои страници може да имат различни URL, водещи до едно и също място. Например domain.com, domain.com/index.html и www.domain.com са различни URL, водещи към вашата начална страница. От гледна точка на търсачката, тези дублиращи се URL адреси, които също често се появяват поради персонализирани постоянни връзки, могат да се третират поотделно, вместо като една дестинация. Дефинирането на каноничен URL адрес казва на търсачката кой URL искате да използвате официално. Темата базира своите канонични URL адреси на вашите постоянни връзки и името на домейна, дефинирано в раздела с настройки на wp-admin.

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
bg: Канонизирането помага да се предотврати индексирането на дублирано съдържание от търсачките и в резултат на това може да помогне за избягване на санкции за дублирано съдържание и влошаване на ранга на страницата. Някои страници може да имат различни URL, всички водещи към едно и също място. Например domain.com, domain.com/index.html и www.domain.com са различни URL адреси, водещи към вашата начална страница. От гледна точка на търсачката, тези дублиращи се URL адреси, които също често се появяват поради персонализирани постоянни връзки, могат да се третират поотделно, вместо като една дестинация. Дефинирането на каноничен URL адрес казва на търсачката кой URL искате да използвате официално. Темата базира своите канонични URL адреси на вашите постоянни връзки и името на домейна, дефинирано в раздела с настройки на wp-admin.

en: Captcha Font Size
bg: Размер на шрифта Captcha

en: Captcha Font Style
bg: Стил на шрифта Captcha

en: Caption
bg: Надпис

en: Caption Background Color
bg: Цвят на фона на надписа

en: Caption Font Size
bg: Размер на шрифта на надписа

en: Caption Font Style
bg: Стил на шрифта на надписа

en: Caption goes here
bg: Надписът е тук

en: Caption title goes here
bg: Тук влиза заглавието на надписа

en: Categories
bg: Категории

en: Categories:
bg: Категории:

en: Category
bg: Категория

en: Category Builder
bg: Категория Builder

en: Centered
bg: Центрирано

en: Change Your API Key
bg: Променете вашия API ключ

en: Channel Name
bg: Име на канала

en: Chat
bg: Чат

en: Check and sort the sitemap sections you would like to be displayed.
bg: Проверете и сортирайте секциите на картата на сайта, които искате да се показват.

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да показвате мета описания на категории/архивни страници. Описанието се основава на описанието на категорията, което избирате, когато създавате/редактирате вашата категория в wp-admin.

en: Choose Categories.
bg: Изберете Категории.

en: Choose From the Most Used Skills
bg: Изберете от най-използваните умения

en: Choose Sidebar/Widget Area
bg: Изберете странична лента/област за приспособления

en: Choose a category.
bg: Избери категория.

en: Choose a heading style.
bg: Изберете стил на заглавие.

en: Choose a sort method.
bg: Изберете метод на сортиране.

en: Choose a sort order.
bg: Изберете ред на сортиране.

en: Choose an Image
bg: Изберете изображение

en: Choose button color
bg: Изберете цвят на бутона

en: Choose button type
bg: Изберете тип бутон

en: Choose categories.
bg: Изберете категории.

en: Choose title autogeneration method
bg: Изберете метод за автоматично генериране на заглавие

en: Choose whether standard or masonry display style for archive pages for tags, author posts, search results.
bg: Изберете дали стандартен или зидарски стил на показване за архивни страници за етикети, авторски публикации, резултати от търсене.

en: Choose which items to display in the postinfo section
bg: Изберете кои елементи да се показват в секцията с информация за публикацията

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
bg: Изберете да, ако искате автоматична анимация на плъзгача

en: Circle Counter
bg: Брояч на кръгове

en: Click here to learn more
bg: Щракнете тук, за да научите повече

en: Closed Title Font Style
bg: Стил на шрифта на затворено заглавие

en: Code Integration
bg: Интегриране на код

en: Color
bg: Цвят

en: Column Layout
bg: Оформление на колона

en: Comments
bg: Коментари

en: Consumer Key
bg: Ключ на потребителя

en: Consumer Key:
bg: Ключ на потребителя:

en: Consumer Secret
bg: Потребителска тайна

en: Consumer Secret:
bg: Потребителска тайна:

en: Contact Form
bg: форма за контакти

en: Contact Form Map
bg: Карта на формата за контакт

en: Contact Form Title
bg: Заглавие на формуляра за контакт

en: Contact Page Template Options
bg: Опции за шаблон на страница за контакт

en: Content
bg: Съдържание

en: Content Font Size
bg: Размер на шрифта на съдържанието

en: Content Font Style
bg: Стил на шрифта на съдържанието

en: Content goes here
bg: Съдържанието отива тук

en: Content text or html
bg: Текст на съдържанието или html

en: Countdown
bg: обратно броене

en: Current Category / Tag / Taxonomy
bg: Текуща категория / Етикет / Таксономия

en: Current Color
bg: Текущ цвят

en: Currently viewing archives from %1$s
bg: В момента преглеждате архиви от %1$s

en: Custom CSS
bg: Персонализиран CSS

en: Custom Title
bg: Персонализирано заглавие

en: Custom field Name to be used for description
bg: Персонализирано поле Име, което да се използва за описание

en: Custom field Name to be used for keywords
bg: Име на потребителско поле, което да се използва за ключови думи

en: Custom field Name to be used for title
bg: Персонализирано поле Име, което да се използва за заглавие

en: Dashed
bg: Пунктирна

en: Date
bg: Дата

en: Date Format
bg: Формат на датата

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default (%s)
bg: По подразбиране (%s)

en: Default Category
bg: Категория по подразбиране

en: Default Post Format
bg: Формат на публикацията по подразбиране

en: Define a character to separate BlogName and Post title
bg: Дефинирайте знак за разделяне на името на блога и заглавието на публикацията

en: Delicious
bg: Много вкусен

en: Descending
bg: Спускане

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
bg: Проектирано от %1$s | Осъществено от %2$s

en: Details Font Style
bg: Подробности Стил на шрифта

en: Disable this option to remove Google Maps API script from your page. Note: Modules which relies to Google Maps API script such as Maps and Fullwidth Maps are still loaded, but will not work unless you manually add Google Maps API script.
bg: Деактивирайте тази опция, за да премахнете скрипта на Google Maps API от вашата страница. Забележка: Модули, които разчитат на Google Maps API, като Maps и Fullwidth Maps, все още се зареждат, но няма да работят, освен ако не добавите ръчно Google Maps API.

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
bg: Деактивирайте тази опция, за да премахнете Google Fonts от вашите страници Divi Builder.

en: Disable top tier dropdown menu links
bg: Деактивирайте връзките към падащото меню на най-горното ниво

en: Disabled
bg: хора с увреждания

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
bg: Деактивирането на тази опция ще премахне основния код по-долу от вашия блог. Това ви позволява да премахнете кода, като същевременно го запазите за по-късна употреба.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
bg: Деактивирането на тази опция ще премахне заглавния код по-долу от вашия блог. Това ви позволява да премахнете кода, като същевременно го запазите за по-късна употреба.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
bg: Деактивирането на тази опция ще премахне единичния долен код по-долу от вашия блог. Това ви позволява да премахнете кода, като същевременно го запазите за по-късна употреба.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
bg: Деактивирането на тази опция ще премахне единичния горен код по-долу от вашия блог. Това ви позволява да премахнете кода, като същевременно го запазите за по-късна употреба.

en: Display # of Tweets:
bg: Показване на брой туитове:

en: Display Featured Posts Only
bg: Показване само на избрани публикации

en: Display Home link
bg: Показване на начална връзка

en: Display Style
bg: Стил на дисплея

en: Display a list of authors.
bg: Показване на списък с автори.

en: Display a login form.
bg: Покажете форма за влизане.

en: Display ads.
bg: Показване на реклами.

en: Display comment date?
bg: Да се покаже датата на коментара?

en: Display method
bg: Метод на показване

en: Display post categories?
bg: Показване на категории публикации?

en: Display post count
bg: Показване на броя публикации

en: Display post date?
bg: Показване на датата на публикуване?

en: Display post thumbnail?
bg: Показване на миниатюра на публикацията?

en: Display the post's exceprt or full content. If full content, then it will truncate to the more tag if used.
bg: Показване на извадка или пълно съдържание на публикацията. Ако е пълно съдържание, то ще бъде съкратено до маркера more, ако се използва.

en: Display your follower counts from top social networks
bg: Покажете броя на вашите последователи от водещите социални мрежи

en: Display your recent tweets.
bg: Покажете последните си туитове.

en: Divi Library
bg: Библиотека Divi

en: Divider
bg: Разделител

en: Divider Height
bg: Височина на разделителя

en: Divider Position
bg: Позиция на разделителя

en: Divider Style
bg: Разделителен стил

en: Divider Weight
bg: Тегло на делителя

en: Do not display posts that have been displayed on previous modules.
bg: Не показвайте публикации, които са били показвани в предишни модули.

