Extra 2.22.2 - en to ro translation catalogue (1046 entries)

en:  You can find all the info on how to obtain all the required credentials here: %s
ro: Puteți găsi toate informațiile despre cum să obțineți toate acreditările necesare aici: %s

en: %d Items
ro: %d articole

en: %d Items in Cart
ro: %d articole în coș

en: %d%%
ro: %d %%

en: %s Theme Options
ro: Opțiuni de temă %s

en: %s ago
ro: acum %s

en: &hellip;
ro: …

en: &laquo; Previous
ro: „Anterior

en: + Add One More Tab
ro: + Adăugați încă o filă

en: 0 Comments
ro: 0 comentarii

en: 1 Column
ro: 1 coloană

en: 1 Comment
ro: 1 Comentariu

en: 1/2 + 1/4 + 1/4 Columns
ro: 1/2 + 1/4 + 1/4 Coloane

en: 1/3 + 2/3 Columns
ro: 1/3 + 2/3 coloane

en: 1/4 + 1/2 + 1/4 Columns
ro: 1/4 + 1/2 + 1/4 Coloane

en: 1/4 + 1/4 + 1/2 Columns
ro: 1/4 + 1/4 + 1/2 coloane

en: 1/4 + 3/4 Columns
ro: 1/4 + 3/4 coloane

en: 2 Columns
ro: 2 coloane

en: 2/3 + 1/3 Columns
ro: 2/3 + 1/3 coloane

en: 3 Columns
ro: 3 coloane

en: 3/4 + 1/4 Columns
ro: 3/4 + 1/4 coloane

en: 4 Columns
ro: 4 coloane

en: 404 Not Found
ro: 404 Nu a fost gasit

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
ro: <div class="updated"><p>Aceasta este o nouă instalare a temei %1$s. Nu uitați să accesați <a href="%2$s">ePanel</a> pentru a-l configura. Acest mesaj va dispărea după ce ați făcut clic pe butonul Salvare din <a href="%2$s">pagina de opțiuni a temei</a>.</p></div>

en: <span class="button" title="%title"></span>
ro: <span class="button" title="%titlu"></span>

en: <span class="button">Next Entries</span>
ro: <span class="button">Următoarele intrări</span>

en: <span class="button">Next</span><span class="title">%title</span>
ro: <span class="button">Următorul</span><span class="title">%title</span>

en: <span class="button">Older Entries</span>
ro: <span class="button">Intrări mai vechi</span>

en: <span class="button">Previous</span><span class="title">%title</span>
ro: <span class="title">%title</span><span class="button">Anterior</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ro: <span class="meta-nav">←</span> Comentarii mai vechi

en: A static page
ro: O pagină statică

en: API Key
ro: Cheia API

en: About The Author
ro: Despre autor

en: Above Post
ro: Mai sus Postare

en: Accent color
ro: Culoare de accent

en: Access Token
ro: Jeton de acces

en: Access Token Secret
ro: Acces Token Secret

en: Access Token Secret:
ro: Secret Token de acces:

en: Access token:
ro: Jeton de acces:

en: Accordion
ro: Acordeon

en: Active Tab Background Color
ro: Culoare de fundal a filei active

en: Active Tab Text Color
ro: Culoarea textului filei active

en: Ad
ro: Anunț

en: Ad #
ro: Anunț #

en: Ad #%d
ro: Anunțul #%d

en: Ad HTML
ro: HTML anunț

en: Ad HTML:
ro: HTML anunț:

en: Ad Image
ro: Imagine publicitară

en: Ad Link
ro: Link la anunț

en: Add API Key
ro: Adăugați cheia API

en: Add Ad
ro: Adăugați anunț

en: Add Another Video URL
ro: Adăugați o altă URL a videoclipului

en: Add Audio File
ro: Adăugați fișier audio

en: Add Author Bio
ro: Adăugați biografia autorului

en: Add Breakdown
ro: Adăugați Defalcare

en: Add ET Box
ro: Adăugați caseta ET

en: Add ET Button
ro: Adăugați butonul ET

en: Add ET Learn more block
ro: Adăugați blocul ET Aflați mai multe

en: Add ET Tabs
ro: Adăugați file ET

en: Add Gallery Images
ro: Adăugați imagini din galerie

en: Add Images
ro: Adăugați imagini

en: Add New Ad
ro: Adăugați un anunț nou

en: Add New Category Layout
ro: Adăugați un aspect nou pentru categorii

en: Add New Project
ro: Adăugați un proiect nou

en: Add New Project Skill
ro: Adăugați o nouă abilitate de proiect

en: Add New Tab
ro: Adăugați o filă nouă

en: Add a Tooltip Text
ro: Adăugați un text cu indicație

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
ro: Adăugați cod în <body> (bun pentru coduri de urmărire, cum ar fi Google Analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
ro: Adăugați cod în < head > blogului dvs

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
ro: Adaugă cod în partea de jos a postărilor tale, înainte de comentarii

en: Add code to the top of your posts
ro: Adaugă cod în partea de sus a postărilor tale

en: Add or Remove Skills
ro: Adăugați sau eliminați abilități

en: Additional Info
ro: Informații suplimentare

en: Address
ro: Abordare

en: Admin Label
ro: Eticheta de administrator

en: Ads
ro: Reclame

en: Adsense's responsive ad units require the ads' container to have a fixed width. Enabling this option applies a fixed width to this ad's container.
ro: Unitățile de anunțuri adaptabile Adsense necesită ca containerul de anunțuri să aibă o lățime fixă. Activarea acestei opțiuni aplică o lățime fixă pentru containerul acestui anunț.

en: Advertisement
ro: Publicitate

en: All
ro: Toate

en: All Category Layouts
ro: Toate aspectele de categorie

en: All Project Skills
ro: Toate abilitățile de proiect

en: All Projects
ro: Toate Proiectele

en: Alternative text for image
ro: Text alternativ pentru imagine

en: Amount of archive months to display.
ro: Cantitatea de luni arhivate de afișat.

en: Amount of recent posts to display.
ro: Cantitatea de postări recente de afișat.

en: An <a href="%s">Extra Theme Layout</a> (select below)
ro: Un <a href="%s">Aspect Extra al temei</a> (selectați mai jos)

en: An Extra Category Layout
ro: Un aspect Extra pentru categorii

en: Animation
ro: Animaţie

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
ro: Orice cod pe care îl plasați aici va apărea în secțiunea de corp a tuturor paginilor blogului dvs. Acest lucru este util dacă trebuie să introduceți un pixel de urmărire pentru un contor de stare, cum ar fi Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
ro: Orice cod pe care îl plasați aici va apărea în secțiunea de cap a fiecărei pagini a blogului dvs. Acest lucru este util atunci când trebuie să adăugați JavaScript sau CSS la toate paginile.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
ro: Orice cod pe care îl plasați aici va fi plasat în partea de sus a tuturor postărilor individuale. Acest lucru este util dacă doriți să integrați lucruri precum link-uri de marcare sociale.

en: App ID
ro: ID aplicație

en: App Secret
ro: Secretul aplicației

en: Archive Heading Text Color
ro: Culoarea textului titlului arhivei

en: Archives
ro: Arhive

en: Ascending
ro: Ascendent

en: Aside
ro: Deoparte

en: Attributes
ro: Atribute

en: Audio File Subtitle
ro: Subtitrare fișier audio

en: Audio File Title
ro: Titlul fișierului audio

en: Audio File URL
ro: URL a fișierului audio

en: Audio Format Options
ro: Opțiuni de format audio

en: Author
ro: Autor

en: Author Image URL
ro: URL a imaginii autorului

en: Authorize
ro: Autoriza

en: Authors Page Template Options
ro: Opțiuni de șablon de pagină pentru autori

en: Authors to display
ro: Autorii de afișat

en: Auto Speed
ro: Viteza automată

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
ro: Viteza glisorului automat (funcționează numai dacă Auto este setat la da)

en: Autoplay
ro: Redare automata

en: Autoplay Speed
ro: Viteza de redare automată

en: Back To Top
ro: Inapoi sus

en: Back To Top Button
ro: Butonul Înapoi Sus

en: Background Color
ro: Culoare de fundal

en: Background Settings
ro: Setări de fundal

en: Background color
ro: Culoare de fundal

en: Bar Border Radius
ro: Raza marginii barei

en: Bar Counter
ro: Tejghea de bar

en: Bar Padding
ro: Căptușeală de bar

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page.
ro: Înainte de a putea primi actualizări de produse, trebuie mai întâi să vă autentificați abonamentul Elegant Themes. Pentru a face acest lucru, trebuie să introduceți atât numele de utilizator Elegant Elegant Themes, cât și cheia Elegant Themes API. Pentru a vă găsi cheia API, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">log in</a> la contul dvs. Elegant Themes și navigați la pagina <strong>Cont > Cheie API</strong>.

en: Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key. Your username is the same username you use when logging in to <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>
ro: Înainte de a putea primi actualizări de produse, trebuie mai întâi să vă autentificați abonamentul Elegant Themes. Pentru a face acest lucru, trebuie să introduceți atât numele de utilizator Elegant Elegant Themes, cât și cheia Elegant Themes API. Numele dvs. de utilizator este același nume de utilizator pe care îl utilizați atunci când vă conectați la <a href="http://elegantthemes.com/" target="_blank">ElegantThemes.com</a>

en: Below Header
ro: Sub antet

en: Below Post
ro: Sub Post

en: Blog Feed Masonry
ro: Blog Feed Zidărie

en: Blog Feed Page Template Options
ro: Opțiuni de șablon de pagină de feed de blog

en: Blog Feed Standard
ro: Standard pentru fluxuri de blog

en: Blog Feed Title
ro: Titlul fluxului de blog

en: Body
ro: Corp

en: Body Font
ro: Font pentru corp

en: Body Line Height
ro: Înălțimea liniei corpului

en: Body Link Color
ro: Culoare body link

en: Body Text Color
ro: Culoarea textului corpului

en: Body Text Size
ro: Dimensiunea textului corpului

en: Body/Link Font Style
ro: Stilul fontului Body/Link

en: Body/Link Line Height
ro: Înălțimea corpului/liniei de legătură

en: Body/Link Text Size
ro: Dimensiunea textului corpului/linkului

en: Bold
ro: Îndrăzneţ

en: Border
ro: Frontieră

en: Border Color
ro: Culoarea chenarului

en: Border Radius
ro: Raza de frontieră

en: Border Width
ro: Lățimea graniței

en: Bottom
ro: Fund

en: Bottom Bar
ro: Bara de jos

en: Bottom to Top
ro: De jos în sus

en: Boxed Layout - Background color
ro: Aspect în casetă - Culoare de fundal

en: Breakdown #
ro: Dărâma #

en: Breakdown #%d
ro: Defalcare #%d

en: Button Font Style
ro: Stil font pentru buton

en: Button Hover Styles
ro: Buton Hover Styles

en: Button Styles
ro: Stiluri de butoane

en: Buttons
ro: Butoane

en: Buttons Font
ro: Font pentru butoane

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
ro: În mod implicit, comentariile nu sunt plasate pe pagini, totuși, dacă doriți să permiteți oamenilor să comenteze paginile dvs., activați această opțiune.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
ro: În mod implicit, paginile sunt sortate după nume. Cu toate acestea, dacă preferați să le sortați după ID, puteți ajusta această setare.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
ro: În mod implicit, bara de navigare rămâne în partea de sus a ecranului în orice moment. Vă sugerăm să dezactivați această opțiune, dacă trebuie să utilizați un logo mai înalt decât cel implicit.