en: Don't Show Author
bg: Не показвай автора

en: Don't Show Categories
bg: Не показвай категории

en: Don't Show Comment Count
bg: Не показвай броя на коментарите

en: Don't Show Date
bg: Не показвай дата

en: Don't Show Featured Image
bg: Не показвай представено изображение

en: Don't Show Ratings
bg: Не показвай оценки

en: Dotted
bg: На точки

en: Double
bg: Двойна

en: Drag the marker and the address will be updated automatically. Change the zoom and the zoom level will be saved as well.
bg: Плъзнете маркера и адресът ще се актуализира автоматично. Променете мащаба и нивото на мащаба също ще бъде запазено.

en: Dribbble
bg: Дрибъл

en: Dribbble Profile Url
bg: URL адрес на профил на URL

en: Dropdown Menu Animation
bg: Анимация на падащото меню

en: Dropdown Menu Background Color
bg: Цвят на фона на падащото меню

en: Dropdown Menu Hover/Active Link Color
bg: Задържане на падащото меню/Цвят на активната връзка

en: Dropdown Menu Line Color
bg: Цвят на линията на падащото меню

en: Dropdown Menu Text Color
bg: Цвят на текста на падащото меню

en: Edit Category Layout
bg: Редактиране на оформлението на категорията

en: Edit Default Layout
bg: Редактиране на оформлението по подразбиране

en: Edit Home Layout
bg: Редактиране на оформлението на дома

en: Edit Layout
bg: Редактиране на оформлението

en: Edit Project
bg: Редактиране на проекта

en: Edit Skill
bg: Редактиране на умения

en: Effect
bg: Ефект

en: Elements
bg: Елементи

en: Email
bg: електронна поща

en: Email field cannot be empty.
bg: Имейл полето не може да бъде празно.

en: Enable Above Footer - Ad
bg: Активиране на горния долен колонтитул - реклама

en: Enable Autoplay
bg: Активиране на автоматично пускане

en: Enable Below Header - Ad
bg: Активирайте под заглавката - реклама

en: Enable Boxed Layout
bg: Активиране на оформлението в кутия

en: Enable Header Ad
bg: Активиране на заглавна реклама

en: Enable Responsive Adsense Ad
bg: Активирайте адаптивната реклама на Adsense

en: Enable Single Post - Above Post - Ad
bg: Активиране на единична публикация - над публикация - реклама

en: Enable Single Post - Below Post - Ad
bg: Активиране на единична публикация - Под публикация - Реклама

en: Enable body code
bg: Активиране на основния код

en: Enable canonical URL's
bg: Активиране на канонични URL

en: Enable custom description
bg: Активиране на персонализирано описание

en: Enable custom keywords
bg: Активиране на персонализирани ключови думи

en: Enable custom title
bg: Активиране на персонализирано заглавие

en: Enable custom titles
bg: Активиране на персонализирани заглавия

en: Enable header code
bg: Активиране на заглавния код

en: Enable meta description
bg: Активиране на мета описанието

en: Enable meta descriptions
bg: Активирайте мета описанията

en: Enable meta keywords
bg: Активиране на мета ключови думи

en: Enable single bottom code
bg: Активирайте единичен долен код

en: Enable single top code
bg: Активирайте единичен горен код

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
bg: Активирайте тази опция, за да показвате бутона за връщане към началото, докато превъртате

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
bg: Активирайте тази опция, за да получите ефекта на плавно превъртане с колелцето на мишката

en: Enable this option to make shortcodes respond to various screen sizes
bg: Активирайте тази опция, за да накарате шорткодовете да отговарят на различни размери на екрана

en: Enabled
bg: Активирано

en: Enabled?
bg: Разрешено?

en: Enabling this option will display an ad above the footer. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
bg: Активирането на тази опция ще покаже реклама над долния колонтитул. Ако е разрешено, трябва да попълните изображението на банера и целевия URL по-долу.

en: Enabling this option will display an ad below the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
bg: Активирането на тази опция ще покаже реклама под заглавката. Ако е разрешено, трябва да попълните изображението на банера и целевия URL по-долу.

en: Enabling this option will display an ad in the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
bg: Активирането на тази опция ще покаже реклама в заглавката. Ако е разрешено, трябва да попълните изображението на банера и целевия URL по-долу.

en: Enabling this option will display an ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
bg: Активирането на тази опция ще покаже реклама в долната част на страниците ви с публикации под съдържанието на една публикация. Ако е разрешено, трябва да попълните изображението на банера и целевия URL по-долу.

en: Enabling this option will display an ad on the top of your post pages above the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
bg: Активирането на тази опция ще покаже реклама в горната част на страниците ви с публикации над съдържанието на една публикация. Ако е разрешено, трябва да попълните изображението на банера и целевия URL по-долу.

en: Enqueue Google Maps Script
bg: Поставете скрипта Google Maps опашката

en: Enter an optional CSS ID to be used for this module. An ID can be used to create custom CSS styling, or to create links to particular sections of your page.
bg: Въведете незадължителен CSS ID, който да се използва за този модул. Идентификаторът може да се използва за създаване на персонализиран CSS стил или за създаване на връзки към определени секции на вашата страница.

en: Enter optional CSS classes to be used for this module. A CSS class can be used to create custom CSS styling. You can add multiple classes, separated with a space.
bg: Въведете незадължителни CSS класове, които да се използват за този модул. CSS клас може да се използва за създаване на персонализиран CSS стил. Можете да добавите множество класове, разделени с интервал.

en: Enter the App ID
bg: Въведете ID на приложението

en: Enter the App Secret
bg: Въведете тайната на приложението

en: Enter the URL of your Dribbble Profile.
bg: Въведете URL на вашия Dribbble профил.

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
bg: Въведете URL на вашия Facebook профил.

en: Enter the URL of your Google+ Profile.
bg: Въведете URL на вашия профил в Google +.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
bg: Въведете URL на вашия профил в Instagram.

en: Enter the URL of your Pinterest Profile.
bg: Въведете URL на вашия профил в Pinterest.

en: Enter the URL of your RSS feed.
bg: Въведете URL на вашата RSS емисия.

en: Enter the URL of your Stumbleupon Profile.
bg: Въведете URL на вашия Stumbleupon профил.

en: Enter the URL of your Tumblr Profile.
bg: Въведете URL на вашия Tumblr профил.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
bg: Въведете URL на своя Twitter профил.

en: Enter the URL of your Youtube Profile.
bg: Въведете URL на вашия профил в Youtube.

en: Every 1 Day
bg: Всеки 1 ден

en: Every 12 Hours
bg: На всеки 12 часа

en: Every 3 Days
bg: На всеки 3 дни

en: Every 3 Hours
bg: На всеки 3 часа

en: Every 7 Days
bg: На всеки 7 дни

en: Every Hour
bg: Всеки час

en: Exclude
bg: Изключете

en: Exclude categories from the navigation bar
bg: Изключване на категории от лентата за навигация

en: Exclude pages from the navigation bar
bg: Изключване на страници от лентата за навигация

en: Extra Category Layout
bg: Оформление на Extra категория

en: Extra Customizer Settings
bg: Extra настройки на персонализатора

en: Extra Mega Menu
bg: Extra мега меню

en: Extra Settings
bg: Extra настройки

en: Extra uses uncombined and unminified CSS files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified CSS files by filtering "et_load_unminified_styles" filter as well.
bg: Extra използва некомбинирани и неминифицирани CSS файлове, тъй като константата "SCRIPT_DEBUG" на wp-config.php е зададена на "true". Друг плъгин може да наложи Extra да използва некомбинирани и неминифицирани CSS файлове, като филтрира и филтъра "et_load_unminified_styles".

en: Extra uses uncombined and unminified javascript files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified javascript files by filtering "et_load_unminified_scripts" filter as well.
bg: Extra използва некомбинирани и неминифицирани JavaScript файлове, тъй като константата "SCRIPT_DEBUG" на wp-config.php е зададена на "true". Друг плъгин може да наложи Extra да използва некомбинирани и неминифицирани JavaScript файлове, като филтрира и филтъра "et_load_unminified_scripts".