en: By default the theme creates a Home link in the default created menu, that when clicked leads back to your blog's homepage. If however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
ro: În mod implicit, tema creează un link de pornire în meniul creat implicit, care, atunci când este făcută clic, duce înapoi la pagina de pornire a blogului dvs. Dacă totuși, utilizați o pagină de pornire statică și ați creat deja o pagină numită Acasă pentru a fi folosită, aceasta va avea ca rezultat un link duplicat. În acest caz, ar trebui să dezactivați această funcție pentru a elimina legătura.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
ro: În mod implicit, tema creează titluri de postări pe baza titlului postării și a numelui blogului. Dacă doriți să faceți meta titlul dvs. diferit de titlul actual al postării, puteți defini un titlu personalizat pentru fiecare postare folosind câmpuri personalizate. Această opțiune trebuie să fie activată pentru ca titlurile personalizate să funcționeze și trebuie să alegeți un nume de câmp personalizat pentru titlul dvs. de mai jos.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
ro: În mod implicit, tema nu adaugă cuvinte cheie la antetul dvs. Majoritatea motoarelor de căutare nu mai folosesc cuvinte cheie pentru a vă clasa site-ul, dar unii oameni le definesc oricum pentru orice eventualitate. Dacă doriți să adăugați meta cuvinte cheie la antet, activați această opțiune și completați câmpul de cuvinte cheie personalizate de mai jos.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
ro: În mod implicit, tema folosește o combinație a numelui blogului și a descrierii blogului, așa cum a fost definită atunci când ați creat blogul, pentru a crea titlurile paginii de pornire. Cu toate acestea, dacă doriți să creați un titlu personalizat, activați pur și simplu această opțiune și completați câmpul de titlu personalizat de mai jos.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
ro: În mod implicit, tema utilizează descrierea blogului dvs., așa cum a fost definită atunci când v-ați creat blogul, pentru a completa câmpul metadescriere. Dacă doriți să utilizați o altă descriere, activați această opțiune și completați câmpul de descriere personalizată de mai jos.

en: CSS Class
ro: Clasa CSS

en: CSS ID
ro: ID CSS

en: Call To Action
ro: Apel la acțiune

en: Callback function: "%s" doesnt exist
ro: Funcția de apel invers: „ %s ” nu există

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URL's all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
ro: Canonicalizarea ajută la prevenirea indexării conținutului duplicat de către motoarele de căutare și, prin urmare, poate ajuta la evitarea penalizărilor conținutului duplicat și a degradarii pagerank. Unele pagini pot avea URL diferite, toate care duc la același loc. De exemplu, domain.com, domain.com/index.html și www.domain.com sunt toate URL diferite care duc la pagina dvs. de pornire. Din perspectiva unui motor de căutare, aceste adrese URL duplicat, care apar adesea din cauza permalink-urilor personalizate, pot fi tratate individual, nu ca o singură destinație. Definirea unui URL canonic îi spune motorului de căutare ce URL doriți să utilizați oficial. Tema își bazează adresele URL canonice pe permalink-urile dvs. și pe numele domeniului definit în fila de setări a wp-admin.

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treaded individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
ro: Canonicalizarea ajută la prevenirea indexării conținutului duplicat de către motoarele de căutare și, prin urmare, poate ajuta la evitarea penalizărilor conținutului duplicat și a degradarii pagerank. Unele pagini pot avea URL diferite, toate care duc la același loc. De exemplu, domain.com, domain.com/index.html și www.domain.com sunt toate adrese URL diferite care duc la pagina dvs. de pornire. Din perspectiva unui motor de căutare, aceste adrese URL duplicat, care apar adesea din cauza permalink-urilor personalizate, pot fi tratate individual, nu ca o singură destinație. Definirea unui URL canonic îi spune motorului de căutare ce URL doriți să utilizați oficial. Tema își bazează adresele URL canonice pe permalink-urile dvs. și pe numele domeniului definit în fila de setări a wp-admin.

en: Captcha Font Size
ro: Dimensiunea fontului Captcha

en: Captcha Font Style
ro: Stil de font Captcha

en: Caption
ro: Legendă

en: Caption Background Color
ro: Culoare de fundal subtitrare

en: Caption Font Size
ro: Dimensiunea fontului subtitrare

en: Caption Font Style
ro: Stilul fontului subtitrare

en: Caption goes here
ro: Legenda merge aici

en: Caption title goes here
ro: Titlul subtitrării este aici

en: Categories
ro: Categorii

en: Categories:
ro: Categorii:

en: Category
ro: Categorie

en: Category Builder
ro: Constructor de categorii

en: Centered
ro: Centrat

en: Change Your API Key
ro: Schimbați-vă cheia API

en: Channel Name
ro: numele canalului

en: Chat
ro: conversație

en: Check and sort the sitemap sections you would like to be displayed.
ro: Verificați și sortați secțiunile sitemapului pe care doriți să le afișați.

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
ro: Bifați această casetă dacă doriți să afișați meta descrieri pe paginile categoriei/arhivei. Descrierea se bazează pe descrierea categoriei pe care o alegeți când vă creați/editați categoria în wp-admin.

en: Choose Categories.
ro: Alege Categorii.

en: Choose From the Most Used Skills
ro: Alegeți dintre cele mai utilizate abilități

en: Choose Sidebar/Widget Area
ro: Alegeți Sidebar/Widget Area

en: Choose a category.
ro: Alege o categorie.

en: Choose a heading style.
ro: Alegeți un stil de titlu.

en: Choose a sort method.
ro: Alegeți o metodă de sortare.

en: Choose a sort order.
ro: Alegeți o ordine de sortare.

en: Choose an Image
ro: Alegeți o imagine

en: Choose button color
ro: Alege culoarea butonului

en: Choose button type
ro: Alegeți tipul de buton

en: Choose categories.
ro: Alegeți categorii.

en: Choose title autogeneration method
ro: Alegeți metoda de autogenerare a titlului

en: Choose whether standard or masonry display style for archive pages for tags, author posts, search results.
ro: Alegeți dacă stilul de afișare standard sau de zidărie pentru paginile de arhivă pentru etichete, postări ale autorului, rezultatele căutării.

en: Choose which items to display in the postinfo section
ro: Alegeți ce elemente să afișați în secțiunea de informații despre postare

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
ro: Alegeți da dacă doriți animație automată cu glisor

en: Circle Counter
ro: Contor de cerc

en: Click here to learn more
ro: Apasa aici pentru a afla mai multe

en: Closed Title Font Style
ro: Stil de font pentru titlu închis

en: Code Integration
ro: Integrarea codului

en: Color
ro: Culoare

en: Column Layout
ro: Aspect coloane

en: Comments
ro: Comentarii

en: Consumer Key
ro: Cheia consumatorului

en: Consumer Key:
ro: Cheie pentru consumator:

en: Consumer Secret
ro: Secretul consumatorului

en: Consumer Secret:
ro: Secretul consumatorului:

en: Contact Form
ro: Formular de contact

en: Contact Form Map
ro: Harta formularului de contact

en: Contact Form Title
ro: Titlul formularului de contact

en: Contact Page Template Options
ro: Opțiuni de șablon de pagină de contact

en: Content
ro: Conţinut

en: Content Font Size
ro: Dimensiunea fontului conținutului

en: Content Font Style
ro: Stilul fontului de conținut

en: Content goes here
ro: Conținutul merge aici

en: Content text or html
ro: Conținut text sau html

en: Countdown
ro: Numărătoare inversă

en: Current Category / Tag / Taxonomy
ro: Categoria curentă / Etichetă / Taxonomie

en: Current Color
ro: Culoare curentă

en: Currently viewing archives from %1$s
ro: Se vizualizează în prezent arhivele de la %1$s

en: Custom CSS
ro: CSS personalizat

en: Custom Title
ro: Titlu personalizat

en: Custom field Name to be used for description
ro: Câmp personalizat Nume care va fi folosit pentru descriere

en: Custom field Name to be used for keywords
ro: Câmp personalizat Nume care va fi folosit pentru cuvinte cheie

en: Custom field Name to be used for title
ro: Câmp personalizat Nume care va fi folosit pentru titlu

en: Dashed
ro: întreruptă

en: Date
ro: Data

en: Date Format
ro: Formatul datei

en: Date format
ro: Formatul datei

en: Default
ro: Mod implicit

en: Default (%s)
ro: Implicit (%s)

en: Default Category
ro: Categorie implicită

en: Default Post Format
ro: Format de postare implicit

en: Define a character to separate BlogName and Post title
ro: Definiți un caracter pentru a separa BlogName și Titlul postării

en: Delicious
ro: Delicios

en: Descending
ro: Descendentă

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
ro: Proiectat de %1$s | Produs de %2$s

en: Details Font Style
ro: Detalii stilul fontului

en: Disable this option to remove Google Maps API script from your page. Note: Modules which relies to Google Maps API script such as Maps and Fullwidth Maps are still loaded, but will not work unless you manually add Google Maps API script.
ro: Dezactivați această opțiune pentru a elimina scriptul Google Maps API din pagina dvs. Notă: modulele care se bazează pe scriptul Google Maps API, cum ar fi Hărți și Hărți cu lățime completă, sunt încă încărcate, dar nu vor funcționa decât dacă adăugați manual scriptul Google Maps API.

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
ro: Dezactivați această opțiune pentru a elimina Google Fonts din paginile dvs. Divi Builder.

en: Disable top tier dropdown menu links
ro: Dezactivați linkurile meniului derulant de nivel superior

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ro: Dezactivarea acestei opțiuni va elimina codul corporal de mai jos de pe blogul dvs. Acest lucru vă permite să eliminați codul în timp ce îl salvați pentru o utilizare ulterioară.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ro: Dezactivarea acestei opțiuni va elimina codul antetului de mai jos de pe blogul dvs. Acest lucru vă permite să eliminați codul în timp ce îl salvați pentru o utilizare ulterioară.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ro: Dezactivarea acestei opțiuni va elimina codul de jos unic de mai jos de pe blogul dvs. Acest lucru vă permite să eliminați codul în timp ce îl salvați pentru o utilizare ulterioară.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ro: Dezactivarea acestei opțiuni va elimina singurul cod de mai jos de pe blogul dvs. Acest lucru vă permite să eliminați codul în timp ce îl salvați pentru o utilizare ulterioară.

en: Display # of Tweets:
ro: Afișează numărul de tweet-uri:

en: Display Featured Posts Only
ro: Afișați numai postările recomandate

en: Display Home link
ro: Afișează linkul de pornire

en: Display Style
ro: Stil de afișare

en: Display a list of authors.
ro: Afișează o listă de autori.

en: Display a login form.
ro: Afișează un formular de conectare.

en: Display ads.
ro: Reclame afișate.

en: Display comment date?
ro: Afișați data comentariului?

en: Display method
ro: Metoda de afișare

en: Display post categories?
ro: Afișați categoriile de postări?

en: Display post count
ro: Afișează numărul de postări

en: Display post date?
ro: Afișați data postării?

en: Display post thumbnail?
ro: Afișați miniatura postării?

en: Display the post's exceprt or full content. If full content, then it will truncate to the more tag if used.
ro: Afișează excepția postării sau conținutul complet. Dacă conținut complet, atunci se va trunchia la eticheta mai mult dacă este utilizată.

en: Display your follower counts from top social networks
ro: Afișați numărul de urmăritori din rețelele sociale de top

en: Display your recent tweets.
ro: Afișează tweet-urile tale recente.

en: Divi Library
ro: Biblioteca Divi

en: Divider
ro: Divizor

en: Divider Height
ro: Înălțimea separatorului

en: Divider Position
ro: Poziția divizorului

en: Divider Style
ro: Stil divizor

en: Divider Weight
ro: Greutate divizor

en: Do not display posts that have been displayed on previous modules.
ro: Nu afișați postări care au fost afișate în modulele anterioare.

en: Don't Show Author
ro: Nu arătați autorul

en: Don't Show Categories
ro: Nu afișați categorii

en: Don't Show Comment Count
ro: Nu afișați numărul de comentarii

en: Don't Show Date
ro: Nu afișați data

en: Don't Show Featured Image
ro: Nu afișați imaginea recomandată

en: Don't Show Ratings
ro: Nu afișa evaluări

en: Dotted
ro: Punctat

en: Double
ro: Dubla

en: Drag the marker and the address will be updated automatically. Change the zoom and the zoom level will be saved as well.
ro: Trageți marcatorul și adresa va fi actualizată automat. Schimbați zoomul și nivelul de zoom va fi salvat și el.

en: Dribbble
ro: Dribling

en: Dribbble Profile Url
ro: Adresa URL a profilului URL

en: Dropdown Menu Animation
ro: Meniu derulant Animație

en: Dropdown Menu Background Color
ro: Culoarea de fundal a meniului derulant

en: Dropdown Menu Hover/Active Link Color
ro: Meniu drop-down Hover/Active Link Culoare

en: Dropdown Menu Line Color
ro: Culoarea liniei meniului derulant

en: Dropdown Menu Text Color
ro: Culoarea textului meniului derulant

en: Edit Category Layout
ro: Editați aspectul categoriei

en: Edit Default Layout
ro: Editați aspectul implicit

en: Edit Home Layout
ro: Editați aspectul casei

en: Edit Layout
ro: Editați aspectul

en: Edit Project
ro: Editați proiectul

en: Edit Skill
ro: Editați abilitate

en: Effect
ro: Efect

en: Elements
ro: Elemente

en: Email
ro: E-mail

en: Email field cannot be empty.
ro: Câmpul de e-mail nu poate fi gol.

en: Enable Above Footer - Ad
ro: Activați deasupra subsolului - Anunț

en: Enable Autoplay
ro: Activați redarea automată

en: Enable Below Header - Ad
ro: Activați sub antet - Anunț

en: Enable Boxed Layout
ro: Activați aspectul în casetă

en: Enable Header Ad
ro: Activați anunț de antet

en: Enable Responsive Adsense Ad
ro: Activați anunțul AdSense adaptabil

en: Enable Single Post - Above Post - Ad
ro: Activați Postarea unică - Postarea de deasupra - Anunț

en: Enable Single Post - Below Post - Ad
ro: Activați o singură postare - Sub Postare - Anunț

en: Enable body code
ro: Activați codul corporal

en: Enable canonical URL's
ro: Activați URL canonice

en: Enable custom description
ro: Activați descrierea personalizată

en: Enable custom keywords
ro: Activați cuvintele cheie personalizate

en: Enable custom title
ro: Activați titlul personalizat

en: Enable custom titles
ro: Activați titlurile personalizate

en: Enable header code
ro: Activați codul antetului

en: Enable meta description
ro: Activați metadescrierea

en: Enable meta descriptions
ro: Activați meta descrierile

en: Enable meta keywords
ro: Activați meta cuvinte cheie

en: Enable single bottom code
ro: Activați codul inferior unic

en: Enable single top code
ro: Activați un singur cod de top

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
ro: Activați această opțiune pentru a afișa butonul Înapoi la început în timpul derulării

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
ro: Activați această opțiune pentru a obține efectul de defilare lină cu rotița mouse-ului

en: Enable this option to make shortcodes respond to various screen sizes
ro: Activați această opțiune pentru ca codurile scurte să răspundă la diferite dimensiuni de ecran

en: Enabled
ro: Activat

en: Enabled?
ro: Activat?

en: Enabling this option will display an ad above the footer. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ro: Activarea acestei opțiuni va afișa un anunț deasupra subsolului. Dacă este activat, trebuie să completați imaginea bannerului și URL de destinație de mai jos.

en: Enabling this option will display an ad below the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ro: Activarea acestei opțiuni va afișa un anunț sub antet. Dacă este activat, trebuie să completați imaginea bannerului și URL de destinație de mai jos.

en: Enabling this option will display an ad in the header. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ro: Activarea acestei opțiuni va afișa un anunț în antet. Dacă este activat, trebuie să completați imaginea bannerului și URL de destinație de mai jos.

en: Enabling this option will display an ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ro: Activarea acestei opțiuni va afișa un anunț în partea de jos a paginilor de postare sub conținutul unei singure postări. Dacă este activat, trebuie să completați imaginea bannerului și URL de destinație de mai jos.

en: Enabling this option will display an ad on the top of your post pages above the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ro: Activarea acestei opțiuni va afișa un anunț în partea de sus a paginilor de postare deasupra conținutului unei singure postări. Dacă este activat, trebuie să completați imaginea bannerului și URL de destinație de mai jos.

en: Enqueue Google Maps Script
ro: Puneți în coadă Google Maps Script

en: Enter an optional CSS ID to be used for this module. An ID can be used to create custom CSS styling, or to create links to particular sections of your page.
ro: Introduceți un ID CSS opțional pentru a fi utilizat pentru acest modul. Un ID poate fi folosit pentru a crea un stil CSS personalizat sau pentru a crea link-uri către anumite secțiuni ale paginii dvs.

en: Enter optional CSS classes to be used for this module. A CSS class can be used to create custom CSS styling. You can add multiple classes, separated with a space.
ro: Introduceți clase CSS opționale care vor fi utilizate pentru acest modul. O clasă CSS poate fi utilizată pentru a crea stiluri CSS personalizate. Puteți adăuga mai multe clase, separate printr-un spațiu.

en: Enter the App ID
ro: Introduceți ID-ul aplicației

en: Enter the App Secret
ro: Introduceți secretul aplicației

en: Enter the URL of your Dribbble Profile.
ro: Introduceți URL a profilului dvs. Dribbble.

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
ro: Introdu URL a profilului tău Facebook.

en: Enter the URL of your Google+ Profile.
ro: Introduceți URL a profilului dvs. Google +.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
ro: Introdu URL a profilului tău Instagram.

en: Enter the URL of your Pinterest Profile.
ro: Introduceți URL a profilului dvs. Pinterest.

en: Enter the URL of your RSS feed.
ro: Introduceți URL a fluxului dvs. RSS.

en: Enter the URL of your Stumbleupon Profile.
ro: Introduceți URL a profilului dvs. Stumbleupon.

en: Enter the URL of your Tumblr Profile.
ro: Introdu URL a profilului tău Tumblr.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
ro: Introduceți URL a profilului dvs. Twitter.

en: Enter the URL of your Youtube Profile.
ro: Introduceți URL a profilului dvs. Youtube.

en: Every 1 Day
ro: La fiecare 1 zi

en: Every 12 Hours
ro: La fiecare 12 ore

en: Every 3 Days
ro: La fiecare 3 zile

en: Every 3 Hours
ro: La fiecare 3 ore

en: Every 7 Days
ro: La fiecare 7 zile

en: Every Hour
ro: Fiecare ora

en: Exclude categories from the navigation bar
ro: Excludeți categorii din bara de navigare

en: Exclude pages from the navigation bar
ro: Excludeți pagini din bara de navigare

en: Extra Category Layout
ro: Aspect de categorie Extra

en: Extra Customizer Settings
ro: Setări Extra de personalizare

en: Extra Mega Menu
ro: Extra Mega Meniu

en: Extra Settings
ro: Setări Extra

en: Extra uses uncombined and unminified CSS files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified CSS files by filtering "et_load_unminified_styles" filter as well.
ro: Extra folosește fișiere CSS necombinate și neminificate, deoarece constanta „SCRIPT_DEBUG” de pe wp-config.php a fost setată la „true”. Un alt plugin poate impune ca Extra să folosească fișiere CSS necombinate și neminificate prin filtrarea filtrului „et_load_unminified_styles”.

en: Extra uses uncombined and unminified javascript files because "SCRIPT_DEBUG" constant on wp-config.php has been set to "true". Other plugin can enforce Extra to use uncombined and unminified javascript files by filtering "et_load_unminified_scripts" filter as well.
ro: Extra utilizează fișiere JavaScript necombinate și neminificate, deoarece constanta „SCRIPT_DEBUG” de pe wp-config.php a fost setată la „true”. Un alt plugin poate impune ca Extra să folosească fișiere JavaScript necombinate și neminificate prin filtrarea filtrului „et_load_unminified_scripts”.