en: Facebook Profile Url
bg: URL профил Facebook

en: Fade In
bg: Избледнява

en: Fade In From Bottom
bg: Избледняване отдолу

en: Fade In From Left
bg: Избледняване отляво

en: Fade In From Right
bg: Избледняване отдясно

en: Fade In From Top
bg: Избледняване отгоре

en: Favorite
bg: Любима

en: Featured
bg: Представено

en: Featured Post
bg: Представена публикация

en: Featured Posts Slider
bg: Плъзгач за избрани публикации

en: Filter Font Size
bg: Филтър Размер на шрифта

en: Filter Font Style
bg: Стил на шрифта на филтъра

en: Filterable Portfolio
bg: Филтрируемо портфолио

en: Find
bg: намирам

en: Fixed Navigation Bar
bg: Фиксирана лента за навигация

en: Fixed Navigation Settings
bg: Фиксирани настройки за навигация

en: Flip In Horizontally
bg: Обърнете хоризонтално

en: Flip In Vertically
bg: Обърнете вертикално

en: Follow @%s
bg: Следвайте @ %s

en: Follow Font & Icon Size
bg: Следвайте размера на шрифта и иконата

en: Follow Us
bg: Последвай ни

en: Font
bg: Шрифт

en: Font Style
bg: Стил на шрифта

en: Footer
bg: Долен колонтитул

en: Footer Credit Font Style
bg: Стил на шрифта на долния колонтитул

en: Footer Credit Text Color
bg: Цвят на текста на кредита в долния колонтитул

en: Footer Credit Text Size
bg: Размер на кредитния текст в долния колонтитул

en: Footer Elements
bg: Елементи на долния колонтитул

en: Footer Menu
bg: Меню в долния колонтитул

en: Footer Menu Active Link Color
bg: Цвят на активната връзка в долния колонтитул на менюто

en: Footer Menu Font Style
bg: Стил на шрифта на менюто в долния колонтитул

en: Footer Menu Letter Spacing
bg: Разстояние между буквите на менюто в долния колонтитул

en: Footer Menu Link Color
bg: Цвят на връзката към менюто в долния колонтитул

en: Footer Menu Text Size
bg: Размер на текста на менюто в долния колонтитул

en: Footer Settings
bg: Настройки на долния колонтитул

en: Footer Sidebar
bg: Странична лента на долния колонтитул

en: Footer Sidebar Left
bg: Долен колонтитул Странична лента вляво

en: Footer Sidebar Middle
bg: Долен колонтитул Средна странична лента

en: Footer Sidebar Middle Left
bg: Странична лента в долния колонтитул вляво

en: Footer Sidebar Middle Right
bg: Странична лента на долния колонтитул в средата вдясно

en: Footer Sidebar Right
bg: Странична лента на долния колонтитул вдясно

en: Form submission error, please refresh and try again.
bg: Грешка при изпращане на формуляр, моля, опреснете и опитайте отново.

en: Format
bg: формат

en: Front page displays
bg: Дисплеи на първа страница

en: Fullwidth Slider
bg: Плъзгач с пълна ширина

en: Gallery
bg: Галерия

en: Gallery Format Options
bg: Опции за формат на галерия

en: General
bg: Общ

en: General Settings
bg: Основни настройки

en: Global Accent Color
bg: Цвят на глобалния акцент

en: Google API Key
bg: Google API ключ

en: Google API key. You can find all the info on how to obtain one here: %s
bg: Google API ключ. Можете да намерите цялата информация как да го получите тук: %s

en: Google Fonts subsets
bg: Google Fonts

en: Google+
bg: Google +

en: Google+ Profile Url
bg: URL на профил Google +

en: Google+ User Id
bg: Потребителски идентификатор на Google +

en: Header
bg: Заглавка

en: Header & Navigation Settings
bg: Настройки за заглавка и навигация

en: Header Elements Settings
bg: Настройки на заглавните елементи

en: Header Font Size
bg: Размер на шрифта в горния колонтитул

en: Header Font Style
bg: Стил на шрифта на заглавката

en: Header Format Settings
bg: Настройки на формата на заглавката

en: Header Text
bg: Заглавен текст

en: Header Text Color
bg: Цвят на текста в горния колонтитул

en: Heading Font
bg: Шрифт на заглавието

en: Heading Font Style
bg: Стил на шрифта на заглавието

en: Heading Line Height
bg: Височина на заглавния ред

en: Heading Style
bg: Стил на заглавие

en: Heading Text Color
bg: Цвят на текста на заглавието

en: Heading Text Size
bg: Размер на текста на заглавието

en: Help
bg: Помогне

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
bg: Тук можете да добавите персонализиран CSS, за да замените или разширите стиловете по подразбиране.

en: Here you can change Global Accent Color that is used on all pages of your site.
bg: Тук можете да промените цвета на глобалния акцент, който се използва на всички страници на вашия сайт.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
bg: Тук можете да промените кой знак разделя заглавието на вашия блог и името на индексната страница, когато използвате автоматично генерирани заглавия на публикации. Общите стойности са | или -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
bg: Тук можете да промените кой знак разделя заглавието на вашия блог и името на публикацията, когато използвате автоматично генерирани заглавия на публикации. Общите стойности са | или -

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
bg: Тук можете да изберете как да се генерират вашите заглавия на индексните страници. Можете да промените реда, в който се показват името на вашия блог и заглавието на индекса, или можете напълно да премахнете името на блога от заглавието.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area for WooCommerce pages.
bg: Тук можете да изберете страничната лента/област за приспособления по подразбиране за страниците на WooCommerce.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area.
bg: Тук можете да изберете страничната лента/област за приспособления по подразбиране.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar for WooCommerce pages.
bg: Тук можете да изберете местоположението по подразбиране на страничната лента за страниците на WooCommerce.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar.
bg: Тук можете да изберете местоположението по подразбиране на страничната лента.

en: Here you can choose the refresh period used for the social network follower counts widget.
bg: Тук можете да изберете периода на опресняване, използван за изпълнимия модул за броя на последователите в социалната мрежа.

en: Here you can choose to display the Dribbble Icon on your homepage.
bg: Тук можете да изберете да показвате иконата Dribbble на началната си страница.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
bg: Тук можете да изберете да показвате иконата на Facebook на началната си страница.

en: Here you can choose to display the Google+ Icon on your homepage.
bg: Тук можете да изберете да показвате иконата Google + на началната си страница.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
bg: Тук можете да изберете да показвате иконата на Instagram на началната си страница.

en: Here you can choose to display the Pinterest Icon on your homepage.
bg: Тук можете да изберете да показвате иконата на Pinterest на началната си страница.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
bg: Тук можете да изберете да показвате RSS иконата.

en: Here you can choose to display the Stumbleupon Icon on your homepage.
bg: Тук можете да изберете да показвате иконата Stumbleupon на началната си страница.

en: Here you can choose to display the Tumblr Icon on your homepage.
bg: Тук можете да изберете да показвате иконата на Tumblr на началната си страница.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
bg: Тук можете да изберете да покажете иконата на Twitter.

en: Here you can choose to display the Youtube Icon on your homepage.
bg: Тук можете да изберете да показвате иконата на Youtube на началната си страница.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
bg: Тук можете да изберете да премахнете определени категории от навигационното меню. Всички категории, маркирани с X, няма да се показват в лентата за навигация.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
bg: Тук можете да изберете да премахнете определени страници от менюто за навигация. Всички страници, маркирани с X, няма да се показват в лентата за навигация.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
bg: Тук можете да изберете да обърнете реда, в който се показват връзките към вашите категории. Можете да избирате между възходящ и низходящ.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
bg: Тук можете да изберете да обърнете реда, в който се показват връзките към вашите страници. Можете да избирате между възходящ и низходящ.

en: Here you can choose to sort your pages links.
bg: Тук можете да изберете да сортирате връзките към страниците си.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on archive pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
bg: Тук можете да изберете кои елементи да се показват в секцията с информация за публикацията на архивните страници. Това е областта, обикновено под заглавието на публикацията, която показва основна информация за вашата публикация. Ще се появят маркираните елементи, показани по-долу.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
bg: Тук можете да изберете кои елементи да се показват в секцията с информация за публикация на страници с отделни публикации. Това е областта, обикновено под заглавието на публикацията, която показва основна информация за вашата публикация. Ще се появят маркираните елементи, показани по-долу.

en: Here you can choose which sharing icons/options to display. All options marked with an X will not appear.
bg: Тук можете да изберете кои икони/опции за споделяне да се показват. Всички опции, маркирани с X, няма да се появят.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
bg: Тук можете да определите дали да се показва връзка "прочетете повече" след откъсите или не.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
bg: Тук можете да посочите колко продукта на WooCommerce да се показват на страницата за архивиране. Тази опция работи независимо от Настройки > Опции за четене в wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
bg: Тук можете да посочите колко скорошни статии да се показват на страниците на архива. Тази опция работи независимо от Настройки > Опции за четене в wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
bg: Тук можете да посочите колко скорошни статии да се показват на страницата с категории. Тази опция работи независимо от Настройки > Опции за четене в wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
bg: Тук можете да посочите колко скорошни статии да се показват на страниците с резултати от търсенето. Тази опция работи независимо от Настройки > Опции за четене в wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
bg: Тук можете да посочите колко скорошни статии да се показват на страниците с етикети. Тази опция работи независимо от Настройки > Опции за четене в wp-admin.

en: Here you can provide destination url
bg: Тук можете да предоставите целеви URL

en: Here you can provide image url
bg: Тук можете да предоставите URL на изображението

en: Hex Value
bg: Шестнадесетична стойност

en: Hide Author Box
bg: Скриване на полето за автор

en: Hide Featured Image on Post
bg: Скриване на представеното изображение в публикацията

en: Hide Logo Image
bg: Скриване на изображението на логото

en: Hide Navigation Until Scroll
bg: Скриване на навигацията до превъртане

en: Hide Post Rating
bg: Скриване на оценката на публикацията

en: Hide Project Categories
bg: Скриване на категориите на проекта

en: Hide Project Titles
bg: Скриване на заглавията на проекти

en: Hide Related Posts
bg: Скриване на свързани публикации

en: Hide Title &amp; Meta on Post
bg: Скриване на заглавието и мета в публикацията

en: Hide empty categories
bg: Скриване на празни категории

en: Highest Rated
bg: Най-висок рейтинг

en: Home
bg: У дома

en: Homepage
bg: Начална страница

en: Homepage Basic
bg: Основна начална страница

en: Homepage SEO
bg: SEO за начална страница

en: Homepage custom title (if enabled)
bg: Персонализирано заглавие на началната страница (ако е активирано)

en: Homepage meta description (if enabled)
bg: Мета описание на началната страница (ако е активирано)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
bg: Мета ключови думи на началната страница (ако са активирани)

en: Hover Overlay Color
bg: Цвят на наслагване при задържане

en: Hover Overlay Icon Color
bg: Цвят на иконата за наслагване на мишката

en: Hover Overlay Icon Picker
bg: Инструмент за избор на икона за наслагване при задържане

en: Hover/Active Link Color
bg: Цвят на курсора/активна връзка

en: Icon
bg: Икона

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
bg: Ако персонализираните заглавия са деактивирани, изберете метод за автоматично генериране

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
bg: Ако не използвате изрязани заглавия на публикации, все още можете да контролирате как се генерират вашите заглавия. Тук можете да изберете в кой ред искате да се показват заглавието на публикацията и името на блога ви или можете напълно да премахнете името на блога от заглавието.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
bg: Ако не използвате изрязани заглавия на публикации, все още можете да контролирате как се генерират вашите заглавия. Тук можете да изберете в кой ред искате да се показват заглавието на публикацията и името на блога ви или можете напълно да премахнете името на блога от заглавието.

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
bg: Ако сте активирали персонализирани заглавия, можете да добавите вашето персонализирано заглавие тук. Каквото и да въведете тук, ще бъде поставено между таговете < title >< /title > в header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
bg: Ако сте активирали мета описания, можете да добавите персонализирано описание тук.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
bg: Ако сте активирали мета ключови думи, можете да добавите вашите персонализирани ключови думи тук. Ключовите думи трябва да бъдат разделени със запетаи. Например: wordpress, теми, шаблони, елегантен

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
bg: Ако искате в навигационната ви лента да се показват категории, в които няма публикации, деактивирайте тази опция. По подразбиране празните категории са скрити

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
bg: Ако искате да добавите мета описание към публикацията си, можете да го направите, като използвате персонализирани полета. Тази опция трябва да е активирана, за да могат описанията да се показват на страниците с публикации. Можете да добавите вашето мета описание, като използвате персонализирани полета въз основа на името на персонализираното поле, което дефинирате по-долу.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
bg: Ако искате да добавите мета ключови думи към публикацията си, можете да го направите, като използвате персонализирани полета. Тази опция трябва да е активирана, за да могат ключовите думи да се показват на страниците с публикации. Можете да добавите вашите мета ключови думи, като използвате персонализирани полета въз основа на името на персонализираното поле, което дефинирате по-долу.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
bg: Ако искате да премахнете падащите менюта от лентата за навигация на категориите, деактивирайте тази функция.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
bg: Ако искате да премахнете падащите менюта от лентата за навигация на страниците, деактивирайте тази функция.

en: If you would like to use your own custom favicon image click the Upload Image button.
bg: Ако искате да използвате собствено персонализирано изображение на фавикон, щракнете върху бутона Качване на изображение.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
bg: Ако искате да използвате собствено персонализирано изображение на логото, щракнете върху бутона Качване на изображение.

en: Ignore Displayed Posts
bg: Игнориране на показаните публикации

en: Image
bg: Изображение

en: Image Alt Text
bg: Алтернативен текст на изображението

en: Image Alt Text:
bg: Алтернативен текст на изображението:

en: Image Height
bg: Височина на изображението

en: Image URL
bg: URL на изображението

en: Image Url
bg: URL изображението

en: Image Url:
bg: URL изображението:

en: Image Width
bg: Ширина на изображението

en: Image doesn't exist
bg: Изображението не съществува

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
bg: В някои случаи потребителите ще искат да създадат родителски категории или връзки като контейнери, за да задържат списък с дъщерни връзки или категории. В този случай не е желателно родителските връзки да водят някъде, а вместо това просто да изпълняват организационна функция. Разрешаването на тази опция ще премахне връзките от всички родителски страници/категории, така че да не водят никъде, когато бъдат щракнати.

en: Inactive Footer Sidebar
bg: Неактивна странична лента на долния колонтитул

en: Inactive Tab Background Color
bg: Цвят на фона на неактивен раздел

en: Index Page SEO
bg: SEO на индексна страница

en: Input Field Padding
bg: Подпълване на полето за въвеждане

en: Input Font Size
bg: Въведете размер на шрифта

en: Input Font Style
bg: Въведете стил на шрифта

en: Input adsense code
bg: Въведете кода на AdSense

en: Input advertisement destination url
bg: Въведете целевия URL на рекламата

en: Input advertisement image
bg: Въведете рекламно изображение

en: Inset
bg: Вложка

en: Instagram Profile Url
bg: URL адрес на профила в Instagram

en: Invalid post
bg: Невалидна публикация

en: Italic
bg: Курсив

en: Join Now
bg: Присъедини се сега

en: Latest
bg: Последен

en: Layout
bg: Оформление

en: Layout Settings
bg: Настройки на оформлението

en: Layout Usage
bg: Използване на оформлението

en: Leave a Reply to %s
bg: Оставете отговор на %s

en: Leave a reply
bg: Оставете коментар

en: Left
bg: Наляво

en: Left to Right
bg: Отляво надясно

en: Left/Right
bg: Ляво, дясно

en: Left/Right or Centered?
bg: Ляво/дясно или центрирано?

en: Length of the title need to be limited to prevent inappropriate caption height in narrow column
bg: Дължината на заглавието трябва да бъде ограничена, за да се предотврати неподходяща височина на надписа в тясна колона

en: Letter Spacing
bg: Разстояние между буквите

en: Limit
bg: Лимит

en: Link
bg: Връзка

en: Link Format Options
bg: Опции за формат на връзката

en: Link Title
bg: Заглавие на връзката

en: Link URL
bg: URL на връзката

en: Link Url:
bg: URL връзката:

en: Link text
bg: Текст на връзката

en: List Meta
bg: Списък с мета

en: List Title
bg: Заглавие на списъка

en: Loading
bg: Зареждане

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Login
bg: Влизам

en: Logo
bg: Лого

en: Logo Height
bg: Височина на логото

en: Logout
bg: Излез от профила си

en: Lost my Password
bg: Загубих паролата си

en: Magazine Homepage
bg: Начална страница на списанието

en: Main Body
bg: Основно тяло

en: Main Meta
bg: Основен мета

en: Main Post Area
bg: Зона за главна поща

en: Main Post Entry
bg: Запис в основната публикация

en: Main Post Excerpt
bg: Откъс от основна публикация

en: Main Post Meta
bg: Основна публикация Мета

en: Main Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
bg: Мета икони на основна публикация (оценка и коментар)

en: Main Post Overlay
bg: Основен пост наслагване

en: Main Post Overlay Icon
bg: Икона за наслагване на основна публикация

en: Main Post Title
bg: Основно заглавие на публикацията

en: Main Sidebar
bg: Главна странична лента

en: Main Title
bg: Основно заглавие

en: Make Fullwidth
bg: Направете пълна ширина

en: Map
bg: Карта

en: Map Format Options
bg: Опции за формат на картата

en: Map Pin Address
bg: ПИН адрес на картата

en: Masonry
bg: Зидария

en: Masonry Blog Category
bg: Категория на блога за зидария

en: Masonry Blog Category With Featured Posts
bg: Категория на блога за зидария с избрани публикации