en: Facebook Profile Url
ro: URL profilului Facebook

en: Fade In From Bottom
ro: Fade In de jos

en: Fade In From Left
ro: Fade In de la stânga

en: Favorite
ro: Favorit

en: Featured
ro: Recomandate

en: Featured Post
ro: Postare recomandată

en: Featured Posts Slider
ro: Slider pentru postări recomandate

en: Filter Font Size
ro: Filtrați dimensiunea fontului

en: Filter Font Style
ro: Filtrați stilul fontului

en: Filterable Portfolio
ro: Portofoliu filtrabil

en: Find
ro: Găsi

en: Fixed Navigation Bar
ro: Bara de navigare fixă

en: Fixed Navigation Settings
ro: Setări de navigare fixe

en: Flip In Horizontally
ro: Întoarceți pe orizontală

en: Flip In Vertically
ro: Flip In Vertical

en: Follow @%s
ro: Urmăriți @ %s

en: Follow Font & Icon Size
ro: Urmărește dimensiunea fontului și pictogramei

en: Follow Us
ro: Urmați-ne

en: Font Style
ro: Stilul fontului

en: Footer
ro: Subsol

en: Footer Credit Font Style
ro: Stilul fontului de credit de subsol

en: Footer Credit Text Color
ro: Culoarea textului creditului de subsol

en: Footer Credit Text Size
ro: Dimensiunea textului creditului de subsol

en: Footer Elements
ro: Elemente de subsol

en: Footer Menu
ro: Meniul de subsol

en: Footer Menu Active Link Color
ro: Meniul subsol Active Link Culoare

en: Footer Menu Font Style
ro: Stil font meniu subsol

en: Footer Menu Letter Spacing
ro: Meniul de subsol Spațiere între litere

en: Footer Menu Link Color
ro: Subsol Meniu Link Culoare

en: Footer Menu Text Size
ro: Dimensiunea textului meniului de subsol

en: Footer Settings
ro: Setări subsol

en: Footer Sidebar
ro: Bara laterală de subsol

en: Footer Sidebar Left
ro: Bara laterală de subsol stânga

en: Footer Sidebar Middle
ro: Subsol Bara laterală Mijloc

en: Footer Sidebar Middle Left
ro: Bara laterală de subsol Mijloc stânga

en: Footer Sidebar Middle Right
ro: Subsol Bara laterală Mijloc dreapta

en: Footer Sidebar Right
ro: Bara laterală de subsol Dreapta

en: Form submission error, please refresh and try again.
ro: Eroare la trimiterea formularului, vă rugăm să actualizați și să încercați din nou.

en: Front page displays
ro: Afișează prima pagină

en: Fullwidth Slider
ro: Glisor cu lățime completă

en: Gallery
ro: Galerie

en: Gallery Format Options
ro: Opțiuni de format pentru galerie

en: General Settings
ro: setari generale

en: Global Accent Color
ro: Culoare globală de accent

en: Google API Key
ro: Cheia Google API

en: Google API key. You can find all the info on how to obtain one here: %s
ro: Cheia Google API. Puteți găsi toate informațiile despre cum să obțineți unul aici: %s

en: Google Fonts subsets
ro: Subseturi Google Fonts

en: Google+
ro: Google +

en: Google+ Profile Url
ro: URL profilului Google +

en: Google+ User Id
ro: ID utilizator Google +

en: Groove
ro: Canelură

en: Header
ro: Antet

en: Header & Navigation Settings
ro: Setări pentru antet și navigare

en: Header Elements Settings
ro: Setări pentru elementele antetului

en: Header Font Size
ro: Dimensiunea fontului antetului

en: Header Font Style
ro: Stilul fontului antet

en: Header Format Settings
ro: Setări pentru formatul antetului

en: Header Text
ro: Antet

en: Header Text Color
ro: Culoare text antet

en: Heading Font
ro: Font de titlu

en: Heading Font Style
ro: Stilul fontului titlului

en: Heading Line Height
ro: Înălțimea liniei de direcție

en: Heading Style
ro: Stilul titlului

en: Heading Text Color
ro: Culoarea textului titlului

en: Heading Text Size
ro: Dimensiunea textului titlului

en: Help
ro: Ajutor

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
ro: Aici puteți adăuga CSS personalizat pentru a modifica sau extinde stilurile implicite.

en: Here you can change Global Accent Color that is used on all pages of your site.
ro: Aici puteți schimba culoarea globală de accent care este utilizată pe toate paginile site-ului dvs.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
ro: Aici puteți schimba ce caracter separă titlul blogului și numele paginii de index atunci când utilizați titluri de postări generate automat. Valorile comune sunt | sau -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
ro: Aici puteți schimba ce caracter separă titlul blogului și numele postării atunci când utilizați titluri de postări generate automat. Valorile comune sunt | sau -

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ro: Aici puteți alege cum sunt generate titlurile dvs. de pe paginile de index. Puteți schimba ordinea în care sunt afișate numele blogului și titlul indexului sau puteți elimina complet numele blogului din titlu.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area for WooCommerce pages.
ro: Aici puteți alege bara laterală/zona widget implicită pentru paginile WooCommerce.

en: Here you can choose the default Sidebar/Widget Area.
ro: Aici puteți alege zona implicită Sidebar/Widget.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar for WooCommerce pages.
ro: Aici puteți alege locația implicită a barei laterale pentru paginile WooCommerce.

en: Here you can choose the default location of the Sidebar.
ro: Aici puteți alege locația implicită a barei laterale.

en: Here you can choose the refresh period used for the social network follower counts widget.
ro: Aici puteți alege perioada de reîmprospătare utilizată pentru widgetul de numărare a urmăritorilor din rețeaua socială.

en: Here you can choose to display the Dribbble Icon on your homepage.
ro: Aici puteți alege să afișați pictograma Dribbble pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
ro: Aici puteți alege să afișați pictograma Facebook pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the Google+ Icon on your homepage.
ro: Aici puteți alege să afișați pictograma Google + pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
ro: Aici puteți alege să afișați pictograma Instagram pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the Pinterest Icon on your homepage.
ro: Aici puteți alege să afișați pictograma Pinterest pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
ro: Aici puteți alege să afișați pictograma RSS.

en: Here you can choose to display the Stumbleupon Icon on your homepage.
ro: Aici puteți alege să afișați pictograma Stumbleupon pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the Tumblr Icon on your homepage.
ro: Aici puteți alege să afișați pictograma Tumblr pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
ro: Aici puteți alege să afișați pictograma Twitter.

en: Here you can choose to display the Youtube Icon on your homepage.
ro: Aici puteți alege să afișați pictograma Youtube pe pagina dvs. de pornire.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
ro: Aici puteți alege să eliminați anumite categorii din meniul de navigare. Toate categoriile marcate cu un X nu vor apărea în bara de navigare.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
ro: Aici puteți alege să eliminați anumite pagini din meniul de navigare. Toate paginile marcate cu un X nu vor apărea în bara de navigare.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
ro: Aici puteți alege să inversați ordinea în care sunt afișate linkurile categoriilor dvs. Puteți alege între urcare și descreștere.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
ro: Aici puteți alege să inversați ordinea în care sunt afișate linkurile paginilor dvs. Puteți alege între urcare și descreștere.

en: Here you can choose to sort your pages links.
ro: Aici puteți alege să sortați linkurile paginilor dvs.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on archive pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
ro: Aici puteți alege ce elemente apar în secțiunea de informații post pe paginile de arhivă. Aceasta este zona, de obicei sub titlul postării, care afișează informații de bază despre postarea dvs. Vor apărea elementele evidențiate prezentate mai jos.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
ro: Aici puteți alege ce articole apar în secțiunea de informații despre postare pe paginile cu o singură postare. Aceasta este zona, de obicei sub titlul postării, care afișează informații de bază despre postarea dvs. Vor apărea elementele evidențiate prezentate mai jos.

en: Here you can choose which sharing icons/options to display. All options marked with an X will not appear.
ro: Aici puteți alege ce pictograme/opțiuni de partajare să afișați. Toate opțiunile marcate cu X nu vor apărea.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
ro: Aici puteți defini dacă să afișați linkul „citește mai mult” după fragmente sau nu.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ro: Aici puteți desemna câte produse WooCommerce sunt afișate pe pagina de arhivă. Această opțiune funcționează independent de Setări > Opțiuni de citire din wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ro: Aici puteți desemna câte articole recente sunt afișate în paginile Arhivei. Această opțiune funcționează independent de Setări > Opțiuni de citire din wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ro: Aici puteți desemna câte articole recente sunt afișate pe pagina Categorie. Această opțiune funcționează independent de Setări > Opțiuni de citire din wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ro: Aici puteți desemna câte articole recente sunt afișate în paginile cu rezultatele căutării. Această opțiune funcționează independent de Setări > Opțiuni de citire din wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ro: Aici puteți desemna câte articole recente sunt afișate pe paginile Etichete. Această opțiune funcționează independent de Setări > Opțiuni de citire din wp-admin.

en: Here you can provide destination url
ro: Aici puteți furniza URL de destinație

en: Here you can provide image url
ro: Aici puteți furniza URL a imaginii

en: Hex Value
ro: Valoare hexagonală

en: Hide Author Box
ro: Ascundeți caseta de autor

en: Hide Featured Image on Post
ro: Ascunde imaginea recomandată în postare

en: Hide Logo Image
ro: Ascunde imaginea siglei

en: Hide Navigation Until Scroll
ro: Ascunde navigarea până la derulare

en: Hide Post Rating
ro: Ascunde evaluarea postării

en: Hide Project Categories
ro: Ascunde categoriile de proiecte

en: Hide Project Titles
ro: Ascundeți titlurile proiectelor

en: Hide Related Posts
ro: Ascunde postările înrudite

en: Hide Title &amp; Meta on Post
ro: Ascundeți titlul și meta în postare

en: Hide empty categories
ro: Ascunde categoriile goale

en: Highest Rated
ro: Cel mai bine cotat

en: Home
ro: Acasă

en: Homepage
ro: Pagina principala

en: Homepage Basic
ro: Pagina principală de bază

en: Homepage SEO
ro: SEO pe pagina de pornire

en: Homepage custom title (if enabled)
ro: Titlul personalizat al paginii de pornire (dacă este activat)

en: Homepage meta description (if enabled)
ro: Metadescrierea paginii de pornire (dacă este activată)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
ro: Meta cuvinte cheie pentru pagina de pornire (dacă sunt activate)

en: Hover Overlay Icon Color
ro: Culoarea pictogramei de suprapunere cu mouse-ul

en: Hover Overlay Icon Picker
ro: Selector de pictograme de suprapunere cu mouse-ul

en: Hover/Active Link Color
ro: Hover/Active Link Culoare

en: Icon
ro: Pictogramă

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
ro: Dacă titlurile personalizate sunt dezactivate, alegeți metoda de generare automată

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ro: Dacă nu utilizați titluri de postări cutsom, puteți avea în continuare control asupra modului în care sunt generate titlurile dvs. Aici puteți alege în ce ordine doriți să fie afișate titlul postării și numele blogului sau puteți elimina complet numele blogului din titlu.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ro: Dacă nu utilizați titluri de postări cutsom, puteți avea în continuare control asupra modului în care sunt generate titlurile dvs. Aici puteți alege în ce ordine doriți să fie afișate titlul postării și numele blogului sau puteți elimina complet numele blogului din titlu.