en: Masonry Blog Homepage
bg: Начална страница на блога за зидария

en: Max Width
bg: Максимална ширина

en: Max. Title Characters
bg: Макс. Заглавни знаци

en: Maximum 200
bg: Максимум 200

en: Mega Menu 2 Featured and Recent List
bg: Списък с избрани и скорошни Mega Menu 2

en: Mega Menu 3 Featured
bg: Представено мега меню 3

en: Mega Menu List
bg: Мега списък с менюта

en: Menu Height
bg: Височина на менюто

en: Message
bg: Съобщение

en: Meta
bg: Мета

en: Meta Font Size
bg: Размер на мета шрифта

en: Meta Font Style
bg: Мета стил на шрифта

en: Minify And Combine CSS Files
bg: Минимизиране и комбиниране на CSS файлове

en: Minify And Combine Javascript Files
bg: Минимизиране и комбиниране на Javascript файлове

en: Module Customizer
bg: Модул за персонализиране

en: Module Head
bg: Глава на модула

en: Module Header
bg: Заглавка на модула

en: Module Subheader
bg: Подзаглавие на модула

en: Most Popular
bg: Най - известен

en: Most Recent
bg: Най-скорошен

en: Name
bg: Име

en: Name Font Style
bg: Стил на шрифта на името

en: Name displayed internally in builder for this ad
bg: Името се показва вътрешно в конструктора за тази реклама

en: Name field cannot be empty.
bg: Полето за име не може да бъде празно.

en: Nav
bg: Навигация

en: Nav Arrow Background Color
bg: Цвят на фона на навигационната стрелка

en: Nav Arrow Color
bg: Цвят на навигационната стрелка

en: Nav Hover
bg: Навигация

en: Nav Icon
bg: Икона за навигация

en: Nav Icon Hover
bg: Навигационна икона

en: Navigation
bg: Навигация

en: New Category Layout
bg: Ново оформление на категория

en: New Message From %1$s%2$s: %3$s
bg: Ново съобщение от %1$s %2$s: %3$s

en: New Project
bg: Нов проект

en: New Skill Name
bg: Ново име на умение

en: New Tab
bg: Нов прозорец

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
bg: По-нови коментари <span class="meta-nav">→</span>

en: Next
bg: Следващия

en: Next &raquo;
bg: Следващия "

en: Next Tab
bg: Следващ раздел

en: No
bg: Не

en: No Animation
bg: Без анимация

en: No Mega Menu
bg: Няма мега меню

en: No Sidebar
bg: Без странична лента

en: No Skills Found
bg: Няма намерени умения

en: No Video Found
bg: Няма намерено видео

en: No available options.
bg: Няма налични опции.

en: No sidebar, single column view with Project Details box below content
bg: Без странична лента, изглед с една колона с поле с подробности за проекта под съдържанието

en: Nothing found
bg: Нищо не е намерено

en: Nothing found in Trash
bg: Нищо не е намерено в кошчето

en: Number Counter
bg: Брояч на номера

en: Number Font Size
bg: Размер на шрифта на номера

en: Number Font Style
bg: Стил на шрифта на числата

en: Number of Posts displayed on Archive pages
bg: Брой публикации, показани на страниците на архива

en: Number of Posts displayed on Category page
bg: Брой публикации, показани на страницата на категорията

en: Number of Posts displayed on Search pages
bg: Брой публикации, показани на страниците за търсене

en: Number of Posts displayed on Tag pages
bg: Брой публикации, показани на страниците с етикети

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
bg: Брой продукти, показани на архивните страници на WooCommerce

en: Number of comments to show:
bg: Брой коментари за показване:

en: Number of dropdown tiers shown
bg: Брой показани падащи нива

en: Number of posts to show:
bg: Брой публикации за показване:

en: OR
bg: ИЛИ

en: Only display featured posts.
bg: Показвайте само представени публикации.

en: Open Project URL in new window
bg: Отворете URL на проекта в нов прозорец

en: Open link in new window
bg: Отворете връзката в нов прозорец

en: Options
bg: Настроики

en: Order Category Links by Ascending/Descending
bg: Подредете връзките към категории по възходящ/низходящ ред

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
bg: Подредете връзките към страниците по възходящ/низходящ ред

en: Our Authors
bg: Нашите автори

en: Outset
bg: Начало

en: Overlay
bg: Наслагване

en: PASSWORD
bg: ПАРОЛА

en: Padding
bg: Подложка

en: Page IDs, separated by commas.
bg: Идентификационни номера на страници, разделени със запетаи.

en: Page Name
bg: Име на страницата

en: Page not found
bg: Страницата не е намерена

en: Pages
bg: Страници

en: Pages:
bg: Страници:

en: Pagination
bg: Пагинация

en: Pagination Active Background Color
bg: Активен фонов цвят на страниците

en: Pagination Active Color
bg: Активен цвят на пагинация

en: Pagination Background
bg: Фон на страниците

en: Pagination Background Color
bg: Цвят на фона на страниците

en: Pagination Color
bg: Цвят на пагинацията

en: Pagination Item
bg: Елемент за пагинация

en: Pagination Item Active
bg: Активен елемент за пагиниране

en: Parent Skill
bg: Родителски умения

en: Parent Skill:
bg: Родителски умения:

en: Password:
bg: Парола:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
bg: Поставете URL на изображението тук, ако сте избрали тип плъзгач „изображения“.

en: Percent Font Size
bg: Процентен размер на шрифта

en: Percent Font Style
bg: Процент стил на шрифта

en: Person
bg: Лице

en: Picassa
bg: Пикаса

en: Pinterest Profile Url
bg: URL адрес на профил Pinterest

en: Place your adsense code here.
bg: Поставете своя код на AdSense тук.

en: Please enter a valid email address.
bg: Моля, въведете валиден имейл адрес.

en: Popular
bg: Популярен

en: Popular Skills
bg: Популярни умения

en: Portfolio Page Template Options
bg: Опции за шаблон на страница за портфолио

en: Portrait Border Radius
bg: Радиус на портретна граница

en: Post
bg: Публикувай

en: Post Background Color
bg: Цвят на фона на публикацията

en: Post Caption
bg: Надпис на публикацията

en: Post Comment
bg: Публикувай коментар

en: Post Entry
bg: Публикуване на запис

en: Post Excerpt
bg: Публикувайте откъс

en: Post Featured Image
bg: Публикувайте представено изображение

en: Post Format Gallery Nav
bg: Галерия с формат на публикация Навигация

en: Post Format Gallery Nav Hover
bg: Формат на публикация Навигация на галерия

en: Post Format Gallery Nav Icon
bg: Икона за навигация на галерия с формат на публикация

en: Post Format Gallery Nav Icon Hover
bg: Формат на публикация Галерия Навигационна икона Задръжте курсора на мишката

en: Post Format Icon
bg: Икона за формат на публикация

en: Post Format Icon Background Color
bg: Цвят на фона на иконата за формат на публикация

en: Post Format Link Background
bg: Фон на връзката към формата на публикацията

en: Post Format Quote Background
bg: Фон за цитат на формат на публикация

en: Post Meta
bg: Публикувайте мета

en: Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
bg: Мета икони на публикация (оценка и коментар)

en: Post Overlay
bg: Наслагване на публикация

en: Post Overlay Icon
bg: Икона за наслагване на публикация

en: Post Read More
bg: Публикувайте Прочетете повече

en: Post Read More Icon
bg: Икона за публикуване Прочетете повече

en: Post Review Score Bar
bg: Лента за оценка на публикацията

en: Post Title
bg: Заглавие на публикацията

en: Post Title Font Size
bg: Размер на шрифта на заглавието на публикацията

en: Post Title Font Style
bg: Стил на шрифта на заглавието на публикацията

en: Post info section
bg: Секция с информация за публикацията

en: Post not found
bg: Публикацията не е намерена

en: Posted by %s
bg: Публикувано от %s

en: Posts
bg: Публикации

en: Posts By: %s
bg: Публикации от: %s

en: Posts Carousel
bg: Въртележка на публикации

en: Posts Limit
bg: Ограничение на публикациите

en: Posts List Area
bg: Област на списък с публикации

en: Posts List Entry
bg: Вписване в списък с публикации

en: Posts List Meta
bg: Списък с публикации Мета

en: Posts List Meta Icon
bg: Мета икона на списък с публикации

en: Posts List Thumbnail
bg: Миниатюра на списък с публикации

en: Posts List Title
bg: Заглавие на списъка с публикации

en: Posts Per Page
bg: Публикации на страница

en: Posts by %s
bg: Публикации от %s

en: Previous
bg: Предишен

en: Previous Tab
bg: Предишен раздел

en: Price Font Size
bg: Размер на шрифта на цената

en: Price Font Style
bg: Стил на шрифта на цената

en: Pricing Table
bg: Таблица с цените

en: Primary Heading
bg: Основно заглавие

en: Primary Heading: Category Name, Sub Heading: Filter
bg: Основно заглавие: Име на категория, Подзаглавие: Филтър