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
ro: Dacă ați activat titluri personalizate, puteți adăuga titlul personalizat aici. Orice ai tasta aici va fi plasat între etichetele < title >< /title > din header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
ro: Dacă ați activat meta descrierile, puteți adăuga descrierea personalizată aici.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
ro: Dacă ați activat meta cuvintele cheie, puteți adăuga cuvinte cheie personalizate aici. Cuvintele cheie trebuie separate prin coma. De exemplu: wordpress, teme, șabloane, elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
ro: Dacă doriți să fie afișate categorii în bara de navigare care nu au nicio postare, dezactivați această opțiune. În mod implicit, categoriile goale sunt ascunse

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
ro: Dacă doriți să adăugați o meta-descriere postării dvs., puteți face acest lucru folosind câmpuri personalizate. Această opțiune trebuie să fie activată pentru ca descrierile să fie afișate pe paginile de postare. Puteți adăuga meta-descrierea folosind câmpuri personalizate pe baza numelui câmpului personalizat pe care îl definiți mai jos.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
ro: Dacă doriți să adăugați meta cuvinte cheie la postarea dvs., puteți face acest lucru folosind câmpuri personalizate. Această opțiune trebuie să fie activată pentru ca cuvintele cheie să fie afișate pe paginile de postare. Puteți adăuga meta cuvintele cheie folosind câmpuri personalizate pe baza numelui câmpului personalizat pe care îl definiți mai jos.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
ro: Dacă doriți să eliminați meniurile drop-down din bara de navigare a categoriilor, dezactivați această funcție.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
ro: Dacă doriți să eliminați meniurile drop-down din bara de navigare a paginilor, dezactivați această funcție.

en: If you would like to use your own custom favicon image click the Upload Image button.
ro: Dacă doriți să utilizați propria imagine de favicon personalizată, faceți clic pe butonul Încărcare imagine.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
ro: Dacă doriți să utilizați propria imagine de logo personalizată, faceți clic pe butonul Încărcare imagine.

en: Ignore Displayed Posts
ro: Ignorați postările afișate

en: Image
ro: Imagine

en: Image Alt Text
ro: Alt text imagine

en: Image Alt Text:
ro: Text alternativ al imaginii:

en: Image Height
ro: Înălțimea imaginii

en: Image URL
ro: URL imaginii

en: Image Url
ro: URL imagine

en: Image Url:
ro: URL imaginii:

en: Image Width
ro: Lățimea imaginii

en: Image doesn't exist
ro: Imaginea nu există

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
ro: În unele cazuri, utilizatorii vor dori să creeze categorii sau linkuri părinte ca substituenți pentru a deține o listă de linkuri sau categorii secundare. În acest caz, nu este de dorit ca legăturile părinte să conducă nicăieri, ci să servească doar o funcție organizațională. Activarea acestor opțiuni va elimina linkurile din toate paginile/categorii părinte, astfel încât să nu conducă nicăieri atunci când se da clic.

en: Inactive Footer Sidebar
ro: Bara laterală de subsol inactiv

en: Inactive Tab Background Color
ro: Culoare de fundal a filei inactive

en: Index Page SEO
ro: Pagina de indexare SEO

en: Input Field Padding
ro: Umplutură câmp de intrare

en: Input Font Size
ro: Introduceți dimensiunea fontului

en: Input Font Style
ro: Introduceți stilul fontului

en: Input adsense code
ro: Introduceți codul AdSense

en: Input advertisement destination url
ro: Introduceți URL destinației anunțului

en: Input advertisement image
ro: Introduceți imaginea publicitară

en: Inset
ro: Medalion

en: Instagram Profile Url
ro: URL a profilului Instagram

en: Invalid post
ro: Postare nevalidă

en: Italic
ro: Cursiv

en: Join Now
ro: Alătură-te acum

en: Latest
ro: Cele mai recente

en: Layout
ro: Aspect

en: Layout Settings
ro: setări de schemă

en: Layout Usage
ro: Utilizarea aspectului

en: Leave a Reply to %s
ro: Lăsați un răspuns la %s

en: Leave a reply
ro: Lasa un raspuns

en: Left
ro: Stânga

en: Left to Right
ro: De la stânga la dreapta

en: Left/Right
ro: Stanga dreapta

en: Left/Right or Centered?
ro: Stânga/Dreapta sau Centrat?

en: Length of the title need to be limited to prevent inappropriate caption height in narrow column
ro: Lungimea titlului trebuie limitată pentru a preveni înălțimea inadecvată a subtitrării în coloana îngustă

en: Letter Spacing
ro: Spațiul dintre litere

en: Limit
ro: Limită

en: Link
ro: Legătură

en: Link Format Options
ro: Opțiuni de format de link

en: Link Title
ro: Titlul linkului

en: Link URL
ro: URL a linkului

en: Link Url:
ro: URL link:

en: List Meta
ro: Listă Meta

en: List Title
ro: Titlul listei

en: Loading
ro: Se încarcă

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: Login
ro: Log in

en: Logo
ro: Siglă

en: Logo Height
ro: Înălțimea logoului

en: Logout
ro: Deconectare

en: Lost my Password
ro: Mi-am pierdut parola

en: Magazine Homepage
ro: Pagina de pornire a revistei

en: Main Body
ro: Corpul principal

en: Main Meta
ro: Meta principală

en: Main Post Area
ro: Zona Postului Principal

en: Main Post Entry
ro: Postul principal de intrare

en: Main Post Excerpt
ro: Extras din postul principal

en: Main Post Meta
ro: Meta post principal

en: Main Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
ro: Pictograme meta postări principale (evaluare și comentariu)

en: Main Post Overlay
ro: Suprapunerea postului principal

en: Main Post Overlay Icon
ro: Pictograma de suprapunere a postului principal

en: Main Post Title
ro: Titlul postului principal

en: Main Sidebar
ro: Bara laterală principală

en: Main Title
ro: Titlul principal

en: Make Fullwidth
ro: Faceți lățime completă

en: Map
ro: Hartă

en: Map Format Options
ro: Opțiuni pentru formatul hărții

en: Map Pin Address
ro: Adresa PIN pentru hartă

en: Masonry
ro: Zidărie

en: Masonry Blog Category
ro: Categoria Blog Zidărie

en: Masonry Blog Category With Featured Posts
ro: Categorie Blog Zidărie cu postări recomandate

en: Masonry Blog Homepage
ro: Pagina principală a blogului zidăriei

en: Max Width
ro: Lățimea maximă

en: Max. Title Characters
ro: Max. Titlu Personaje

en: Maximum 200
ro: Maxim 200

en: Mega Menu 2 Featured and Recent List
ro: Mega Menu 2 Listă recomandată și recentă

en: Mega Menu 3 Featured
ro: Mega Meniu 3 Featured

en: Mega Menu List
ro: Lista mega meniului

en: Menu Height
ro: Înălțimea meniului

en: Message
ro: Mesaj

en: Meta Font Size
ro: Dimensiunea fontului meta

en: Meta Font Style
ro: Stil metafon

en: Minify And Combine CSS Files
ro: Reduceți și combinați fișierele CSS

en: Minify And Combine Javascript Files
ro: Reduceți și combinați fișierele Javascript

en: Module Customizer
ro: Modul de personalizare

en: Module Head
ro: Cap de modul

en: Module Header
ro: Antetul modulului

en: Module Subheader
ro: Subtitlu modul

en: Most Popular
ro: Cel mai popular

en: Most Recent
ro: Cel mai recent

en: Name
ro: Nume

en: Name Font Style
ro: Stilul fontului numelui

en: Name displayed internally in builder for this ad
ro: Numele afișat intern în Builder pentru acest anunț

en: Name field cannot be empty.
ro: Câmpul de nume nu poate fi gol.

en: Nav Arrow Background Color
ro: Culoarea de fundal a săgeții de navigare

en: Nav Arrow Color
ro: Culoarea săgeții de navigare

en: Nav Icon
ro: Pictograma Nav

en: Nav Icon Hover
ro: Pictograma Nav Hover

en: Navigation
ro: Navigare

en: New Category Layout
ro: Aspect nou pentru categorii

en: New Message From %1$s%2$s: %3$s
ro: Mesaj nou de la %1$s %2$s: %3$s

en: New Project
ro: Proiect nou

en: New Skill Name
ro: Nou nume de abilitate

en: New Tab
ro: Filă nouă

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Comentarii mai noi <span class="meta-nav">→</span>

en: Next
ro: Următorul

en: Next &raquo;
ro: Următorul "

en: Next Tab
ro: Următoarea filă

en: No
ro: Nu

en: No Animation
ro: Fără animație

en: No Mega Menu
ro: Fără Mega Meniu

en: No Sidebar
ro: Fără bară laterală

en: No Skills Found
ro: Nu s-au găsit abilități

en: No Video Found
ro: Nu a fost găsit niciun videoclip

en: No available options.
ro: Nu există opțiuni disponibile.

en: No sidebar, single column view with Project Details box below content
ro: Fără bară laterală, vedere cu o singură coloană cu caseta Detalii proiect sub conținut

en: Nothing found
ro: Nimic gasit

en: Nothing found in Trash
ro: Nu s-a găsit nimic în Coș de gunoi

en: Number Counter
ro: Contor de numere

en: Number Font Size
ro: Dimensiunea fontului numărului

en: Number Font Style
ro: Stilul fontului numărului

en: Number of Posts displayed on Archive pages
ro: Numărul de postări afișate în paginile arhivei

en: Number of Posts displayed on Category page
ro: Numărul de postări afișate pe pagina Categorie

en: Number of Posts displayed on Search pages
ro: Numărul de postări afișate în paginile de căutare

en: Number of Posts displayed on Tag pages
ro: Numărul de postări afișate pe paginile de etichete

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
ro: Numărul de produse afișate pe paginile arhivei WooCommerce

en: Number of comments to show:
ro: Numărul de comentarii de afișat:

en: Number of dropdown tiers shown
ro: Numărul de niveluri drop-down afișat

en: Number of posts to show:
ro: Numărul de postări afișate:

en: OR
ro: SAU

en: Only display featured posts.
ro: Afișează numai postările recomandate.

en: Open Project URL in new window
ro: Deschideți URL a proiectului într-o fereastră nouă

en: Open link in new window
ro: Deschide link-ul într-o fereastră nouă

en: Options
ro: Opțiuni

en: Order Category Links by Ascending/Descending
ro: Ordonați link-urile de categorii după Crescător/Descrescător

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
ro: Ordonați link-urile paginilor după Crescător/Descrescător

en: Our Authors
ro: Autorii noștri

en: Outset
ro: Început

en: Overlay
ro: Acoperire

en: PASSWORD
ro: PAROLA

en: Padding
ro: Captuseala

en: Page IDs, separated by commas.
ro: ID-urile paginilor, separate prin virgule.

en: Page Name
ro: Numele paginii

en: Page not found
ro: Pagina nu a fost gasita

en: Pages
ro: Pagini

en: Pages:
ro: Pagini:

en: Pagination
ro: Paginare

en: Pagination Active Background Color
ro: Paginare Culoare de fundal activă

en: Pagination Active Color
ro: Paginare Culoare activă

en: Pagination Background
ro: Fundal de paginare

en: Pagination Background Color
ro: Culoare de fundal de paginare

en: Pagination Color
ro: Culoare de paginare

en: Pagination Item
ro: Element de paginare

en: Pagination Item Active
ro: Element de paginare activ

en: Parent Skill
ro: Îndemânarea părinților

en: Parent Skill:
ro: Abilități parentale:

en: Password:
ro: Parola:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
ro: Lipiți URL a imaginii aici, dacă ați ales tipul de glisor „imagini”.

en: Percent Font Size
ro: Dimensiunea fontului procentual

en: Percent Font Style
ro: Stilul de font procentual

en: Person
ro: Persoană

en: Pinterest Profile Url
ro: URL a profilului Pinterest

en: Place your adsense code here.
ro: Puneți codul dvs. AdSense aici.

en: Please enter a valid email address.
ro: Vă rugăm să introduceți o adresă de email validă.

en: Popular Skills
ro: Abilități populare

en: Portfolio Page Template Options
ro: Opțiuni de șablon de pagină de portofoliu

en: Portrait Border Radius
ro: Raza chenarului portretului

en: Post Background Color
ro: Culoare de fundal post

en: Post Caption
ro: Postați subtitrarea

en: Post Comment
ro: posteaza comentariu

en: Post Entry
ro: Post intrare

en: Post Excerpt
ro: Postare Extras

en: Post Featured Image
ro: Postați imaginea recomandată

en: Post Format Gallery Nav
ro: Post Format Galerie Nav

en: Post Format Gallery Nav Icon
ro: Pictograma de navigare a galeriei de format post

en: Post Format Gallery Nav Icon Hover
ro: Pictograma de navigare a galeriei de format post Hover

en: Post Format Icon
ro: Pictograma Post Format

en: Post Format Icon Background Color
ro: Culoarea de fundal a pictogramei format post

en: Post Format Link Background
ro: Fundal link format post

en: Post Format Quote Background
ro: Fundal de cotație în format post

en: Post Meta Icons (Rating &amp; Comment)
ro: Postare metapictograme (evaluare și comentariu)

en: Post Overlay
ro: Suprapunere post

en: Post Overlay Icon
ro: Pictograma Post Overlay

en: Post Read More
ro: Post Citește mai mult

en: Post Read More Icon
ro: Postați pictograma Citește mai mult

en: Post Review Score Bar
ro: Bara de scoruri post-review

en: Post Title
ro: Titlul postării

en: Post Title Font Size
ro: Dimensiunea fontului titlului postării

en: Post Title Font Style
ro: Stil de font pentru titlul postării

en: Post info section
ro: Postează secțiunea de informații

en: Post not found
ro: Postarea nu a fost găsită

en: Posted by %s
ro: Postat de %s

en: Posts
ro: Postări

en: Posts By: %s
ro: Postări de: %s

en: Posts Carousel
ro: Carusel de postări

en: Posts Limit
ro: Limită de postări

en: Posts List Area
ro: Zona Listă de postări

en: Posts List Entry
ro: Intrare în lista de postări

en: Posts List Meta
ro: Lista de postări Meta

en: Posts List Meta Icon
ro: Pictogramă meta listă de postări

en: Posts List Thumbnail
ro: Miniatura listei de postări

en: Posts List Title
ro: Titlul listei de postări

en: Posts Per Page
ro: Postări pe pagină

en: Posts by %s
ro: Postări de %s

en: Previous
ro: Anterior

en: Previous Tab
ro: Fila anterioară

en: Price Font Size
ro: Preț Dimensiunea fontului

en: Price Font Style
ro: Stilul fontului de preț

en: Pricing Table
ro: Tabelul de prețuri

en: Primary Heading
ro: Titlu primar

en: Primary Heading: Category Name, Sub Heading: Filter
ro: Titlu principal: Nume categorie, Subtitlu: Filtru

en: Primary Heading: Filter, Sub Heading: Category Name
ro: Titlu principal: Filtru, Subtitlu: Nume categorie

en: Primary Menu
ro: meniu principal

en: Primary Menu Bar Settings
ro: Setările barei de meniu principale

en: Print
ro: Imprimare

en: Product Name Font Size
ro: Nume produs Dimensiunea fontului

en: Product Name Font Style
ro: Stilul fontului numelui produsului

en: Project Categories
ro: Categorii de proiecte

en: Project Description:
ro: Descrierea proiectului:

en: Project Details
ro: detaliile proiectului

en: Project Details Location
ro: Detalii Proiect Locație

en: Project Details Title
ro: Detalii Proiect Titlul

en: Project Details box as sidebar
ro: Caseta Detalii proiect ca bară laterală

en: Project Details:
ro: Detaliile proiectului:

en: Project Gallery
ro: Galeria de proiecte

en: Project Sidebar
ro: Bara laterală a proiectului

[ctx: Project Skill name]
en: Project Skills
ro: Abilități de proiect

en: Project Skills
ro: Abilități de proiect

en: Project URL
ro: URL a proiectului

en: Project URL Text
ro: Text URL al proiectului

[ctx: Project skill singular name]
en: Project Skill
ro: Abilitatea de proiect

en: Quote
ro: Citat

en: Quote Attribution
ro: Atribuire citat

en: Quote Format Options
ro: Opțiuni de format de citat

en: Quote Text
ro: Textul citat

en: RSS Icon Url
ro: URL pictogramă RSS

en: Rate:
ro: Rată:

en: Rating (%):
ro: Evaluare (%):

en: Rating: %0.2f
ro: Evaluare: %0.2f

en: Ratings
ro: Evaluări

en: Re-Authorize
ro: Reautorizați

en: Read Extra Documentation
ro: Citiți documentația Extra

en: Read More
ro: Citeşte mai mult

en: Read More Button
ro: Butonul Citește mai mult

en: Recent Comments
ro: Comentarii recente

en: Recent Posts
ro: Postări recente

en: Recent Reviews
ro: Recenzii recente

en: Recent Tweets
ro: Tweeturi recente

en: Recent Videos
ro: Videoclipuri recente

en: Related Posts
ro: postări asemănatoare

en: Remove Drop Shadow
ro: Eliminați umbra

en: Remove Vertical Divider
ro: Eliminați separatorul vertical

en: Reply
ro: Răspuns

en: Reset
ro: Resetați

en: Reset to Defaults
ro: Resetați la valorile implicite

en: Responsive shortcodes
ro: Shortcodes receptive

en: Review
ro: Revizuire

en: Review Box Contents
ro: Verificați conținutul casetei

en: Review Box Title
ro: Titlul casetei de revizuire

en: Ridge
ro: creastă

en: Right
ro: Dreapta

en: Right to Left
ro: De la dreapta la stanga

en: Role Editor
ro: Editor de rol

en: Sale Badge Font Size
ro: Dimensiunea fontului insigna de vânzare

en: Sale Badge Font Style
ro: Stil de font pentru insignă de vânzare

en: Sale Price Font Size
ro: Preț de vânzare Dimensiunea fontului

en: Sale Price Font Style
ro: Stil de font pentru prețul de vânzare

en: Sample Post Title
ro: Exemplu de titlu al postării

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Scale In From Center
ro: Scalați din centru

en: Scale In From Left
ro: Scala de la stânga

en: Scale In From Right
ro: Scala de la dreapta

en: Score %1$d%%
ro: Scor %1$d %%

en: Score: %1$s
ro: Scor: %1$s

en: Search & Cart Font
ro: Font Căutare și Coș

en: Search & Cart Font Style
ro: Căutare și stil de font pentru coș

en: Search Layouts
ro: Căutați în Aspecte

en: Search Project Skills
ro: Căutați abilități de proiect

en: Search Projects
ro: Căutați proiecte

en: Search Results for: %s
ro: Rezultatele căutării pentru: %s

en: Search results for "%s"
ro: Rezultatele căutării pentru „ %s ”

en: Search, Cart, & Icon Background Color
ro: Culoare de fundal pentru căutare, coș și pictogramă

en: Search, Cart, & Icon Letter Spacing
ro: Căutare, coș și pictograme spațiere dintre litere

en: Search, Cart, & Icon Text Color
ro: Culoarea textului de căutare, coș și pictogramă

en: Search, Cart, & Icon Text Size
ro: Căutare, coș și dimensiunea textului pictogramei

en: Secondary Menu
ro: Meniu secundar

en: Secondary Menu Bar Settings
ro: Setări secundare din bara de meniu

en: Select
ro: Selectați

en: Select Animation Effect
ro: Selectați Efect de animație

en: Select Page
ro: Selectați Pagina

en: Select Slider Type here
ro: Selectați tipul cursorului aici

en: Select between expanded and closed state
ro: Selectați între starea extinsă și cea închisă

en: Select yes if the link should be opened in a new window
ro: Selectați da dacă linkul ar trebui să fie deschis într-o fereastră nouă