en: Primary Heading: Filter, Sub Heading: Category Name
bg: Основно заглавие: Филтър, Подзаглавие: Име на категория

en: Primary Menu
bg: Основно меню

en: Primary Menu Bar Settings
bg: Основни настройки на лентата с менюта

en: Print
bg: Печат

en: Product Name Font Size
bg: Размер на шрифта на името на продукта

en: Product Name Font Style
bg: Стил на шрифта на името на продукта

en: Project Categories
bg: Категории проекти

en: Project Description:
bg: Описание на проекта:

en: Project Details
bg: Подробности за проекта

en: Project Details Location
bg: Подробности за проекта Местоположение

en: Project Details Title
bg: Заглавие на подробности за проекта

en: Project Details box as sidebar
bg: Кутия с подробности за проекта като странична лента

en: Project Details:
bg: Подробности за проекта:

en: Project Gallery
bg: Галерия на проекта

en: Project Sidebar
bg: Странична лента на проекта

[ctx: Project Skill name]
en: Project Skills
bg: Умения за проекти

en: Project Skills
bg: Умения за проекти

en: Project URL
bg: URL на проекта

en: Project URL Text
bg: Текст на URL на проекта

[ctx: Project skill singular name]
en: Project Skill
bg: Проектни умения

en: Quote
bg: цитат

en: Quote Attribution
bg: Приписване на цитат

en: Quote Format Options
bg: Опции за формат на оферта

en: Quote Text
bg: Цитирай текст

en: RSS Icon Url
bg: URL икона на RSS

en: Rate:
bg: Оценете:

en: Rating (%):
bg: Рейтинг (%):

en: Rating: %0.2f
bg: Рейтинг: %0.2f

en: Ratings
bg: Оценки

en: Re-Authorize
bg: Повторно упълномощаване

en: Read Extra Documentation
bg: Прочетете Extra документация

en: Read More
bg: Прочетете още

en: Read More Button
bg: Бутон Прочетете повече

en: Recent
bg: Скорошни

en: Recent Comments
bg: последни коментари

en: Recent Posts
bg: скорошни публикации

en: Recent Reviews
bg: Последни отзиви

en: Recent Tweets
bg: Скорошни туитове

en: Recent Videos
bg: Последни видеоклипове

en: Related Posts
bg: Подобни публикации

en: Remove Drop Shadow
bg: Премахнете Drop Shadow

en: Remove Vertical Divider
bg: Премахнете вертикалния разделител

en: Reply
bg: Отговор

en: Reset
bg: Нулиране

en: Reset to Defaults
bg: Възстановяване на настройките по подразбиране

en: Responsive shortcodes
bg: Отзивчиви кратки кодове

en: Retweet
bg: Ретуитване

en: Review
bg: Преглед

en: Review Box Contents
bg: Преглед на съдържанието на кутията

en: Review Box Title
bg: Заглавие на полето за преглед

en: Ridge
bg: Ридж

en: Right
bg: вярно

en: Right to Left
bg: От дясно на ляво

en: Role Editor
bg: Ролеви редактор

en: Sale Badge Font Size
bg: Размер на шрифта на значката за продажба

en: Sale Badge Font Style
bg: Стил на шрифта на значката за продажба

en: Sale Price Font Size
bg: Размер на шрифта на продажната цена

en: Sale Price Font Style
bg: Стил на шрифта на продажната цена

en: Sample Post Title
bg: Примерно заглавие на публикация

en: Save Changes
bg: Запазите промените

en: Scale In From Center
bg: Мащабиране от центъра

en: Scale In From Left
bg: Мащабиране от ляво

en: Scale In From Right
bg: Мащабиране от дясно

en: Score %1$d%%
bg: Резултат %1$d %%

en: Score: %1$s
bg: Резултат: %1$s

en: Search & Cart Font
bg: Шрифт за търсене и кошница

en: Search & Cart Font Style
bg: Стил на шрифта за търсене и количка

en: Search Layouts
bg: Оформления за търсене

en: Search Project Skills
bg: Умения за търсене на проекти

en: Search Projects
bg: Търсене на проекти

en: Search Results for: %s
bg: Резултати от търсенето за: %s

en: Search results for "%s"
bg: Резултати от търсенето на „ %s “

en: Search, Cart, & Icon Background Color
bg: Цвят на фона на търсене, количка и икона

en: Search, Cart, & Icon Letter Spacing
bg: Разстояние между буквите за търсене, количка и икона

en: Search, Cart, & Icon Text Color
bg: Търсене, количка и цвят на текста на иконата

en: Search, Cart, & Icon Text Size
bg: Търсене, кошница и размер на текста на иконата

en: Secondary Menu
bg: Второстепенно меню

en: Secondary Menu Bar Settings
bg: Настройки на вторичната лента с менюта

en: Select
bg: Изберете

en: Select Animation Effect
bg: Изберете Анимационен ефект

en: Select Page
bg: Изберете страница

en: Select Slider Type here
bg: Тук изберете Тип плъзгач

en: Select between expanded and closed state
bg: Изберете между разгънато и затворено състояние

en: Select yes if the link should be opened in a new window
bg: Изберете да, ако връзката трябва да се отвори в нов прозорец

en: Send
bg: Изпратете

en: Send Email to
bg: Изпратете имейл до

en: Separate Skills with Commas
bg: Разделете уменията със запетаи

en: Set as Image
bg: Задаване като изображение

en: Share "%s" via %s
bg: Споделете „ %s “ чрез %s

en: Share:
bg: Дял:

en: Sharing Icons to Display
bg: Споделяне на икони за показване

en: Shop
bg: Магазин

en: Short description
bg: Кратко описание

en: Shortcodes
bg: Кратки кодове

en: Show Author
bg: Покажи автора

en: Show Author Box
bg: Показване на полето за автор

en: Show Categories
bg: Показване на категории

en: Show Comment Count
bg: Показване на броя на коментарите

en: Show Comments
bg: Показване на коментари

en: Show Date
bg: Показване на дата

en: Show Divider
bg: Показване на разделител

en: Show Dribbble Icon
bg: Показване на иконата Dribbble

en: Show Excerpt
bg: Покажи откъс

en: Show Facebook Icon
bg: Показване на иконата на Facebook

en: Show Featured Image
bg: Показване на представено изображение

en: Show Full Content
bg: Показване на пълното съдържание

en: Show Google+ Icon
bg: Показване на иконата Google +

en: Show Instagram Icon
bg: Показване на иконата Instagram

en: Show Pagination
bg: Показване на пагинация

en: Show Pinterest Icon
bg: Показване на иконата Pinterest

en: Show Post Count
bg: Показване на броя на публикациите

en: Show Posts Count
bg: Показване на броя публикации

en: Show RSS Icon
bg: Показване RSS икона

en: Show Rating
bg: Покажи рейтинг

en: Show Ratings
bg: Показване на оценки

en: Show Read More Button
bg: Показване на бутона Прочетете повече

en: Show Related Posts
bg: Показване на свързани публикации

en: Show Search Bar
bg: Показване на лентата за търсене

en: Show Social Icons
bg: Показване на социални икони

en: Show Stumbleupon Icon
bg: Показване на иконата Stumbleupon

en: Show Top Border?
bg: Да се покаже горната граница?

en: Show Trending Bar
bg: Показване на лентата с тенденции

en: Show Tumblr Icon
bg: Показване на иконата на Tumblr

en: Show Twitter Icon
bg: Показване на иконата Twitter

en: Show WooCommerce Cart
bg: Показване WooCommerce Cart

en: Show Youtube Icon
bg: Показване на иконата Youtube

en: Show author box
bg: Показване на полето за автор

en: Show comments on pages
bg: Показване на коментари на страниците

en: Show comments on posts
bg: Показване на коментари към публикации

en: Show dropdown menus
bg: Показване на падащи менюта

en: Show related posts
bg: Показване на свързани публикации

en: Sidebar
bg: Странична лента

en: Sidebar Location
bg: Местоположение на страничната лента

en: Sidebar Width
bg: Ширина на страничната лента

en: Sidebar location
bg: Местоположение на страничната лента

en: Sidebar, Project Details box below content
bg: Странична лента, поле с подробности за проекта под съдържанието

en: Sidebar/Widget Area
bg: Странична лента/зона за джаджи

en: Single Page Layout
bg: Оформление на една страница

en: Single Post Layout
bg: Оформление на единична публикация

en: Single Post Page SEO
bg: SEO за една страница с публикация

en: Sitemap Page Template Options
bg: Опции за шаблон на страница с карта на сайта

en: Sitemap Sections Display
bg: Показване на секции на карта на сайта

en: Sizing
bg: Оразмеряване

en: Skills:
bg: умения:

en: Slide In Horizontally
bg: Плъзнете хоризонтално

en: Slide In Vertically
bg: Плъзнете вертикално

en: Slider
bg: Плъзгач

en: Slider Type
bg: Тип плъзгач

en: Smooth Scrolling
bg: Плавно превъртане

en: Social Follow
bg: Социално следване

en: Social Icons Color
bg: Цвят на социални икони

en: Social Icons Size
bg: Размер на социални икони

en: Social Media Links
bg: Връзки към социалните медии

en: Social Media Networks
bg: Социални медийни мрежи

en: Social Network Follower Count Refresh
bg: Обновяване на броя на последователите в социалната мрежа

en: Social Network Icon Size
bg: Размер на иконата на социалната мрежа

en: Solid
bg: Твърди

en: Sorry, No Posts Found
bg: Съжаляваме, няма намерени публикации

en: Sorry, no posts found.
bg: Съжаляваме, няма намерени публикации.