en: Send
ro: Trimite

en: Send Email to
ro: Trimite e-mail la

en: Separate Skills with Commas
ro: Separați abilitățile cu virgule

en: Set as Image
ro: Setați ca imagine

en: Share "%s" via %s
ro: Distribuiți „ %s ” prin %s

en: Share:
ro: Acțiune:

en: Sharing Icons to Display
ro: Partajarea pictogramelor pentru afișare

en: Shop
ro: Magazin

en: Short description
ro: Scurta descriere

en: Show Author
ro: Arată autor

en: Show Author Box
ro: Afișați caseta autorului

en: Show Categories
ro: Afișați categorii

en: Show Comment Count
ro: Afișează numărul de comentarii

en: Show Comments
ro: Afișați comentarii

en: Show Date
ro: Afișează data

en: Show Divider
ro: Arată divizor

en: Show Dribbble Icon
ro: Afișează pictograma Dribbble

en: Show Excerpt
ro: Afișează extras

en: Show Facebook Icon
ro: Afișează pictograma Facebook

en: Show Featured Image
ro: Afișați imaginea recomandată

en: Show Full Content
ro: Afișați conținutul complet

en: Show Google+ Icon
ro: Afișați pictograma Google +

en: Show Instagram Icon
ro: Afișează pictograma Instagram

en: Show Pagination
ro: Afișează paginarea

en: Show Pinterest Icon
ro: Afișează pictograma Pinterest

en: Show Post Count
ro: Afișează numărul de postări

en: Show Posts Count
ro: Afișează numărul de postări

en: Show RSS Icon
ro: Afișați pictograma RSS

en: Show Rating
ro: Arată evaluarea

en: Show Ratings
ro: Afișați evaluări

en: Show Read More Button
ro: Afișați butonul Citiți mai mult

en: Show Related Posts
ro: Afișați postări înrudite

en: Show Search Bar
ro: Afișați bara de căutare

en: Show Social Icons
ro: Afișați icoane sociale

en: Show Stumbleupon Icon
ro: Arată pictograma Stumbleupon

en: Show Top Border?
ro: Afișați chenarul de sus?

en: Show Trending Bar
ro: Afișați bara de tendințe

en: Show Tumblr Icon
ro: Afișează pictograma Tumblr

en: Show Twitter Icon
ro: Afișează pictograma Twitter

en: Show WooCommerce Cart
ro: Afișați coșul WooCommerce

en: Show Youtube Icon
ro: Afișează pictograma Youtube

en: Show author box
ro: Afișați caseta autorului

en: Show comments on pages
ro: Afișați comentarii pe pagini

en: Show comments on posts
ro: Afișează comentarii la postări

en: Show dropdown menus
ro: Afișați meniurile drop-down

en: Show related posts
ro: Afișează postările conexe

en: Sidebar
ro: Bara laterală

en: Sidebar Location
ro: Locația barei laterale

en: Sidebar Width
ro: Lățimea barei laterale

en: Sidebar location
ro: Locația din bara laterală

en: Sidebar, Project Details box below content
ro: Bara laterală, caseta Detalii proiect sub conținut

en: Sidebar/Widget Area
ro: Bara laterală/Zona widget

en: Single Page Layout
ro: Aspect o singură pagină

en: Single Post Layout
ro: Aspect o singură postare

en: Single Post Page SEO
ro: SEO pentru o singură pagină de postare

en: Sitemap Page Template Options
ro: Opțiuni de șablon de pagină de hartă site

en: Sitemap Sections Display
ro: Afișarea secțiunilor sitemapului

en: Sizing
ro: Dimensiunea

en: Skills:
ro: Aptitudini:

en: Slide In Horizontally
ro: Glisați pe orizontală

en: Slide In Vertically
ro: Glisați pe verticală

en: Slider
ro: Glisor

en: Slider Type
ro: Tip cursor

en: Smooth Scrolling
ro: Defilare lină

en: Social Follow
ro: Urmărire socială

en: Social Icons Color
ro: Culoare icoane sociale

en: Social Icons Size
ro: Dimensiunea pictogramelor sociale

en: Social Media Links
ro: Link-uri Social Media

en: Social Media Networks
ro: Rețele de social media

en: Social Network Follower Count Refresh
ro: Reîmprospătarea numărului de urmăritori în rețeaua socială

en: Social Network Icon Size
ro: Dimensiunea pictogramei rețelei sociale

en: Sorry, No Posts Found
ro: Ne pare rău, nu au fost găsite postări

en: Sorry, no posts found.
ro: Ne pare rău, nu au fost găsite postări.

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
ro: Sortați Categorii Link-uri după Nume/ID/Slug/Număr/Grup de termeni

en: Sort Method
ro: Metoda de sortare

en: Sort Order
ro: Ordinea de sortare

en: Sort Pages Links
ro: Sortați link-urile paginilor

en: Standard Blog Category
ro: Categoria standard de blog

en: Standard Blog Category With Featured Posts
ro: Categorie standard de blog cu postări recomandate

en: Standard Blog Homepage
ro: Pagina de pornire a blogului standard

en: Standard or Masonry Style for Archive Pages
ro: Stil standard sau zidărie pentru paginile de arhivă

en: Star
ro: Stea

en: Start on New Line
ro: Începeți pe linia nouă

en: Start on New Line?
ro: Începeți pe linia nouă?

en: Start the ad's output on a new line?
ro: Porniți afișarea anunțului pe o linie nouă?

en: State
ro: Stat

en: Status
ro: stare

en: Stumbleupon
ro: A da peste

en: Stumbleupon Profile Url
ro: URL profilului Stumbleupon

en: Sub Heading
ro: Subtitlu

en: Subheader
ro: Subtitlu

en: Subheader Font Size
ro: Dimensiunea fontului subheader

en: Subheader Font Style
ro: Stilul fontului subheader

en: Subject
ro: Subiect

en: Subscribe
ro: Abonati-va

en: Summary
ro: rezumat

en: Summary Title
ro: Titlu rezumat

en: TRENDING:
ro: TENDINȚE:

en: Tab Content
ro: Conținutul filei

en: Tab Item
ro: Element de filă

en: Tab Item Active
ro: Element de filă Activ

en: Tab Item Hover
ro: Fila Element Hover

en: Tab Settings
ro: Setări filei

en: Tabbed Posts
ro: Postări cu file

en: Tabs
ro: Filele

en: Tabs Background
ro: Fundal de file

en: Tags
ro: Etichete

en: Testimonial
ro: Mărturie

en: Text Color
ro: Culoarea textului

en: Text Size
ro: Mărimea textului

en: Text for the header of the module. Leave blank for no header for the module.
ro: Text pentru antetul modulului. Lăsați necompletat pentru niciun antet pentru modul.

en: Thanks for contacting us.
ro: Vă mulțumim că ne-ați contactat.

en: The Ad HTML, if not using the Image URL and Link above.
ro: HTML-ul anunțului, dacă nu utilizați URL a imaginii și linkul de mai sus.

en: The Map feature uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map feature, please make sure you have added your API key inside the Extra Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
ro: Funcția Hărți utilizează Google Maps API și necesită o cheie Google API validă pentru a funcționa. Înainte de a utiliza funcția de hartă, asigurați-vă că ați adăugat cheia API în panoul Opțiuni Extra pentru teme. Aflați mai multe despre cum să vă creați cheia Google API <a href="%1$s" target="_blank">Aici</a>.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
ro: Modulul Hărți utilizează Google Maps API și necesită o cheie Google API validă pentru a funcționa. Înainte de a utiliza modulul de hartă, asigurați-vă că ați adăugat cheia API aici. Aflați mai multe despre cum să vă creați cheia Google API <a target="_blank" href="%1$s">Aici</a>.

en: The URL of the video from a <a href="%s" target="_blank">Supported oEmbed Video Provider</a>, or URL of any video. Click "Add Video URL" to add more file types. (.mov, .mp4, .webm, .ogv, etc)
ro: Adresa URL a videoclipului de la un furnizor de <a href="%s" target="_blank">Furnizor de video oEmbed acceptat</a> sau URL a oricărui videoclip. Faceți clic pe „Adăugați URL video” pentru a adăuga mai multe tipuri de fișiere. (.mov, .mp4, .webm, .ogv etc.)

en: The color used for this category throughout the site.
ro: Culoarea folosită pentru această categorie pe tot site-ul.

en: The color used for this user throughout the site.
ro: Culoarea folosită pentru acest utilizator pe tot site-ul.

en: The format for the date display in PHP date() format
ro: Formatul pentru afișarea datei în format PHP date().

en: The name of your facebook page, not the full URL. If your facebook url is: "http://www.facebook.com/elegantthemes", then your page name is: "elegantthemes"
ro: Numele paginii dvs. de Facebook, nu URL completă. Dacă adresa dvs. de URL este: „ http://www.facebook.com/elegantthemes ”, atunci numele paginii dvs. este: „elegantthemes”

en: The number of posts shown per page.
ro: Numărul de postări afișate pe pagină.

en: The number of posts shown.
ro: Numărul de postări afișate.

en: The primary heading.
ro: Titlul principal.

en: The speed, in seconds, in which it will auto rotate to the next slide.
ro: Viteza, în secunde, în care se va roti automat la următorul diapozitiv.

en: The speed, in seconds, in which the slider will auto rotate to the next slide. Leave empty to disable autoplay.
ro: Viteza, în secunde, în care glisorul se va roti automat la următorul diapozitiv. Lăsați gol pentru a dezactiva redarea automată.

en: The sub heading.
ro: Subtitlul.

en: Theme Customizer
ro: Personalizator de teme

en: Theme Options
ro: Opțiuni temă

en: There was a problem, please try again.
ro: A apărut o problemă, vă rugăm să încercați din nou.

en: This controls default direction of the lazy-loading animation.
ro: Aceasta controlează direcția implicită a animației de încărcare leneșă.

en: This is an optional title to display for this module.
ro: Acesta este un titlu opțional de afișat pentru acest modul.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
ro: Această opțiune vă permite să schimbați modul în care sunt afișate datele. Pentru mai multe informații, consultați codexul WordPress aici: <a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatarea datei și orei</a>

en: This option allows you to control how many tiers your pages dropdown menu has in the default theme created main menu. Increasing the number allows for additional menu items to be shown. This setting is not applicable If you are using a custom menu and not the default theme created main menu.
ro: Această opțiune vă permite să controlați câte niveluri are meniul derulant al paginilor dvs. în meniul principal al temei implicite. Mărirea numărului permite afișarea unor elemente de meniu suplimentare. Această setare nu este aplicabilă Dacă utilizați un meniu personalizat și nu meniul principal creat implicit pentru tema.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
ro: Această opțiune vă permite să controlați câte pagini are meniul derulant al paginilor dvs. Mărirea numărului permite afișarea unor elemente de meniu suplimentare.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ro: Această postare este protejată prin parolă. Introduceți parola pentru a vizualiza comentariile.

en: This will add a border to the top side of the module.
ro: Aceasta va adăuga un chenar în partea de sus a modulului.

en: This will be used as the border color for this module.
ro: Aceasta va fi folosită ca culoare de chenar pentru acest modul.

en: This will be used as the text color for the header text of the module.
ro: Aceasta va fi folosită ca culoare a textului pentru textul antetului modulului.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
ro: Acest lucru va schimba eticheta modulului din constructor pentru o identificare ușoară.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
ro: Aceasta va activa Google Fonts pentru limbile non-engleze.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
ro: Acest lucru va permite utilizarea extraselor în postări sau pagini.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
ro: Acest lucru va readuce toate setările din pagina de opțiuni la valorile implicite. <strong>Ești sigur că vrei să faci asta?</strong>

en: Title
ro: Titlu

en: Title Font Size
ro: Dimensiunea fontului titlului

en: Title Font Style
ro: Stilul fontului titlului

en: Title:
ro: Titlu:

en: Toggle
ro: Comutare

en: Toggle Icon Size
ro: Comutați dimensiunea pictogramei

en: Toggle Padding
ro: Comutați umplutura

en: Top & Bottom Padding
ro: Căptușeală de sus și de jos

en: Top Rated
ro: Cel mai bine cotat

en: Top to Bottom
ro: De sus pana jos

en: Trackbacks/Pingbacks
ro: Trackback-uri/Pingback-uri

en: Trending Font
ro: Font tendințe

en: Trending Font Style
ro: Stilul de font trendy

en: Trending Label Text Color
ro: Culoarea textului etichetei în tendințe

en: Trending Text Size
ro: Dimensiunea textului în tendințe

en: Trending Title Text Color
ro: Culoarea textului titlului în tendințe

en: Tumblr Profile Url
ro: URL profil Tumblr

en: Turn pagination on or off.
ro: Activați sau dezactivați paginarea.

en: Turn the autoplay feature on or off.
ro: Activați sau dezactivați funcția de redare automată.

en: Turn the dispay of each post's date on or off.
ro: Activați sau dezactivați afișarea datei fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's author on or off.
ro: Activați sau dezactivați afișarea autorului fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's categories on or off.
ro: Activați sau dezactivați afișarea categoriilor fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's ccomments on or off.
ro: Activați sau dezactivați afișarea comentariilor fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's comment count on or off.
ro: Activați sau dezactivați afișarea numărului de comentarii pentru fiecare postare.

en: Turn the display of each post's date on or off.
ro: Activați sau dezactivați afișarea datei fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's featured image on or off.
ro: Activați sau dezactivați afișarea imaginii prezentate a fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's rating on or off.
ro: Activați sau dezactivați afișarea evaluării fiecărei postări.

en: Turn the display of each post's rating stars on or off.
ro: Activați sau dezactivați afișarea stelelor de evaluare a fiecărei postări.

en: Twitter Profile Url
ro: URL profil Twitter

en: Type
ro: Tip

en: Type an address and click find to place a marker at that address.
ro: Tastați o adresă și faceți clic pe găsi pentru a plasa un marcator la adresa respectivă.

en: Type of the box
ro: Tipul cutiei

en: Typography
ro: Tipografie

en: Typography Settings
ro: Setări tipografie

en: URL of the ad image.
ro: URL a imaginii anunțului.

en: URL the ad's image links to.
ro: URL la care trimite imaginea anunțului.

en: USERNAME
ro: NUME DE UTILIZATOR

en: Underline
ro: Subliniați

en: Update Skill
ro: Actualizați abilitățile

en: Upload
ro: Încărcați

en: Upload A Video File
ro: Încărcați un fișier video

en: Upload an Image
ro: Încărcați o imagine

en: Uppercase
ro: Majuscule

en: Use Google Fonts
ro: Utilizați Google Fonts

en: Use as default for any category that does not have a specific layout set.
ro: Utilizați implicit pentru orice categorie care nu are un set de aspect specific.

en: Use combined and minified CSS file to speed up your site's page load.
ro: Utilizați fișierul CSS combinat și redus pentru a accelera încărcarea paginii site-ului dvs.

en: Use combined and minified javascript file to speed up your site's page load.
ro: Utilizați fișierul JavaScript combinat și minimizat pentru a accelera încărcarea paginii site-ului dvs.

en: Use excerpts when defined
ro: Folosiți extrase atunci când sunt definite

en: Use resizing
ro: Utilizați redimensionarea

en: Use this layout as the default layout?
ro: Folosiți acest aspect ca aspect implicit?

en: Use this layout as the home layout?
ro: Folosiți acest aspect ca aspect principal?

en: Use this layout on the categories selected above.
ro: Utilizați acest aspect pentru categoriile selectate mai sus.

en: Used for icon button type
ro: Folosit pentru tipul de buton pictogramă

en: User Name
ro: Nume de utilizator

en: Username
ro: Nume de utilizator

en: Username:
ro: Nume de utilizator:

en: Vertically Centered
ro: Centrat pe verticală

en: Video Format Options
ro: Opțiuni de format video

en: Video URL
ro: URL videoclipului

en: View Category Layout
ro: Vedeți aspectul categoriei

en: View Project
ro: Vizualizați proiectul

en: View The Project
ro: Vezi Proiectul

en: View all posts by %s
ro: Vezi toate postările de la %s

en: Website Content Width
ro: Lățimea conținutului site-ului web

en: Website Gutter Width
ro: Lățimea jgheabului site-ului web

en: Welcome to Extra! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Extra Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
ro: Bun venit la Extra! Înainte de a aborda noua temă, vă rugăm să vizitați pagina <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Documentație Extra</a> pentru acces la zeci de tutoriale aprofundate.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
ro: Când definiți cuvintele cheie folosind câmpuri personalizate, ar trebui să utilizați această valoare pentru câmpul personalizat Nume. Valoarea câmpului dvs. personalizat ar trebui să fie meta cuvintele cheie pe care doriți să le utilizați, separate prin virgule.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
ro: Când definiți meta-descrierea folosind câmpuri personalizate, ar trebui să utilizați această valoare pentru câmpul personalizat Nume. Valoarea câmpului dvs. personalizat ar trebui să fie descrierea personalizată pe care doriți să o utilizați.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
ro: Când definiți titlul folosind câmpuri personalizate, ar trebui să utilizați această valoare pentru câmpul personalizat Nume. Valoarea câmpului dvs. personalizat ar trebui să fie titlul personalizat pe care doriți să îl utilizați.

en: Whether to show the post count.
ro: Dacă se afișează numărul de postări.

en: Widget Bullet Color
ro: Widget Bullet Culoare

en: Widget Header Font Size
ro: Dimensiunea fontului antetului widgetului

en: Widget Header Font Style
ro: Stilul fontului antet widgetului

en: Widget Heading Color
ro: Culoarea titlului widgetului

en: Widget Link Color
ro: Culoarea linkului widgetului

en: Widget Text Color
ro: Culoarea textului widgetului

en: WooCommerce Sidebar Location
ro: Locația barei WooCommerce

en: WooCommerce Sidebar/Widget Area
ro: Bara laterală/Zona widget WooCommerce

en: Yes
ro: da

en: You are already logged in.
ro: Sunteți deja autentificat.

en: You can disable this option if you want to remove the author box from single post pages.
ro: Puteți dezactiva această opțiune dacă doriți să eliminați caseta de autor din paginile cu o singură postare.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
ro: Puteți dezactiva această opțiune dacă doriți să eliminați comentariile și formularul de comentarii din paginile cu o singură postare.

en: You can disable this option if you want to remove the related posts from single post pages.
ro: Puteți dezactiva această opțiune dacă doriți să eliminați postările asociate din paginile cu o singură postare.

en: You can find all the info on how to obtain all the needed API credentials here: %s
ro: Puteți găsi toate informațiile despre cum să obțineți toate acreditările necesare API aici: %s

en: You can find the User Id at the end of your Google+ URL. For example if the URL was: http://plus.google.com/+elegentthemes, the User Id would be: +elegenthemes
ro: Puteți găsi ID-ul de utilizator la sfârșitul URL Google + . De exemplu, dacă URL a fost: http://plus.google.com/ +elegentthemes, ID-ul utilizatorului ar fi: +elegentthemes

en: You don't have pages
ro: Nu ai pagini

en: Your Rating:
ro: Rating-ul tău:

en: Your latest posts
ro: Cele mai recente postări ale tale

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
ro: Cele mai recente postări ale site-ului dvs.

en: Your site&#8217;s most recent Reviews (posts which have review).
ro: Cele mai recente recenzii ale site-ului dvs. (postări care au recenzii).

en: Your site&#8217;s most recent Videos (Posts which use video format).
ro: Cele mai recente videoclipuri ale site-ului dvs. (postări care utilizează format video).

en: Your site&#8217;s most recent comments.
ro: Cele mai recente comentarii ale site-ului dvs.

en: Youtube Profile Url
ro: URL profilului Youtube

en: Youtube Username
ro: Nume de utilizator Youtube

en: Zoom Icon Color
ro: Culoarea pictogramei Zoom

en: by
ro: de

en: by %s
ro: de %s

[ctx: clear static resources]
en: Clear
ro: clar

en: comment count
ro: număr de comentarii

[ctx: documentation links]
en: Support
ro: A sustine

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
ro: Integrare

[ctx: layout type general name]
en: Category Layouts
ro: Aspecte de categorii

[ctx: layout type singular name]
en: Category Layout
ro: Aspectul categoriei

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
ro: Navigare

[ctx: noun]
en: COMMENT
ro: COMETARIU

[ctx: page/post]
en: Layout
ro: Aspect

[ctx: project item]
en: Add New
ro: Adăuga nou

[ctx: project type general name]
en: Projects
ro: Proiecte

[ctx: project type singular name]
en: Project
ro: Proiect

en: settings reset.
ro: setările resetate.

en: settings saved.
ro: Setari Salvate.

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
ro: Reclame

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
ro: Colorare

[ctx: theme updates]
en: Updates
ro: Actualizări

en: you don't have sufficient permissions to access this page
ro: nu aveți suficiente permisiuni pentru a accesa această pagină