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
bg: Сортиране на връзки към категории по име/ID/Slug/брой/група термини

en: Sort Method
bg: Метод на сортиране

en: Sort Order
bg: Ред на сортиране

en: Sort Pages Links
bg: Сортиране на връзки към страници

en: Standard
bg: Стандартен

en: Standard Blog Category
bg: Стандартна блог категория

en: Standard Blog Category With Featured Posts
bg: Стандартна блог категория с представени публикации

en: Standard Blog Homepage
bg: Стандартна начална страница на блог

en: Standard or Masonry Style for Archive Pages
bg: Стандартен или зидарски стил за архивни страници

en: Star
bg: звезда

en: Start on New Line
bg: Започнете на нов ред

en: Start on New Line?
bg: Започнете на нов ред?

en: Start the ad's output on a new line?
bg: Да започне извеждането на рекламата на нов ред?

en: State
bg: състояние

en: Status
bg: Статус

en: Stumbleupon
bg: Натъквам се неочаквано на

en: Stumbleupon Profile Url
bg: URL адрес на профил на Stumbleupon

en: Sub Heading
bg: Подзаглавие

en: Subheader
bg: Подзаглавие

en: Subheader Font Size
bg: Размер на шрифта на подзаглавието

en: Subheader Font Style
bg: Стил на шрифта на подзаглавието

en: Subject
bg: Предмет

en: Subscribe
bg: Абонирай се

en: Summary
bg: Резюме

en: Summary Title
bg: Резюме Заглавие

en: TRENDING:
bg: ТЕНДЕЦИИ:

en: Tab
bg: Раздел

en: Tab Content
bg: Съдържание на раздела

en: Tab Item
bg: Елемент в раздела

en: Tab Item Active
bg: Активен елемент в раздела

en: Tab Item Hover
bg: Задържане на курсора на мишката върху елемент в раздела

en: Tab Settings
bg: Настройки на раздела

en: Tab Text
bg: Раздел Текст

en: Tabbed Posts
bg: Публикации с раздели

en: Tabs
bg: Раздели

en: Tabs Background
bg: Фон на раздели

en: Tags
bg: Етикети

en: Testimonial
bg: Препоръка

en: Text
bg: Текст

en: Text Color
bg: Цвят на текста

en: Text Size
bg: Размер на текста

en: Text for the header of the module. Leave blank for no header for the module.
bg: Текст за заглавката на модула. Оставете празно, за да няма заглавка за модула.

en: Thanks for contacting us.
bg: Благодаря, че се свързахте с нас.

en: The Ad HTML, if not using the Image URL and Link above.
bg: Рекламният HTML, ако не използвате URL на изображението и връзката по-горе.

en: The Map feature uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map feature, please make sure you have added your API key inside the Extra Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
bg: Функцията Map използва Google Maps API и изисква валиден ключ на Google API, за да функционира. Преди да използвате функцията за карта, моля, уверете се, че сте добавили вашия API ключ в панела с Extra опции за тема. Научете повече за това как да създадете своя Google API ключ <a href="%1$s" target="_blank">тук</a>.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
bg: Модулът Maps използва Google Maps API и изисква валиден ключ на Google API, за да функционира. Преди да използвате модула за карта, моля, уверете се, че сте добавили вашия API ключ тук. Научете повече за това как да създадете своя Google API ключ <a target="_blank" href="%1$s">тук</a>.

en: The URL of the video from a <a href="%s" target="_blank">Supported oEmbed Video Provider</a>, or URL of any video. Click "Add Video URL" to add more file types. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)
bg: URL на видеоклипа от <a href="%s" target="_blank">Поддържан oEmbed Video Provider</a> или URL на всеки видеоклип. Кликнете върху „Добавяне на URL на видеоклип“, за да добавите още типове файлове. (.mov, .mp4, .webm, .ogv и др.)

en: The color used for this category throughout the site.
bg: Цветът, използван за тази категория в целия сайт.

en: The color used for this user throughout the site.
bg: Цветът, използван за този потребител в целия сайт.

en: The format for the date display in PHP date() format
bg: Форматът за показване на датата във формат PHP date().

en: The name of your facebook page, not the full URL. If your facebook url is: "http://www.facebook.com/elegantthemes", then your page name is: "elegantthemes"
bg: Името на страницата ви във Facebook, а не пълният URL. Ако URL ви във Facebook е: " http://www.facebook.com/elegantthemes ", тогава името на вашата страница е: "elegantthemes"

en: The number of posts shown per page.
bg: Броят публикации, показани на страница.

en: The number of posts shown.
bg: Броят на показаните публикации.

en: The primary heading.
bg: Основното заглавие.

en: The speed, in seconds, in which it will auto rotate to the next slide.
bg: Скоростта в секунди, с която ще се завърти автоматично до следващия слайд.

en: The speed, in seconds, in which the slider will auto rotate to the next slide. Leave empty to disable autoplay.
bg: Скоростта в секунди, с която плъзгачът автоматично ще се завърти към следващия слайд. Оставете празно, за да деактивирате автоматичното пускане.

en: The sub heading.
bg: Подзаглавието.

en: Theme Customizer
bg: Персонализатор на теми

en: Theme Options
bg: Опции на темата

en: There was a problem, please try again.
bg: Възникна проблем, моля опитайте отново.

en: This controls default direction of the lazy-loading animation.
bg: Това контролира посоката по подразбиране на анимацията с отложено зареждане.

en: This is an optional title to display for this module.
bg: Това е незадължително заглавие за показване за този модул.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
bg: Тази опция ви позволява да промените начина, по който датите ви се показват. За повече информация, моля, вижте кодекса на WordPress тук: <a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Форматиране на дата и час</a>

en: This option allows you to control how many tiers your pages dropdown menu has in the default theme created main menu. Increasing the number allows for additional menu items to be shown. This setting is not applicable If you are using a custom menu and not the default theme created main menu.
bg: Тази опция ви позволява да контролирате колко нива има падащото меню на вашите страници в главното меню, създадено по подразбиране. Увеличаването на броя позволява показването на допълнителни елементи от менюто. Тази настройка не е приложима, ако използвате персонализирано меню, а не главното меню, създадено по подразбиране.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
bg: Тази опция ви позволява да контролирате колко тирове има падащото меню на вашите страници. Увеличаването на броя позволява показването на допълнителни елементи от менюто.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
bg: Тази публикация е защитена с парола. Въведете паролата, за да видите коментарите.

en: This will add a border to the top side of the module.
bg: Това ще добави рамка към горната страна на модула.

en: This will be used as the border color for this module.
bg: Това ще се използва като цвят на рамката за този модул.

en: This will be used as the text color for the header text of the module.
bg: Това ще се използва като цвят на текста за заглавния текст на модула.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
bg: Това ще промени етикета на модула в компилатора за лесна идентификация.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
bg: Това ще активира Google Fonts за езици, различни от английски.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
bg: Това ще позволи използването на извадки в публикации или страници.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
bg: Това ще върне всички настройки в страницата с опции към стойностите им по подразбиране. <strong>Сигурни ли сте, че искате да направите това?</strong>

en: Title
bg: Заглавие

en: Title Font Size
bg: Размер на шрифта на заглавието

en: Title Font Style
bg: Стил на шрифта на заглавието

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Toggle
bg: Превключване

en: Toggle Icon Size
bg: Превключване на размера на иконата

en: Toggle Padding
bg: Превключване на подложката

en: Top
bg: Връх

en: Top & Bottom Padding
bg: Подложка отгоре и отдолу

en: Top Rated
bg: Най-високо оценен

en: Top to Bottom
bg: Отгоре надолу

en: Trending Font
bg: Популярен шрифт

en: Trending Font Style
bg: Набиращ популярност стил на шрифта

en: Trending Label Text Color
bg: Набиращ популярност цвят на текста на етикета

en: Trending Text Size
bg: Набиращ популярност размер на текста

en: Trending Title Text Color
bg: Набиращ популярност цвят на текста на заглавието

en: Tumblr Profile Url
bg: URL адрес на профил в Tumblr

en: Turn pagination on or off.
bg: Включете или изключете пагинацията.

en: Turn the autoplay feature on or off.
bg: Включете или изключете функцията за автоматично пускане.

en: Turn the dispay of each post's date on or off.
bg: Включете или изключете показването на датата на всяка публикация.

en: Turn the display of each post's author on or off.
bg: Включете или изключете показването на автора на всяка публикация.

en: Turn the display of each post's categories on or off.
bg: Включете или изключете показването на категориите на всяка публикация.

en: Turn the display of each post's ccomments on or off.
bg: Включете или изключете показването на коментарите на всяка публикация.

en: Turn the display of each post's comment count on or off.
bg: Включете или изключете показването на броя на коментарите за всяка публикация.

en: Turn the display of each post's date on or off.
bg: Включете или изключете показването на датата на всяка публикация.

en: Turn the display of each post's featured image on or off.
bg: Включете или изключете показването на представеното изображение на всяка публикация.

en: Turn the display of each post's rating on or off.
bg: Включете или изключете показването на оценката на всяка публикация.

en: Turn the display of each post's rating stars on or off.
bg: Включете или изключете показването на звездите за оценка на всяка публикация.

en: Twitter Profile Url
bg: URL на потребителския профил в Twitter

en: Type
bg: Тип

en: Type an address and click find to place a marker at that address.
bg: Въведете адрес и щракнете върху намиране, за да поставите маркер на този адрес.

en: Type of the box
bg: Вид на кутията

en: Typography
bg: Типография

en: Typography Settings
bg: Настройки на типографията

en: URL of the ad image.
bg: URL на рекламното изображение.

en: URL the ad's image links to.
bg: URL на изображението на рекламата води към.

en: USERNAME
bg: ПОТРЕБИТЕЛСКО ИМЕ

en: Underline
bg: Подчертайте

en: Update Skill
bg: Актуализиране на умения

en: Upload
bg: Качване

en: Upload A Video File
bg: Качете видео файл

en: Upload an Image
bg: Качете изображение

en: Uppercase
bg: Главна буква

en: Use Google Fonts
bg: Използвайте Google Fonts

en: Use as default for any category that does not have a specific layout set.
bg: Използвайте по подразбиране за всяка категория, която няма определен набор от оформления.

en: Use combined and minified CSS file to speed up your site's page load.
bg: Използвайте комбиниран и минимизиран CSS файл, за да ускорите зареждането на страницата на вашия сайт.

en: Use combined and minified javascript file to speed up your site's page load.
bg: Използвайте комбиниран и минимизиран JavaScript файл, за да ускорите зареждането на страницата на вашия сайт.

en: Use excerpts when defined
bg: Използвайте извадки, когато са определени

en: Use resizing
bg: Използвайте преоразмеряване

en: Use this layout as the default layout?
bg: Да се използва ли това оформление като оформление по подразбиране?

en: Use this layout as the home layout?
bg: Да се използва ли това оформление като начално оформление?

en: Use this layout on the categories selected above.
bg: Използвайте това оформление в избраните по-горе категории.

en: Used for icon button type
bg: Използва се за тип бутон с икона

en: User Name
bg: Потребителско име

en: Username
bg: Потребителско име

en: Username:
bg: потребителско име:

en: Vertically Centered
bg: Вертикално центрирано

en: Video
bg: Видео

en: Video Format Options
bg: Опции за видео формат

en: Video URL
bg: URL видеоклипа

en: View Category Layout
bg: Преглед на оформлението на категорията

en: View Project
bg: Преглед на проекта

en: View The Project
bg: Вижте проекта

en: View all posts by %s
bg: Вижте всички публикации от %s

en: Website Content Width
bg: Ширина на съдържанието на уебсайта

en: Website Gutter Width
bg: Ширина на улука на уебсайта

en: Welcome to Extra! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
bg: Добре дошли в Extra! Преди да се потопите в новата си тема, моля, посетете страницата с <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra документация</a> за достъп до десетки задълбочени уроци.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
bg: Когато дефинирате ключовите си думи с помощта на персонализирани полета, трябва да използвате тази стойност за име на персонализираното поле. Стойността на вашето персонализирано поле трябва да бъде мета ключовите думи, които искате да използвате, разделени със запетаи.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
bg: Когато дефинирате вашето мета описание с помощта на персонализирани полета, трябва да използвате тази стойност за персонализираното име на полето. Стойността на вашето персонализирано поле трябва да бъде персонализираното описание, което искате да използвате.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
bg: Когато дефинирате вашето заглавие с помощта на персонализирани полета, трябва да използвате тази стойност за потребителското име на полето. Стойността на вашето персонализирано поле трябва да бъде персонализираното заглавие, което искате да използвате.

en: Whether to show the post count.
bg: Дали да се покаже броят на публикациите.

en: Widget Bullet Color
bg: Цвят на куршума на джаджата

en: Widget Header Font Size
bg: Размер на шрифта в заглавката на притурката

en: Widget Header Font Style
bg: Стил на шрифта на заглавката на притурката

en: Widget Heading Color
bg: Цвят на заглавието на притурката

en: Widget Link Color
bg: Цвят на връзката към притурката

en: Widget Text Color
bg: Цвят на текста на притурката

en: WooCommerce Sidebar Location
bg: Местоположение на страничната лента WooCommerce

en: WooCommerce Sidebar/Widget Area
bg: WooCommerce странична лента/област за джаджи

en: Yes
bg: да

en: You are already logged in.
bg: Вече си влязъл в профила си.

en: You can disable this option if you want to remove the author box from single post pages.
bg: Можете да деактивирате тази опция, ако искате да премахнете полето за автор от страници с отделни публикации.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
bg: Можете да деактивирате тази опция, ако искате да премахнете коментарите и формуляра за коментари от страници с отделни публикации.

en: You can disable this option if you want to remove the related posts from single post pages.
bg: Можете да деактивирате тази опция, ако искате да премахнете свързаните публикации от отделни страници с публикации.

en: You can find all the info on how to obtain all the needed API credentials here: %s
bg: Можете да намерите цялата информация за това как да получите всички необходими идентификационни данни за API тук: %s

en: You can find the User Id at the end of your Google+ URL. For example if the URL was: http://plus.google.com/+elegentthemes, the User Id would be: +elegenthemes
bg: Можете да намерите потребителския идентификатор в края на вашия URL в Google +. Например, ако URL е: http://plus.google.com/ +elegentthemes, потребителският идентификатор ще бъде: +elegenthemes

en: You don't have pages
bg: Нямате страници

en: Your Rating:
bg: Вашата оценка:

en: Your latest posts
bg: Последните ви публикации

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
bg: Най-новите публикации на вашия сайт.

en: Your site&#8217;s most recent Reviews (posts which have review).
bg: Най-новите рецензии на вашия сайт (публикации, които имат рецензия).

en: Your site&#8217;s most recent Videos (Posts which use video format).
bg: Най-новите видеоклипове на вашия сайт (публикации, които използват видео формат).

en: Your site&#8217;s most recent comments.
bg: Последните коментари на вашия сайт.

en: Youtube Profile Url
bg: URL адрес на профил в Youtube

en: Youtube Username
bg: Потребителско име Youtube

en: Zoom Icon Color
bg: Цвят на иконата за мащабиране

en: by
bg: от

en: by %s
bg: от %s

[ctx: clear static resources]
en: Clear
bg: ясно

en: comment count
bg: брой коментари

[ctx: documentation links]
en: Support
bg: поддържа

[ctx: general options]
en: General
bg: Общ

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
bg: Интеграция

[ctx: layout type general name]
en: Category Layouts
bg: Оформления на категории

[ctx: layout type singular name]
en: Category Layout
bg: Оформление на категория

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
bg: Навигация

[ctx: noun]
en: COMMENT
bg: КОМЕНТИРАЙТЕ

[ctx: page/post]
en: Layout
bg: Оформление

[ctx: project item]
en: Add New
bg: Добави нов

[ctx: project type general name]
en: Projects
bg: проекти

[ctx: project type singular name]
en: Project
bg: Проект

en: settings reset.
bg: нулиране на настройките.

en: settings saved.
bg: Настройките са запазени.

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
bg: реклами

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
bg: Оцветяване

[ctx: theme updates]
en: Updates
bg: Актуализации

en: you don't have sufficient permissions to access this page
bg: нямате достатъчно права за достъп до тази страница
